MDK

Top-foto

23.08 KONCERT ALEXANDRA SAMSONA
10445975_720438458023426_4025962830456048631_n

Alexander Samson podczas swojego koncertu w Radomsku, który odbędzie się Miejskim Domu Kultury w Radomsku, 23 sierpnia o godz. 19.00 zaśpiewa w duecie dwa utwory z Natalią Ćwiek.

Alexander Samson przedstawiciel stylu Chanson, poeta, kompozytor, autor tekstów utworów po które sięgają najznakomitsze gwiazdy estrady rosyjskiej i ukraińskiej. Śpiewał w duecie z takimi znakomitościami jak Vitas czy Alexander Marshall, z którym nagrał klip "Время - вор". Ostatni album artysty nosi nazwę „КУТЕРЬМА” i jest kolejnym potwierdzeniem talentu artysty oraz jego oryginalności. Alexander Samson swoją muzyką oraz osobowością sceniczną dostarcza wiele emocji i wrażeń, o czym będziemy mogli się przekonać osobiście na koncercie.


Aleksander Samson nie tylko włączył się w naszą kampanię społeczną „Wartości dla przyszłości”, ale też bardzo mocno podkreśla swoją sympatię do nas - Radomszczan. Artysta podczas koncertu pragnie zaznaczyć przyjaźń polsko- ukraińską, dlatego też zaprosił do duetu Natalię Ćwiek. Duet zaprezentuje się zarówno w języku polskim jak i rosyjskim.

Cena biletu 25PLN przedsprzedaż
30PLN w dniu koncertu

POMÓŻMY ZUZI
Zuzia

Miejski Dom Kultury w Radomsku wspiera akcje zbierania pieniędzy na leczenie ciężko chorej trzyletniej Zuzi. Dziewczynka choruje na guz nadnercza Neuroblastoma IV stopień. Każdy, kto chce pomóc Zuzi może złożyć datek na konto fundacji Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" nr konta 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615 tytułem 24651-Pokora Zuzanna - darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

Więcej informacji na temat Zuzi można uzyskać pod następującymi adresami:

http://dzieciom.pl/podopieczni/24651

http://www.radomsko24.pl/m/articles/view/2-letnia-Zuzia-z-Radomska-potrzebuje-pomocy

http://radomsko.naszemiasto.pl/artykul/pomozmy-malej-zuzi-z-radomska,2329306,t,id.html

http://www.radomsko.pl/wiadomosc-Pom%C3%B3%C5%BCmy_ma%C5%82ej_Zuzi_-263

https://www.facebook.com/pages/Zuzia-walcz%C4%85ca-o-%C5%BCycie/321336964696253

https://www.youtube.com/watch?v=JUsgolmytFQ&list=UU-pSlXjZiZxov5iKDdal-mg

http://www.siepomaga.pl/f/zdazyczpomoca/c/1564

http://zuziapokora.blogspot.com/

01.09 - MALEO REGGAE ROCKERS, KASIA KOWALSKA, LILU, MONA I INNI W KONCERCIE "PANNY WYKLĘTE"
Panny%20wyklete

1 września o godz.19.00  w 75. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej Miasto Radomsko i Miejski Dom Kultury w Radomsku zapraszają na wyjątkowy koncert ph. "Panny Wyklęte." - utworów z albumu o tej samej nazwie. Na scenie MDK zagra Maleo Reggae Rockers w towarzystwie sześciu polskich artystek: Kasi Kowalskiej, Mony, Lilu, Marceliny, Dore i Ani Brachaczek.

"Panny Wyklęte" - to projekt muzyczny Fundacji Niepodległości, która chcąc oddać hołd Żołnierzom Wyklętym – zaprosiła Darka Malejonka z zespołem Maleo Reggae Rockers i niezwykłe polskie Wokalistki do zrobienia tego, co tylko prawdziwi artyści potrafią. Do obudzenia ducha polskiej historii muzyką pisaną sercem… Wyśpiewane, wykrzyczane i wyszeptane przejmujące historie Wyklętych, widziane oczami żon, matek, żołnierek i też samej historii. Płyta wprowadza w niezwykły nastrój i nie chodzi tu tylko o zadumanie się nad tym wstrząsającym czasem naszej historii. Niezwykłe w niej jest to, że słuchając tych utworów przeżywa się i momenty solidarności z bohaterami tekstów, gotowości do walki o pamięć Niezłomnych na przemian z buntem, bezradnością i wzruszeniem takim do łez i dreszczy… Utwory oddają uczucia, które towarzyszyły tamtym ludziom i tamtym czasom. Słowa wbudowane są w niezwykłą muzykę, tak różnorodna jak różnorodne są teksty i ich Autorki.

