CHATKA ZAJĄCZKA - SPEKTAKL DLA DZIECI
07.04 2019

7 kwietnia 2019 odbył się spektakl dla dzieci pt. „Chatka zajączka”. Najmłodsi widzowie, w ramach Poranka Teatralnego, śledzili przygody Zajączka, który wapdł w tarapaty. Zapobiegliwy Zajączek buduje latem swoją leśną chatkę. Jego sąsiadka, sprytna Lisica nie wykazuje się pracowitością i nie przygotowuje sobie schronienia na zimę. Jesień szybko mija, przychodzi sroga zima. Zajączek cieszy się swoim przytulnym, ciepłym domkiem. Lisica w pośpiechu buduje chatkę ze śniegu i lodu, niczym eskimoskie igloo. Po zimie przychodzi wiosna, słonko coraz mocniej grzeje; chatka Lisicy topi się w mgnieniu oka. Przerażona Lisica prosi Zajączka o gościnę. Ufny Zajączek wpuszcza Lisicę do swojej chatki, ta używając podstępu wygania go z mieszkania. Zapłakanego Zajączka spotyka Pies, który deklaruje pomoc. Niestety pomimo jego starań Lisica nie ma zamiaru odejść. Dopiero wsparcie dzielnego Kogucika powoduje, iż chytra Lisica ucieka z chatki. Szczęśliwy Zajączek zaprasza Kogucika i Pieska na marchewkową ucztę.