TRAGEDIA JANA - SPEKTAKL TEATRU CHOREA
08.11 2019

„Tragedia Jana” w wyk. Teatru Chorea, to ostatni w tym roku spektakl, który odbył się w ramach programu TEATR POLSKA 2019.

Spektakl, który odbył się  8 listopada 2019 opowiadał biblijną historię Jana Chrzciciela podejmującego walkę z trawiącymi świat grzechami rozpusty, pychy, tchórzostwa i pazerności. Kluczowym elementem intrygi jest mityczny taniec córki Herodyjady (popularnie zwanej Salome), wskutek którego niepokorny święty pozbawiony zostaje głowy.
Łódzki Teatr CHOREA od lat eksperymentujący z pieśniami, obrzędami i starymi tekstami kultury jest jednym z niewielu zespołów, który podjął wyzwanie przywrócenia tego tekstu polskiemu teatrowi.

Spektakl „Tragedia Jana” w ramach programu TEATR POLSKA 2019

Reżyseria: Waldemar Raźniak
Choreografia: Liwia Bargieł
Muzyka: Tomasz Krzyżanowski