MAŁA PASJA - PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY
24.03 2019

Mała Pasja – Pierwszy Dzień Wiosny

Projekcja bajek z serii WIKING TAPPI: „Zamieszanie z zimowymi zapasami”, „Opowieść Gawędziarza”, „W obronie przed śnieżycą”, „Kiepski poranek Olbrzyma Grzmocicha” oraz Wiosenne Warsztaty Plastyczne

Tappi to zupełnie nietypowy wiking – co prawda ma gęstą brodę i hełm na głowie, więc może wyglądać groźnie, ale tak naprawdę łagodność to jego drugie imię. To opiekun Szepczącego Lasu, gdzie wraz ze zwierzęcymi przyjaciółmi dba o porządek i niesie pomoc każdemu, kto tego potrzebuje.

„Zamieszanie z zimowymi zapasami”
Zbliża się zima – czas zgromadzić smakołyki na ten trudny czas. Niestety, Tappi będzie musiał jeszcze stawić czoła wygłodniałemu trollowi Gburkowi, który najchętniej zabrałby innym zwierzętom wszystkie zapasy żywności.

„Opowieść Gawędziarza”
Gdy do Szepczącego Lasu zawita tajemniczy Gawędziarz, chcący skłócić wszystkich jego mieszkańców, trzeba będzie zapobiec sprzeczkom. Dlaczego gość się tak zachowuje? I czy Tappiemu uda się utrzymać zgodę w lesie?

„W obronie przed śnieżycą”
Tappi wysyła kruka Paplaka po magiczny przedmiot, dzięki któremu można obronić Szepczący Las przed złośliwymi chmurami. Niestety, ptak zostaje napadnięty i okradziony… Czy uda się odzyskać przesyłkę, zanim nadejdzie śnieżyca?

„Kiepski poranek olbrzyma Grzmocicha”
Olbrzym Grzmocich traci swoją magiczną misę i ze smutku zaczyna niszczyć okoliczne góry. Szepczącemu Lasowi grozi teraz lawina, więc Tappi wraz z przyjaciółmi wyrusza na poszukiwanie przedmiotu, by jak najszybciej uspokoić Grzmocicha.

Seansowi filmowemu towarzyszyć będą wiosenne warsztaty plastyczne oraz występ Grupy Teatralnej Skandalek. Oprócz tego, w imię wiosennych porządków, zapraszamy do SWEP PARTY, czyli zamieńmy się! Pomysł jest prosty. Zamiast kupować kolejne przedmioty, zamieniamy je na inne. Na spotkanie można wziąć ubrania, torebki, kosmetyki. Wiosenne wymienianie potrwa od godziny 10:00 do 13:00.

24.03.2019, godz. 10.30

bilety: 5 zł