MDK

Top-foto

KONCERTOWY GRUDZIEŃ

Koncert Marcina Stycznia oraz widowisko "Przeminęło z Foggiem" to jedne z muzycznych propozycji MDK Radomsko na grudzień.

13 grudnia (sobota), g. 19.00 - autorski koncert Marcina Stycznia  pt. "List do Grzegorza Przemyka" w 33. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. Wstęp wolny, sala kameralna. Organizatorzy: Miasto Radomsko, Miejski Dom Kultury w Radomsku, Podregion Radomsko Z. R. Ziemi Łódzkiej NSZZ "Solidarność"

31 grudnia (SYLWESTER), g. 20.00 - to koncert, który jest muzyczną opowieścią o Mieczysławie Foggu i sentymentalną podróżą do urokliwego świata przedwojennych warszawskich salonów. Salonów, na których w rytmie fokstrota, strugach szampana i dymie cygar, blaski swej urody roztaczały gwiazdy warszawskich teatrzyków i rewii, łaskawie pozwalając się adorować smukłym panom w czerni.Bilety: 35 zł w dniu koncertu, 30 zł przedsprzedaż, 25 zł w Programie 60 +.

SZTAB 23. FINAŁU WOŚP w MDK
01%20-%20tecza%20kolo%20-%20podglad

ROZPOCZYNAMY REJESTRACJĘ WOLONTARIUSZY!
Sztab 23. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, działający w Miejskim Domu Kultury w Radomsku rozpoczyna rekrutację wolontariuszy. Rejestracja odbywać się będzie drogą elektroniczną. Oznacza to, że każda osoba, która chce zostać wolontariuszem oprócz wypełnionej ankiety (do pobrania poniżej), musi dostarczyć zdjęcie w formacie jpg. nie mniejsze niż 800 x 800 pikseli. Pamiętajcie, że dostarczone przez Was zdjęcie będzie zamieszczone na identyfikatorze. Przygotowując zdjęcie wzorujcie się na zdjęciu legitymacyjnym. Jeżeli nie macie możliwości wykonania takiego zdjęcia zapraszamy do MDK (zrobimy je na miejscu nieodpłatnie).
Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem Wolontariusza.

Do pobrania ankieta wolontariusza

Do pobrania regulamin wolontariusza

WAŻNE!
Po rejestracji z systemu wygenerowane zostanie oświadczenie wolontariusza, które musi być przez Was podpisane, a w przypadku osób niepełnoletnich również przez rodzica lub opiekuna. Brak podpisów na oświadczeniu to brak identyfikatora i niemożność kwestowania podczas finału. Ostateczny termin rejestracji upływa z dniem 12 grudnia 2014 r. lub do wyczerpania miejsc.


PRZYPOMINAMY!
11stycznia 2015 r. podczas 23. Finału WOŚP zbieramy: „Dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów.”


MASZ POMYSŁ! CHCESZ WSPÓŁPRACOWAĆ Z NAMI! ZAPRASZAMY!

25 listopada 2014 r. o godz. 11.00
na spotkanie otwarte w sprawie organizacji 23. Finału WOŚP

Koordynator Sztabu 23. Finału WOŚP
Anna Kulikiewicz

ODWOŁANE IMPREZY

KONCERT "KOVALCZYK BIG BAND PROJECT" ZAPLANOWANY NA 10 GRUDNIA 2014 W MDK RADOMSKO ORAZ 19.FORUM KINA EUROPEJSKIEGO CINERGIA 2014 ZOSTAŁY ODWOŁANE  Z PRZYCZYN NIEZALEŻNYCH OD ORGANIZATORA. PRZEPRASZAMY

31.12 - PRZEBOJOWY SYLWESTER - KONCERT "PRZEMINĘŁO Z FOGGIEM"
Sylwester%202014

Znane szlagiery, konkursy, lampka szampana to tylko niektóre z atrakcji sylwestrowego wieczoru, na który zaprasza Miejski Dom Kultury w  Radomsku. Wyjątkowe widowisko muzyczne "Przeminęło z Foggiem" to koncert, który jest muzyczną opowieścią o Mieczysławie Foggu i sentymentalną podróżą do urokliwego świata przedwojennych warszawskich salonów. Salonów, na których w rytmie fokstrota, strugach szampana i dymie cygar, blaski swej urody roztaczały gwiazdy warszawskich teatrzyków i rewii, łaskawie pozwalając się adorować smukłym panom w czerni. Koncert "Przeminęło z Foggiem" to próba odtworzenia klimatu owych czasów. Czasów, które w świadomości Polaków są synonimem elegancji, klasy i wdzięku. 

