RODZINNY PIKNIK ROMSKI - KONCERT NA PL.3 MAJA
14.07 2019

Koncert zespołu romskiego „Krystiano&Romen” to pierwszy piknik plenerowy MDK, który odbył 14 lipca 2019 na Placu 3 Maja. Liczna publiczność podziwiała kolorowy i pełen nostalgii koncert muzyki romskiej. W repertuarze pieśni taborowe, romanse, czardasze i ogniste tańce. Nie zabrakło animacji dla najmłodszych: kolorowanek, tatuaży, modelowania baloników oraz małych i dużych baniek mydlanych. „Krystiano&Romen” to artystyczny zespół cygański, który w bogatym programie przybliży świat Romów poprzez pieśni taborowe, romanse, czardasze i ogniste tańce.

Koncert odbył się w ramach Dni Kultury Romskiej, współorganizowany ze Stowarzyszeniem na Rzecz Społeczności „Zefiryn”. Zrealizowano z dotacji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.