EDUKACJA RITY

4 lutego o godz. 19.00 zapraszamy na spektakl „Edukacja Rity” w reżyserii Andrzeja Strzeleckiego z udziałem Piotra Fronczewskiego oraz Katarzyny Ucherskiej.

Ona – Rita, młoda fryzjerka z niezamożnej rodziny marzy o wyrwaniu się do lepszego świata i dlatego zostaje studentką uniwersytetu otwartego. Tam trafia na Niego – Franka, nadużywającego alkoholu, doświadczonego profesora literatury. Ona to wulkan energii, entuzjazmu i młodzieńczej otwartości. On – niespełniony poeta, zamknięty w sobie, zgorzkniały i zrezygnowany. Wkrótce okaże się, że ta przypadkowa znajomość nieoczekiwanie zmieni ich oboje…

Między nauczycielem i uczennicą rodzi się skomplikowany system uzależnień i napięć. Mimo swej słabości i sceptycyzmu Frank okazuje się znakomitym pedagogiem. Rita czyni stałe postępy. Coraz bardziej wtapia się w nowe środowisko ludzi „kulturalnych”, którzy wiedzą, jak się znaleźć w towarzystwie. Tymczasem między uczennicą i mistrzem rodzi się konflikt, tym bardziej nierozwiązywalny, że podszyty męsko-damskimi nieporozumieniami o swoistej i przewrotnej dialektyce.

Jaką cenę zapłaci Rita za społeczny awans? Czy straci indywidualność, świeżość odczuwania i reakcji? Jak przeżyje to Frank?

Czas trwania:

110 minut (1 przerwa)