OSTATNIE WARSZTATY W RAMACH PROJEKTU ŁÓDZKIE PEŁNE KULTURY - III EDYCJA
04.12 2019

4 grudnia w Miejski Dom Kultury w Radomsku odbyły się ostatnie warsztaty dla uczniów w ramach projektu Łódzkiego domu Kultury „Łódzkie Pełne Kultury – III edycja”.
„Songwriting. Warsztaty z komponowania piosenek” poprowadziły Dominika Jakubowska (muzyk, pedagog, animator kultury) oraz Julia Hołówko (muzykoterapeutka i nauczycielka śpiewu). Podczas warsztatów uczniowie stworzyli zespół instrumentalno – wokalny.
Projekt polegał na umożliwieniu uczestnikom projektu dostępu do zasobów instytucji kultury mieszczących się w Łodzi tj. Filharmonii Łódzkiej, Teatru Wielkiego w Łodzi oraz Muzeum Miasta Łodzi.
W ramach trzeciej edycji zadania współrealizatorzy przygotowali specjalnie dedykowany program edukacyjny przeznaczony dla dzieci i młodzieży, popularyzujący instytucje kultury oraz dziedzictwo narodowe. Przeprowadzone zostały ponadto warsztaty dla nauczycieli i animatorów kultury, będące poradnikiem przydatnym w realizacji edukacji kulturowej.
Zajęcia poprowadzili muzycy i animatorzy Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina w Łodzi, artyści Teatru Wielkiego w Łodzi i Teatru Muzycznego w Łodzi oraz edukatorzy Muzeum Miasta Łodzi.