MDK

Top-foto

24.04 - WIECZÓR Z POEZJĄ TADEUSZA RÓŻEWICZA
Wiecz%c3%93r%20z%20poezj%c4%84%20tr

24 kwietnia mija pierwsza rocznica śmierci Tadeusza Różewicza. Tego dnia o godz. 18.00 Miejski Dom Kultury w Radomsku zaprasza na "Wieczór z poezją Tadeusza Różewicza pt. Strącone anioły". Utwory poety czytać będą Waldemar Cudzik– aktor Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie oraz Marek Ślosarski– aktor Teatru Powszechnego w Łodzi przy akompaniamencie Janusza Frączka – pianisty, kompozytora, autora muzyki teatralnej; przez kilkanaście lat związany, jako akompaniator, z Ewą Demarczyk.

Sala Kameralna - wstęp wolny

TU JEST KINO! ZBIERAMY STARE ZDJĘCIA KINA MDK, POCZTÓWKI, BILETY...
Kino

26 kwietnia 2015 w MDK Radomsko będziemy przeprowadzać akcję społecznościową TU JEST KINO! Tego dnia w godz.12.00 - 19.00 czekamy na wszelkie materiały dotyczące historii Kina MDK z Waszych zbiorów (zdjęcia, bilety, wycinki prasowe, pocztówki). Celem akcji jest utworzenie wirtualnego archiwum Kina MDK. Na wszystkich przyjaciół naszego Kina czekają atrakcyjne nagrody!SZCZEGÓŁY AKCJI

Na stronie www.tujestkino.lodzkie.pl powstanie wirtualne archiwum poświęcone kinom w województwie łódzkim, w tym Kinu Miejskiego Domu Kultury w Radomsku. Akcja ma na celu zebranie wspomnień mieszkańców m.in. Radomska - będziemy nagrywać historie mówione, zbierać zdjęcia, bilety, programy, wycinki prasowe w celu zdigitalizowania tych materiałów i zamieszczenia ich na wspomnianej stronie.

Czekamy na takie materiały jak m.in. :

- fotografie na tle kina,

- fotografie obiektu kinowego, wnętrz,

- stare bilety, programy, archiwalne wycinki prasowe,

- pocztówki, plakaty (zawierające informacje o seansach w naszym kinie)

- autografy i zdjęcia gwiazd, które odwiedziły MDK

UWAGA: Zdjęcia i dokumenty są digitalizowane i zwracane właścicielowi w nienaruszonym stanie wraz z płytą, na której będą nagrane wersje cyfrowe materiałów.


Projekt TU JEST KINO! realizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego.

05.05 - WŁODEK PAWLIK I CHÓR KATEDRY WARSZAWSKO-PRASKIEJ "MUSICA SACRA"
Wp

Znany pianista jazzowy i kompozytor – Włodek Pawlik wystąpi z Chórem Katedry Warszawsko-Praskiej „Musica Sacra” podczas „Misterium Stabat Mater”. Wspólny koncert odbędzie się 5 maja o godz. 19.00 w Miejskim Domu Kultury w Radomsku w ramach XXV Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Sakralnej "Gaude Mater".

Włodek Pawlik to uhonorowany w 2014 r. nagrodą GRAMMY wszechstronny pianista, kompozytor muzyki filmowej, teatralnej, słuchowisk radiowych, a także dzieł symfonicznych, wokalnych i oprawy do baletu współczesnego. Wielokrotnie otrzymywał wyróżnienie „Jazzowy Muzyk Roku” przyznawane przez legendarny warszawski Jazz Club Akwarium. Podczas „Misterium Stabat Mater” będzie można usłyszeć oryginalne brzmienia chorału gregoriańskiego Chóru Katedry Warszawsko-Praskiej „Musica Sacra” pod dyrekcją Pawła Łukaszewskiego (kantor - Grzegorz Cessak) połączone z fortepianowymi improwizacjami jazzowymi w wykonaniu samego Włodka Pawlika.


PRZEDSPRZEDAŻ - 35 zł (parter widowni), 30 zł (balkon)

W DNIU IMPREZY - 45 zł (parter widowni), 40 zł (balkon)

BILETY ZAREZERWOWANE W PRZEDSPRZEDAŻY PROSIMY ODEBRAĆ PRZED DNIEM KONCERTU (W DNIU KONCERTU OBOWIĄZUJE INNA STAWKA CENOWA)

REZERWACJA I SPRZEDAŻ INTERNETOWA W ZAKŁADCE  "KONCERTY"


Chór Katedry Warszawsko-Praskiej „Musica Sacra” reprezentował Polskę na licznych festiwalach kultury polskiej za granicą, współpracuje ze znanymi zespołami i muzykami, m.in. z Polską Orkiestrą Radiową oraz z laureatem słynnej nagrody Grammy Award 2014, znanym pianistą jazzowym i kompozytorem – Włodkiem Pawlikiem. W ciągu ostatnich 9 lat zespół nagrał 8 płyt, z czego każda była nominowana przez Akademię Fonograficzną do nagrody muzycznej Fryderyk. Fryderyki zostały przyznane Chórowi za albumy: Misterium Stabat Mater, Liebeslieder Walzer Johannesa Brahmsa i Duette Feliksa Mendelssohna, Arcydzieła muzyki chóralnej, Baird – Błażewicz – Łukaszewski – Borkowski, Laudate Dominum oraz zapis koncertu z Dies Irae Mariana Borkowskiego.


Paweł Łukaszewski – kompozytor, dyrygent, profesor Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie, a ponadto aktywny organizator życia muzycznego. Jego utwory wykonywane były na ponad stu festiwalach na całym świecie przez renomowane zespoły chóralne. Jest laureatem nagrody Fryderyk 2013 (Artysta Roku w kategorii muzyka poważna). W roku 2012 był Kompozytorem Sezonu Filharmonii Narodowej.

Włodek Pawlik - pianista i kompozytor, Absolwent klasy fortepianu prof. Barbary Hesse-Bukowskiej w Akademii Muzycznej im, F. Chopina w Warszawie, a obecnie wykładowca w rodzimej uczelni.
Jest laureatem wielu krajowych i międzynarodowych konkursów. Występuje na największych i najbardziej prestiżowych festiwalach jazzowych, a także festiwalach poświęconych muzyce klasycznej, pozostawiając niezapomniane wrażenia u słuchaczy i uzyskując entuzjastyczne recenzje krytyki na wszystkich kontynentach.
Jest autorem muzyki do obsypanych nagrodami filmów: Wrony i Pora umierać Doroty Kędzierawskiej oraz Rewers w reżyserii Borysa Lankosza, a także międzynarodowych produkcji: Nightwatching Petera Greenawaya i Within the whirlwind Marleen Morris. Za muzykę stworzoną do słuchowiska Polskiego Radia Novecento otrzymał nagrodę na IX Festiwalu „Dwa Teatry - Sopot 2009”. Wśród wyjątkowych dokonań artystycznych znajdują się: Misterium Stabat Mater nagrane i wydane dwukrotnie w roku 2000 i 2005 i nagrodzone Fryderykiem oraz jazzowy projekt Anhelli, uhonorowany nagrodą TVP Kultura w roku 2006. W roku 2008 artysta skomponował i nagrał w towarzystwie legendarnego trębacza Randy Breckera - wielokrotnego zdobywcy Grammy Award - suitę jazzową Tykocin, która przez recenzentów muzycznych Rzeczypospolitej i Gazety Wyborczej uznana została „Jazzową Płytą Roku”. W 2009 roku ukazał się podwójny solowy album pianisty Grand Piano, na którym zostały zarejestrowane unikalne improwizacje artysty. W roku 2011 ukazała się płyta Struny na ziemi z muzyką do wierszy Jarosława Iwaszkiewicza w wykonaniu Lory Szafran i Marka Bałaty, z recytacjami Roberta Więckiewicza, uznana Jazzową Płytą Roku 2011 w rankingu Rzeczpospolitej.

W roku 2012 została wydana płyta Randy Brecker plays Wlodek's Pawlik NIGHT IN CALISIA, uzyskując znakomite recenzje. Ostatnie miesiące roku 2013 przyniosły nominację płyty do najważniejszej nagrody fonograficznej na świecie - nagrody GRAMMY. 26 stycznia 2014 roku Włodek Pawlik odebrał statuetkę GRAMMY za najlepszy album dużego zespołu jazzowego - jest to pierwsza w historii nagroda GRAMMY dla polskiego jazzu.

Włodek Pawlik zasiadał w jury m.in. V American Jazz Piano Competition w Indianapolis w 2001, wykładał m.in. na Eastman School of Music, Western Michigan University, podczas IAJE Jazz Conference w Los Angeles i Królewskim Konserwatorium w Brukseli.

26.04. – NIEDZIELNY PORANEK Z UDZIAŁEM ZESPOŁÓW MDK
Poranek%2026.04

26 kwietnia o godz. 10.30 w ramach Niedzielnego Poranka zaprezentują się zespoły artystyczne działające w Miejskim Domu Kultury w Radomsku. W wykonaniu Dziecięcej Grupy Teatralnej „Skandalek” obejrzymy przedstawienie „Jaki piękny byłby wtedy świat…”, nagrodzone na tegorocznym Przeglądzie Małych Form Teatralnych. Grupę prowadzi instruktor Rafał Mikołajewski. Program wzbogacą piosenki przygotowane przez dzieci z Zespołu Wokalno – Instrumentalnego „Tęczowe Nutki”, który pracuje pod kierunkiem Justyny Szalińskiej.
Wstęp wolny. Zapraszamy.

29.04. – WIECZÓR TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO
Taniec%20nowoczesny%202015

29 kwietnia 2015 r. o godz. 19.00 zapraszamy do Miejskiego Domu Kultury w Radomsku na widowisko taneczne w wykonaniu studentów kierunku taniec Wydziału Artystycznego Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Koncert odbędzie się z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca. Opieka artystyczna nad koncertem dr Alexandr Azarkevitch.
Wejściówki na koncert do odbioru w kasie MDK.

