ZŁE MIASTO - SPEKTAKL TEATRU "BIURO PODRÓŻY"
21.10 2018

Jednym z przedstawień Łódzkich Spotkań Teatralnych jest „Złe miasto”, do stworzenia którego inspiracją była książka Zygmunta Bartkiewicza. Na scenie zobaczymy opowieść o Łodzi z początku XX w. Zapraszamy na spektakl 21 października 2018 godz. 18.00. Organizatorem Łódzkich Spotkań Teatralnych jest Łódzki Dom Kultury

Jest to uniwersalna opowieść o mieście – skomplikowanym, niejednorodnym, toczonym chorobami organizmie. Inspiracją do przedstawienia były łódzkie wydarzenia i niepokoje  społeczne z początku 20 wieku. Językiem spektaklu jest materia obrazu, ruchu, dźwięku. W sekwencji biało-czarnych, dynamicznych obrazów pokazane zostało miasto w trakcie rewolucji przemysłowej wraz z podziałami społecznymi, pogłębiającą się nierównością, biedą proletariatu, rozwijającym się kapitalizmem, buntami, zamieszkami i odwetem władz. Pojawiają się odniesienia m.in. do zamieszek na ulicy Wschodniej, zamachu na Kunitzera, ludobójstwa w Parku na Zdrowiu, przepychu panującego w Pałacu Poznańskiego, czterokulturowej Łodzi.

Wstęp za wejściówkami – dostępne w Kasie MDK

Premiera: Łódź 6/12/2016

Reżyseria: Paweł Szkotak
Muzyka: Andrzej Hejne, Marcin Witkowski