KTO MIESZKA ZA MEBLAMI - spotkanie z Polą Stępniewicz
04.10 2019

„Wszystkie dzieci wiedzą, że za meblami mieszkają różne stwory”. Tak zaczyna się książka napisana i zilustrowana (z małą pomocą dorosłych) przez kilkuletnią Polę. Opowiada historię chłopca, który bał się potworów mieszkających w jego domu. Razem z mamą udało mu się opracować sposoby jak je oswoić.

W Miejskim Domu Kultury w Radomsku 4 października odbyło się spotkanie z cyklu Galeria Słowa. Gościem była 8-letnia autorka książki „Kto mieszka za meblami” – Pola Stępniewicz i jej mama, Ewa. Młodziutka autorka opowiedziała historię o swoich strachach, a spotkaniu towarzyszyły warsztaty plastyczne 🙂

„Kto mieszka za meblami” – to pytanie wielu z nas zadawało sobie w dzieciństwie. Dziecięca wyobraźnia podsuwała różne rozwiązania. Za szafą albo na strychu mieszkały w naszych domach duchy, strachy czy beboki. Wiele osób do dziś pamięta o swoich lękach. Mała Pola wolała swoje lęki oswoić. Pomysł był niesamowity – napisała książkę o wiele mówiącym tytule – „Kto mieszka za meblami”. Mama Poli, Ewa Stępniewicz, nie zbagatelizowała lęków córki i dzięki wsparciu portalu crowdfundingowego znalazły się na wydanie książki pieniądze. Zaczęło się więc od potworów za meblami, a skończyło na powstaniu książki, którą dziś polecają dzieciom psychologowie. Bohater książki poradził sobie z lękami tak jak Pola – oswoił i ośmieszył potwory.