WSTĘP WOLNY

22.08 - KONCERT THEGRUBYMC (BŁAŻEJ GOŁĘBIOWSKI)
184911_439929242747856_1618262310_n

Plenerowa Scena Młodych tym razem w klimacie rap'u. 22 sierpnia o g.19.00 wystąpi młody radomszczanin Błażej Gołębiewski czyli TheGrubyMC. Artysta czerpie inspiracje z rap'u, soul'u, blues'a i reggae, ma za sobą liczne koncerty w tym występ podczas Dni Radomska. W najbliższy piątek będzie można po raz kolejny na żywo posłuchać jego utworów.

24.08 - PIKNIK DZIAŁKOWCA POD CHMURKĄ
Ppiknik%2024

Miejski Dom Kultury w Radomsku, Miasto Radomsko i Zarząd ROD „Słoneczny” w Radomsku zapraszają 24 sierpnia 2014 roku o godzinie 16.00 na „Piknik działkowca pod chmurką” z okazji Jubileuszu 30 – lecia Ogrodu. Podczas pikniku nastąpi wręczenie dyplomów i odznaczeń „Zasłużony Działkowiec”, odbędą się zabawy animacyjne dla dzieci, wystąpi Chór „Złocisty Promień” działający przy Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Radomsku. Impreza odbędzie się na placu ogródków działkowych przy ul. Ciepłej 4 w Radomsku i zakończy się Balem Działkowca.

29.08 - YELLOWPOT - KONCERT W RAMACH PLENEROWEJ SCENY MŁODYCH
Logo_yp

Plenerowa Scena Młodych zaprasza na koncert zespołu "YellowPot" 29 sierpnia na Patio MDK. Zespół "YellowPot" powstał w 2013r. z potrzeby spełniania swoich marzeń. "Gramy rockowo: prosto, nienachalnie i przede wszystkim szczerze. Muzyka jest dla nas odskocznią od rzeczywistości, dlatego będąc na scenie chcielibyśmy zabrać wszystkich w podróż do świata naszych dźwięków, słów płynących prosto z serca oraz melodii, które zachęcą do bujania." Wstęp wolny


https://www.youtube.com/watch?v=wkVxwEDft54

Zespół YellowPot tworzą:
Piotr Garczarek – gitara
Sławomir Kała – klawisze
Marcin Kupczyk – wokal
Jakub Pilawka – bas
Paweł Rokosa – perkusja
Radosław Turski – gitara solo

30.08 - II NOC TEATRU
Noc%20teatru_logo

Miejski Dom Kultury i Punctum Teatr zapraszają na II Noc Teatru. Maraton teatralny rozpocznie się 30 sierpnia o godz. 19.00 w ramach Radomsko Open By Night. Wstęp wolny

19.00 „Piaskownica" Michała Walczaka. Spektakl Teatru Imaginarium w reżyserii Anety Leśniakiewicz. Występują: Agnieszka Szumańska, Dawid Jarosiński. Sala widowiskowa. Czas trwania: 50 min.

20.10 „Wielkie mecyje” na podstawie tekstów Tadeusza Różewicza. Spektakl Grupy Do Trzech Razy Sztuka w reżyserii Anny Wieczur-Bluszcz. Występują: Agnieszka Sygitowicz, Janusz Kucharski, Maciej Sygitowicz. Sala kameralna. Czas trwania: 1 godz.

21.30 „Z pamiętników młodej mężatki” Gabrieli Zapolskiej. Spektakl Teatru Źródło w reżyserii Danuty Zawadzkiej. Występują: Katarzyna Zawadzka, Joanna Chrząszcz, Bartłomiej Biskup, Michał Zatoń, Kamil Kubiczek. Sala widowiskowa. Czas trwania: 30 min.

22.00 – przerwa kawowa

22.30 „Projekt: 3 Siostry” spektakl taneczny na podstawie "Trzech Sióstr" Antoniego Czechowa. Reżyseria/choreografia i wykonanie: Agnieszka Bednarz, Paulina Jóźwicka, Kasia Kostrzewa. Sala widowiskowa. Czas trwania: 50 min.

23.30 "Jeśli Ty nie istniałbyś…” spektakl muzyczny Punctum Teatr Stowarzyszenia Twórców Niezależnych. Reżyseria: Paweł Drzewiecki. Występują: Dominika Szwed-Kipigroch, Dawid Jarosiński. Akompaniament na żywo: Arkadiusz Chybalski. Sala kameralna. Czas trwania: 45 min.