"Przeminęło z Foggiem" w wykonaniu Łódzkiego Teatru Piosenki - nagroda Złoty Liść Retro '2013 na X Festiwalu Piosenki Retro w Warszawie.31 grudnia 2014, godz. 20.00

Bilety: 35 zł w dniu koncertu, 30 zł przedsprzedaż, 25 zł w Programie 60+

28.11 - MARZENIE NATASZY - TEATR POLSKA
Natasza

Scena Regionalna Teatru im. S. Jaracza w Łodzi - Miejski Dom Kultury w Radomsku zaprasza na ostatnią prezentację teatralną w ramach programu Teatr Polska Jedziemy z Teatrem. Spektakl "Marzenie Nataszy" odbędzie się 28 listopada o godz. 19.00

Banina i Wiernikowa – dwie szesnastoletnie Natasze, które różni niemal wszystko: pochodzenie, status społeczny, zainteresowania i plany na przyszłość. Co wspólnego mogą mieć ze sobą harda wychowanka „bidula” i chowana pod kloszem gwiazda młodzieżowego programu telewizyjnego?

Czy paląca potrzeba bliskości i akceptacji, a także upór i bezwzględność w dążeniu do celu charakteryzują jedynie nastolatki z rosyjskiej prowincji? A wreszcie, jak w starym szlagierze, pytanie podstawowe – „o czym marzy dziewczyna, gdy dorastać zaczyna”?

„Marzenie Nataszy” to kompilacja dwóch monodramów („Marzenie Nataszy” i „To ja wygrałam”) autorstwa młodej rosyjskiej dramatopisarki – Jarosławy Pulinowicz. Premiera sztuki odbyła się w 2009 roku i od tego czasu monodram doczekał się ponad 40 realizacji w teatrach repertuarowych i około 60 w teatrach amatorskich i studenckich – nie tylko w Rosji, ale także w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i w Niemczech. Już wkrótce, na Małej Scenie Teatru Jaracza, próba diagnozy stanu współczesnej młodzieży na przykładzie historii dwóch rosyjskich nastolatek. W „diagnozowaniu” uczestniczą: Nikołaj Kolada, Agnieszka Skrzypczak i Karol Puciaty.O GODZ. 17.00 ZAPRASZAMY NA WARSZTATY Z PISANIA RECENZJI - KRYTYKI TEATRALNEJ


Bilety: 10 zł

reżyseria Nikołaj Kolada

autor Jarosława PULINOWICZ
przekład Agnieszka Lubomira PIOTROWSKA
scenografia Justyna ŁAGOWSKA
opracowanie muzyczne Rafał KOWALCZYK
asystent reżysera Filip GIELDOŃ
inspicjent, sufler Ewa BOJANOWSKA
tłumaczenie na próbach
Barbara TWARDOSZ-DROŹDZIŃSKA

O B S A D A

Agnieszka SKRZYPCZAK
Karol PUCIATY

29.11. – OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA
Tkacz

29 listopada swój jubileusz 50-lecia pracy artystycznej świętował będzie Pan Mieczysław Tkacz. Z tej okazji w Miejskim Domu Kultury w Radomsku odbędzie się koncert „Ocalić od zapomnienia”. Wystąpią:
- Folklorystyczny Zespół Śpiewaczy „Klepisko” i soliści z Gminy Kłomnice
- Chór Seniora „Złota Nutka” z Miejskiego Domu Kultury w Radomsku
- Chór „Złocisty Promień” Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Radomsku

29.11. 2014 r., godz. 17.00
Wstęp wolny. Zapraszamy.

30.11. – PRZYGODY WIEDŹMY DOROTY NA NIEDZIELNYM PORANKU TEATRALNYM
Plakat%20czarownica%20dorotka

30 listopada o godz. 10.30 zapraszamy do Miejskiego Domu Kultury w Radomsku na Niedzielny Poranek Teatralny. Przedstawienie pt. „Przygody Wiedźmy Doroty” zaprezentują przedszkolaki z grupy 4-latków z Publicznego Przedszkola nr 4 w Radomsku. Młodych artystów do występu przygotowała Pani Renata Kowalczyk. Po spektaklu odbędą się warsztaty plastyczne, które poprowadzi Pani Natalia Kołodziejczyk – Łągiewka instruktor plastyki w MDK.
Wstęp wolny.

30.11. – Podsumowanie projektu „Między dawnymi a młodszymi laty” Radomszczańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Wiem więcej”
Zaproszenie%20iii%20w

Studenci Radomszczańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Wiem więcej” zapraszają 30 listopada o godz. 16.00 na uroczyste podsumowanie projektu „Między dawnymi a młodszymi laty” realizowanego przy współpracy Miejskiego Domu Kultury w Radomsku.
Aktorzy, a zarazem autorzy w swoim programie przypomną mieszkańcom naszego miasta wybitne postacie związane z Radomskiem.
Projekt współfinansowany ze środków Miasta Radomska.

3.12 – PREZENTACJE TEATRALNE – XII RADOMSZCZAŃSKIE SPOTKANIA INTEGRACYJNE
Integracja_prezentacje%20teatralne_2014

Organizatorzy XII Radomszczańskich Spotkań Integracyjnych – Miasto Radomsko i Miejski Dom Kultury w Radomsku - zapraszają 3 grudnia o godz. 10.00 na przegląd Prezentacji Teatralnych w wykonaniu uczestników Spotkań:


NADZIEJA – Teatr Światła i Cieni ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Baryczy
PYZA NA POLSKICH DRÓŻKACH – Baśniowy Teatrzyk ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Radomsku
JARZĘBINKA z wykorzystaniem języka migowego - Uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Stobiecku Szlacheckim
KRÓLEWNA ŚNIEŻKA – Uczniowie kl. III z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Radomsku
AKADEMIA PANA KLEKSA W DWÓCH ODSŁONACH – Teatr Drabina z Domu Pomocy Społecznej w Częstochowie.

