PIOSENKI POLSKIE - KONCERT JANUSZA YANINY IWAŃSKIEGO
14.10 2018

W ramach XX Dni Kultury Chrześcijańskiej 14 października 2018 na scenie MDK zagrał zespół YANINA 4 GRAMY z Januszem Yaniną Iwańskim. Artyści w koncercie  „Piosenki polskie. Ocalić od zapomnienia” wykonali najpopularniejsze polskie piosenki.
Program koncertu składał się z utworów wykonywanych dawniej przez wybitnych twórców polskiej muzyki rozrywkowej. Publiczność usłyszała utwory takich artystów, jak Krzysztof Klenczon, Czesław Niemen, Tadeusz Nalepa, Marek Grechuta, Mira Kubasińska czy Marek Jackowski. Podczas koncertu pojawiło się wiele niezapomnianych przebojów, a wsród nich BIAŁY KRZYŻ, MODLITWA, ŚWIAT W OBŁOKACH, OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA, OPRÓCZ BŁĘKITNEGO NIEBA czy TOLERANCJA. Nie zabraknie oczywiście  „Wielkiego podzielenia” oraz kilku innych autorskich piosenek z ostatniej płyty ‚,Kręci się”.

Podczas koncertu muzykowi będą towarzyszyli: Dariusz Bafeltowski – gitary, głos. (muzyk znany ze współpracy m.in. z Martyną Jakubowicz, Januszem Radkiem czy Justyną Steczkowską), Przemysław Pacan – cajon, instr. perkusyjne, głos ( współpraca m.in. z Urszulą Dudziak, Miką Urbaniak, Smolikiem czy Kasią Kowalską), Agnieszka Djatri Kural – bass ( współpraca m.in. z Markiem Jackowskim & The Goodboys, Warszal, Kingdom Waves).

Sala widowiskowa

Org. Miasto Radomsko i Miejski Dom Kultury w Radomsku