CZY WARTO BYŁO TAK ŻYĆ
7 września w sali widowiskowej MDK odbył się pokaz filmu dokumentalnego "Czy warto było tak żyć" o Stanisławie Sojczyńskim "Warszycu" w reż. Aliny Czerniakowskiej. Po projekcji publiczność mogła zadawać pytania pani reżyser, która specjalnie przyjechała do Miejskiego Domu Kultury na projekcję swojego filmu. Spotkanie poprowadził historyk z Instytutu Pamięci Narodowej z Częstochowy Sławomir Maślikowski.
Niezwykły film, niezwykły bohater i wyjątkowi goście. Starsza publiczność ze wzruszeniem dzieliła się własnymi doświadczeniami z tamtego okresu. Padło wiele pytań dotyczących "Warszyca" i ludzi z nim związanych.
28 września obejrzała film i spotkała się z Aliną Czerniakowską młodzież radomszczańskich szkół. Wypełniona po brzegi sala, idealna cisza i oklaski towarzyszyły pokazowi filmu.
Projekt graficzny strony: Jakub Lesiński