1.05. – „CZTERY PORY ROKU” - WERNISAŻ WYSTAWY BEATY SZWED
Zap%20%20wystawa

Miejski Dom Kultury w Radomsku zaprasza na otwarcie wystawy malarstwa Beaty Szwed „Cztery pory roku”.
Autorka przez 13 lat pracowała w Wytwórni Filmów Fabularnych w Łodzi na stanowisku artysty grafika i scenografa zdjęć trickowych. Zrealizowała opracowania graficzne do 52 filmów takich jak: „Seksmisja”, „Vabank II”, Biała wizytówka”, „Między ustami a brzegiem pucharu”. Jednak najważniejsze jest dla niej malarstwo, które daje autorce wolność i największą radość tworzenia. Obrazy Beaty Szwed wystawiane były na Targach Sztuki w USA . W 2010 roku zostały nagrodzone na Międzynarodowej Wystawie Malarstwa i Grafiki w Rzymie.

Galeria MDK- 1 maja 2015 r. godz. 17.00
Wstęp wolny.

01.05 - MAJÓWKA PO ŚLĄSKU - DWA KONCERTY SOLISTÓW ZESPOŁU PIEŚNI I TAŃCA ŚLĄSK
Zespol_piesni_i_tanca_slask_i_goran_bregovic_022

1 maja o godz. 18.00 w Miejskim Domu Kultury w Radomsku odbędzie się koncert solistów baletu i solistów chóru z Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny. Z UWAGI NA BARDZO DUŻE ZAINTERESOWANIE KONCERTEM SOLIŚCI ZESPOŁU PIEŚNI I TAŃCA "ŚLĄSK" WYSTĄPIĄ PO RAZ DRUGI O GODZ. 20.15 - WEJŚCIÓWKI BĘDĄ DOSTĘPNE W KASIE MDK OD 23 KWIETNIA.

Koncert odbędzie się w ramach Narodowego Święta Trzeciego Maja.

Organizatorzy: Miasto Radomsko i Miejski Dom Kultury w Radomsku

Sala widowiskowa

2.05. – FESTIWAL MUZYCZNY - ROCKOWANIE
Logo%20rockowanie%20-new-19-02-2014

2 maja 2015 r. o godz. 11.00 zapraszamy do Miejskiego Domu Kultury w Radomsku na II edycję Festiwalu Muzycznego – Rockowanie, który ma charakter konkursowy i jest realizowany etapowo na terenie naszego województwa. Organizatorem Festiwalu jest Łódzki Dom Kultury przy współpracy Miejskiego Domu Kultury w Radomsku oraz innych ośrodków z województwa łódzkiego.

W II etapie rejonowych przesłuchań eliminacyjnych na scenie MDK w Radomsku zaprezentują się zespoły:
11.10 - Monitor - Radomsko
11.30 - Miasto Nocą - Tokarnia
11.50 - Duka - Radomsko
12.10 - Empty Ashtray - Kraków
12.30 - 9 Kidneys - Kraków
12.50 - F Band - Włoszczowa
13.10 - Znikający Punkt - Kędzierzyn Koźle
13.30 - Headdown - Alwernia


Przypominamy, że na laureatów czekają atrakcyjne nagrody:

I miejsce - nagroda pieniężna w wysokości 2.000 zł Dyrektora Łódzkiego Domu Kultury, Ekspresowa Sesja Nagraniowa (ESN) w Studiu Radia Łódź, promocja medialna w Radiu Łódź S.A., sesja zdjęciowa wykonana przez studio FABRYKA z Łodzi, wydanie płyty CD, która zostanie dołączona do miesięcznika kulturalnego Kalejdoskop.

II miejsce - Ekspresowa Sesja Nagraniowa (ESN) w Radiu Łódź, promocja w Radiu Łódź

III miejsce - Samodzielny koncert w Łódzkim Domu Kultury, promocja w Radiu Łódź.

Życzymy powodzenia!

2.05. - MARATON FILMÓW GROZY PT. "HORRORÓWKA"
Noc%20filmowa%202%20maja

2 maja Dom Kultury w Radomsku zaprasza na Maraton Filmów Grozy pt. "Horrorówka". W ramach maratonu będzie możne zobaczyć:

1. "Oculus" - godz. 19.00

reżyseria: Mike Flanagan
gatunek: Horror
produkcja: USA
czas: 103 min.
bilety: 15 zł

Kaylie Russell stara się oczyścić z zarzutów skazanego za morderstwo brata. Chce dowieść, że przestępstwo zostało popełnione przez istoty nadprzyrodzone.

https://www.youtube.com/watch?v=yIFV20KLQBU

2. "Coś za mną chodzi" - godz. 21.00

reżyseria: David Robert Mitchell
gatunek: Horror
produkcja: USA
czas: 93 min.
bilety: 15 zł

Przełomowy dla swojego gatunku, jak niegdyś „Krzyk” Wesa Cravena. Nowatorski film grozy, który po kilku pokazach festiwalowych, jeszcze przed wejściem na ekrany kin, obwołano jednym z najlepszych i najoryginalniejszych horrorów amerykańskich XXI wieku. „Coś za mną chodzi” w reżyserii Davida Roberta Mitchella to z jednej strony ukłon w stronę młodzieżowych slasherów z lat 90., z drugiej dowód na to, że w tym gatunku jeszcze wiele można powiedzieć.19-letnia Jay (Maika Monroe) prześladowana jest przez tajemniczą siłę. Niebezpieczeństwo czai się na każdym kroku, gdyż zło może przybrać postać dowolnej osoby – nieznajomego, albo kogoś z najbliższego otoczenia Jay. Dziewczyna, wspierana przez grupkę przyjaciół, desperacko walczy, by przetrwać i znaleźć sposób na powstrzymanie złowrogiej mocy.

https://www.youtube.com/watch?v=5GmjqQnQOSg

3. "Anioł śmierci" - godz. 22.45

reżyseria: Tom Harper
gatunek: Horror
produkcja: KANADA/WIELKA BRYTANIA
czas: 100 min.
bilety:15 zł

Do ponurej posiadłości Eel Marsh przyjeżdża grupa dzieci ewakuowanych z wojennego Londynu. Ich pojawienie się budzi najmroczniejszego mieszkańca domu.

https://www.youtube.com/watch?v=Whh7oxltg-A

KARNET ZA 3 FILM TYLKO 25 ZŁ!

03.05 – KONCERT Z ARIĄ I PIOSENKĄ
Artysci.php

3 maja o 18.00 w Miejskim Domu Kultury w Radomsku kolejny raz zabrzmi muzyka. To wszystko za sprawą koncertu wokalistki Sylwii Strugińskiej z Teatru Muzycznego z Łodzi. Koncert przeniesie widzów w muzyczną podróż ze świata zaczarowanej operetki poprzez barwne musicale do krainy piosenki estradowej. Usłyszymy gorące czardasze, walce i arie z najbrardziej znanych operetek takich jak: „Zemsta nietoperza” J. Straussa, „Wesoła wdówka” F.Lehara , czy „Księżniczka Czardasza” E. Kalmana. Wraz z Elizą Dolittle z „My fair lady” przetańczymy cała noc, by odpocząć przy piosenkach Henryka Warsa, Jerzego Petersburskiego czy Seweryna Krajewskiego..... a to tylko krótka zapowiedź tej ekscytującej muzycznej podróży.

Artystce towarzyszyć będzie zespół w składzie:

Mariusz Ambroszczyk – fortepian
Waldemar Zybała – akordeon
Michał Nowak – kontrabas

Sylwia Strugińska już na trzecim roku studiów rozpoczęła współpracę z Filharmonią Łódzką im. A. Rubinsteina. Na scenie Teatru Muzycznego w Łodzi zadebiutowała w 2005 roku, biorąc udział w koncercie jubileuszowym 60 lat Operetki, a niewiele później wystąpiła jako Arsena w Baronie cygańskim J. Straussa. Kolejne role artystki to m.in.: Adela w Zemście nietoperza J. Straussa, Hudł w Skrzypku na dachu J. Bocka, czy Anastazja w Księżniczce czardasza E. Kálmána. Wokalistka Występuje także w licznych koncertach i przedstawieniach dla dzieci. Współpracuje z Katedrą Kameralistyki łódzkiej Akademii Muzycznej. Bierze udział w koncertach kameralnych. Ma w repertuarze także partie operowe i piosenki musicalowe.

SALA WIDOWISKOWA/WSTĘP ZA WEJŚCIÓWKAMI (DO ODBIORU W KASIE PO 20.04)

10.05 - ICH CZWORO - KOMEDIA TEATRU IM.S.JARACZA W ŁODZI
Czworo

Scena Regionalna Teatru im. S. Jaracza w Łodzi - Miejski Dom Kultury w Radomsku zaprasza na znakomitą komedię teatralną na podstawie utworu Gabrieli Zapolskiej w reżyserii Małgorzaty Bogajewskiej. Już 10 maja 2015 o godz. 19.00.

Pomimo upływu przeszło stu lat – tekst "Ich czworo" jest wciąż aktualny i podejmuje istotny temat kondycji współczesnej rodziny. Pełna komicznych sytuacji sztuka o typowym trójkącie miłosnym i walce o szczęście. Dramat bohaterów polega na tym, że – mimo łączącego ich uczucia – wciąż się ranią. Pielęgnują w sobie wzajemne żale, oddalają się od siebie, są pogubieni w tej miłości, a na swój sposób wciąż o nią zabiegają. Spragnieni ciepła i zaślepieni egoizmem – uciekają każde w swój świat i nie potrafią z niego wrócić. Temu nieudolnemu wołaniu o miłość przygląda się córka. Małżonkowie zapominają o tym, co najważniejsze – o uczuciu, wzajemnym szacunku i o dziecku. Trudny i bolesny temat podany jest w lekkiej i dowcipnej formie.

Akcję osadzono w magicznej aurze Wigilii i Sylwestra – wyjątkowych dni, w których stawiamy sobie nowe wyzwania i deklarujemy diametralne zmiany. Bajkowa sceneria i świąteczny klimat – w zestawieniu z atmosferą panującą przy stole – tylko podkreślają widoczny kontrast. Tekst znakomicie wpisuje się w dzisiejszą rzeczywistość poprzez uniwersalność podejmowanych tematów.

Nowa odsłona ponadczasowego tematu skłania zarówno do refleksji, jak i do śmiechu.

Bilety: 20 zł/Program 60+, 25 zł/ulgowy, 35 zł/normalny - REZERWACJE W ZAKŁADCE  "TEATR"

31.05 - KONCERT 77FM - DOBRY WIECZÓR Z MOCĄ!
Fm

Miejski Dom Kultury w Radomsku i Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana" zapraszają na występ formacji muzycznej "77FM Formacja z Mocą". Koncert pt. "Dobry Wieczór z  Mocą!" odbędzie się 31 maja 2015 r. o godz.19.30 w ramach XVI Radomszczańskich Dni Rodziny.

"77FM Formacja z Mocą" to chrześcijański skład z Częstochowy. Zespół gra utwory własne oraz covery znanych zespołów. Wierzą, że jednoczy ich Bóg – Moc Najwyższa i to dzięki Jego łasce stają się wspólnotą Braci dotkniętych Bożą Miłością. Chcą się tą Miłością dzielić i przekazywać ją dalej poprzez cykliczne koncerty uwielbieniowo-ewangelizacyjne pod nazwą „Dobry Wieczór z MOCĄ!”.

Wstęp za wejściówkami

77fm Logo Niebieskie

VII MIĘDZYNARODOWY KONKURS POETYCKI IM. J. RÓŻEWICZA
R%c3%b3%c5%bcewicz%20open%20festiwal

Organizatorzy Różewicz Open Festiwal 2015 - Miasto Radomsko i  Miejski Dom Kultury w Radomsku ogłaszają VII Międzynarodowy Konkurs Poetycki im. J. Różewicza.Nagrodą główną jest wydanie tomiku poetyckiego.Prace konkursowe w pierwszym etapie należy nadsyłać do 31 marca 2015 r. Poniżej regulamin Konkursu:

Organizator:
Miasto Radomsko
Partner:
Miejski Dom Kultury w Radomsku

I. Cele konkursu:

- umożliwienie młodym twórcom debiutu poetyckiego,

- inspirowanie twórczości poetyckiej,

- popularyzacja współczesnej poezji.

II. Warunki:
1. Konkurs adresowany jest do autorów przed debiutem.
2. W konkursie mogą wziąć udział poeci z kraju i z zagranicy.
3. Konkurs jest dwuetapowy.
4. Warunkiem uczestnictwa w pierwszym etapie konkursu jest nadesłanie zestawu 5 wierszy własnego autorstwa (w czterech egzemplarzach maszynopisu lub wydruku komputerowego), które nie były dotychczas publikowane w wydawnictwach zwartych, czasopismach, na stronach internetowych, e-bookach, ani nagradzane w innych konkursach. Tematyka utworów jest dowolna. Utwory muszą być napisane w języku polskim.
5. Utwory muszą być podpisane godłem (słownym pseudonimem). Tym samym godłem należy opatrzyć dodatkową kopertę, która powinna zawierać dane: imię i nazwisko autora, wiek, telefon, adres e-mail oraz krótką informację o autorze.
6. Do drugiego etapu konkursu z nadesłanych wcześniej wierszy, Jury wybierze od 5 do 7 najlepszych zestawów.
7. Prace konkursowe w pierwszym etapie należy nadsyłać do 31 marca 2015 r. na adres: Miejski Dom Kultury, ul. Brzeźnicka 5, 97-500 Radomsko – z dopiskiem „Konkurs poetycki”.
8. Autorzy nominowani do drugiego etapu, zobowiązani są nadesłać do 15 maja 2015 r. zestaw wierszy składający się na projekt książki (maksimum 50 utworów w czterech egzemplarzach maszynopisu lub wydruku komputerowego), podpisanych tym samym godłem, którego używali w pierwszym etapie.

Zestaw wierszy należy nadesłać na adres podany w pierwszym etapie konkursu.
9. Autorzy nominowanych zestawów zostaną powiadomieni o wyróżnieniu telefonicznie i drogą e-mail.
10. Organizator nie zwraca prac nadesłanych na konkurs.
11. Organizator zastrzega sobie prawo do publikacji nagrodzonych i wyróżnionych wierszy, do ich cytowania bez dodatkowej zgody autorów oraz bez honorarium autorskiego.
12. Prace oceniane będą przez Jury.
13. Nagrodą główną jest wydanie tomiku poetyckiego. O doborze utworów, jego objętości, formacie i oprawie plastycznej zadecydują organizatorzy. Jury może przyznać także wyróżnienia finansowe finalistom II etapu.
14. Autorzy zestawów wierszy wybranych przez Jury do drugiego etapu konkursu, zostaną zaproszeni na uroczysty finał konkursu – ogłoszenie wyników i wybór laureata. Laureat i osoby wyróżnione zobowiązane są do osobistego odbioru nagród przyznanych w II etapie. Koszt dojazdu (wyłącznie na terenie Polski) i noclegu pokrywa organizator konkursu.
15. O terminie i miejscu uroczystości wyróżnieni autorzy zostaną poinformowani wiadomością e-mail.
Informacja ta ukaże się także na stronie www.mdkradomsko.pl i www.rozewiczopen.pl.
16. W sprawach nieuregulowanych regulaminem decyduje Organizator w porozumieniu z jurorami.
17. Informacji na temat konkursu udziela Miejski Dom Kultury w Radomsku, ul. Brzeźnicka 5, 97-500 Radomsko.
tel./fax 44/ 683 28 29, 683 24 86, 683 52 55, e-mail:promocja@mdkradomsko.pl, www.mdkradomsko.pl. 

Nowe Zestawienie Kolor

FINAŁ KOLOROWEJ LOKOMOTYWY
1

Ponad 60 nagród na finale letniej edycji „Kolorowej Lokomotywy”


4 października w Łódzkim Domu Kultury zakończyła się letnia edycja „Kolorowej Lokomotywy”. Na uroczystości obecny był marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień, zastępca dyrektora Departamentu Kultury i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego Małgorzata Kania, zastępca Prezesa Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi Andrzej Czapla, dyrektor Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego Hieronim Andrzejewski.

Kiedy rok temu Jacek Sokalski, dyrektor Łódzkiego Domu Kultury i pomysłodawca projektu, próbował zarazić swoim pomysłem na działania dla dzieci obejmujące swym zasięgiem całe województwo, niewielu zdawało sobie sprawę z tego, że w ciągu roku „Kolorowa Lokomotywa” stanie się wiodącą imprezą w regionie. Na początku do udziału udało się przekonać 12 miejscowości, dziś już 55 gmin, a w przyszłości całe województwo - organizatorzy projektu już dziś zapowiadają przyszłoroczną aktywność.


Na „Kolorową Lokomotywę” w 2014 r. złożyły się jej dwie odsłony: letnia i wiosenno-jesienna. Pierwsza z nich skierowana była do najmłodszych mieszkańców większych ośrodków, druga, której finał już 25 października – do dzieci z mniejszych gmin. Podtytuł letniej odsłony projektu, która już zakończyła swój bieg – „Na zielonym szlaku”, dobrze oddaje intencje organizatorów, by połączyć ekologię ze sztuką, a przy tym zapewnić dzieciom z województwa łódzkiego atrakcyjną formę wypoczynku w wakacje. Podczas czterech miesięcy dzieci z 13 miast województwa łódzkiego uczestniczyły w wycieczkach do Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego oraz w warsztatach: plastycznych, fotograficznych i z rękodzieła ludowego. W Parku Wzniesień Łódzkich przy okazji gry terenowej zobaczyli jak dobrze można bawić się jednocześnie ucząc. Gratką były zajęcia z końmi, dzięki współpracy z Centrum Zarządzania Szlakiem Konnym. Dzieci odbyły także warsztaty ze sztuki ludowej i rękodzieła, w których przyroda jest podstawowym źródłem inspiracji i tworzywem pracy twórczej. W projekcie wzięli udział najmłodsi z Tomaszowa Mazowieckiego, Radomska, Piotrkowa Trybunalskiego, Wielunia, Pabianic, Bełchatowa, Sieradza, Skierniewic, Łowicza, Opoczna, Zelowa, Kutna, Zduńskiej Woli. 

„Kolorowa Lokomotywa”, która zabierała do swych wagoników wszystkich zainteresowanych, umożliwiła spędzenie czasu w gronie rówieśników na dobrej zabawie i nauce. Pokazała jak ważne w rozwoju dzieci i młodzieży są warsztaty artystyczne. Udział w nich uwrażliwia dzieci na ich otoczenie, pozwala rozwinąć drzemiące w nich talenty, wyostrzyć zmysły i poszerzyć wiedzę.

Wiedza i umiejętności, które uczestnicy „Kolorowej Lokomotywy” zdobyli na zajęciach wykorzystali w 3 konkursach, na które nadesłano ponad 300 prac!

Oto wyniki konkursów: 

KONKURS FOTOGRAFICZNY „NATURA OCZAMI DZIECKA”
I miejsce: KORNELIA MOKROGULSKA „Bliskie spotkanie” – Tomaszów Mazowiecki
II miejsce: PAULINA PIORUN „Do góry nogami”– Zelów
III miejsce:KAMIL KURZYŃSKI „Droga życia” – Wieluń
Wyróżnienia w konkursie fotograficznym otrzymali: DAWID WŁODARCZYK - Piotrków Trybunalski, MARTA KACZMAREK – Piotrków Trybunalski, NATALIA BANASZCZYK -Piotrków Trybunalski, PATRYK MIŚKIEWICZ – Piotrków Trybunalski, MIKOŁAJ ŻÓŁTASZEK – Wieluń, MATEUSZ WIKTOREK – Wieluń, WIKTORIA WOCH – Bełchatów, ADAM SZEWCZYK – Bełchatów, MAJA BRANDT – Bełchatów, MIKOŁAJ STACHOWIAK – Bełchatów, MAŁGORZATA DĄBROWSKA – Bełchatów, OLIWIA WRÓBEL – Bełchatów, EMILIA KUBIAK – Sieradz, OLA PRUK – Łowicz, MAKSYMILIAN NOWAK – Pabianice, ZOFIA RACZYŃSKA – Pabianice, OLIWIA BERG – Radomsko, JAKUB PRZYBYLSKI - Tomaszów Mazowiecki, JULIA RACHOWSKA - Zduńska Wola, ZOFIA BERBELSKA - Zelów

