ANNA MARIA JOPEK & KROKE - KONCERT ANNA MARIA JOPEK & KROKE - KONCERT
05.11 2018

Magia fuzji Anny Marii Jopek i Kroke polega na spotkaniu dwóch niezwykłych światów wrażliwości i brzmień. Autorska muzyka artystów przywołuje wpływy wielu kultur, głosy przeszłości – odwołując się do tradycyjnej muzyki i przeszłości – posługując się nowatorskimi środkami w kształtowaniu formy i kolorystyki. Styl balansujący na granicy etno, jazzu, muzyki klasycznej, klezmerskiej a nawet elektronicznej jest trudny do jednoznacznej oceny stylistycznej. Obcując z ich muzyką słuchacz zanurza się nieznana szeroka przestrzeń mieniąca się tysiącem barw. Ta muzyka nie raz sprawdzała się jako doskonała muzyka filmowa i teatralna – tak obrazowa, pełna znaczeń a zarazem tak pojemna dla wyobraźni jest jej przestrzeń. Sami muzycy lubią myśleć o sobie jako improwizatorach podróżnikach w czasie i przestrzeni.
Projekt spotyka dwa niezwykłe głosy naszych czasów – męski i żeński, co dodatkowo dopełnia uniwersalności muzycznego przesłania tej sztuki.

Koncert odbył się 5 listopada 2018 godz. 19.00