BAŚŃ O DWÓCH BRACIACH - PORANEK TEATRALNY DLA DZIECI
12.05 2019

Tym razem podczas Niedzielnego Poranka Teatralnego zobaczyć można było Baśń o dwóch braciach w wyk. Teatru Akademia Wyobraźni.

Teatr „Akademia Wyobraźni” pielęgnuje tradycyjne formy teatru lalkowego. Posiada rekonstrukcję dawnej, wędrownej sceny pacynkowej, marionetkowy teatr typu czeskiego i spektakle oparte na wybitnych opracowaniach arcydzieł kultury ludowej i tradycyjnej. Zespół teatralny tworzą aktorzy lalkarze, animatorzy kultury i pedagodzy, a badania historyczne dawnego teatru lalkowego wsparło już dwukrotnie Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Doskonale opracowane dialogi i sytuacje przystosowane do wrażliwości nowoczesnego widza wywołują niezapomniane wrażenia i zapewniają głębię przeżyć. Od 2017 roku, w uroczym zakątku bajkowego rynku w Lądku-Zdroju, zespół prowadzi najmniejszy teatr na świecie.
Teatr „Akademia Wyobraźni” prowadzi także badania kulturoznawcze, projekty społeczno-kulturalne oparte o nowoczesne metody animacji, prowadzi warsztaty dla dorosłych i młodzieży, tworzy przedstawienia teatru formy a największe lalki mają ponad 4 metry wysokości i daleko wychodzą poza konwencje najmniejszego teatru na świecie.

Po spektaklu młodzi widzowie wzięli udział w językowych zabawach z Misiem Teddy Eddie z akredytowanego Centrum Edukacji z Profestudio.