EKOPIKNIK I KONCERT KAPELI GÓRALSKIEJ ZBYRCOK HYĆKA
25.08 2019

Kapela góralska ZBYRCOK HYĆKA zagrała w Radomsku 25 sierpnia 2019 r. Tego dnia w Parku Solidarności odbył się EKOPIKNIK realizowany wspólnie przez Miasto Radomsko, MDK w Radomsku i PGK Sp. z o.o.

W programie pikniku znalazły się koncerty: ZBYRCOK HYĆKA i radomszczańskiego zespołu młodzieżowego ENTER CRVSH, eko-konkursy i zabawy, zbiórka baterii, szkła, drobnych elektroodpadów, pokaz zumby i ćwiczeń na trampolinach przygotowany przez VIVA LA SALSA, animacje dla najmłodszych (warsztaty sensoplastyczne, malowanie buziek, kolorowe warkoczyki, pokaz baniek mydlanych, zabawa z klockami – EduKlocki, warsztaty plastyczne o tematyce ekologicznej), stoiska z twórczością rękodzielniczą i degustacje potraw regionalnych (Stowarzyszenie Kobiet Gminy Kodrąb POLNE KWIATY, KGW w Zapolicach ZAPOLICZANKI, KGW w OCHOTNIKU, KGW w Józefowie JÓZEFINKI), a także stoiska firm wspierających EkoPiknik: MARTELA BIKE. INTERSEROH, ETADO RECYCLING.