Z pasją dla kultury – kultura z pasją

Miejski Dom Kultury w Radomsku

PUSTKA.PUSTYNIA.NIC - SPEKTAKL PANTOMIMY

PUSTKA.PUSTYNIA.NIC - SPEKTAKL PANTOMIMY

W ramach Programu Teatr Polska zapraszamy 9 listopada 2018 o godz. 18.00 na przedstawienie inspirowane Dziennikami Witolda Gombrowicza. Po raz pierwszy w Radomsku wystąpi Wrocławski Teatr Pantomimy. Artyści zaprezentują na scenie historie opowiedziane ruchem, gestem, muzyką, światłem. Po przedstawieniu zapraszamy na warsztaty z artystami.

„Drodzy Państwo. Zadać Gombrowiczowi cios! Zrobić z Gombrowicza pantomimę! Odebrać mu słowa i zostawić tylko ciała, ciała uwikłane w inne ciała! Człowieka postawić przed człowiekiem. W pustce. Niech wije się przed tym drugim, niech staje się tym drugim mimowolnie, niech pod ciężarem drugiego człowieka zmienia się, niech gubi się w drugim, trzecim, czwartym człowieku! Widza nasączyć namiętnościami i abstrakcjami, chaosem i kalkulacją. Niech ogląda te… te golgoty! Ten Spektakl to przejaw pychy. To skandal i profanacja. Poniedziałek – Gombrowicz, wtorek – Gombrowicz, środa – Gombrowicz, czwartek – My. Gombrowicz wlazł w nas. My wleźliśmy w Gombrowicza. Za chwilę my wleziemy w Was. I już nikt nie będzie wiedział kim jest w tym błądzeniu po Pustyni. Jeśli Marian… jeśli Witold… jeśli ten Gombrowicz przekonywał, będąc u końca swojej drogi naznaczania świata sobą, że chce napisać coś, co umyka kategoriom literackim, co nie byłoby ani powieścią, ani dramatem i co oparte byłoby na relacji tylko dwóch postaci: Człowieka i Cierpiącej Muchy, to czy sam siebie nie niwelował, czy sam siebie nie redukował do roli obserwatora… do roli obserwatora fabuły bez historii… czy sam nie wyznaczał kierunku dla tego uwalniającego Nic? Pantomima. Pustka. Pustynia. Nic. I imaginarium ludzkich poruszeń! Zapraszamy. Bawcie się dobrze!” – Leszek Bzdyl

Premiera przedstawienia powstała w ramach jubileuszu 60-lecia Wrocławskiego Teatru Pantomimy „Przestrzenie ruchu. 60 lat Wrocławskiego Teatru Pantomimy” i została dofinansowana ze środków w ramach programów Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz z budżetu Województwa Dolnośląskiego.

reżyseria: LESZEK BZDYL
scenografia: MACIEJ CHOJNACKI
muzyka: MIKOŁAJ TRZASKA
ruch sceniczny: AGNIESZKA DZIEWA, PAULINA JÓŹWIN, MONIKA ROSTECKA, JAN KOCHANOWSKI, ZBIGNIEW KOŹMIŃSKI

obsada: AGNIESZKA DZIEWA, PAULINA JÓŹWIN, MONIKA ROSTECKA, JAN KOCHANOWSKI, ZBIGNIEW KOŹMIŃSKI

 

bilety 15 zł przedsprzedaż, 20 zł w dniu spektaklu

 

09.11.2018
18:00
Partnerzy i sponsorzy