ŚWIADKOWIE - TEATR BARAKAH
07.10 2018

7 października 2018 na scenie MDK w Radomsku festiwalowa publiczność obejrzała spektakl „Świadkowie” Teatru Barakah w Krakowie. Bohaterowie to  siedzący na kanapie i dryfujący po wodzie życia tytułowi „Świadkowie”. Wierni tekstowi Tadeusza Różewicza „Świadkowie albo nasza mała stabilizacja”, bohaterowie odkrywają, jak bardzo chcemy być szczęśliwi, a jak trudno tę pełnię szczęścia osiągnąć.

Spektakl krakowskiego Teatru BARAKAH, będący pierwotnie przedstawieniem dyplomowym aktorów, to pełna humoru, ale też bolesna opowieść rzucająca w widza pytaniami o to, kim jest świadek, co się dzieje, gdy sami stajemy się świadkami, ale naszego życia i czy przypadkiem my sami nie zostajemy na własne życzenie w tych swoich własnych życiach uwięzieni. A na co dzień obserwujemy, naprawiamy, psujemy, ale głównie dążymy do tego, by nam się jednak dobrze żyło i na potrzeby tego dobrego, wygodnego, bezpiecznego życia uprawiamy stabilizację, taką naszą małą stabilizację.

autor: Tadeusz Różewicz
reżyseria: Piotr Jędrzejas
obsada: Aneta Wirzinkiewicz, Marcin Kalisz

Różewicz Open Festiwal 2018 trwał będzie od 3 do 9 października. Organizatorem festiwalu jest Miejski Dom Kultury, partnerem Miasto Radomsko. Projekt dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. ROF 2018 wsparło też PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A., Ardagh Group oraz Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna.