MDK

Top-foto

05.09 - KONCERT FORTEPIANOWY MATEUSZA DUDY

5 września o godz. 18.00 zapraszamy na wyjątkowy koncert fortepianowy radomszczanina Mateusza Dudy. Artysta, dwa dni później, 7 września rozpocznie naukę w Royal Academy of Music w Londynie w klasie fortepianu profesora Rustema Hayroudinoffa.

Podczas koncertu w MDK Radomsko młody artysta zaprezentuje niemiecką muzykę fortepianową: J. S. Bach - Druga Partita c- moll BWV 826, L. van Beethoven - Sonata Es -dur "Les Adieux" op. 81a, J. Brahms - Wariacje na temat Paganiniego op. 35/I.

Sala widowiskowa, wejściówki w kasie MDK

Mateusz Duda edukację muzyczną rozpoczął w 2003 roku w PSM I st. w Radomsku w klasie fortepianu mgr Jadwigi Guziak. Od 2009 roku uczył się gry na fortepianie w POSM II st. w Częstochowie w klasie mgr Urszuli Ledwoń.

W ramach doskonalenia swojego warsztatu pianistycznego brał wielokrotnie udział w lekcjach mistrzowskich z wybitnymi pianistami takimi jak: prof. prof. Grażyna Kaszewska – Wnuk (Łódź), Krzysztof Jabłoński (Warszawa - Calgary), Alicja Paleta – Bugaj (Warszawa), Elżbieta Tarnawska (Warszawa), Andrzej Jasiński (Katowice) Monika Sikorska – Wojtacha (Katowice), Cezary Sanecki (Łódź), Anna Wesołowska – Firlej (Łódź), Waldemar Wojtal (Gdańsk), Aleksiej Orłowiecki (Rosja), Lukas Geniusas (Litwa), Andre Laplante (Kanada), Kum Sing Lee (Chiny – Kanada), David Moroz (Kanada), John Perry (USA), Zhang Jin (Chiny), Wang Xiao Han (Chiny) , Fabio Bidini (Włochy- Niemcy), Siegfried Mauser (Niemcy), Alberto Rosado (Hiszpania), Viller Valbonesi (Włochy- Niemcy), Dmitri Bashkirov (Rosja – Hiszpania). Koncertował w Polsce, Kanadzie na Węgrzech oraz na Słowacji.

Zdobył wiele prestiżowych nagród i wyróżnień, m.in.:

• zakwalifikowanie i udział w miesięcznym stypendium „ Morningside Music Bridge” (organizowanym przez Mount Royal University Conservatory we współpracy z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego) w Calgary (Kanada), 2012 r.
• tytuł finalisty Międzynarodowego Konkursu na Wykonanie Koncertu z Calgary Philharmonic Orchestra podczas którego wykonałem Trzeci Koncert Fortepianowy d-moll op.30 S. Rachmaninowa, 2012 r.
• I nagroda na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej, Calgary (Kanada), 2012 r.
• udział w nagraniu płyty „ Morningside Music Bridge 2012 Highlights Collection”
w Kanadzie (jako solista i kameralista), 2012 r.
.


Był stypendystą Fundacji Inicjatyw Kulturalnych w Radomsku, Prezydenta Częstochowy i Marszałka Województwa Łódzkiego, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

KONKURS NA NAZWĘ KINA MIEJSKIEGO DOMU KULTURY (PRAWIE) ZAKOŃCZONY
Img_20150901_092048

Nawet nie wiemy jak zacząć...dziękujemy! Wielkie DZIĘKI dla Was!!!. W ciągu tych paru miesięcy otrzymaliśmy setki propozycji nazwy Kina Miejskiego Domu Kultury. Skrzynka mailowa i pocztowa "dosłownie" pękają w szwach. Po raz kolejny udowodniliście , że wystarczy trochę czasu i zapału aby stworzyć coś naprawdę wyjątkowego.
Oj, niełatwo będzie wybrać najlepsze propozycję....
Dlatego, prosimy o cierpliwość - WIELKIE ROZSTRZYGNIĘCIE "KONKURSU NA NAZWĘ KINA MDK" JUŻ WKRÓTCE !!!!!.

A zwycięzca otrzyma roczny imienny 2-osobowy karnet do Kina MDK, dodatkowo spośród wszystkich nadesłanych propozycji rozlosujemy sześć miesięcznych imiennych dwuosobowych wejściówek do kina :)

MICHAŁ DREWNOWSKI NAGRYWA TADEUSZA MAJERSKIEGO

Miejski Dom Kultury w Radomsku przyłącza się do apelu Michała Drewnowskiego o wsparcie projektu "Nagranie płyty CD z muzyką Tadeusza Majerskiego" - zapomnianego, nieznanego kompozytora. Wystarczy wejść na stronę wspieramkulture.pl i w odpowiedni sposób wesprzeć projekt.

