MDK

Top-foto

31.08.2015 - KONCERT ZESPOŁU RAZ DWA TRZY
Rdttwarze

31 sierpnia MDK zaprasza na koncert zespołu RAZ DWA TRZY. Zespół należy już do klasyki. Znają ich wszyscy. Prostotą i szczerością trafiają do każdego, są uniwersalni. Bez względu na wiek - swój i odbiorcy, potrafią trafić w sedno i uchwycić to coś szczególnego, tu i teraz. Ich utwory mają niesamowitą zdolność pobudzania do rozmowy, otwierają umysł i rozwiązują język. Niewiele zespołów w Polsce może pochwalić się tak bogatą historią wspólnego grania. Razem przeszli długą drogę przez wiele nurtów i stylistyk, od jarocińskiej sceny, po studio im. Agnieszki Osieckiej. Stale imponują wrażliwością, spostrzegawczością i dystansem...

Bilety: przedsprzedaż -35 zł, w dniu koncertu – 45 zł.

Organizatorzy: Miasto Radomsko, Miejski Dom Kultury w Radomsku, Region Ziemia Łódzka NSZZ "Solidarność - Podregion Radomsko

KINO NIECZYNNE

30 lipca oraz 3 - 6 sierpnia 2015 Kino MDK Radomsko będzie nieczynne. Przepraszamy

HISTORIA JEDNEJ FOTOGRAFII - WARSZTATY DLA DZIECI
Historia%20jednej%20fotografii

Od 17 do 28 sierpnia będą prowadzone  warsztaty dziennikarskie, fotograficzne oraz plastyczne dla dzieci w wieku 7-12 lat. Na zajęciach dzieci wspólnie z instruktorami będą tworzyć reportaż, fotoreportaż i prace plastyczne na temat nieistniejących już lub zmienionych miejsc i zabytków w Radomsku. Do warsztatów potrzebne będą archiwalne pocztówki/zdjęcia przedstawiające zabytki Radomska, które należy przynieść na pierwsze zajęcia w celu zaplanowania dalszej pracy. Dodatkowo w przypadku zapisu do sekcji dziennikarskiej lub fotograficznej należy zaopatrzyć się w aparat fotograficzny lub telefon z możliwością robienia zdjęć.

Zapisy od 27 lipca w DZIALE UPOWSZECHNIANIA FILMU I ORGANIZACJI IMPREZ - tel. 501 019 312

Organizatorzy: Miejski Dom Kultury w Radomsku, Łódzki Dom Kultury

Kolor

NOWE PRZESTRZENIE MDK RADOMSKO - ZAPRASZAMY DO KONSULTACJI
Strona_schemat%20rzutu

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do udziału w warsztatach z architektami oraz personelem MDK Radomsko wszystkich tych, którzy chcieliby podzielić się swoimi pomysłami i uczestniczyć w projektowaniu przestrzeni piwnic MDK Radomsko.

Program warsztatów


1. Przeprowadzenie ankiety wśród mieszkańców Radomska.
2. Wysłuchanie potrzeb i oczekiwań przyszłych użytkowników nowo projektowanych przestrzeni, zgłaszanie indywidualnych pomysłów, wymiana opinii, swobodne rozmowy przy stolikach tematycznych, zabawa w sąd nad pomysłem
3. Definiowanie problemów i poszukiwanie optymalnych rozwiązań.
4. Przygotowanie przez architektów koncepcji na podstawie zebranych pomysłów i dyskusji z uczestnikami warsztatów.
5. Konsultowanie powstałych koncepcji, poszukiwanie kompromisów i ostateczne ustalenie kluczowych rozwiązań.

Termin pierwszego spotkania: 01.08.2015 r. / g. 17.00
Plac 3 Maja


Przedstawiamy plan piwnic oraz szkice obrazujące przestrzeń piwnic MDK.
Plan oraz szkice są zapowiedzią naszego wspólnego projektu.

Każdy pomysł jest wart wspólnej uwagi.

Zgłaszaj propozycje na adres czachorbiuro@gmail.com, zadawaj pytania, wypełnij ankietę (do pobrania tutaj).
To nasza wspólna przestrzeń. Wasz głos się liczy, chcemy poznać Wasze potrzeby.

31.07 - PLENEROWA SCENA MŁODYCH - GARRAG
Garrag%20czarne%20t%c5%82o%20bia%c5%82o%20bordowy%20napis%20bez%20t%c5%81a

W ostatni piątek lipca o godz. 19.00 na Plenerowej Scenie Młodych będzie można usłyszeć rockowe brzmienia zespołu Garrag. Grupa powstała z inicjatywy grupy przyjaciół w 2011 roku. Na dużej scenie zaistniał dzięki saportowaniu Ghetto. Po krótkiej przerwie spowodowanej nieoczekiwanymi roszadami w składzie zespołu, Garrag powraca, by zaprezentować swe oblicze w zupełnie nowej, szeroko pojętej warstwie rockowej.
Obecnie grupę tworzą:
Radek Kowalski - voc.
Mateusz Gnoiński - guitars
Kacper Dąbrowski - guitars
Konrad Przerada - bass
Wojtek Gnoiński - drums

1.08 - WSPÓLNE ŚPIEWANIE PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH
Piknik%20powsta%c5%84czy

1 sierpnia zapraszamy na godz. 17.00 na Pl. 3 Maja, na koncert i wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych z okazji rocznicy Powstania Warszawskiego w wykonaniu Agencji MocART: Krzysztofa Korzeniowskiego (śpiew), Janusza Blecharza (piano) i Waldemara Gołębskiego (ewi). Dla najmłodszych zaplanowano patriotyczne animacje.

2.08 - PSZCZÓŁKA MAJA - WAKACYJNA AKADEMIA FILMOWA
Maja

"Poznajemy prace operatora i makijażystki" to temat krótkiego spotkania z operatorem Piotrem Lempartem i makijażystką Agatą Grzeszną, które poprzedzi projekcję filmu pt."Pszczółka Maja" (2014). Spotkanie i film o najnowszych przygodach sympatycznej Mai i Gucia odbędą się 2 sierpnia o godz. 10.30 w ramach Wakacyjnej Akademii Filmowej. Bilet za jedyne 5 zł!

2.08 – ERSKO CITY B-BOY JAM 2015
Ersko%202%20v

Miejski Dom Kultury w Radomsku zaprasza 2 sierpnia o godz. 15.00 na Plac 3 Maja, gdzie odbędą się Ogólnopolskie Zawody Break Dance ERSKO CITY B-BOY JAM 2015. W jury zasiądą: Wezyr NASA Koszalin, Kuzya Breaknuts z Ukrainy, Deco SSS Kraków.

9.08 - ZABAWA NA MIŁEJ - PIKNIK Z GABRIELEM FLESZAREM
Gabriel-fleszar2

W Miasteczku Ruchu Drogowego (pomiędzy ulicami Miłą i Brzeźnicką) 9 sierpnia o godz. 17.00 rozpocznie się kolejny Piknik z MDK Radomsko.

Tym razem gwiazdą pikniku będzie Gabriel Fleszar. Gabriel Fleszar zadebiutował w 1999 roku piosenką „Kroplą deszczu”. Piosenka stała się ogromnym przebojem. Do dzisiaj jest jedną z najchętniej granych w polskich stacjach radiowych, zaś sam artysta stał się objawieniem wśród polskich wokalistów. Natomiast przebój „Droga donikąd” promował film „Sezon na leszcza”, w którym Gabriel Fleszar zagrał główną rolę obok Bogusława Lindy.

Koncert poprzedzi spektakl dla dzieci pt.”Tomcio Paluch” w wykonaniu Teatru William Es z Wałbrzycha. Ponadto w programie liczne gry, zabawy, animacje dla dzieci.

Organizatorzy:
MDK, Miasto Radomsko, MKRPA, MOSiR,MOPS

3 – 14.08. - WARSZTATY ARTYSTYCZNE DLA DZIECI

Od 3 sierpnia w godz. 10.00 – 14.00 w Miejskim Domu Kultury w Radomsku dzieci w wieku 7 – 12 lat uczestniczyć będą warsztatach artystycznych. W ramach prowadzonych zajęć odbędą się m.in. warsztaty plastyczne, taneczne, wokalne i teatralne. Ponadto wezmą udział w warsztatach rękodzieła ludowego (11.08.) i wycieczkach organizowanych w ramach projektu „Kolorowa Lokomotywa”. 5 sierpnia odwiedzą Park Krajobrazowy Międzyrzecza Warty i Widawki a 12 sierpnia Ogród Zoologiczny i Las Łagiewnicki w Łodzi.

16.08 – MIŁOŚĆ MI WSZYSTKO WYJAŚNIŁA…
Jp2%20plakat

Miejski Dom Kultury w Radomsku serdecznie zaprasza na program poetycko-muzyczny „Miłość mi wszystko wyjaśniła…”, zorganizowany z okazji obchodów Roku Świętego Jana Pawła II. W programie przygotowanym pod kierunkiem Matyldy Kaszyńskiej, który odbędzie się w niedzielę 16 sierpnia 2015 r. o godz. 16.00 w ogrodach Klasztoru OO. Franciszkanów, zaprezentują się stypendyści Fundacji Inicjatyw Kulturalnych w Radomsku i zespół ICHTIS.