08.09 - WIEJSKA PARTYTURA - KONCERT KAPELI DOBRZELINIACY
Plakat%20na%20strone

Miejski Dom Kultury w Radomsku i Stowarzyszenie EIKON zapraszają 8 września o godz. 17.00 na niecodzienną, multimedialną prezentację muzyki ludowej czyli projektu "Wiejska partytura", a w tym koncert Kapeli Dobrzeliniacy. Celem przedsięwzięcia jest popularyzacja i promocja muzyki ludowej a także dokumentacja dorobku twórczego wiejskich kapel ludowych.Wiejscy muzykanci grający tradycyjną muzykę ludową są zjawiskiem znikającym z przestrzeni polskiej kultury. Ginie bogactwo tej muzyki, które tkwi w jej specyficznym brzmieniu i w osobach samych muzyków, którzy grają najczęściej ze słuchu i z potrzeby serca. W ramach projektu powstaną dwa teledyski z muzyką ludową, w których zaprezentowane będą dwie kapele ludowe z województwa łódzkiego: Kapela Dobrzeliniacy z regionu łowickiego i Kapela Tadeusza Kubiaka z Leśmierza z łęczyckiego. W realizacji teledysków udział wezmą członkowie Kapeli Gęsty Kożuch Kurzu z Łodzi, grającej folklor rekonstruowany.
Ważnym aspektem społecznym zadania jest utrwalenie regionalnej tradycji muzycznej w kontekście jej procesów ewolucyjnych. W tym celu zorganizowane zostaną prezentacje teledysków połączone z występami kapel ludowych i wykładami. Odbędą się trzy prezentacje. Dwa w regionalnych ośrodkach kultury (Radomsko, Skierniewice) a trzecia w Teatrze Szwalnia w Łodzi. Podczas prezentacji w Radomsku i Skierniewicach wyświetlone zostaną teledyski i odbędzie się występ jednej z kapel (W Radomsku zagra Kapela Dobrzeliniacy a w Skierniewicach Kapela Tadeusza Kubiaka) a także wykład na temat regionalnej i ogólnopolskiej specyfiki muzyki ludowej (pt. „Muzyka ludowa a zagadnienie tożsamości lokalnej i kultury narodowej”), przeprowadzony przez kompetentnych pracowników naukowych. Omówieniem charakteru muzyki regionu łowickiego zajmie się Aldona Plucińska – etnograf, pracownik Muzeum Etnograficznego i Archeologicznego w Łodzi, łęczyckiego – Ewa Sławińska-Dahlig – etnomuzykolog, pracownik Ośrodka Regionalnego Łódzkiego Domu Kultury.Produktem o wartości dodanej, stanowiącym komplementarną część projektu będzie film dokumentalny, który powstanie jako efekt zapisów nagrań z planów zdjęciowych do teledysków, występów kapel na scenach domów kultury i rejestracji przeprowadzonych wykładów. Film dokumentalny wraz z teledyskami zostanie zaprezentowany podczas ostatniego pokazu w Teatrze Szwalnia w Łodzi. Podczas tej prezentacji odbędzie się koncert zespołu Kapela Gęsty Kożuch Kurzu oraz spotkanie z realizatorami filmu i jego bohaterami. Moderatorem podczas tego pokazu Małgorzata Dziurowicz Kaszuba.

Mkidn 01 Cmyk (1) Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

SCENA MŁODYCH - HARMONOGRAM WYSTĘPÓW
Scena%20m%c5%81odych%20v2

Muzyka jest osobistym doświadczeniem, Twoją własną myślą i mądrością. Jeśli tym nie żyjesz - nie wydobędziesz muzyki z instrumentu. Uczą Cię, że w muzyce są pewne granice, ale przecież żadna sztuka nie jest ograniczona. Charlie Parker

Plenerowa Scena Młodych to propozycja Miejskiego Domu Kultury skierowana do młodych ludzi chcących zaprezentować swoją muzykę publiczności. Do udziału w prezentacjach zachęcamy zespoły, wokalistów, muzyków wykonujących różne gatunki muzyki.

Plenerowa Scena Młodych to miejsce i czas na konfrontacje własnych poszukiwań muzycznych, poznawanie innych twórców, wymiana doświadczeń i świetna zabawa.

Prezentacje odbywać się będą w każdy piątek o godz. 19.00 na PATIO Miejskiego Domu Kultury w Radomsku.