APEL MICHAŁA DREWNOWSKIEGO:

Szanowni Państwo

Mam ogromną przyjemność przedstawić Państwu mój projekt artystyczny, dotyczący nagrania płyty CD z utworami wielkiego polskiego kompozytora, Tadeusza Majerskiego. Będzie to pierwsze nagranie tego zapomnianego kompozytora w historii fonografii, a wydawcą znana na całym świecie angielska wytwórnia ToccataClassics.

www.toccataclassics.com

Lwów był miastem Majerskiego: tu mieszkał, tworzył i tu tez zmarł. Jego życie naznaczone było przez wojny, kataklizmy polityczne i prześladowania. Okoliczności polityczne sprawiły, ze nie miał za życia szansy na międzynarodową karierę. Moim zamiarem jest naprawienie niesprawiedliwości dziejowej, która pozbawiła Tadeusza Majerskiego należnego mu miejsca w historii polskiej muzyki.

Moje zainteresowanie muzyką tego wspaniałego kompozytora sięga 2006 roku, kiedy to podczas XX. Warszawskich Spotkań Muzycznych zagrałem jego Preludia fortepianowe. Było to pierwsze polskie wykonanie tych utworów. Z biegiem czasu zainteresowanie muzyką Majerskiego zmieniło się w pasję. W 2014 poświęciłem Tadeuszowi Majerskiemu moją rozprawę doktorską, która spotkała się z bardzo pozytywnym przyjęciem recenzentów.

Wydanie płyty CD będzie ważnym wydarzeniem dla polskiej muzyki i pozwoli przywrócić muzykę Majerskiego polskim melomanom. Nad płytą pracuje już od szeregu lat. Zostały już utrwalone i czekają na wydanie 4 Preludia fortepianowe, La musique oubliee na fortepian, 3 utwory na fortepian, Sonata na wiolonczelę i fortepian, oraz Kwintet fortepianowy. Brak tylko Koncertu-Poematu, jedynego utworu Majerskiego na fortepian i orkiestrę. Jednak nagranie tego utworu jest bardzo kosztownym przedsięwzięciem.

Dziś stoję przed wyjątkową szansą nagrania Koncertu-Poematu na fortepian i orkiestrę z towarzyszeniem Royal Scottish National Orchestra pod batutą Maestro Emila Tabakova.

20.09 - POŻEGNANIE LATA - WIEDEŃSKA GALA OPEROWA
Wiede%c5%84ska%20gala%20operowa

20 września o godz. 19.00 pożegnamy lato "Wiedeńską Galą Operową" w wykonaniu Orkiestry Solistów Wiedeńskich pod dyrekcją Piotra Gładkiego. Gościem specjalnym Wiedeńskiej Gali Operowej  będzie solistka Katerina Hebelkova (mezzosopran). Koncert odbędzie się z udziałem stypendystów Fundacji Inicjatyw Kulturalnych w Radomsku.Bilety:

parter - 40 zł przedsprzedaż, 50 zł w dniu koncertu

balkon - 30 zł przedsprzedaż, 40 zł w dniu koncertu

ZA BILETY ZAREZERWOWANE "W PRZEDSPRZEDAŻY", A ODEBRANE "W DNIU KONCERTU" OBOWIĄZUJE CENA JAK "W DNIU KONCERTU"

Rezerwacja biletów: 519144508 lub www.mdkradomsko.plSponsorzy Wiedeńskiej Gali Operowej:

Balllogo

Pgk Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Radomsku

ROZPOCZYNAMY SEZON 2015/2016 - ZAPISY

Od 7.września będą prowadzone zapisy do zespołów i kół zainteresowań MDK Radomsko. Zapisy i informacje w Dziale Edukacji Kulturalnej 501019310, 44/6835255. Natomiast 13 września w godz.15.00 - 18.00 odbędzie się spotkanie z instruktorami prowadzącymi zajęcia (w holu MDK).

MIEJSKI DOM KULTURY W RADOMSKU OBNIŻA CENĘ MINIMALNĄ

MIEJSKI DOM KULTURY W RADOMSKU OBNIŻA CENĘ MINIMALNĄ I OGŁASZA II PRZETARG OFERTOWY NIEOGRANICZONY NA SPRZEDAŻ SAMOCHODU CIĘŻAROWEGO.

