Z pasją dla kultury – kultura z pasją

Miejski Dom Kultury w Radomsku

3.12.2016 - XX OGÓLNOPOLSKIE SPOTKANIA TANECZNE „RADOMSKO OPEN 2016” POD PATRONATEM PREZYDENTA MIASTA RADOMSKA

W Miejskim Domu Kultury w Radomsku 3 grudnia 2016 r. odbyły się XX Ogólnopolskie Spotkania Taneczne „Radomsko Open 2016” pod patronatem Prezydenta Miasta Radomska. Uczestników turnieju oceniała Komisja: Kazimierz Chendyński – przewodniczący, Irena Kazimierczuk i Beata Mysińska. Po obejrzeniu 39 układów choreograficznych 21 zespołów tanecznych Komisja przyznała:

– w kategorii do 11 lat – bez podziału na kategorie taneczne:

I miejsce – Zespołowi Tanecznemu „TUTU” ze Studia Tańca MK w Tarnowskich Górach za układ choreograficzny „Głębia oceanu”, przygotowanemu przez Panią Annę Hampel – nagroda w wysokości – 300,00 zł

II miejsce – Zespołowi Tanecznemu „DYSTANS”
 z Miejskiego Domu Kultury w Radomsku za układ choreograficznych „Wariacje na temat gotowania” przygotowanemu przez Panią Anetę Bus – nagroda w wysokości – 220,00 zł

III miejsce – Zespołowi Tanecznemu „AGAT 5” z Ośrodka Kultury i Rekreacji w Strykowie za układ choreograficzny „Nasza pasja”, przygotowanemu przez Panią Agnieszkę Waszkiewicz – nagroda w wysokości – 150,00 zł

– w kategorii Taniec Współczesny 12 – 15 lat

I miejsce – Zespołowi Tanecznemu „AEROBIK” z Klubu Kultury „Jaskółczyn” w Piotrkowie Trybunalskim za układ choreograficzny
„U Cukiernika”, przygotowanemu przez Panią Magdalenę Markiewicz – nagroda w wysokości – 300,00 zł

II miejsce – Zespołowi Tanecznemu „AGAT 3”
 z Ośrodka Kultury i Rekreacji w Strykowie za układ choreograficzny „Przyjaciółki”, przygotowanemu przez Panią Agnieszkę Waszkiewicz – nagroda w wysokości – 220,00 zł

III miejsce – Zespołowi Tanecznemu „GOLD I” z Miejskiego Ośrodka Kultury w Głownie za układ choreograficzny „Ona” , przygotowanemu
przez Panią Agnieszkę Waszkiewicz – nagroda w wysokości – 150,00 zł

– w kategorii Taniec Nowoczesny 12 – 15 lat

I miejsce – Zespołowi Tanecznemu „K2 JUNIOR” ze Spółdzielczego Domu Kultury w Zgierzu przygotowanemu przez Panią Monikę Justyńską
– nagroda w wysokości – 300,00 zł

II miejsce – Zespołowi Tanecznemu „TRAMPEK CREW” 
ze Studia Tańca Ulicznego OPP4 w Zabrzu za układ choreograficzny „W kręgu”, przygotowanemu przez Panią Agatę Zeliszek – nagroda w wysokości – 220,00 zł

III miejsce – Zespołowi Tanecznemu „FRESH MOVE” z Dobrońskiego Centrum Kultury w Dobroniu , przygotowanemu przez Państwa Katarzynę i Tomasza Sujeckich – nagroda w wysokości – 150,00 zł


– w kategorii Taniec Współczesny powyżej 15 lat

I miejsce – Zespołowi Tanecznemu „ANTIDOTUM III” z Miejskiego Domu Kultury w Częstochowie za układ choreograficzny „Opętani”,
przygotowanemu przez Panią Katarzynę Deskę – nagroda w wysokości – 300,00 zł

II miejsce – Teatrowi Tańca „ALACARTE” z Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu w Pyskowicach za układ choreograficzny „Materia”,
przygotowanemu przez Panią Annę Hampel – nagroda w wysokości – 220,00 zł

III miejsce ex aeuqo – Zespołowi Tanecznemu „EXTASA” z Miejskiego Domu Kultury w Radomsku za układ choreograficzny „Sierociniec”
przygotowanemu przez Panią Anetę Bus – nagroda w wysokości – 150,00 zł
Zespołowi Tanecznemu „AGAT 1” z Ośrodka Kultury i Rekreacji w Strykowie za układ choreograficzny „Nadzieja”, przygotowanemu  przez Panią Agnieszkę Waszkiewicz – nagroda w wysokości – 150,00 zł

– w kategorii Taniec Nowoczesny powyżej 15 lat

I miejsce – Zespołowi Tanecznemu „EXTASA ” z Miejskiego Domu Kultury w Radomsku za układ choreograficzny „Stare, ale jare!”,
przygotowanemu przez Panią Anetę Bus – nagroda w wysokości – 300,00 zł

II miejsce – Zespołowi Tanecznemu „K2 KADRA” ze Spółdzielczego Domu Kultury w Zgierzu przygotowanemu przez Panią Monikę Justyńską
– nagroda w wysokości – 220,00 zł

III miejsce – Zespołowi Tanecznemu „JUST KIDDING CREW” ze Studia Tańca Ulicznego OPP4 w Zabrzu, przygotowanemu przez Panią Agatę Zeliszek – nagroda w wysokości – 150,00 zł

Komisja postanowiła zmienić kategorię dla Zespołu Tanecznego „EXTASA” z Miejskiego Domu Kultury w Radomsku, przygotowanemu przez Panią Anetę Bus z tańca współczesnego na taniec nowoczesny.

GRAND PRIX – XX Ogólnopolskich Spotkań Tanecznych „RADOMSKO OPEN 2016” pod patronatem Prezydenta Miasta Radomska komisja przyznała Zespołowi Tanecznemu „EXTASA ” z Miejskiego Domu Kultury w Radomsku za układ choreograficzny „Stare, ale jare !”, przygotowanemu przez Panią Anetę Bus– nagroda w wysokości – 500,00 zł

Laureaci otrzymali pamiątkowe puchary i dyplomy.

Nagrody ufundowali:

– Miasto Radomsko
– Pan Emil Kopczyński
– Miejski Dom Kultury w Radomsku

Dsc06471Dsc06482Dsc06521Dsc06509Dsc06530Dsc06571Dsc06568Dsc06541Dsc06604Dsc06594Dsc06588Dsc06654Dsc06626Dsc06610Dsc06705Dsc06680Dsc06726Dsc06741

Partnerzy i sponsorzy