Z pasją dla kultury – kultura z pasją

Miejski Dom Kultury w Radomsku

27 - 28.04.2017 - KONKURS RECYTATORSKI DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I GIMNAZJÓW

W Miejskim Domu Kultury w Radomsku 28 kwietnia 2017 r. zakończyły się dwudniowe przesłuchania uczestników Konkursu Recytatorskiego dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. W jury zasiedli: Janusz Kucharski – przewodniczący, Barbara Chutkiewicz i Matylda Kaszyńska. 27 kwietnia recytowali uczniowie w kategorii klasy I–II i III-IV. 28 kwietnia swój repertuar prezentowali uczestnicy w kategorii klasy V-VI i klasy gimnazjalne.
Komisja po wysłuchaniu wszystkich uczestników postanowiła:

w kategorii klas I – II ( 23 recytatorów)

I miejsce – Mikołajowi Suszyckiemu z PSP Nr 1 w Radomsku, przygotowanemu przez Panią Katarzynę Karkoszkę

II miejsce – ex aequo Marii Dobosz z PSP Nr 5 w Radomsku, przygotowanej przez Panią Małgorzatę Olczyk i Jakubowi Broszkowskiemu z PSP Nr 8 w Radomsku, przygotowanemu przez Panią Jolantę Stępień

III miejsce ex aequo – Wojciechowi Koseli z PSP Nr 6 w Radomsku, przygotowanemu przez Panią Małgorzatę Szymczak i Igorowi Kruszewskiemu z PSP Nr 6 w Radomsku, przygotowanemu przez Panią Dominikę Kubik

Wyróżnienia otrzymali:
– Olga Oleszczak z PSP Nr 4 w Radomsku, przygotowana przez Panią Danutę Proszowską
– Natalia Ciemniewska z PSP Nr 7w Radomsku przygotowana przez Panią Małgorzatę Tasarz
– Antonina Krupa z PSP Nr 9 w Radomsku,przygotowana przez Panią Aurelię Piątkowską
– Olga Zatoń z PSP Nr 9 w Radomsku, przygotowana przez Panią Ewę Langner
.

w kategorii klas III – IV (16 recytatorów)

I miejsce – Antoninie Fajkowskiej – z PSP nr 4 w Radomsku, przygotowanej przez Panią Grażynę Dettlaff

II miejsce ex aeuqo – Franciszkowi Koćwinowi z PSP Nr 4 w Radomsku, przygotowanemu przez Panią Danutę Mruklik i Amelii Krupie z PSP Nr 9 w Radomsku
przygotowanej, przez Panią Annę Czołnowską

III miejsce ex aequo – Natalii Podawcy z PSP Nr 5 w Radomsku, przygotowanej przez Panią Jolantę Zasempę i Julii Rudeckiej z PSP Nr 9 w Radomsku, przygotowanej przez Panią Ewę Wasiluk

Wyróżnienia otrzymały:
– Aleksandra Koch z PSP Nr 5 w Radomsku, przygotowana przez Panią Jolantę Zasempę
– Wiktoria Małachowska z PSP Nr 6 w Radomsku, przygotowana przez Panią Agatę Piętkę
– Iga Sapis z PSP Nr 3 w Radomsku, przygotowana przez Panią Grażynę Szczekocką.

w kategorii klas V – VI (22 recytatorów)

II miejsce – Annie Olejniczak z PSP Nr 1 w Radomsku, przygotowanej przez Panią Annę Huber

III miejsce ex aequo – Julii Sokołowskiej z PSP Nr 6 w Radomsku, przygotowanej przez Panią Monikę Małachowską,
– Aleksandrze Liwińskiej z PSP Nr 9 w Radomsku, przygotowanej przez Panią Katarzynę Cichońską – Magierę
– Jakubowi Piechorowskiemu z Klubu Wolontariusza w Radomsku, przygotowanemu przez Panią Annę Szczerbińską

Wyróżnienia otrzymali:
– Nikola Bus z PSP Nr 1w Radomsku, przygotowana przez Panią Barbarę Gnoińską
– Julia Maszczyk z PSP Nr 1 w Radomsku, przygotowana przez Panią Bożenę Wieloch
– Wiktoria Kieruzel z PSP Nr 9 w Radomsku, przygotowana przez Panią Katarzynę Cichońską – Magierę
– Bartosz Radwański z PSP Nr 9 w Radomsku, przygotowany przez Panią Katarzynę Cichońską – Magierę

w kategorii klas I – III gimnazjum (25 recytatorów)

I miejsce ex aequo – Alicji Soczyńskiej z PG Nr 2 w Radomsku, przygotowanej przez Panią Barbarę Orsicz i Aleksandrze Drzewowskiej z PG Nr 3 w Radomsku, przygotowanej przez Panią Katarzynę Braszczyńską

II miejsce ex aequo – Julii Kędrze z PG Nr 6 w Radomsku, przygotowanej przez Panią Katarzynę Cichońską – Magierę i Agnieszce Stawskiej z PG Nr 5 w Radomsku, przygotowanej przez Panią Żanetę Śliwiok

III miejsce – Julii Jasnos z PG Nr 6 w Radomsku, przygotowanej przez Panią Magdalenę Gonerę

Wyróżnienia otrzymali:
– Jakub Radziejewski z PG Nr 1w Radomsku, przygotowany przez Panią Danutę Zawadzką
– Weronika Mazur z PG Nr 5 w Radomsku, przygotowana przez Pana Radosława Kowalskiego
– Hanna Andrysiak z Młodzieżowej Grupy Teatralnej „Rekwizytornia Teatr” z Miejskiego Domu Kultury w Radomsku, przygotowana przez Panią Anitę Pawlak Zygmę
– Natalia Dziegieć z PG Nr 2 w Radomsku, przygotowana przez Panią Barbarę Orsicz
– Anna Janus z PG Nr 5 w Radomsku, przygotowana przez Pana Radosława Kowalskiego
– Aleksandra Koćwin z PG Nr 5 w Radomsku, przygotowana przez Panią Żaneta Śliwiok
– Karolina Tazbir z Młodzieżowej Grupy Teatralnej „Rekwizytornia Teatr” z Miejskiego Domu Kultury w Radomsku, przygotowana przez Panią Anitę Pawlak Zygmę
– Dagmara Nogaj z Pogotowia Lekcyjnego w Radomsku, przygotowana przez Panią
Annę Szczerbińską

Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe ufundowane przez
Miasto Radomsko i Miejski Dom Kultury w Radomsku.

Fot. Janusz Kucharski

Dsc03328Dsc03338Dsc03347Dsc03363Dsc03333Dsc03350Dsc03358Dsc03367Dsc03372

Partnerzy i sponsorzy