17 – 21.08.- TECHNICZNIE - MAGICZNIE

Przez pięć kolejnych dni od 17 – 21.08., w godz. 11.00 – 12.30 w Miejskim Domu Kultury w Radomsku na warsztatach TECHNICZNIE - MAGICZNIE spotkają się miłośnicy majsterkowania. Zajęcia poprowadzi Joanna Sroczyńska – plastyk MDK.

24 – 28.08. - ENTLICZEK PĘTLICZEK

Dzieci kochające teatr i występy na scenie już od 24 sierpnia będą mogły uczestniczyć w warsztatach teatralnych pt. ENTLICZEK PĘTLICZEK. Zajęcia odbywać się będą w godz.10.00 – 13.00 a poprowadzi je instruktor teatralny MDK - Rafał Mikołajewski.

SIERPIEŃ Z KOLOROWĄ LOKOMOTYWĄ
Kolorowa%20lok

„Kolorowa Lokomotywa Na zielonym szlaku 2015– projekt ekologiczno-artystyczny dla dzieci z województwa łódzkiego”
Miejski Dom Kultury w Radomsku zaprasza dzieci w wieku 7 – 12 lat do udziału w warsztatach sztuki ludowej i rękodzieła oraz wycieczkach organizowanych w ramach projektu ekologiczno-artystycznego dla dzieci z województwa łódzkiego „Kolorowa Lokomotywa Na zielonym szlaku 2015” realizowanego wspólnie z Łódzkim Domem Kultury.
Projekt przeprowadzony będzie w lipcu i sierpniu a udział w nim jest bezpłatny. W ramach projektu odbędą się wycieczki oraz warsztaty rękodzieła i sztuki ludowej. Ponadto dzieci mogą wziąć udział w konkursach: fotograficznym, plastycznym, rękodzieła i sztuki ludowej (regulaminy w do pobrania).
Szczegółowych informacji dotyczących projektu i zapisy przyjmuje Miejski Dom Kultury w Radomsku, ul. Brzeźnicka 5, 97-500 Radomsko.

Projekt dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Sierpień:
- 5.08. – wycieczka do Parku Krajobrazowego Międzyrzecza Warty i Widawki - Strońsko (wyjazd z parkingu MDK o godz. 8.30)
- 11.08. – warsztaty rękodzieła i sztuki ludowej (zajęcia rozpoczynają sie o godz. 10.00 w salach MDK)
- 12.08. – wycieczka do ZOO i Lasu Łagiewnickiego (wyjazd z parkingu MDK o godz. 7.45)

Do pobrania regulamin:

- konkursu plastycznego

- konkursu fotograficznego

- konkursu rękodzieło

OTRZYMALIŚMY DOFINANSOWANIE

Są wyniki naboru na współorganizację projektów kulturalnych na terenie województwa Łódzkiego 2015.

Z radością informujemy, że dofinansowanie w wysokości 5500 zł otrzymał Miejski Dom Kultury w Radomsku w Radomsku na współorganizację z ŁDK projektu "Historia jednej fotografii" - cykl warsztatów dziennikarskich, fotograficznych i plastycznych dla dzieci.

WAKACJE Z MDK!
Wakacje1


1. ZAJĘCIA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY:

6 – 17.07./ godz. 10.00 – 14.00 – WAKACJE – AKCJE warsztaty artystyczno – ekologiczne (FIK)

13 – 17.07./ godz. 18.00 – 19.00 – ZUMBA warsztaty taneczne / zapisy w DZIALE EDUKACJI KULTURALNEJ
20 – 24.07./ godz. 9.00 – 13.00 – ROBIMY FILM! warsztaty produkcji filmu fabularnego (zapisy po 1 lipca)
(prow. Marcin Skorek)
27 – 31.07./ godz. 10.00 – 12.00 – POCIĄG MARZEŃ warsztaty plastyczne (prow. Damian Grabarczyk) / zapisy w DZIALE EDUKACJI KULTURALNEJ
3 – 14.08./ godz. 10.00 – 14.00 – Warsztaty artystyczne dla dzieci / zapisy w DZIALE EDUKACJI KULTURALNEJ