Ponadto wystawy i kiermasze przygotowane przygotowane przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Radomsku, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Radomsku, Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Radomsku, Dom Pomocy Społecznej w RadomskuO godz. 18.00 zapraszamy na bezpłatną projekcje filmu pt. "Wiara, nadzieja, miłość". Ten dokument o życiu przed i po tragicznym wydarzeniu pokazuje historię dwóch mężczyzn, którzy doznali poważnych urazów w wyniku wypadku i teraz poruszają się na wózkach. Dowiadujemy się o szczegółach zdarzenia oraz o trudnościach i zmianach, jakie zaszły w ich życiu. Wśród problemów pojawiają się te natury czysto praktycznej i zdrowotnej – nauka nowego sposobu poruszania się czy nieustanna obecność bólu, jak i społecznej – wykluczenie z dotychczasowego życia towarzyskiego, nowe ograniczenia w relacjach uczuciowych czy planach na przyszłość. Film przeplatany jest scenami z życia bohaterów – rehabilitacji i uprawiania sportu, ale także obrazami z ulicy i zdjęciami prywatnymi. Pokazuje ogromny hart ducha ludzi, którzy próbują na nowo budować swój świat, tym razem na nieco innych zasadach.

sala kameralna/ wstęp wolny


scenariusz : Jacek Knopp, Marek Kilaszewski
reżyseria : Jacek Knopp, Marek Kilaszewski
zdjęcia : Jacek Knopp
montaż : Bogusław Saganowski
opracowanie muzyczne : Zbigniew Zbrowski
dźwięk : Jacek Stępiński, Bogusław Saganowski
producent : Janusz Skałkowski

czas : 22 min.
rok produkcji : 2002

05.12 - TEATRALNE MIKOŁAJKI Z LISEM WITALISEM
Lis%20witalis_plakat

Scena Regionalna Teatru im.S. Jaracza w Łodzi - Miejski Dom Kultury w Radomsku oraz Teatr Lalek "Rabcio" zapraszają na teatralne przygody Lisa Witalisa. Porywające, radosne piosenki, wspaniała gra aktorska, dynamiczna choreografia to wszystko sprawi, że zapomnicie o wszystkich swoich troskach i przeżyjecie prawdziwą teatralną przygodę. Kim tak naprawdę jest i skąd wziął się Lis Witalis? Czy jest na świecie lis, który tak wspaniale tańczy, śpiewa i zwodzi wszystkich dookoła? Czy lis jest prawdziwy czy też jest tylko marzeniem innych zwierząt o byciu gwiazdą.? Czy nie wydaje Wam się to zabawne, że nagle wszystkie zwierzęta po pierwszym spotkaniu z lisem chcą być takie jak on? Nikt już nie chce być sobą, każdy chce być lisem! Ach, jaki świat byłby nudny gdyby dookoła były same lisy! A z drugiej- jak trudno w dzisiejszym świecie być po prostu , bez udawania kogoś lepszego, innego bez doprawiania sobie farbowanej kity…Z całego serca, wszystkich którzy są sobą i którzy nie są, ale bardzo chcieliby być zapraszam na spektakl…" Z uszanowaniem Jacek Bała- reżyser


Las to wielki dom wielu różnych zwierząt, od małych ptaszków do wielkich jeleni, od miłych wiewiórek do groźnych wilków. W każdym lesie mieszkają także lisy, ale w naszym mieszka lis, jakiego nie ma w żadnym innym lesie - Lis Witalis. Miał Lis Witalis wielką umiejętność przekonywania zwierząt do realizacji własnych planów. Ot, chociażby do wyprawy do kurnika, z której tylko Witalis wrócił z łupem. Sprytnym oszustwem przekonał jednak zwierzęta, że jedyne co zdobył, to rany odniesione podczas walki, gdy dzielnie bronił swoich tchórzliwych towarzyszy przed psami.

Albo obiecanki, że usmaży im pyszne placki ze śniegu w piecu własnego pomysłu. Jedyne co mu jest do tego (oprócz śniegu oczywiście) potrzebne to trochę smalcu, sadła i może jeszcze kiełbasy i szynki. Zniosły więc nocą zwierzęta wszystko co trzeba...

5 GRUDNIA, GODZ. 9.00 i 11.00
BILETY 16 ZŁ

CZAS TRWANIA: 60 MIN.