KONKURS PLASTYCZNY „NA ZIELONYM SZLAKU”
I miejsce: MARTYNA ANTONIEWSKA – Pabianice
II miejsce: KACPER NEUHOFF – Piotrków Trybunalski
III miejsce: WERONIKA FIDELAK – Wieluń
Wyróżnienia w konkursie plastycznym otrzymali: HUBERT CIECIERSKI – Pabianice, ANNA WRZODAK – Skierniewice, NATALIA BYSYNGER – Skierniewice, LAURA MAJCHROWSKA – Radomsko, JAKUB ŚLIWA – Radomsko, MONIKA MITERA – Sieradz, DAWID OWCZAREK – Sieradz, KAROLINA OCIEPA – Bełchatów, WIKTORIA PIĄTKOWSKA – Bełchatów , DAWID RADZISZEWSKI – Piotrków Trybunalski, MAŁGORZATA RAJKOWSKA – Piotrków Trybunalski, DAWID ERENBERG – Piotrków Trybunalski, ZUZANNA SOLECKA – Tomaszów Mazowiecki, ANTONINA JANIK – Wieluń, JULIA MAKIEŁA – Wieluń, WIKTORIA KURCZEWSKA – Zelów, NATAN OLEWNICZAK – Zelów, WIKTORIA SZCZEPANIAK – Zelów, MICHAŁ ZBRÓG – Łowicz, OLGA MURAS – Łowicz, FILIP WIKTOROWICZ– Opoczno, BARTOSZ KĘDZIORA – Opoczno


KONKURS SZTUKI LUDOWEJ I RĘKODZIEŁA „SZTUKA BLISKA NATURZE”
I miejsce: KAROLINA WIERZCHOWSKA, praca „Wycinanka ludowa” - Sieradz
II miejsce: JULITA KĘPIŃSKA, praca „Wiosenny wianek” - Zelów
III miejsce: ALEKSANDRA SKWAREK, praca „Poranny budzik” – Zelów
Wyróżnienia w konkursie sztuki ludowej i rękodzieła: ALEKSANDRA PRZYBYLSKA – Zelów, MIKOŁAJ HOFMAN – Radomsko, ALEKSANDRA WRÓBLEWSKA – Bełchatów, HANNA GÓRA - Tomaszów Mazowiecki, ANNA CHĘCIŃSKA – Zelów, SYLWIA STRUCKA - Buczek/Zelów, MATEUSZ STAŃCZYK – Kutno, WIKTOR STRZELECKI – Bełchatów, MIŁOSZ SZCZEPANIK - Nieborów/Łowicz, JULIA JOANNA PAWLIK - Bełchatów

Nagrody odebrali również laureaci konkursu na piosenkę przewodnią projektu „Kolorowa Lokomotywa”. Nagroda główna trafiła do rąk Nataszy Bartłomiejczyk (Przygłów). Dyplom za udział w konkursie na piosenkę przewodnią „Kolorowa Lokomotywa” odebrali: Szymon Zwoliński za piosenkę „Moja teoria” (Zespół Placówek Oświatowych w Nieborowie), Zespół Miss Violin: Zofia Stefańska, Weronika Miziołek, Lidia Kuś za piosenkę „Wycieczki czas” (Zespół Placówek Oświatowych w Nieborowie), Aleksandra Kozieł za piosenkę „Z przyrodą za pan brat” (Zespół Placówek Oświatowych w Nieborowie), Wiktoria Stefańska za piosenkę „Nuda” (Zespół Placówek Oświatowych w Nieborowie), Julia Szczepanik za piosenkę „Kolorowy pociąg” (Zespół Placówek Oświatowych w Nieborowie), Patrycja Jakubiak za piosenkę „Kololoko” (Łowicki Ośrodek Kultury) oraz Malwina Wojciechowska za piosenkę „Z nami bądź ekologio” (Łowicki Ośrodek Kultury).
Projekt został dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Gospodarki Wodnej i Ochrony Środowiska w Łodzi. Marszałek województwa Witold Stępień objął go honorowym patronatem.

ZDANIEM REGIONALISTÓW...

Miejski Dom Kultury w Radomsku zachęca do zapoznania się z wypowiedziami regionalistów z całego kraju - lokalnych działaczy kultury. Wypowiedzi to łącznie 3 tomy opinii i refleksji animatorów, stowarzyszeń także z Radomska. Wypowiedzi zebrał i opublikowała Damian Kasprzyk, pracownik Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Łódzkiego.

Link do wypowiedzi:

http://www.zw.uni.lodz.pl/?publikacje-ksiazkowe-izbw,10

KinoSzkoła otrzymała nagrodę Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej
Kinoszkola-2013-logo-kwadrat

Podczas wczorajszej uroczystej Gali w Teatrze Muzycznym w Gdyni, KinoSzkoła otrzymała NAJWAŻNIEJSZĄ NAGRODĘ FILMOWĄ w POLSCE - nagrodę Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii EDUKACJA MŁODEGO WIDZA.

"To jest, drodzy Państwo, NASZA WSPÓLNA NAGRODA.
BEZ WAS NIE BYŁOBY NAS - czyli KinoSzkoły.
Bardzo dziękujemy!!!
Mam nadzieję, że ten olbrzymi sukces przyniesie realne efekty w naszej dalszej pracy - powiedziała Joanna Zabłocka-Skorek, autorka programu.

