WARSZTATY DLA UCZNIÓW I NAUCZYCIELI W RAMACH PROJEKTU ŁÓDZKIE PEŁNE KULTURY III EDYCJA
30.10 2019

30 października w Miejskim Domu Kultury w Radomsku odbyły się warsztaty dla uczniów i nauczycieli w ramach projektu Łódzkiego Domu Kultury „Łódzkie Pełne Kultury III edycja”.

Warsztaty dla uczniów zatytułowane „Nie takie dęte straszne – posłuchaj, zrób i zagraj – warsztaty muzyczne dla dzieci” poprowadził Roman Strembicki – waltornista Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Łódzkiej. Warsztaty polegały na przedstawieniu wszystkich instrumentów dętych blaszanych, ich zademonstrowaniu na przykład utworów muzyki polskiej i polskich twórców.Uczestnicy wzięli również udział w quizie rozpoznawania znanych utworów muzyki polskiej i ludowej oraz zbudowali własne instrumenty, na których zagrali na zakończenie zajęć.

Po warsztatach dla uczniów odbyły się warsztaty dla nauczycieli.  Julia Hołówko – z wykształcenia i zawodu muzykoterapeutka i nauczycielka śpiewu, poprowadziła warsztaty z emisji głosu z elementami muzykoterapii, bazujące na polskiej muzyce tradycyjnej. Celem warsztatów było przede wszystkim odkrywanie przyjemności jaką może dawać posługiwanie się naturalnym, nieskrępowanym i pewnym siebie głosem.