WERNISAŻ WYSTAWY MALARSTWA ELŻBIETY KUSIŃSKIEJ "RED & BLUE"
20.07 2019

Miejski Dom Kultury w Radomsku zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Elżbiety Kusińskiej zatytułowanej „Red & Blue”.

20.07.2019 r., godz. 17.00 Galeria MDK

Elżbieta Kusińska
Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi, Wydział Malarstwa i Grafiki, specjalność: Grafika Artystyczna. Dyplom w Pracowni Technik Cyfrowych prof. Grzegorza Chojnackiego. Od 1997 r. związana ze Stowarzyszeniem Plastyków Amatorów w Łodzi i Klubem Plastyka Amatora przy Łódzkim Domu Kultury. W latach 2008-2010 prezes SPA i KPA. Obecnie pracuje jako instruktor w Galerii Ogród Sztuki – Miejski Ośrodek Kultury w Konstantynowie Łódzkim.
Twórczość w dziedzinie malarstwa, grafiki (warsztatowej i cyfrowej), rysunku i fotografii.
Nagrody i wyróżnienia na konkursach środowiskowych i ogólnopolskich.
2012 – Nagroda Prezydenta Miasta Łodzi za działalność na rzecz Stowarzyszenia Plastyków Amatorów w Łodzi.
Udział wzięła w ok. 240 wystawach zbiorowych.
2011 – wystawa poplenerowa w Galerii Art-Nova – w Ornecie, organizowana przez ASP w Łodzi
2012 – wystawa poplenerowa w Galerii Bibliotece Miejskiej w Łebie, organizowanej przez ASP w Łodzi
2014 – wystawa Koty w marcu – Muzeum Fabryki w Łodzi
2019 – wystawy międzynarodowe
• Domu Artysty Escuela Casa del Artista (E.C.A.) Guadalupe, luty w San Jose
• Galeria Centro de Invetigación del Patrimonio Cultural Costa Rica, luty w San Jose
• Sale Tribunal Supremo de Elecciones, marzec-kwiecień w San Jose
Udział w wielu plenerach m. in:
1997-2018 – udział w plenerach organizowanych przez Stowarzyszenie Plastyków Amatorów w Łodzi
2011 – sympozjum graficzno-malarskim w Ornecie (ASP)
2012 – sympozjum graficzno-malarskim w Łebie (ASP)
2012-2018 – V-XI Plener Malarski Pejzaż malowany ziemi łódzkiej.
2019 – Międzynarodowy Plener Malarski Pejzaż łączy dwa kraje Polskę i Kostarykę
Prace prezentowała na 8 wystawach indywidualnych:
2004 – Przemiany – Malarstwo, Klub Garnizonowy, Łódź
2005 – Malarstwo i Rzeźba, Galeria MDK, Radomsko (z rzeźbiarzem Krzysztofem Kozłowskim)
2005 – Portrety – fotografia, Galeria 313 – Łódzki Dom Kultury, Łódź
2007 – Inspiracje – malarstwo, grafika, rysunek, Galeria 313 – Łódzki Dom Kultury, Łódź
2011 – Grafika – Galeria Forum, Śródmiejskie Forum Kultury, Łódź
2016 – Colourful Imagination – grafika cyfrowa, Galeria OGRÓD SZTUKI, Konstantynów Łódzki
2018 – FUZJA – grafika cyfrowa, Galeria L, Dom Literatury w Łodzi
2019 – RED & BLUE – grafika cyfrowa, Galeria MDK, Radomsko