ZŁE MIASTO - SPEKTAKL TEATRU "BIURO PODRÓŻY"
21.10 2018

„Złe miasto” to spektakl, który publiczność obejrzała 21 października 2018 w ramach Łódzkich Spotkań Teatralnych. „Złe miasto” to uniwersalna opowieść o mieście – skomplikowanym, niejednorodnym, toczonym chorobami organizmie. Inspiracją do przedstawienia były łódzkie wydarzenia i niepokoje  społeczne z początku 20 wieku. Językiem spektaklu była materia obrazu, ruchu, dźwięku. W sekwencji biało-czarnych, dynamicznych obrazów pokazane zostało miasto w trakcie rewolucji przemysłowej wraz z podziałami społecznymi, pogłębiającą się nierównością, biedą proletariatu, rozwijającym się kapitalizmem, buntami, zamieszkami i odwetem władz. Pojawiły się odniesienia m.in. do zamieszek na ulicy Wschodniej, zamachu na Kunitzera, ludobójstwa w Parku na Zdrowiu, przepychu panującego w Pałacu Poznańskiego, czterokulturowej Łodzi.

Reżyseria: Paweł Szkotak
Muzyka: Andrzej Hejne, Marcin Witkowski
Scenografia: Teatr Biuro Podróży
Wizualizacje: Mateusz Kokot