REZERWACJE BILETÓW: 44/6832486 LUB 501019312

miejsce premiery: Teatr Lalek Rabcio
adaptacja i reżyseria: Jacek Bała
scenografia: Joanna Braun
muzyka: Krzysztof Maciejowski
choreografia: Katarzyna Zielonka
przygotowanie muzyczne: Agnieszka Bała
asystent reżysera: Agnieszka Kwiatkowska

OBSADA:
Lis Witalis– Agnieszka Bała
Jeleń, Wrony– Agnieszka Kwiatkowska
Borsuczyca, Wiewiórzyca– Katarzyna Pędzimąż
Wilk, Myszy– Piotr Serafin
Dzik, Jeże, Dzięcioł– Cezary Skrocki
Niedźwiedź, Niedźwiadki– Paweł Stojowski

6.12. – XVIII OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ TAŃCA DYSKOTEKOWEGO I HIP-HOP O PUCHAR PREZYDENTA MIASTA RADOMSKO
Plakat%20disco%20v

6 grudnia o godz. 13.00 w Miejskim Domu Kultury w Radomsku rozpocznie się XVIII Ogólnopolski Turniej Tańca Dyskotekowego i Hip-Hop o Puchar Prezydenta Miasta Radomsko. Turniej zostanie przeprowadzony w trzech kategoriach tanecznych: taniec dyskotekowy, show dance i hip-hop i dwóch kategoriach wiekowych: do 14 lat i powyżej 14 lat. W tegorocznej edycji turnieju zaprezentują się zespoły z: Tomaszowa Mazowieckiego, Głowna, Częstochowy, Końskich, Grodziska Mazowieckiego, Dobronia, Piotrkowa Trybunalskiego i Radomska.
Zapraszamy!
Bilety w cenie 5 zł w kasie MDK.

09.12 - DKF: "JEZIORAK" I SPOTAKNIE Z JOWITĄ BUDNIK
Jeziorak

Grudniowy DKF to znakomity film Michała Otłowskiego i spotkanie z aktorką Jowitą Budnik wcielającą się w rolę podkomisarz Izy Dereń. Fabuła "Jezioraka" przedstawia się następująco: policjanci z prowincjonalnej komendy likwidują leśną bimbrownię. Oddział zostaje ostrzelany i jeden z policjantów zostaje ranny. Bimbrownikowi udaje się uciec. W tym samym czasie, w dryfującej po jeziorze łódce, znalezione zostaje ciało młodej dziewczyny. Okoliczności jej śmierci są zagadkowe i obydwie sprawy trafiają do podkomisarz Izy Dereń (Jowita Budnik). Tymczasem na komisariacie trwa nerwowe oczekiwanie. Na służbie zaginęło dwóch funkcjonariuszy, którzy od kilku dni nie dają znaku życia. Jeden z nich jest życiowym partnerem Izy. Intryga kryminalna przeplata się z osobistym dramatem bohaterki i ujawnia jej determinację oraz siłę. Bohaterka filmu, policjantka w zaawansowanej ciąży, prowadzi wielowątkowe śledztwo. W rozwiązaniu spraw pomaga jej młodszy kolega, aspirant Marzec (Sebastian Fabijański). Tajemnice, które odkryje, na zawsze odmienią jej życie.

czas trwania filmu: 94 min.

9 grudnia, godz. 18.00, sala widowiskowa

bilety: 5 zł z karta DKF, 10 zł normalny

PO SEANSIE SPOTKANIE Z AKTORKĄ JOWITĄ BUDNIK

13.12 - KONCERT MARCINA STYCZNIA - LIST DO GRZEGORZA PRZEMYKA
13%20grudnia

Miasto Radomsko i Miejski Dom Kultury w Radomsku i Podregion Radomsko Z. R. Ziemi Łódzkiej NSZZ "Solidarność'' zapraszają 13 grudnia (sobota) o godz. 19.00 na autorski koncert Marcina Stycznia pt. "List do Grzegorza Przemyka". Koncert odbędzie się w ramach obchodów 33. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego.Marcin Styczeń to pieśniarz, kompozytor, autor tekstów, lektor, dziennikarz, twórca niezależny. Debiutował w 1994 roku w plebiscycie młodych talentów: "Chcę być gwiazdą" w Polskim Radiu Katowice. Pierwszy zespół "Forte" założył jeszcze w liceum. Potem rozpoczął karierę solową. Postanowił sam wydawać swoje płyty, dlatego założył własną Agencję Artystyczną SM-ART. Debiutancką płytę "Pieśń o Bogu ukrytym" z piosenkami do wierszy Karola Wojtyły wydał w 2006 roku. Do tej pory odbyło się ponad 200 koncertów "Pieśń o Bogu ukrytym". Dwa lata później ukazała się pierwsza w pełni autorska płyta "21 gramów".
W roku 2009 Marcin Styczeń nawiązał współpracę z poetą Ernestem Bryllem, której owocem są płyty: "Bryllowanie" (2009), CD i DVD "Bryllowanie Live" (2011), "Zejdźmy się jak na wilię" (2012), "Golgota Jasnogórska" (2013) oraz książka z płytą "Duchy poetów" (2013). Książka z płytą "Duchy Poetów" była nominowana do nagrody Srebrnego Kałamarza 2013. Płyta "Golgota Jasnogórska" otrzymała Feniksa 2014 w kategorii - muzyka chrześcijańska oraz II nagrodę na Katolickim Festiwalu Filmów w Niepokalanowie w kategorii multimediów.
Koncertuje w kraju i za granicą (m.in. Niemcy, Francja, Włochy, Kanada, USA, Białoruś). Współpracuje z zespołem w składzie: Tomasz "Orzeł" Rząd (gitara), Michał Przybyła (gitara basowa), Łukasz "Samba" Dmochewicz (perkusja).