HARMONOGRAM WYSTĘPÓW W LIPCU

4 lipca, g.19.00 - koncert Studia Wokalnego działającego przy Miejskim Domu Kultury

11 lipca, g. 19.00 - recital Natalii Stolarskiej i Piotra Zygmy

18 lipca, g. 19.00 - koncert zespołu PUCHACZ

25 lipca, g. 19.00 - recital Natalii Ćwiek i Katarzyny Pachuty

HARMONOGRAM WYSTĘPÓW W SIERPNIU

1 sierpnia, g.19.00 - koncert zespołu MEZZO BAND

8 sierpnia, g. 19.00 - koncert Alexis (Oli Pułanik)

22 sierpnia, g.19.00 - koncert TheGrubyMC (Błażej Gołębiowski)

29 sierpnia, g.19.00 - koncert YELLOWPOT

(szczegóły dotyczące koncertów w zakładce KONCERTY)

21.09 - UMRZEĆ Z TĘSKNOTY - TEATR IM. S. JARACZA W ŁODZI
Bez%c2%a0tytu%c5%82u

„Umrzeć z tęsknoty czyli najpiękniejsze piosenki żydowskie” to muzyczno-teatralne widowisko wykonywane przez aktorów Teatru im. S. Jaracza w Łodzi. Dawny świat kultury żydowskiej zaklęty w piosenkach w wykonaniu młodych i utalentowanych aktorów. Artystom akompaniuje zespół muzyczny pod kierunkiem Teresy Stokowskiej-Gajdy. Zapamiętane obrazy, radosne, nostalgiczne i melancholijne melodie i poetyckie teksty przypomną orientalną, niezmiennie fascynującą kulturę jednego z najbardziej niezwykłych narodów.


21 września, g. 19.00 Scena Regionalna Teatru im. S. Jaracza w Łodzi w Miejskim Domu Kultury w Radomsku (s. widowiskowa)

Bilety: 25 zł (ulgowy), 20 zł (w Programie 60+), 30 zł (normalny)

27.09 - OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ TAŃCA TOWARZYSKIEGO O PUCHAR PREZYDENTA MIASTA RADOMSKA
Towarz

Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Prezydenta Miasta Radomska odbędzie się 27 września 2014 r. Honorowy Patronat nad imprezą objęła Prezydent Miasta Radomska Anna Milczanowska. Turniej zostanie przeprowadzony w hali sportowej przy Zespole Szkolno Gimnazjalnym nr 4 w Radomsku. Głównym celem Turnieju jest popularyzacja tańca towarzyskiego jako alternatywnej formy spędzania wolnego czasu, wychowania i rozrywki dla dzieci i młodzieży. To również oferta niecodziennej imprezy w Radomsku i województwie łódzkim promująca region w środowisku tanecznym całego kraju. Adresatem wydarzenia tanecznego będą dzieci i młodzież, których pasja stał się taniec towarzyski. Pary taneczne będą rywalizować w 5-ciu kategoriach wiekowych: 8-9 lat, 10-11 lat, 12-13 lat, 14-15 lat i powyżej 15 lat, w dwóch stylach tanecznych – tańce standardowe i latynoamerykańskie oraz w pięciu klasach tanecznych od klasy E poprzez D, C, B, kończąc na klasie rekreacja (H, G, F).
Turniej będzie zorganizowany zgodnie z przepisami Polskiego Towarzystwa Tanecznego i został wpisany do ogólnopolskiego kalendarza imprez tanecznych.

PROJEKT LATAJĄCY DOM KULTURY - MOJE RADOMSKO

Logo

„Latający Dom Kultury – moje Radomsko” to wakacyjna propozycja dla dzieci spędzających czas letni w mieście. W lipcu i sierpniu w MDK Radomsko trwać będą warsztaty plastyczne, filmowe i teatralne, które zakończy wspólne podsumowanie 31 sierpnia. Tematem, który podejmą wszystkie grupy będzie historia i współczesność rodzinnego miasta Radomsko.


Warsztaty plastyczne (7 – 18.07) odbywać się będą w przestrzeni miejskiej, a ich uczestnicy wykorzystywać będą różne techniki plastyczne. Dzieci poprzez aktywne uczestnictwo w zajęciach rozwiną swoją kreatywność i wyobraźnię.


Warsztaty filmowe (28.07 – 08.08) działać będą w oparciu o wspólnie opracowany scenariusz. Uczestnicy zdobędą podstawową wiedzę teoretyczną na temat etapów produkcji filmowej, a także praktycznie wykorzystają ją podczas realizacji materiału filmowego o Radomsku.


Warsztaty teatralne (18 – 29.08) doprowadzą do powstania spektaklu teatralnego łączącego różne dziedziny pracy w teatrze. Podczas zajęć wykorzystane zostaną różne techniki improwizacyjne, wspierane grami i zabawami teatralnymi, które wyzwolą mnóstwo pozytywnej energii integrując grupę


Partnerzy: Fundacja Inicjatyw Kulturalnych w Radomsku, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomsku, Miasto Radomsko, Związek Harcerstwa Polskiego – Komenda Hufca w Radomsku, Stowarzyszenie Centrum Integracji Młodzieży w Radomsku, Stowarzyszenie Zadruga Wierczan, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Radomsku, Specjalny Ośrodek – Szkolno Wychowawczy w Radomsku


Zapisy w Miejskim Domu Kultury w Radomsku, tel. 44 683 24 86. Ilość miejsc ograniczona.


