SYLWESTER Z KATARZYNĄ GRONIEC
31.12 2018

Wieczór 31 grudnia 2018 w MDK to Sylwestrowy Koncert Katarzyny Groniec. Artystka zaprezentowała przed radomszczanami utwory ze swojej najnowszej płyty „Ach!”. Przed koncertem odbyło się losowanie sylwestrowych upominków dla publiczności. A na muzyczny wieczór zaprosiła i życzenia noworoczne złożyła Dyrektor MDK Elżbieta Kwiatkowska. „Ach!“ opowiada o ziemi obiecanej, do której docieramy, rozmieniamy ją na drobne i znów tracimy. I od początku, bo wszystko jest cyklem co jakiś czas kończącym się dobrze! W końcu wracamy do życia, ale pod jednym warunkiem. Że wciąż mamy kogo kochać. „Czy jestem szczęśliwa? Tak. Właściwie mogłabym powiedzieć: jak nigdy dotąd. Spokojna, jasna, świadoma. Dlaczego więc moje piosenki są smutne? Nie wiem. Najłatwiej byłoby powiedzieć (często to mówię na odczepnego) – bo lubię smutek. I nie mówić nic więcej. Ale to jest coś więcej. Coś, co wypływa gdzieś z głębi, z trzewi, kiedy zdarza mi się układać melodie i dopasowywać do niej słowa. Jak gdybym zapadała się w jakiś inny świat pełny echa i błękitu, który swoim pięknem onieśmiela tę drugą, starającą się twardo stąpać po ziemi, mnie.”
Wydawcą płyty jest Warner Music Poland, producentem Marcin Bors. Teksty na płytę w większości napisała Katarzyna Groniec, oprócz trzech, których autorką jest Barbara Wrońska. Muzykę skomponowali – Marcin Macuk (Hey), Barbara Wrońska i Katarzyna Groniec.
Opiekę Artystyczną projektu objął Cezary Studniak – Dyrektor Artystyczny Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.
Premiera płyty 16 marca 2018 roku
Wizualizacje – Hero Team
Stylizacja – Vasina Studio
Obrazy – Paulina Korbaczyńska
W wersji koncertowej będzie można usłyszeć również kilka piosenek z debiutanckiej płyty Katarzyny Groniec pt. „Mężczyźni“ (2000 r.) wyprodukowanej przez Grzegorza Ciechowskiego.

Zdjęcia: Mirosław Kercz