Wstęp wolny, sala kameralna.

14.12. – JUBILEUSZOWY KONCERT CHÓRU „ZŁOTA NUTKA”
Z%c5%82ota%20nutka

14 grudnia 2014 r. godz. 16.00 do Miejskiego Domu Kultury w Radomsku na jubileusz 5-lecia swojej działalności artystycznej zapraszają członkowie Chóru „Złota Nutka”. Chór „Złota Nutka działa w Miejskim Domu Kultury w Radomsku pod kierunkiem Arkadiusza Chybalskiego.
Oprócz jubilatów w uroczystym koncercie wystąpią: Folklorystyczny Zespół Śpiewaczy „Klepisko” z Kłomnic”, Zespół „Dziepólanki” ze Stowarzyszenia Koła Gospodyń Wiejskich w Dziepółci oraz Chór z Kowalowca.
Wstęp wolny.

FINAŁ KOLOROWEJ LOKOMOTYWY
1

Ponad 60 nagród na finale letniej edycji „Kolorowej Lokomotywy”


4 października w Łódzkim Domu Kultury zakończyła się letnia edycja „Kolorowej Lokomotywy”. Na uroczystości obecny był marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień, zastępca dyrektora Departamentu Kultury i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego Małgorzata Kania, zastępca Prezesa Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi Andrzej Czapla, dyrektor Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego Hieronim Andrzejewski.

Kiedy rok temu Jacek Sokalski, dyrektor Łódzkiego Domu Kultury i pomysłodawca projektu, próbował zarazić swoim pomysłem na działania dla dzieci obejmujące swym zasięgiem całe województwo, niewielu zdawało sobie sprawę z tego, że w ciągu roku „Kolorowa Lokomotywa” stanie się wiodącą imprezą w regionie. Na początku do udziału udało się przekonać 12 miejscowości, dziś już 55 gmin, a w przyszłości całe województwo - organizatorzy projektu już dziś zapowiadają przyszłoroczną aktywność.


Na „Kolorową Lokomotywę” w 2014 r. złożyły się jej dwie odsłony: letnia i wiosenno-jesienna. Pierwsza z nich skierowana była do najmłodszych mieszkańców większych ośrodków, druga, której finał już 25 października – do dzieci z mniejszych gmin. Podtytuł letniej odsłony projektu, która już zakończyła swój bieg – „Na zielonym szlaku”, dobrze oddaje intencje organizatorów, by połączyć ekologię ze sztuką, a przy tym zapewnić dzieciom z województwa łódzkiego atrakcyjną formę wypoczynku w wakacje. Podczas czterech miesięcy dzieci z 13 miast województwa łódzkiego uczestniczyły w wycieczkach do Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego oraz w warsztatach: plastycznych, fotograficznych i z rękodzieła ludowego. W Parku Wzniesień Łódzkich przy okazji gry terenowej zobaczyli jak dobrze można bawić się jednocześnie ucząc. Gratką były zajęcia z końmi, dzięki współpracy z Centrum Zarządzania Szlakiem Konnym. Dzieci odbyły także warsztaty ze sztuki ludowej i rękodzieła, w których przyroda jest podstawowym źródłem inspiracji i tworzywem pracy twórczej. W projekcie wzięli udział najmłodsi z Tomaszowa Mazowieckiego, Radomska, Piotrkowa Trybunalskiego, Wielunia, Pabianic, Bełchatowa, Sieradza, Skierniewic, Łowicza, Opoczna, Zelowa, Kutna, Zduńskiej Woli. 

„Kolorowa Lokomotywa”, która zabierała do swych wagoników wszystkich zainteresowanych, umożliwiła spędzenie czasu w gronie rówieśników na dobrej zabawie i nauce. Pokazała jak ważne w rozwoju dzieci i młodzieży są warsztaty artystyczne. Udział w nich uwrażliwia dzieci na ich otoczenie, pozwala rozwinąć drzemiące w nich talenty, wyostrzyć zmysły i poszerzyć wiedzę.

Wiedza i umiejętności, które uczestnicy „Kolorowej Lokomotywy” zdobyli na zajęciach wykorzystali w 3 konkursach, na które nadesłano ponad 300 prac!

Oto wyniki konkursów: 

KONKURS FOTOGRAFICZNY „NATURA OCZAMI DZIECKA”
I miejsce: KORNELIA MOKROGULSKA „Bliskie spotkanie” – Tomaszów Mazowiecki
II miejsce: PAULINA PIORUN „Do góry nogami”– Zelów
III miejsce:KAMIL KURZYŃSKI „Droga życia” – Wieluń
Wyróżnienia w konkursie fotograficznym otrzymali: DAWID WŁODARCZYK - Piotrków Trybunalski, MARTA KACZMAREK – Piotrków Trybunalski, NATALIA BANASZCZYK -Piotrków Trybunalski, PATRYK MIŚKIEWICZ – Piotrków Trybunalski, MIKOŁAJ ŻÓŁTASZEK – Wieluń, MATEUSZ WIKTOREK – Wieluń, WIKTORIA WOCH – Bełchatów, ADAM SZEWCZYK – Bełchatów, MAJA BRANDT – Bełchatów, MIKOŁAJ STACHOWIAK – Bełchatów, MAŁGORZATA DĄBROWSKA – Bełchatów, OLIWIA WRÓBEL – Bełchatów, EMILIA KUBIAK – Sieradz, OLA PRUK – Łowicz, MAKSYMILIAN NOWAK – Pabianice, ZOFIA RACZYŃSKA – Pabianice, OLIWIA BERG – Radomsko, JAKUB PRZYBYLSKI - Tomaszów Mazowiecki, JULIA RACHOWSKA - Zduńska Wola, ZOFIA BERBELSKA - Zelów

