Z pasją dla kultury – kultura z pasją

Miejski Dom Kultury w Radomsku

AKTYWNIE ZNACZY CIEKAWIE – II TURNUS
12.07 2019

W Miejskim Domu Kultury w Radomsku 12 lipca zakończył się II turnus zajęć artystyczno-rekreacyjnych, realizowanych pod hasłem „Aktywnie znaczy ciekawie”. Pierwszy dzień zajęć to spotkanie z przedstawicielami radomszczańskiej policji i straży pożarnej, na którym omówione zostały zagadnienia związane z bezpiecznym wypoczynkiem podczas wakacji. W trakcie spotkania odbyło się także szkolenie z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Kolejne zajęcia były przeprowadzone naprzemiennie w dwóch grupach. Naukę piosenek wakacyjnych i zabawy rytmiczno-ruchowe poprowadziła Justyna Szalińska. Warsztaty plastyczne inspirowane utworem „Bajka” Stanisława Moniuszki poprowadziła Celina Tatara.
W drugim dniu (9.07.) dzieci zwiedziły dom kultury. Na warsztatach plastycznych zdobiły metodą quilling, które poprowadziła Aneta Bus. Zajęcia o zwierzętach domowych poprowadziła Karolina Kucharska.
W środę grupa obejrzała film „Manu. Bądź sobą”. Po filmie przyszedł czas na zabawy sportowe, które poprowadził Sebastian Pierzchalski z KBKS Radomsko.
11 lipca zajęcia realizowane były pod hasłem aktywnie i zdrowo. Dietetyk Kinga Jurzyńska opowiedziała dzieciom o zdrowym żywieniu i jego zaletach. Dzieci samodzielnie tworzyły piramidę żywienia wykorzystując zdjęcia wyciętych z gazet produktów spożywczych, które naklejali na karton. Po teorii przyszedł czas na praktykę i samodzielne robienie zdrowych kanapek. Dopełnieniem był wypoczynek na świeżym powietrzu i zajęcia sportowe, poprowadzone przez Sebastiana Pierzchalskiego.
W ostatni dzień 12.07. grupa odwiedziła Państwową Straż Pożarną w Radomsku. Panowie strażacy opowiedzieli m.in.: o swojej pracy, sprzęcie, metodach ratownictwa pożarowego. Po drugim śniadaniu zaprosiliśmy dzieci do udziału w zajęciach plastycznych.Wszystkie dzieci za uczestnictwo w warsztatach otrzymały pamiątkowe dyplomy.

 

 

 

 

 

 

Partnerzy i sponsorzy