Z pasją dla kultury – kultura z pasją

Miejski Dom Kultury w Radomsku

5.12.2015 – XIX OGÓLNOPOLSKIE SPOTKANIA TANECZNE „RADOMSKO OPEN 2015” POD PATRONATEM PREZYDENTA MIASTA RADOMSKA

5 grudnia 2015 r. w Miejskim Domu Kultury w Radomsku odbyły się XIX Ogólnopolskie Spotkania Taneczne „RADOMSKO OPEN 2015” pod patronatem Prezydenta Miasta Radomska. Do przeglądu zgłosiło się 21 zespołów z: Tomaszowa Mazowieckiego, Piotrkowa Trybunalskiego, Strykowa, Zgierza, Głowna, Łodzi, Dobronia, Łęczycy, Ostrołęki i Radomska, które na scenie MDK zaprezentowały 39 układów choreograficznych. Wykonawców oceniała Komisja: Kazimierz Chendyński ( przewodniczący), Irena Kazimierczuk i Urszula Wróblewska, która po obejrzeniu wszystkich prezentacji przyznała:

– w kategorii do 11 lat – bez podziału na kategorie taneczne:

I miejsce – Zespołowi Tanecznemu „DYSTANS” z Miejskiego Domu Kultury w Radomsku, za układ choreograficzny „Na Budowie”, przygotowanemu przez Panią Anetę Bus – nagroda w wysokości – 300,00 zł

II miejsce – Zespołowi Tanecznemu „TURBO GROSZKI” z Akademii Tańca i Sportu „MASS – TEAM” w Radomsku za układ choreograficznych „Opóźniony lot” przygotowanemu przez Panią Magdalenę Salińską – nagroda w wysokości – 250,00 zł

III miejsce – Zespołowi Tanecznemu „ASTER”z Klubu Sportowego „ASTER” w Tomaszowie Mazowieckim za układ choreograficzny „Power Dance” przygotowanemu przez Panią Beatę Będerz – nagroda w wysokości – 200,00 zł

– w kategorii Taniec Współczesny 12 – 15 lat

I miejsce – Zespołowi Tanecznemu „AGAT III” z Ośrodka Kultury i Rekreacji w Strykowie za układ choreograficzny „Ave Maria” przygotowanemu przez Panią Agnieszkę Waszkiewicz – nagroda w wysokości – 300,00 zł

II miejsce – Zespołowi Tanecznemu „GOLD I” z Miejskiego Ośrodka Kultury w Głownie za układ choreograficzny „O Kopciuszku…”
przygotowanemu przez Panią Agnieszkę Waszkiewicz – nagroda w wysokości – 250,00 zł

III miejsce – Zespołowi Tanecznemu „AEROBIK” z Klubu Kultury „Jaskółczyn” w Piotrkowie Trybunalskim za układ choreograficzny „Która to Królowa”, przygotowanemu przez Panią Magdalenę Markiewicz – nagroda w wysokości – 200,00 zł

– w kategorii Taniec Nowoczesny 12 – 15 lat

I miejsce – Zespołowi Tanecznemu „DNM CREW” z Uczniowskiego Klubu Sportowego „DANCEAND MOVE” w Ostrołęce, przygotowanemu
przez Pana Pawła Szewczyka – nagroda w wysokości – 300,00 zł

II miejsce – Zespołowi Tanecznemu „FRESH MOVE”
 z Gminnego Ośrodka Kultury w Dobroniu za układ choreograficzny „Sparta”, przygotowanemu przez Panią Katarzynę Sujecką – nagroda w wysokości – 250,00 zł

III miejsce – Zespołowi Tanecznemu „KIKI DANCE” ze Studia Tańca „KIKI – DANCE” w Łodzi za układ choreograficzny „Perfect Girls”, przygotowanemu przez Panią Jolantę Rolińską – nagroda w wysokości – 200,00 zł

– w kategorii Taniec Współczesny powyżej 15 lat

I miejsce – Zespołowi Tanecznemu „AEROBIK MAXI” z Klubu Kultury „Jaskółczyn” w Piotrkowie Trybunalskim, za układ choreograficzny
„Legenda piotrkowska o Trybunale diabelskim”, przygotowanemu przez Panią Magdalenę Markiewicz – nagroda w wysokości – 300,00 zł

II miejsce – Zespołowi Tanecznemu „EXTASA” z Miejskiego Domu Kultury w Radomsku za układ choreograficzny „Igraszki z diabłem”,
przygotowanemu przez Panią Anetę Bus – nagroda w wysokości – 250,00 zł

III miejsce – Zespołowi Tanecznemu „KIE” z Domu Kultury w Łęczycy za układ choreograficzny „Nie odchodź kochanie ” przygotowanemu
przez Panią Katarzynę Korzeniewską Killo – nagroda w wysokości – 200,00

Komisja postanowiła także przyznać WYRÓŻNIENIE dla autora choreografii „LABIRYNT” Pani Anecie Bus.      

GRAND PRIX – XIX Ogólnopolskich Spotkań Tanecznych „RADOMSKO OPEN 2015”pod patronatem Prezydenta Miasta Radomska komisja przyznała Zespołowi Tanecznemu „AGAT I” z Ośrodka Kultury i Rekreacji w Strykowie za układ choreograficzny „Dziewczyna z granatem”, przygotowanemu przez Panią Agnieszkę Waszkiewicz – nagroda w wysokości – 500,00 zł

Laureaci otrzymali pamiątkowe puchary i dyplomy.

Nagrody ufundowali:
• Miasto Radomsko
• Pan Emil Kopczyński
• Miejski Dom Kultury w Radomsku

Dsc02355Dsc02337Dsc02373Dsc02366Dsc02388Dsc02377Dsc02416Dsc02409Dsc02457Dsc02429Dsc02488Dsc02466Dsc02526Dsc02561Dsc02625Dsc02619Dsc02647Dsc02641

Dsc02660Dsc02652Dsc02672Dsc02661Dsc02718Dsc02724Dsc02731Dsc02739Dsc02734Dsc02743

Partnerzy i sponsorzy