4 i 5.01 - KONCERTY NOWOROCZNE - ORKIESTRA SOLISTÓW WIEDEŃSKICH i WIESŁAW OCHMAN
04.01 2020

Tradycją stało się, że Nowy Rok witamy Koncertem Noworocznym Orkiestry Solistów Wiedeńskich.  Podczas dwóch koncertów 4 i 5 stycznia 2020 o godz. 18.00 w Miejskim Domu Kultury w Radomsku wspólnie z orkiestrą dwunastu Solistów (instrumenty smyczkowe i dęte) wystąpili goście: Wiesław Ochman (tenor), Katerina Hebelkova (mezzosopran) i Renata Dobosz (mezzosopran). Koncerty, które odbyły się pod kierownictwem muzycznym Piotr Gładkiego, prowadził Wiesław Ochman.Publiczność usłyszała m.in. marsz z op.”Folies Bergere” (P. Lincke), arię z op.”Mefistofeles” (A. Boito), „Im Prater” (R. Stolz), polkę „Schnellpost” (J.Strauss), „Zagraj mi Cyganie” z op. „Venus in Seide”, „Galop Szampański” (Ch.H. Lumbye), „Nad pięknym modrym Dunajem” (J.Strauss). Życzenia noworoczne złożyli: Jarosław Ferenc – Prezydent Miasta Radomska oraz Krzysztof Zygma – dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Radomsku.