MAŁA DRAKA O ZWIERZAKACH
28.10 2018

Zwierzątka zagościły 28 października na teatralnej scenie MDKu!
Malina Prześluga, znana dramatopisarka, w wesołych wierszach przybliża swojskie i egzotyczne zwierzaki, opowiadając o nich zabawne historie. Spór między dwoma paniami, o to, które zwierzę jest lepsze, a które ciekawsze to pretekst, by o sprawach ważnych w teatrze zajmująco opowiedzieć. Zadania tego podjęła się Ewa Piotrowska, reżyserka, a oprawę plastyczną widowiska przygotowała znakomita scenografka – Julia Skuratova.

Po niesamowitym spektaklu zaprezentowanym przez aktorki z Opolskiego Teatru Lalki i Aktora odbyły się warsztaty. Uczestnikom zaproponowano ćwiczenia teatralne, a także zaprezentowano lalki, które można samodzielnie wykonać w domu. Na koniec chętni mogli dołączyć swój rysunek do księgi gatunków zagrożonych.