Partnerem przedsięwzięcia jest Łódzki Dom Kultury w ramach Współorganizacji Projektów Kulturalnych na Terenie Województwa Łódzkiego 2014.

Stopka

DOM KULTURY POJEDZIE KOLOROWĄ LOKOMOTYWĄ
Kolorowa_lokomotywa_logo_pods

Ideą projektu będzie stworzenie oferty edukacyjnej w postaci programu edukacji ekologicznej, łączącego warsztaty artystyczne z praktycznymi zadaniami ochrony i pielęgnowania najbliższego otoczenia skierowanej do dzieci i młodzieży województwa łódzkiego. Działania warsztatowe mają za zadanie edukować i pobudzić w młodych ludziach potrzebę zgłębienia wiedzy z zakresu ochrony środowiska, wykształcić postawy proekologiczne, obudzić w odbiorcach indywidualną odpowiedzialność za stan środowiska.


Na projekt składają się warsztaty, konkursy, prelekcje, wycieczki. Działania warsztatowe mają za zadanie edukować i pobudzać w młodych ludziach potrzebę zgłębienia wiedzy z zakresu ochrony środowiska, wykształcić postawy ekologiczne i obudzić w odbiorcach indywidualną odpowiedzialność za stan środowiska. Celem pośrednim projektu jest również edukowanie i kultywowanie tradycji ludowej regionów Polski środkowej, gdzie w działaniach artystycznych przyroda jest podstawowym źródłem inspiracji artystycznej i materiałem wyjściowym do pracy twórczej. Nazwa projektu nawiązuje do tuwimowskiej „Lokomotywy”, z całą jej barwnością, złożonością i bogactwem zdarzeń. W organizowanym przez nas projekcie każde postępujące po sobie spotkanie artystyczne to kolejny wagon kolorowej lokomotywy.


Przez okres trzech miesięcy dzieci z województwa łódzkiego będą uczestniczyły w trzech rodzajach warsztatów, z których dwa będą miały miejsce w parkach krajobrazowych należących do Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego. Dzięki temu dzieci i młodzież województwa łódzkiego będą mogły poznać piękno regionu, w którym żyją. Przy okazji wycieczek dzieci zdobędą wiedzę na temat przyrody i jej ochrony oraz inspirację do działań artystycznych. Projekt został dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.
W ramach projektu odbędą się 3 typy spotkań ekologiczno- artystycznych:


09.07.2014
20.08.2014
SPOTKANIA WARSZTATOWE SZTUKI LUDOWEJ I RĘKODZIEŁA Z WYKORZYSTANIEM NATURALNYCH MATERIAŁÓW

Na każde ze spotkań warsztatowych składać się będą 3 typy warsztatów: plecionkarstwo, papieroplastyka, rzeźba
Warsztaty prowadzone będą przez twórców ludowych z terenu województwa łódzkiego, którzy dokonają opracowania autorskich programów i przeprowadzą warsztaty. To osoby, które od lat pracują z dziećmi i młodzieżą, dla których plony ziemi są podstawowym surowcem pracy warsztatowej, a świadomość ekologiczna wykładnią do prowadzenia zajęć artystycznych.


16.07.2014
13.08.2014
SPOTKANIA WARSZTATOWE W PLENERZE

W trakcie warsztatu odbędzie się prelekcja przyrodnika połączona z wycieczką na terenie Przedborskiego Parku Krajobrazowego Województwa Łódzkiego. Jednorazowe spotkanie warsztatowe w plenerze składać się będzie z 4 warsztatów do wyboru dla uczestnika: fotograficzne, malarstwa, collage, zajęcia z końmi.


30.07.2014
27.08.2014
SPOTKANIA WARSZTATOWE - EDUKACYJNE GRY TERENOWE

Edukacyjne gry terenowe odbywać się będą na terenie Lasu Łagiewnickiego w Łodzi.
Gra terenowa ma zadanie w atrakcyjny sposób zachęcić dzieci i młodzież do aktywnego poznawania otoczenia i uwrażliwiania na przyrodnicze elementy w naszym otoczeniu, wykorzystując przy tym zamiłowanie młodych osób do korzystania z technicznych nowinek oraz naturalną skłonność dzieci i młodzieży do rywalizacji. Gra nawiązuje do rozwijających się dynamicznie na całym świcie aktywności orienteringowych, łączących w sobie elementy poznawania otoczenia, aktywności fizycznej, rywalizacji.