KONKURS PLASTYCZNY „NA ZIELONYM SZLAKU”
I miejsce: MARTYNA ANTONIEWSKA – Pabianice
II miejsce: KACPER NEUHOFF – Piotrków Trybunalski
III miejsce: WERONIKA FIDELAK – Wieluń
Wyróżnienia w konkursie plastycznym otrzymali: HUBERT CIECIERSKI – Pabianice, ANNA WRZODAK – Skierniewice, NATALIA BYSYNGER – Skierniewice, LAURA MAJCHROWSKA – Radomsko, JAKUB ŚLIWA – Radomsko, MONIKA MITERA – Sieradz, DAWID OWCZAREK – Sieradz, KAROLINA OCIEPA – Bełchatów, WIKTORIA PIĄTKOWSKA – Bełchatów , DAWID RADZISZEWSKI – Piotrków Trybunalski, MAŁGORZATA RAJKOWSKA – Piotrków Trybunalski, DAWID ERENBERG – Piotrków Trybunalski, ZUZANNA SOLECKA – Tomaszów Mazowiecki, ANTONINA JANIK – Wieluń, JULIA MAKIEŁA – Wieluń, WIKTORIA KURCZEWSKA – Zelów, NATAN OLEWNICZAK – Zelów, WIKTORIA SZCZEPANIAK – Zelów, MICHAŁ ZBRÓG – Łowicz, OLGA MURAS – Łowicz, FILIP WIKTOROWICZ– Opoczno, BARTOSZ KĘDZIORA – Opoczno


KONKURS SZTUKI LUDOWEJ I RĘKODZIEŁA „SZTUKA BLISKA NATURZE”
I miejsce: KAROLINA WIERZCHOWSKA, praca „Wycinanka ludowa” - Sieradz
II miejsce: JULITA KĘPIŃSKA, praca „Wiosenny wianek” - Zelów
III miejsce: ALEKSANDRA SKWAREK, praca „Poranny budzik” – Zelów
Wyróżnienia w konkursie sztuki ludowej i rękodzieła: ALEKSANDRA PRZYBYLSKA – Zelów, MIKOŁAJ HOFMAN – Radomsko, ALEKSANDRA WRÓBLEWSKA – Bełchatów, HANNA GÓRA - Tomaszów Mazowiecki, ANNA CHĘCIŃSKA – Zelów, SYLWIA STRUCKA - Buczek/Zelów, MATEUSZ STAŃCZYK – Kutno, WIKTOR STRZELECKI – Bełchatów, MIŁOSZ SZCZEPANIK - Nieborów/Łowicz, JULIA JOANNA PAWLIK - Bełchatów

Nagrody odebrali również laureaci konkursu na piosenkę przewodnią projektu „Kolorowa Lokomotywa”. Nagroda główna trafiła do rąk Nataszy Bartłomiejczyk (Przygłów). Dyplom za udział w konkursie na piosenkę przewodnią „Kolorowa Lokomotywa” odebrali: Szymon Zwoliński za piosenkę „Moja teoria” (Zespół Placówek Oświatowych w Nieborowie), Zespół Miss Violin: Zofia Stefańska, Weronika Miziołek, Lidia Kuś za piosenkę „Wycieczki czas” (Zespół Placówek Oświatowych w Nieborowie), Aleksandra Kozieł za piosenkę „Z przyrodą za pan brat” (Zespół Placówek Oświatowych w Nieborowie), Wiktoria Stefańska za piosenkę „Nuda” (Zespół Placówek Oświatowych w Nieborowie), Julia Szczepanik za piosenkę „Kolorowy pociąg” (Zespół Placówek Oświatowych w Nieborowie), Patrycja Jakubiak za piosenkę „Kololoko” (Łowicki Ośrodek Kultury) oraz Malwina Wojciechowska za piosenkę „Z nami bądź ekologio” (Łowicki Ośrodek Kultury).
Projekt został dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Gospodarki Wodnej i Ochrony Środowiska w Łodzi. Marszałek województwa Witold Stępień objął go honorowym patronatem.

ZDANIEM REGIONALISTÓW...

Miejski Dom Kultury w Radomsku zachęca do zapoznania się z wypowiedziami regionalistów z całego kraju - lokalnych działaczy kultury. Wypowiedzi to łącznie 3 tomy opinii i refleksji animatorów, stowarzyszeń także z Radomska. Wypowiedzi zebrał i opublikowała Damian Kasprzyk, pracownik Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Łódzkiego.

