RADOMSZCZAŃSKIE SPOTKANIA INTEGRACYJNE - PIKNIK INTEGRACYJNY NA GÓRALSKĄ NUTĘ
26.05 2019

26 maja 2019 odbyły się XII Radomszczańskie Spotkania Integracyjne, których inicjatorem jest Janusz Plewiński.  Podczas koncertu na plenerowej scenie w Parku Solidarności wystąpili lokalni artyści-amatorzy, a na finał zagrał popularny zespół KORDIAN. Koncert oficjalnie został otwarty przez Prezydenta Miasta Radomska – Jarosława Ferenca, Przewodniczącego Rady Miasta Rafała Dębskiego, Członka Zarządu Powiatu Radomszczańskiego Ewę Gajzler. Wystąpili artyści: Studio „Moja Nutka”, Zespół „Promień Radości”, Zespół Skrzypcowy Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Radomsku, Grupa Taneczna z PSP w Kodrębie, Zespół Wokalny MDK „Tęczowe nutki”, Chór „Serenada”, Zespół wokalny Środowiskowego Domu Samopomocy w Radomsku, Zespół Specjalnego Ośrodka – Szkolno – Wychowawczego, Zespół wokalny działający w Parafii Św. Marii Magdaleny, uczniowie PSP nr 3 w Radomsku, Kamila Dajcier z Warsztatów Terapii Zajęciowej, Zespół „Tacy nie inny” z MDK, soliści – młodzież ze świetlic MOPS, Laura Gołebiowska – podopieczna Stowarzyszenia „Koniczynka”, Orkiestra Dęta z Kamieńska a także wodzirej Tomasz Kurpiasz. Koncert zakończył się występem zespołu KORDIAN, który porwał publiczność do wspólnego śpiewu i zabawy. Publiczność mogła skorzystać z wielu stoisk kulinarnych, sportowych, animacyjnych i edukacyjnych zapewnionych przez: MDK, MOPS, PCK, MOSiR, Środowiskowy Dom Samopomocy, Fundacja „Przyjazna Planeta”, Warsztaty Terapii Zajęciowej, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, Stowarzyszenie Centrum Pomocy „Panaceum”, radomszczańską Policję i Straż Pożarną, Blueberry Studio.

Podczas imprezy odbyła się zbiórka pieniędzy na leczenie i rehabilitację 3-letniej MARYSI STRZELSKIEJ.

Wydarzeniom towarzyszyła wystawa malarstwa Agnieszki Sapińskiej „Każdy ma taki świat jaki widzą jego oczy” – artystki malującej ustami.

Koncert prowadzili: Beata Michałek i Zbigniew Piechowicz.

Organizatorzy: Miasto Radomsko, MDK, J. Plewiński, MOPS, SOSW, ŚDS, TPD, ChSD-WTZ, MOSiR, Stowarzyszenie Koniczynka, Fundacja Promień Radości, KP Policji w Radomsku, KP Straży Pożarnej w Radomsku, Civitas Christiana, PCK, Fundacja Przyjazna Planeta, Wspólnota BETEL, Stowarzyszenie Panaceum

Patronat honorowy: Prezydent Miasta Radomska Jarosław Ferenc, Starosta Powiatu Radomszczańskiego Beata Pokora

Patronat medialny: Telewizja NTL, Gazeta Radomszczańska, Co Nowego

Sponsorzy: Miasto Radomsko, Gmina Kleszczów, Powiat Radomszczański, dofinansowany ze środków PEFRON, PGE Centrum Dystrybucja S.A.,  Ardah Metal Beverage Spółka Poland z o.o., SKB S.A., Stowarzyszenie Koniczynka, Leszek Stępień CP, FAIR Sp. z o.o., Nowbud-Klimczyk, TBS, Wojtaszek-Meble, BTC Maszyny, Autogaz FHU – LEWMAR