Z pasją dla kultury – kultura z pasją

Miejski Dom Kultury w Radomsku

KONKURS WOKALNY "MIKROFON 2019" POD PATRONATEM PREZYDENTA MIASTA RADOMSKO

W Miejskim Domu Kultury w Radomsku 3 marca 2019 r. odbył się Koncert Laureatów Konkursu Wokalnego „Mikrofon 2019” pod patronatem Prezydenta Miasta Radomska.
Przesłuchania konkursowe przeprowadzone były 1 i 2 marca, a prezentacje wokalistów w czterech kategoriach wiekowych oceniało jury: Karolina Sambor – Kobiałka (przewodnicząca), Michał Szczepan i Piotr Grabas. Koncert, w którym wystąpili laureaci I, II i III miejsc poprzedzony został uroczystym podsumowaniem, wręczeniem nagród i pamiątkowych dyplomów. Nagrody wręczyli: Pan Jarosław Ferenc Prezydent Miasta Radomska, Pani Ewa Gajzler Członek Zarządu Powiatu radomszczańskiego, Pani Elżbieta Kwiatkowska Dyrektor MDK w Radomsku oraz Pani Karolina Sambor – Kobiałka – przewodnicząca jury.

Lista laureatów:

w kategorii kl. I – III ( 25 wykonawców)
I miejsce – Miłosz Więcek z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Chrzanowicach
II miejsce – Nadia Tejchman z Miejskiego Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim
III miejsce – Maja Siemińska z Publicznej Szkoły Podstawowej w Gidlach

Wyróżnienia otrzymali:
– Monika Gnoińska z Zespołu Wokalno-Instrumentalnego „Tęczowe Nutki” z MDK w Radomsku
– Alicja Psut z Miejskiego Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim
– Milena Bąk

w kategorii kl. IV – VI – (32 wykonawców)
I miejsca – Agata Siedlecka z Miejskiego Domu Kultury w Opocznie
II miejsce ex aeuqo – Amelia Januszewska Publiczna Szkoła Podstawowa w Pławnie
i Oliwia Kopiec z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Radomsku
Wyróżnienia otrzymali:
– Nikola Kardas z Gminnego Ośrodka Kultury w Gidlach
– Bartosz Bąk
– Oliwia Stobiecka z Publicznej Szkoły Podstawowej w Nowej Brzeźnicy
– Patrycja Makowska z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 10 w Tomaszowie Maz.
– Katarzyna Marczak – z zespołu „Tacy Nie Inni” z Miejskiego Domu Kultury w Radomsku

w kategorii kl. VII i VIII – III gimnazjum ( 37 wykonawców)
I miejsce – Karolina Ziętek z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 10 w Tomaszowie Maz.
II miejsce – Katarzyna Utratny z Gminnego Ośrodka Kultury w Gidlach
III miejsce – Barbara Moroń z Publicznej Szkoły Podstawowej w Pławnie

Wyróżnienia otrzymali:
– Laura Grabarczyk z Gminnego Ośrodka w Gidlach
– Kinga Koniarska z Zespołu „Tacy Nie Inni” z Miejskiego Domu Kultury w Radomsku
– Wiktoria Śliskowska vel Śliska Zespołu Szkolno –Przedszkolnego w Stobiecku Szlacheckim

w kategorii kl. ponadgimnazjalne ( 18 wykonawców)
I miejsce – Michał Makowski
II miejsce – Maria Markiewicz z Gminnego Ośrodka Kultury w Gidlach
III miejsca – Julia Walaszczyk z Liceum Ogólnokształcącego nr 4 w Częstochowie

Wyróżnienia otrzymali:
– Agata Zielińska z Miejskiego Domu Kultury w Opocznie
– Sandra Jakubiak z Gminnego Ośrodka w Kleszczowie
– Emilia Sobala z Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Moszczenicy

Ponadto Komisja przyznała Nagrodę dla Marty Łydy za awangardową interpretacje utworu Grzegorza Turnaua.

Fundatorami nagród są:
– Miasto Radomsko
– Powiat Radomszczański
– Miejski Dom Kultury w Radomsku.

 

Partnerzy i sponsorzy