Link do wypowiedzi:

http://www.zw.uni.lodz.pl/?publikacje-ksiazkowe-izbw,10

TEATR POLSKA - SPEKTAKLE
Teatr-polska

Miejski Dom Kultury w Radomsku po raz kolejny bierze udział w programie TEATR POLSKA. Program TEATR POLSKA ma na celu ułatwienie dostępu do oferty polskich teatrów poprzez zintensyfikowanie ich mobilności i umożliwienie prezentacji spektakli w ośrodkach mających utrudniony dostęp do kultury. W ramach programu teatry instytucjonalne, niezależne i stowarzyszenia otrzymują dofinansowanie prezentacji spektakli w miejscowościach, w których nie ma teatru instytucjonalnego.


Inspiracją dla powstania programu były objazdy teatralne organizowane w okresie międzywojennym przez Teatr Reduta Juliusza Osterwy i Mieczysława Limanowskiego, które przybliżały mieszkańcom małych miasteczek najważniejsze osiągnięcia kultury polskiej tamtego okresu.
W tym roku program TEATR POLSKA organizowany jest po raz szó

sty. Zgłosiło się 109 spektakli, spośród których Komisja Artystyczna zakwalifikowała do drugiego etapu 14 przedstawień oraz rekomendowała 5 dodatkowych. Komitet Organizacyjny przyznał dotacje 19 teatrom, kótre ze swoimi prezentacjami i warsztatami odwiedzą 91 miejscowości w całej Polsce. Objazdy odbędą się między 6 sierpnia, a 30 listopada 2014 roku.
W programie TEATR POLSKA 2014 biorą udział: Centrum Kultury w Lublinie/Scena Prapremier In Vitro, Lubuski Teatr w Zielonej Górze, Miejski Teatr Miniatura z Gdańska, Stowarzyszenie Edukacji Kulturalnej WIDOK z Białegostoku, Stowarzyszenie Studio Teatralne Koło z Warszawy, Teatr Animacji w Poznaniu, Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu, Teatr im. Hansa Christiana Andersena w Lublinie, Teatr Polski im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy, Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy, Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie, Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi, Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach, Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu, Teatr Polski w Poznaniu, Teatr Wierszalin z Supraśla, Teatr Wybrzeże z Gdańska.


Program TEATR POLSKA organizowany jest od 2009 roku przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Teatr Polska 2014 1600

Teatr Polska Logo ColorHARMONOGRAM PREZENTACJI I WARSZTATÓW W RADOMSKU:

15 X 2014, g.18.00 / bilety 20 zł

"Bóg Niżyński", Teatr Wierszalin, Supraśl

scenariusz i reżyseria: Piotr Tomaszuk

scenografia: Eva Farkasowa, Jano Zvarski

muzyka: Piotr Nazaruk

obsada: Rafał Gąsowski, Katarzyna Gacal (zastępstwo – zmiana w obsadzie), Dariusz Matys, Paula Czarnecka, Miłosz Pietruski
Inspirowana „Dziennikami” Wacława Niżyńskiego historia genialnego tancerza, jego związku z twórcą słynnych Baletów Rosyjskich, Sergiuszem Diagilewem i obłędu, który zaprowadził artystę do szpitala psychiatrycznego. Niżyński odprawia nabożeństwo żałobne za zmarłego kochanka, odgrywając swoje kolejne artystyczne wcielenia z „Pietruszki”, „Popołudnia fauna” i „Święta wiosny”. Czyni zarazem spowiedź życia i coraz bardziej pogrąża w obłędzie. W akcie obnażenia, a także skruchy staje przed widzami wielki grzesznik, pyszny aktor, szaman i kapłan błogosławiący grupce pacjentów uczestniczących razem z nim w obrzędzie, zdolny wykreować scenę własnej, odkupieńczej śmierci na krzyżu.

Spektakl dla widzów od 15 lat.


27 X 2014, g. 17.00 /
"Le Filo Fable", Teatr Lalki i Aktora, Wałbrzych

na motywach bajek filozoficznych z różnych stron świata

scenariusz i reżyseria: Joanna Gerigk

scenografia: Jan Polívka

konsultacje muzyczne: Jarosław Szczęsny

inspicjent: Maciej Dziuba

operator światła i dźwięku: Maciej Dziuba

montażysta: Ryszard Kowal/Tomasz Pisarek

obsada: Sylwia Nowak/Anna Jezierska, Jakub Grzybek, Paweł Pawlik

W niezwykłej pracowni na oczach widzów ożywają rzeźby, tworzone przez aktorów. Interaktywny spektakl, podczas którego inscenizowane są sekwencje bajkowe z różnych stron świata, łączy walory artystyczne z edukacyjnymi. Uczy dzieci rozmawiać, zadawać pytania i próbować na nie odpowiedzieć. Uzmysławia, że ważne jest to, kim jesteśmy, a nie jak wyglądamy. Przekonuje, że nawet najmłodsze dzieci mogą mieć własne zdanie, samodzielność myślenia i poczucie własnej wartości.

Spektakl dla widzów od 3 lat.


