KONCERT MUZYKI FILMOWEJ - GALICYJSKA ORKIESTRA STRAUSSOWSKA "OBLIGATO"
08.10 2018

Muzyczna strona Różewicz Open Festiwal to „Koncert muzyki filmowej” w wykonaniu Galicyjskiej Orkiestry Straussowskiej „Obligato”. Koncert odbył się 8 października 2018 o godz. 19.00. w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Radomsku. W programie koncertu usłyszeliśmy m.in. kompozycje W. Kilara, M. Lorenca i W. Kazaneckiego. Nie zabrakło muzyki kompozytorów, którzy tworzyli ścieżki dźwiękowe do filmów Stanisława Różewicza.

Wystąpili:
Ewa Romaniak – śpiew
Zbigniew Kawalec – skrzypce
Orkiestra Straussowska OBLIGATO pod dyrekcją Jerzego Sobeńko
Prowadzenie – Jolanta Suder

Różewicz Open Festiwal 2018 trwał będzie od 3 do 9 października. Organizatorem festiwalu jest Miejski Dom Kultury, partnerem Miasto Radomsko. Projekt dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. ROF 2018 wsparło też PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A., Ardagh Group oraz Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna.