SPEKTAKL MUZYCZNY KRZYSZTOFA MAJCHRZAKA - SALON SZTUKI
15.12 2018

W ramach Salonu Sztuki zapraszamy 15 grudnia 2018 o godz. 17.00 na muzyczny spektakl Krzysztofa Majchrzaka, który zaprezentuje swój najnowszy projekt „Krzysztof Majchrzak 432 Hz Harmo-beat „K” Projekt”. Oparty na autorskich kompozycjach z płyty solowej i wolnej improwizacji. Twórca przeniesie nas do krainy naturalnego stroju dźwięków 432 Hz, nazywanego „częstotliwością doskonałą”. Artysta malować będzie dźwiękami muzyczne obrazy. Każdy z utworów będzie miał inne centrum brzmieniowe, odpowiadające jednej barwie z wybranej palety. Wykorzystane zostaną rozmaite struktury rytmiczne, typowe dla jazzu, rocka czy „world-music”.

Gra Krzysztofa Majchrzaka charakteryzuje się oryginalnym, niepowtarzalnym brzmieniem. W oparciu o dzieło Nicolasa Slonimsky’ego „Thesaurus Of Scales and Melodic Patterns” stworzył własny system improwizacji nieidiomatycznej. Jego muzyczny wszechświat mieści się na styku różnych źródeł inspiracji, od muzyki współczesnej, poprzez „harmolodic”, muzykę eksperymentalną, muzykę etniczną, rock progresywny do „open-fusion”. Basista grał ze znakomitymi muzykami, pochodzącymi ze wszystkich kontynentów (m.in. z kręgu Ornette Colemana, czy Jamesa Blood Ulmera, takimi jak Grant Calvin Weston, Warren Benbow, Pete Drungle). Pozwoliło mu to na poznanie w praktyce innych kultury muzycznych, gdyż, jak sam mówi – jego twórczość nie mieści się w zbyt ciasnej szufladce muzyki jazzowej. Podczas spektaklu artysta zagra jednocześnie na basie elektrycznym, basie bezprogowym i gitarze elektrycznej, z wykorzystaniem loopów. Koncertowi towarzyszyć będzie wizualizacja video.

sala kameralna
bilety: 5 zł