ZAPISY W MIEJSKIM DOMU KULTURY W RADOMSKU
tel. 44/ 683 24 86, 44/ 68352 55

Informacja O Dofinansowaniu Pasek

DAGADANA Z POEZJĄ JANUSZA RÓŻEWICZA PARTNEREM "WARTOŚCI DLA PRZYSZŁOŚCI""
Dagadana_kwartet[1]

Zespół DAGADANA włączył się w kampanię społeczną pn. „Wartości dla przyszłości”, w ramach projektu „Ja, mój dom, moja ulica, moje życie – Program Rewitalizacji Społecznej na terenie Miasta Radomsko” - realizowany jest przez Miasto Radomsko i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Zespół DAGADANA w swym repertuarze wykorzystuje również utwory znakomitego radomszczanina - Janusza Różewicza. Utwory utwory wraz z przesłaniem na temat uniwersalnych wartości zostaną przesłane do „Kapsuły Czasu”. 
Fragment z oficjalnej strony DAGADANA: „ DAGADANA poprzez płytę “List do Ciebie”, przywraca pamięć o poecie Januszu Różewiczu. Zespół pragnie także zwrócić uwagę na to, jak ważne w dzisiejszym pędzącym świecie jest zatrzymanie się i poświęcenie czasu drugiej osobie. Stąd zachęta powrotu do pisania listów, tworzenia sztuki nie tylko w formie instant. To wyraz tęsknoty za przeszłością, w której tyle emocji wywoływało uchwycenie bezpowrotnej chwili.”


Od początku naszej kampanii mocno zaangażowany w jej realizację jest ukraiński artysta Alexander Samson, którego utwory odnoszą się do wartości życia i miłości. Artysta jest przedstawicielem muzyki stylu Chanson. Alexander Samson już niebawem odwiedzi Radomsko, ponieważ uświetni finał kampanii swoim osobistym udziałem. Warto wspomnieć, że poza ogromnym talentem muzycznym, posiada mistrzowskie osiągnięcia w Taekwondo – posiada czarny pas. Artysta jest absolwentem Państwowego Uniwersytetu Leningradzkiego – studiował fizykę kosmosu. Już w sierpniu Radomszczanie będą mieli okazję posłuchać repertuaru Alexandra Samsona na żywo oraz poznać jego serdeczne nastawienie do naszego Miasta.


Kolejnym artystą, który przekaże do „Kapsuły Czasu” swoje utwory jest światowej sławy, rosyjski artysta Vitas, W Rosji po raz pierwszy pojawił się na scenie w grudniu 2000 roku. Popularność zdobył śpiewając przebój Opera #2. Jego głos mieści się w zakresie 5-oktawowym, pozwala to mu osiągać rejestr gwizdkowy. Koncertuje na wszystkich kontynentach. W Polsce wystąpił w Sali Kongresowej w 2012r. Artysta nagrał wspólnie z Marylą Rodowicz przebój Crane's Crying (Płacz żurawi).
Wszystkim, którzy biorą udział w naszej kampanii serdecznie dziękujemy!!!! Dzięki Waszemu wsparciu oddajemy prawdziwą ideę przedsięwzięcia, którym jest promocja uniwersalnych wartości.
Przypominamy, że symbole wartości do „Kapsuły Czasu” można przekazywać do biura Projektu (ul. Narutowicza 59) i do MOPS w Radomsku (ul. Kościuszki 12a).WIĘCEJ INFORMACJI NA STRONIE http://www.mops-radomsko.pl/

Podziękowanie za XII Radomszczańskie Spotkania Integracyjne

Bez Tytułu

Miejski Dom Kultury w Radomsku składa wszystkim współorganizatorom i sponsorom XII Radomszczańskich Spotkań Integracyjnych serdeczne podziękowania za życzliwość, pomoc i zaangażowanie  w propagowanie idei integracji.
Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy wspomogli chorego Filipka Łabęckiego. Zebrana suma wynosi 2009,48 zł i 10 kronor.

Organizatorzy: Miasto Radomsko,Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Radomsku, Środowiskowy Dom Samopomocy w Radomsku, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, Stowarzyszenie Opiekunów i Rodziców Osób Niepełnosprawnych Koniczynka, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Radomsku, Wspólnota BETEL, Fundacja PROMIEŃ RADOŚCI, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radomsku, Centrum Integracji Młodzieży, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna.

SPONSORZY: ESBANK, GMINA KLESZCZÓW, PGK.
Dofinansowane ze środków PFRON.

