09.10 - PRASQUAL - KONCERT

_dsca3962
09.10 - PRASQUAL - KONCERT

10 października podczas Różewicz Open Festiwal Radomsko 2014 nastąpiło światowe prawykonanie epitafium pamięci Tadeusza Różewicza „Musique pour le Roi Primordial”. Epitafium skomponował i wykonał podczas koncertu w Miejskim Domu Kultury w Radomsku znakomity polski kompozytor, architekt dźwięku, dyrygent, pianista – PRASQUAL, który mieszka i pracuje w Kolonii. Oprócz interpretacji utworów Joahanna Sebastiana Bacha artysta zaprezentował własne kompozycje, z którymi wystąpił m.in. podczas 9. Kolner Musiknacht. Po koncercie odbyło się spotkanie z Prasqualem, który opowiadał o swoich inspiracjach, fascynacją muzyką elektroniczną i klasyczną i planach na przyszłość. Spotkanie prowadziła muzykolog Małgorzata Zuzanna Nowak.

Zobacz co zobaczysz