24.03.24 – Niedzielny Poranek Teatralny ZŁOTA RYBKA

24 Marzec 2024

Spektakl „Złota Rybka” – Magiczna Przygoda Teatralna Teatru Żelaznego

Poranek w ramach Niedzielnego Poranka Teatralnego był pełen magicznych emocji i niezapomnianych wrażeń, dzięki spektaklowi „Złota Rybka” w wykonaniu Teatru Żelaznego.

Historia kochającego się, ale niezamożnego małżeństwa – Rybaka i Baby, którzy prowadzą skromną smażalnię ryb w nadmorskiej miejscowości, poruszyła serca publiczności. Mimo że Rybakowi niczego nie brakuje do szczęścia, Baba ciągle odczuwa finansowy niedosyt. Złowienie „charakternej” Złotej Rybki, spełniającej życzenia tylko pozornie, pozostawia ich z mieszanką uczuć i refleksji.

Spektakl urzekał nie tylko treścią, ale również wspaniałą scenografią, żywiołowymi piosenkami i wartką akcją. Dzieci zostały wprowadzone w nadmorski świat w rytmie szant, co sprawiło, że opowieść o Rybaku i Babie stała się jeszcze bardziej realna.

Ta uniwersalna historia uczy skromności, umiaru i doceniania tego, co mamy. Pokazuje, że szczęście często jest tuż obok, nawet jeśli czasem trudno je dostrzec. Współczesna inscenizacja umiejscawia bohaterów w smażalni ryb w różnych nadmorskich miejscowościach, takich jak Ustka, Sopot czy Łeba, co dodaje opowieści lokalnego uroku.

Podsumowując, „Złota Rybka” to nie tylko spektakl, to prawdziwa lekcja życia, która zostaje z widzami na długo po zakończeniu przedstawienia.