Integracja 2014 Sponsorzy

II edycja BIENNALE MŁODYCH – PIĘKNE SZTUKI

LogoMiejski Dom Kultury w Radomsku już po raz drugi zaprasza do udziału w konkursie BIENNALE MŁODYCH – PIĘKNE SZTUKI. Szczegółowe informacje dotyczące udziału w konkursie zawarte zostały w regulaminie. Do pobrania tutaj

Zapraszamy do rezerwacji i sprzedaży internetowej

Od 1 lipca 2013 na stronie MDK Radomsko można rezerwować i kupować bilety na wydarzenia organizowane przez MDK.Wystarczy wybrać daną imprezę w jednej z zakładek: KINO, DKF, TEATR, KONCERTY i "kliknąć" na godzinę wydarzenia by zostać przekierowanym do panelu rezerwacji i sprzedaży.
Prosimy wszystkich zainteresowanych transakcjami internetowymi o zapoznanie się z regulaminem rezerwacji/sprzedaży (do pobrania tutaj) oraz regulaminem sali kinowej/widowiskowej (do pobrania tutaj)

Projekt współfinansowany ze środków PISF w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Kin.

Transferuj

"List do Ciebie" - już w sprzedaży
Front_okladki%20%20rgb_small

Album List do Ciebie ukazał się 15 lutego nakładem: DAGADANA, Narodowego Centrum Kultury i Etnoteka.pl.

Tym razem słynąca z niesztampowego łączenia folkloru z muzyką elektroniczną grupa sięgnęła po twórczość niesłusznie zapomnianego poety – Janusza Różewicza. Promocji albumu towarzyszyć będzie trasa koncertowa.

„List do Ciebie” to studyjny album, na którym łączą się charakterystyczne dla zespołu DAGADANA brzmienia z twórczością mało znanego w Polsce poety, Janusza Różewicza (brata Tadeusza i Stanisława). „Musimy opowiedzieć historię tej niesamowitej, utalentowanej postaci” – podkreślają muzycy, którzy ostatnie miesiące intensywnie podróżowali po całym świecie, koncertując m.in. w Azji, Europie i Ameryce Południowej.

Nowy album składa się z jedenastu utworów. Starannie wybrane teksty Janusza Różewicza przenikają się świetnie z warstwą brzmieniową nagranego materiału. Za pomocą muzyki DAGADANA próbuje podkreślić piękno twórczości młodego poety, którego świat nie zdążył poznać i docenić. Muzycy mają nadzieję, że to niecodzienne połączenie ułatwi wierszom trafienie do jak największego grona odbiorców. Projekt wspiera również rodzina poety, w tym jego brat – Tadeusz Różewicz.

Do współpracy przy albumie grupa zaprosiła amerykańskiego perkusistę Franka Parkera (współpracował m.in. z Kurtem Ellingiem, Randym Breckerem i Johnem Patituccim), a nad całością produkcji muzycznej czuwał Marcin Pospieszalski (wcześniej współpracował m.in. z zespołami: Armia, Raz Dwa Trzy, Martyna Jakubowicz, Zakopower, Tie Break, Young Power, Soyka Yanina & Kompania oraz z Anną Marią Jopek).

Na szczególną uwagę zasługuje również sposób wydania albumu. Oprócz płyty CD opakowanie zawiera bowiem wybór wierszy Janusza Różewicza (w polskim, ukraińskim i angielskim tłumaczeniu), komentarze wielu znamienitych dziennikarzy, muzyków i twórców kultury, a także list od DAGADANA. Całość ilustrują specjalnie na tę okazję przygotowane kolaże. Muzycy sięgnęli do rodzinnych archiwów i udostępnili znalezione w nich zdjęcia. Na klimatycznych fotografiach odnaleźć można niejedną znajomą twarz.

Trzy dni przed premierą płyty zespół wyruszył w trasę koncertową. Grupa odwiedziła i odwiedzi nie tylko duże ośrodki (m.in. Białystok, Poznań, Szczecin, Warszawę czy Wrocław), ale także mniejsze miasteczka (np. Strumień). Koncertom towarzyszyć będzie akcja pisania i wysyłania listów. Każdy, kto przybędzie na koncert DAGADANA, będzie mógł wysłać niepowtarzalną pamiątkę do swoich bliskich.

