PODWIECZOREK Z... ADRIANNĄ BIEDRZYŃSKĄ - SPOTKANIE Z OKAZJI DNIA MATKI
24.05 2019

24 maja 2019 odbyło się kolejne spotkanie z cyklu Podwieczorek z… prowadzone przez redaktora Leszka Bonara. Z okazji Dnia Matki z radomszczanami spotkała się znana aktorka Adrianna Biedrzyńska. Artystka nie tylko opowiedziała o swojej pracy, ale również zaśpiewała dobrze znane przeboje.

Adrianna Biedrzyńska jest polską aktorką teatralną, filmową i telewizyjną oraz piosenkarką. W teatrze zadebiutowała jeszcze jako studentka łódzkiej filmówki na deskach Teatru Studyjnego 83 im. Juliana Tuwima w Łodzi.
Po raz pierwszy przed kamerą Biedrzyńska pojawiła się w epizodycznej roli w filmie Co dzień bliżej nieba. Potem zagrała w wielu innych filmach i serialach telewizyjnych, m.in. Ankę w Dekalogu (reż. Krzysztof Kieślowski), Dorotę Waltz w Lepiej być piękną i bogatą (reż. Filip Bajon), Ewę Wiśniewską w Pajęczarkach (reż. B. Sass), Ewę Góralczyk w serialu Fitness Club (reż. Paweł Karpiński), Zuzę w sitcomie Buła i spóła (reż. Krzysztof Jaroszyński). Pojawiała się także w produkcjach zagranicznych. Ostatnio występuje w dużej roli Barwach szczęścia, serialu emitowanym w TVP2.
Biedrzyńska działa też w Teatrze Telewizji, m.in. zagrała w monodramie Broadway, mój Broadway (reż. Tomasz Wiszniewski), a także w Żegnaj, laleczko na podstawie powieści Raymonda Chandlera (reż. Laco Adamik) i w Wiosennych wodach (reż. Andrzej Maj).
Biedrzyńska współpracowała z kabaretem Tey, Pawłem Dłużewskim, działała też w Babskim Kabarecie. Próbuje swych sił także jako piosenkarka. Koncertuje w USA, Kanadzie, Australii.