NA CZWORAKACH - OSTATNI SPEKTAKL FESTIWALU
09.10 2018

„Na czworakach” to ostatni spektakl Różewicz Open Festiwal. Przedstawienie w reż. Jerzego Stuhra zostało zrealizowane w rocznicę urodzin Tadeusza Różewicza. Na scenie MDK wystąpili Anna Karczmarczyk, Dorota Stalińska, Michał Breitenwald, Wojciech Chorąży, Andrzej Glazer, Wiesław Komasa, Maciej Kosmala, Mateusz Kmiecik, Jerzy Stuhr. „Na czworakach” to polska klasyka. Tekst należący do naszego kanonu teatralnego, kiedyś grany wciąż i wszędzie, dziś zyskał nowe treści i aktualność. Różewicz najwspanialszy. Jerzy Stuhr ten utwór uczynił lata temu tematem swojej pracy magisterskiej. Dziś reżyseruje i interpretuje główną postać. Inteligent w swym poniżeniu i chwale.

Organizatorem festiwalu jest Miejski Dom Kultury, partnerem Miasto Radomsko. Projekt dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. ROF 2018 wsparło też PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A., Ardagh Group oraz Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna.