PUSTKA.PUSTYNIA.NIC - SPEKTAKL WROCŁAWSKIEGO TEATRU PANTOMIMY
09.11 2018

9 listopada 2018 w ramach programu Teatr Polska odbył się spektakl „Pustka. Pustynia. Nic” w wykonaniu Wrocławskiego Teatru Pantomimy. Spektakl w reż. Leszka Bzdyla to kilkanaście etiud inspirowanych „Dziennikami” Witolda Gombrowicza. Artyści zaprezentowali historie opowiedziane ruchem, gestem, muzyką, światłem. Wystąpili: Agnieszka Dziewa, Paulina Jóźwin, Monika Rostecka, Jan Kochanowski, Zbigniew Koźmiński. Autorem muzyki jest Mikołaj Trzaska.

Premiera przedstawienia powstała w ramach jubileuszu 60-lecia Wrocławskiego Teatru Pantomimy „Przestrzenie ruchu. 60 lat Wrocławskiego Teatru Pantomimy” i została dofinansowana ze środków w ramach programów Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz z budżetu Województwa Dolnośląskiego.