SPEKTAKL TANECZNY - WESELE. POPRAWINY
19.11 2018

19 listopada 2018 o godz. 19.00 radomszczańska publiczność obejrzała na spektakl taneczny „Wesele. Poprawiny. W głąb muzyki, w rytm tańca” w wykonaniu Polskiego Teatru Tańca. Dzień wcześniej, 18 listopada, odbyły się warsztaty teatralno – taneczne dla seniorów.

Na scenie spotykają się różne pokolenia Polaków. Pokolenie naszych dziadków i rodziców, których doświadczenia rzeźbiły ruchy płyt tektonicznych historii i przemian społecznych. Są medium, żywymi ogniwami łączącymi nas z minionym czasem. W ich prywatnych „historiach weselnych” odbijają się losy Polski i Polaków, a rodzinne mitologie stają się częścią wielkiej narracji historycznej. Pokolenie dwudziestolatków, których nie łączą doświadczenia wojen, strajków, spania na styropianie. To o nich mówią Millenialsi, pokolenie Y. Ważne dla nich daty określa nie historia, ale konsumpcja i popkultura – pierwsze portale społecznościowe, fast foody na ulicach, nowe narkotyki, coraz cieńsze laptopy, podróże bez paszportu, muzyka z całego świata w kieszeni spodni. Są i ci najmłodsi. Co ukształtuje ich doświadczenia – tego nie wiemy. Co ten międzypokoleniowy dialog z Wyspiańskim, seans zbiorowej pamięci, powie nam o nas samych i dzisiejszej Polsce? Zapraszamy na WESELE i POPRAWINY.
Spektakl zrealizowano w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Kultura dostępna”