Zapraszamy do rezerwacji i sprzedaży internetowej

Od 1 lipca 2013 na stronie MDK Radomsko można rezerwować i kupować bilety na wydarzenia organizowane przez MDK.Wystarczy wybrać daną imprezę w jednej z zakładek: KINO, DKF, TEATR, KONCERTY i "kliknąć" na godzinę wydarzenia by zostać przekierowanym do panelu rezerwacji i sprzedaży.
Prosimy wszystkich zainteresowanych transakcjami internetowymi o zapoznanie się z regulaminem rezerwacji/sprzedaży (do pobrania tutaj) oraz regulaminem sali kinowej/widowiskowej (do pobrania tutaj)

Projekt współfinansowany ze środków PISF w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Kin.

Transferuj

Zakończyliśmy Inicjatywy lokalne 2013
Dsc04236

„Sztuka jest w nas” to tytuł pierwszej zwycięskiej inicjatywy lokalnej, prezentowanej i podsumowanej 23 listopada w MDK Radomsko. Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest Marta Margoła. Na wystawie podsumowującej kilka tygodni warsztatów artystycznych można było obejrzeć ręcznie malowane tkaniny oraz biżuterię wykonaną z tradycyjnych koralików i półfabrykatów, a także tworzoną metodą filcowania. Po otwarciu wystawy odbyły się ostatnie warsztaty podsumowujące projekt, podczas których wykorzystano materiały pozostałe z wcześniejszych warsztatów – dzieci i dorośli szyli m.in. torebki z filcu.

Wystawa fotograficzna i gazetka to efekt warsztatów dziennikarskich i fotograficznych ph. „Kultura?Spoko!” 24 listopada odbyło się podsumowanie warsztatów. Podczas zajęć dziennikarskich młodzi ludzie poznawali m.in. zasady redagowania gazetki czy poprawnego przeprowadzania wywiadu. Zwieńczeniem zajęć było wydanie gazetki „Kultura?Spoko!”. Natomiast kurs fotograficzny podsumowała wystawa najciekawszych zdjęć powstałych w czasie warsztatów. Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest Centrum Integracji Młodzieży Radomsko.

Tego dnia nastąpiła też prezentacja spektaklu pt.”Kubuś Puchatek” z wykorzystaniem języka migowego. Przez prawie dwa miesiące dzieci ćwiczyły role łącząc język migowy i werbalny. Przygotowywały także scenografię. Efektem był wspaniały, kolorowy spektakl opowiadający o przygodach tytułowego Kubusia Puchatka. Autorkami projektu są Katarzyna Winczek i Marta Molińska.

„Mandala dla Radomska” to tytuł przedostatniego projektu Inicjatyw lokalnych 2013, którego podsumowanie nastąpiło w sobotę 30 listopada. Realizatorzy – Iga Borowiecka – Grzywacz i Uczestniczki zaprezentowali dokumentację fotograficzną projektu oraz film ilustrujący przebieg projektu.Założeniem projektu „Mandala dla Radomska” było zamalowywanie zdewastowanych ścian radomszczańskich kamienic, parkanów, płotów muralami wykonanymi przez młodzież.

Inicjatywy lokalne 2013 zakończyły się spektaklem "Dzieje (się) świata wg Teatrzyku Zielona Gęś Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego" w ramach projektu "Teatr nas uczy pogody" zakończyły się 30 listopada radomszczańskie inicjatywy lokalne. Realizatorzy projektu członkowie Uniwersytetu Trzeciego Wieku "Wiem więcej" przez dwa miesiące pracowali pod opieką reżysera spektaklu Agnieszki Chrząszcz. Intensywne próby i warsztaty teatralne zaowocowały inscenizacją wybranych scenek dramatycznych zaczerpniętych z Teatrzyku "Zielona Gęś" K.I. Gałczyńskiego. Seniorzy, którzy po raz pierwszy brali udział w tego rodzaju przedsięwzięciu, doskonale wyeksponowali drzemiące w miniaturach groteskę, absurd i humor Gałczyńskiego. Udowodnili również, że każdy może realizować swoje artystyczne marzenia - wiek nie gra roli.


Zapraszamy na profil Inicjatyw na profilu na Facebooku

Wszystkie wydarzenia dofinansowane ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Dom Kultury + Inicjatywy lokalne 2013.


Stopka

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW NARODOWEGO CENTRUM KULTURY W RAMACH PROGRAMU DOM KULTURY + INICJATYWY LOKALNE 2013

MDKlub CAFE - kawiarnia w MDK Radomsko

Zapraszamy do nowej kawiarni mieszczącej się w MDK Radomsko. MDKlub Cafe - to miejsce zasługujące na miano "wyjątkowe". Kawiarnia, to jedyne miejsce w Radomsku, którego wnętrze stylizowane jest na lata 50-60te, z autentycznymi meblami z tamtego okresu. W swojej ofercie ma m.in. ponad 10 rodzajów kaw, wielosmakowe herbaty, czekoladę na gorąco przyrządzaną z prawdziwej czekolady, kolorowe i smakowite desery lodowe, pyszne ciasta i świeżo wyciskane soki owocowe.

Zapraszamy do zapoznania się z menu: desery oraz kawy i inne

Oświadczenie zleceniobiorcy

Oświadczenie do pobrania dla osób zawierających umowę - zlecenie w Miejski Domu Kultury.

Oświadczenie zleceniobiorcy