21 XI 2014, g. 18:00 / bilety 20 zł
"Liza", Centrum Kultury, Scena Prapremier In Vitro, Lublin

na podstawie opowiadania „Wieczny mąż” Fiodora Dostojewskiego

reżyseria: Łukasz Witt-Michałowski

reżyseria świateł: Krzysztof Sendke

scenografia i kostiumy: Marek Braun

muzyka: Max Kowalski

realizacja światła: Marcin Kowalczuk

realizacja dźwięku: Karol Rębisz

produkcja: Monika Stolat

obsada: Mariusz Bonaszewski, Jarosław Tomica, Matylda Damięcka, Dominika Podsiadła

W trakcie jednej z bezsennych nocy do drzwi Aleksy Iwanowicza Wielczaninowa zakrada się Paweł Pawłowicz Trusocki, przypominając mu bolesną przeszłość. Intruz, powołując się na dawną „przyjaźń” jego zmarłej żony Natalii z Wielczaninowem oraz nim samym, wciąga go w pokrętną, przewrotną grę, w której stawką jest kilkuletnia dziewczynka, Liza – owoc romansu Aleksy Iwanowicza z żoną Trusockiego. Liza, krzywdzona, dręczona, zastraszana, wyrwana siłą ze znanego jej środowiska i porzucona, staje się ofiarą niezrozumiałego dla dziecka konfliktu dorosłych.

Spektakl dla widzów od 15 lat.


28 XI 2014, g. 19.00 / 10 zł
"Marzenie Nataszy", Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź

autor: Jarosława Pulinowicz

przekład: Agnieszka Lubomira Piotrowska

reżyseria: Nikołaj Kolada

scenografia: Justyna Łagowska

opracowanie muzyczne: Rafał Kowalczyk

asystent reżysera: Filip Gieldoń

inspicjent, sufler: Ewa Bojanowska

tłumaczenie na próbach: Barbara Twardosz-Droździńska

obsada: Agnieszka Skrzypczak, Karol Puciaty

Poruszający zapis emocjonalnego okaleczenia, destrukcji osobowości i samotności. Banina i Wiernikowa – dwie szesnastoletnie Natasze, które różni niemal wszystko: pochodzenie, status społeczny, zainteresowania i plany na przyszłość. Łączy zaś silnie, aż do skrajności, rozwinięty egoizm i całkowita bezwzględność w obronie swojego status quo. Obie walczą o siebie, obie mają te same marzenia – przeżyć prawdziwe uczucie i być kochaną…

ORGANIZATOR:

It Logo

PARTNER:

Log P Rnlogo4

PARTNERZY MEDIALNI:

Program 1 Pr

E Teatr Temp

KinoSzkoła otrzymała nagrodę Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej
Kinoszkola-2013-logo-kwadrat

Podczas wczorajszej uroczystej Gali w Teatrze Muzycznym w Gdyni, KinoSzkoła otrzymała NAJWAŻNIEJSZĄ NAGRODĘ FILMOWĄ w POLSCE - nagrodę Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii EDUKACJA MŁODEGO WIDZA.

"To jest, drodzy Państwo, NASZA WSPÓLNA NAGRODA.
BEZ WAS NIE BYŁOBY NAS - czyli KinoSzkoły.
Bardzo dziękujemy!!!
Mam nadzieję, że ten olbrzymi sukces przyniesie realne efekty w naszej dalszej pracy - powiedziała Joanna Zabłocka-Skorek, autorka programu.

Podziękowanie za XII Radomszczańskie Spotkania Integracyjne

Bez Tytułu

Miejski Dom Kultury w Radomsku składa wszystkim współorganizatorom i sponsorom XII Radomszczańskich Spotkań Integracyjnych serdeczne podziękowania za życzliwość, pomoc i zaangażowanie  w propagowanie idei integracji.
Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy wspomogli chorego Filipka Łabęckiego. Zebrana suma wynosi 2009,48 zł i 10 kronor.

Organizatorzy: Miasto Radomsko,Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Radomsku, Środowiskowy Dom Samopomocy w Radomsku, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, Stowarzyszenie Opiekunów i Rodziców Osób Niepełnosprawnych Koniczynka, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Radomsku, Wspólnota BETEL, Fundacja PROMIEŃ RADOŚCI, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radomsku, Centrum Integracji Młodzieży, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna.

SPONSORZY: ESBANK, GMINA KLESZCZÓW, PGK.
Dofinansowane ze środków PFRON.

Integracja 2014 Sponsorzy

Zapraszamy do rezerwacji i sprzedaży internetowej

Od 1 lipca 2013 na stronie MDK Radomsko można rezerwować i kupować bilety na wydarzenia organizowane przez MDK.Wystarczy wybrać daną imprezę w jednej z zakładek: KINO, DKF, TEATR, KONCERTY i "kliknąć" na godzinę wydarzenia by zostać przekierowanym do panelu rezerwacji i sprzedaży.
Prosimy wszystkich zainteresowanych transakcjami internetowymi o zapoznanie się z regulaminem rezerwacji/sprzedaży (do pobrania tutaj) oraz regulaminem sali kinowej/widowiskowej (do pobrania tutaj)

Projekt współfinansowany ze środków PISF w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Kin.

Transferuj