17 – 21.08./ godz. 11.00 – 12.30 – TECHNICZNIE - MAGICZNIE warsztaty majsterkowania (prow. Joanna Sroczyńska) / zapisy w DZIALE EDUKACJI KULTURALNEJ
24 – 28.08./ godz. 10.00 – 13.00 – ENTLICZEK PĘTLICZEK warsztaty teatralne (prow. Rafal Mikołajewski) / / zapisy w DZIALE EDUKACJI KULTURALNEJ


2. KOLOROWA LOKOMOTYWA:

1.07./ Wycieczka do  Parku Krajobrazowego Międzyrzecza Warty i Widawki
9.07./ Warsztaty rękodzielnicze
20.07./ Wycieczka do ZOO i Lasu Łagiewnickiego

5.08./ Wycieczka do Parku Krajobrazowego Międzyrzecza Warty i Widawki
11.08./ Warsztaty rękodzielnicze
12.08./ Wycieczka do ZOO i Lasu Łagiewnickiego

ZAPISY W DZIALE EDUKACJI KULTURALNEJ


3. NIEDZIELNE PORANKI FILMOWE:


12.07./ godz. 10.30 – Film PADDINGTON – spotkanie z reżyserem
19.07./ godz. 10.30 – Film CHŁOPIEC MRÓWKA – spotkanie z aktorem
26.07./ godz. 10.30 – Film TARZAN – spotkanie ze scenografem
2.08./ godz. 10.30 – Film PSZCZÓŁKA MAJA
9.08./ godz. 10.30 – SEMAFOR animacja poklatkowa4. PLENEROWA SCENA MŁODYCH:

3, 10, 17, 24, 31.07, 7, 14, 21, 28.08./ godz. 19.005. IMPREZY:

20.06./ godz. 22.00 – KINO NA LEŻAKACH/ Park Solidarności
Film WKRĘCENI 2

5.07./ godz. 16.00 parada, 17.00 koncert – Parada i koncert folklorystycznych zespołów
z Tajlandii, Cypru i Chorwacji/ MDK Radomsko

12.07./ godz. 17.00 – Z TABOREM PO ZDROWIE/ Boisko na Kościuszki (MDK,
MOSiR, MKRPA, MOPS)
Koncert artystycznego zespołu cygańskiego ROMANO DŻI z Opatowa oraz spektakl i warsztaty dla dzieci KRAWIEC NITECZKA w wykonaniu Teatru Malutkiego z Łodzi

19.07./ godz. 16.00 – EKOPIKNIK/ Park Solidarności (MDK, UM, PGK)
Koncert zespołu Folk Kapela GÓRALSKA HORA oraz spektakl dla najmłodszych GRAM W ZIELONE w wykonaniu Fundacji FORM.ART

26.07./ godz.17.00 – Koncert Radomszczańskiej Kapeli Podwórkowej/ Plac 3 Maja

01.08./ godz. 17.00 – Wspólne Śpiewanie Pieśni Patriotycznych/ Plac 3 Maja
Koncert w wykonaniu Krzysztofa Korzeniowskiego (aktor), Janusza Blecharza (piano) i Waldemara Gołębskiego (ewi). Dla najmłodszych patriotyczne animacje.

02.08./ godz. 15.00 – Ersko City Boy Jam/ Plac 3 Maja

09.08./ godz.17.00 – ZABAWA NA MIŁEJ/Miasteczko Ruchu Drogowego (MDK,
MKRPA, MOSiR)
Koncert w wykonaniu Gabriela Fleszara oraz spektakl dla dzieci TOMCIO PALUCH w wykonaniu Teatru William-ES

16.08./ godz. 17.00 – Koncert dla Jana Pawła II/ Ogród przy Klasztorze (FIK)

23.08./ godz. 17.00 – MUZYKA DLA ZDROWIA/Park Świętojański (MDK, MKRPA)
Koncert Pawła Bączkowskiego SCENICZNY KOKTAJL MUZYCZNY oraz program dla dzieci ZDROWO I WESOŁO w wykonaniu Agencji MocART

30.08./ godz. 16.00 – Film: GWARDIA HONOROWA

30.08./ godz. 20.00 – KINO NA LEŻAKACH/ Park Solidarności
Film BYĆ JAK KAZIMIERZ DEYNA


6. WYSTAWY:

20.06./ Monika Brzegowska – grafika
25.07./ Karolina Wawrzak – malarstwo
23.08./ Karol Walaszczyk – fotografia

NIEDZIELNE PIKNIKI Z MDK
Lipiec_pikniki

Serdecznie zapraszamy na rodzinne, niedzielne pikniki z Miejskim Domem Kultury w Radomsku. W lipcowym programie:

5.07./ godz. 16.00 parada, 17.00 PARADA I KONCERT folklorystycznych zespołów
z Tajlandii, Cypru i Chorwacji/ MDK Radomsko

12.07./ godz. 17.00 – Z TABOREM PO ZDROWIE/ Boisko na Kościuszki (MDK,
MKRPA, MOPS)
Spektakl dla dzieci KRAWIEC NITECZKA w wykonaniu Teatru Malutkiego z Łodzi oraz koncert artystycznego zespołu cygańskiego ROMANO DŻI z Opatowa

19.07./ godz. 17.00 – EKOPIKNIK/ Park Solidarności (MDK, UM, PGK)
Spektakl dla najmłodszych GRAM W ZIELONE w wykonaniu Fundacji FORM.ART oraz koncert zespołu Folk Kapela GÓRALSKA HORA

26.07./ godz.17.00 – KONCERT Radomszczańskiej Kapeli Podwórkowej/ Plac 3 Maja

PARK RZEŹB PLENEROWYCH W GRANICIE
Rzezba3

W parku naprzeciwko Kinemy powstał park rzeźb plenerowych inspirowanych twórczością Tadeusza Różewicza. Rzeźby wykonano w Centrum Rzeźby Polskiej Orońsko.

W plenerze uczestniczyło pięciu artystów rzeźbiarzy, którzy wykonali unikatowe rzeźby inspirując się cytatem z "Kartoteki. Kartoteki rozrzuconej" Tadeusza Różewicza "(…) Długo wędrowałem, zanim doszedłem do siebie (...)".

Autorzy rzeźb:

Bogdan Wajberg - pracuje na Wydziale Edukacji Wizualnej ASP w Łodzi w Pracowni Rzeźby. Autor i koordynator międzynarodowych warsztatów i sympozjów studentów i pedagogów w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku. Kurator wystaw krajowych i międzynarodowych. Uczestnik licznych warsztatów i sympozjów w Europie;
Maciej Aleksandrowicz - wykładowca na Wydziale Rzeźby w Pracowni Projektowania Przestrzennego ASP w Warszawie;
Mariusz Burdek - asystent na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku;
Andrzej Kosowski - Pracownik dydaktyczny na Wydziale Malarstwa i Rzeźby ASP we Wrocławiu;
Marcin Nosko - prowadzi Pracownię Rzeźby w Kamieniu na Wydziale Rzeźby ASP w Krakowie. Stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

KONKURS NA NAZWĘ KINA MIEJSKIEGO DOMU KULTURY
Uwaga%20konkurs

Stwórz niepowtarzalną i oryginalną nazwę Kina MDK - jeśli uważasz, że Twój pomysł jest szczególny - skontaktuj się z nami. Od 1 maja do 30 sierpnia 2015 r. czekamy na propozycje, sugestie, pomysły na nazwę kina Miejskiego Domu Kultury. Chcielibyśmy by nazwa była wyjątkowa, nawiązywała i kojarzyła się z naszym kinem. Propozycje można wysyłać na adres nowekino@mdkradomsko.pl lub dostarczyć osobiście w kopercie do Działu Upowszechniania Filmu i Organizacji Imprez w MDK Radomsko - oczywiście z danymi kontaktowymi pomysłodawcy - imię i nazwisko, telefon, mail, adres zamieszkania i data urodzenia.Osoby spoza Radomska mogą przesyłać swoje propozycję na adres: Miejski Dom Kultury w Radomsku, ul.Brzeźnicka 5, 97-500 Radomsko, z dopiskiem Konkurs na nazwę kina (decyduje data stempla pocztowego). Prosimy o zapoznanie się z regulaminem.

Zwycięzca otrzyma roczny imienny 2-osobowy karnet do Kina MDK, dodatkowo spośród wszystkich nadesłanych propozycji rozlosujemy sześć miesięcznych imiennych dwuosobowych wejściówek do kina.

DEBIUTANCKI TOMIK JUŻ JEST / RÓŻEWICZ OPEN FESTIWAL
S25c-415070312170

Ukazał się debiutancki tomik poetycki Roberta Feszaka pt. "Wnętrza gór" - laureata VII Międzynarodowego Konkursu Poetyckiego im. J. Różewicza. Tomik jest Nagrodą Główną w Konkursie organizowanym corocznie w ramach Różewicz Open Festiwal. W konkursie wzięło udział 156 uczestników m.in. z Polski, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Bułgarii, Szwajcarii, Azji i Stanów Zjednoczonych. Prace oceniało Jury w składzie Bohdan Zadura, Ireneusz Kaczmarczyk, Dorota Koman.