Pierwsza odsłona trasy (dalsze aktualizacje na www.dagadana.pl i www.facebook.com/dagadana )

12.02 Wrocław - Firlej

13.02 Kalisz - Pod Muzami

15.02 Pszczyna - Bugsy Jazz Club

05.03 Szczecin - Rocker Club

06.03 Gdynia - Ucho

07.03 Bydgoszcz - Węgliszek

08.03 Białystok - Fama

09.03 Toruń - Lizard King

15.03 Strumień - Gimnazjum

29.03 Poznań - Teatr Nowy

Album List do Ciebie ukazał się nakładem: DAGADANA, Narodowego Centrum Kultury i Etnoteka.pl. Partnerami wydawnictwa i trasy koncertowej są Narodowy Instytut Audiowizualny (NInA), Poczta Polska oraz Związek Artystów Wykonawców STOART. Płyta powstała w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2014-2020. Wydawnictwo wspiera, dystrybuuje i promuje Agencja Koncertowo-Wydawnicza Karrot Kommando.

http://www.youtube.com/watch?v=6KRTX-Mn8zk

Radomszczański Sztab 22. Finału WOŚP rozliczony!
Scan

Działający w Miejskim Domu Kultury w Radomsku Sztab WOŚP otrzymał oficjalne pismo z Fundacji, dotyczące rozliczenia i zakończenia współpracy podczas 22. Finału WOŚP. Podczas tegorocznej akcji zebraliśmy kwotę 86.717, 27 zł.

Zakończyliśmy Inicjatywy lokalne 2013
Dsc04236

„Sztuka jest w nas” to tytuł pierwszej zwycięskiej inicjatywy lokalnej, prezentowanej i podsumowanej 23 listopada w MDK Radomsko. Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest Marta Margoła. Na wystawie podsumowującej kilka tygodni warsztatów artystycznych można było obejrzeć ręcznie malowane tkaniny oraz biżuterię wykonaną z tradycyjnych koralików i półfabrykatów, a także tworzoną metodą filcowania. Po otwarciu wystawy odbyły się ostatnie warsztaty podsumowujące projekt, podczas których wykorzystano materiały pozostałe z wcześniejszych warsztatów – dzieci i dorośli szyli m.in. torebki z filcu.

Wystawa fotograficzna i gazetka to efekt warsztatów dziennikarskich i fotograficznych ph. „Kultura?Spoko!” 24 listopada odbyło się podsumowanie warsztatów. Podczas zajęć dziennikarskich młodzi ludzie poznawali m.in. zasady redagowania gazetki czy poprawnego przeprowadzania wywiadu. Zwieńczeniem zajęć było wydanie gazetki „Kultura?Spoko!”. Natomiast kurs fotograficzny podsumowała wystawa najciekawszych zdjęć powstałych w czasie warsztatów. Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest Centrum Integracji Młodzieży Radomsko.

Tego dnia nastąpiła też prezentacja spektaklu pt.”Kubuś Puchatek” z wykorzystaniem języka migowego. Przez prawie dwa miesiące dzieci ćwiczyły role łącząc język migowy i werbalny. Przygotowywały także scenografię. Efektem był wspaniały, kolorowy spektakl opowiadający o przygodach tytułowego Kubusia Puchatka. Autorkami projektu są Katarzyna Winczek i Marta Molińska.

„Mandala dla Radomska” to tytuł przedostatniego projektu Inicjatyw lokalnych 2013, którego podsumowanie nastąpiło w sobotę 30 listopada. Realizatorzy – Iga Borowiecka – Grzywacz i Uczestniczki zaprezentowali dokumentację fotograficzną projektu oraz film ilustrujący przebieg projektu.Założeniem projektu „Mandala dla Radomska” było zamalowywanie zdewastowanych ścian radomszczańskich kamienic, parkanów, płotów muralami wykonanymi przez młodzież.

Inicjatywy lokalne 2013 zakończyły się spektaklem "Dzieje (się) świata wg Teatrzyku Zielona Gęś Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego" w ramach projektu "Teatr nas uczy pogody" zakończyły się 30 listopada radomszczańskie inicjatywy lokalne. Realizatorzy projektu członkowie Uniwersytetu Trzeciego Wieku "Wiem więcej" przez dwa miesiące pracowali pod opieką reżysera spektaklu Agnieszki Chrząszcz. Intensywne próby i warsztaty teatralne zaowocowały inscenizacją wybranych scenek dramatycznych zaczerpniętych z Teatrzyku "Zielona Gęś" K.I. Gałczyńskiego. Seniorzy, którzy po raz pierwszy brali udział w tego rodzaju przedsięwzięciu, doskonale wyeksponowali drzemiące w miniaturach groteskę, absurd i humor Gałczyńskiego. Udowodnili również, że każdy może realizować swoje artystyczne marzenia - wiek nie gra roli.


Zapraszamy na profil Inicjatyw na profilu na Facebooku

Wszystkie wydarzenia dofinansowane ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Dom Kultury + Inicjatywy lokalne 2013.


Stopka

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW NARODOWEGO CENTRUM KULTURY W RAMACH PROGRAMU DOM KULTURY + INICJATYWY LOKALNE 2013