Miejski Dom Kultury w Radomsku ogłasza przetarg ofertowy nieograniczony sprzedaż samochodu ciężarowego.
Nazwa i siedziba sprzedającego:
Miejski Dom Kultury w Radomsku (97-500) ul. Brzeźnicka 5, tel./fax 044/6832829, NIP 772 10 09 489
Przedmiot przetargu:
Samochód ciężarowy

Marka: Citroen; Model pojazdu: Berlingo; Rok produkcji 2005 r.; Kolor powłoki lakieru – srebrny metalik; Rodzaj silnika: ON; Pojemność silnika 1868 cm³; Moc silnika 51 kW; Liczba miejsc: 5; Przebieg: 163515 km

Hak, Odtwarzacz cd/mp3, Komplet opon letnich i zimowych; Data ważności badania technicznego 06.05.2016r.; ubezpieczenie OC ważne do 23.05.2016r.; Stan: Bardzo dobry – serwisowany (dokumenty do wglądu w siedzibie Sprzedającego)

Warunkiem uczestnictwa jest:
Złożenie ważnej oferty, będącej załącznikiem nr 2 do niniejszego ogłoszenia w terminie do dnia 31.08.2015r. godz. 10.00.
Formularz ofertowy wraz z załącznikami można pobrać w siedzibie sprzedającego tj. w Miejskim Domu Kultury w Radomsku 97-500 Radomsko ul. Brzeźnicka 5 w dziale administracyjnym (I piętro) lub ze strony internetowej: www.mdkradomsko.pl.

SZCZEGÓŁY DOTYCZĄCE PRZETARGU W ZAŁĄCZNIKACH:

Ogłoszenie

Umowa sprzedaży

Oświadczenie

Oferta

NOWE PRZESTRZENIE MDK RADOMSKO - ZAPRASZAMY DO KONSULTACJI
Strona_schemat%20rzutu

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do udziału w warsztatach z architektami oraz personelem MDK Radomsko wszystkich tych, którzy chcieliby podzielić się swoimi pomysłami i uczestniczyć w projektowaniu przestrzeni piwnic MDK Radomsko.

Program warsztatów


1. Przeprowadzenie ankiety wśród mieszkańców Radomska.
2. Wysłuchanie potrzeb i oczekiwań przyszłych użytkowników nowo projektowanych przestrzeni, zgłaszanie indywidualnych pomysłów, wymiana opinii, swobodne rozmowy przy stolikach tematycznych, zabawa w sąd nad pomysłem
3. Definiowanie problemów i poszukiwanie optymalnych rozwiązań.
4. Przygotowanie przez architektów koncepcji na podstawie zebranych pomysłów i dyskusji z uczestnikami warsztatów.
5. Konsultowanie powstałych koncepcji, poszukiwanie kompromisów i ostateczne ustalenie kluczowych rozwiązań.

Termin pierwszego spotkania: 01.08.2015 r. / g. 17.00
Plac 3 Maja


Przedstawiamy plan piwnic oraz szkice obrazujące przestrzeń piwnic MDK.
Plan oraz szkice są zapowiedzią naszego wspólnego projektu.

Każdy pomysł jest wart wspólnej uwagi.

Zgłaszaj propozycje na adres czachorbiuro@gmail.com, zadawaj pytania, wypełnij ankietę (do pobrania tutaj).
To nasza wspólna przestrzeń. Wasz głos się liczy, chcemy poznać Wasze potrzeby.

11-21.09 - DNI KULTURY ŻYDOWSKIEJ
Dkf%20wrzesie%c5%83%20201522

Dwa filmy i wystawa upamiętnią tegoroczne Dni Kultury Żydowskiej w MDK Radomsko. W ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego 13 września o godz. 18.00 zapraszamy na projekcję dramatu w reż. Ronit Elkabetz pt. "Viviane chce się rozwieść" (115 min.), a zaraz potem na krótki seans dramatu wojennego pt. "Ischler" (17 min.) w reż. Attili Hartung. Projekcje odbędą się w sali kameralnej, wstęp na filmy jest bezpłatny. Natomiast od 11 do 21 września w holu MDK Radomsko będzie można obejrzeć wystawę fotograficzną  "Przybyli, odeszli...są: Żydzi polscy"

VIVIANE CHCE SIĘ ROZWIEŚĆ - Kobieta i jej prawnik muszą zmierzyć się z bezkompromisową postawą Elizeusza, który ignoruje nawet zawiadomienia rabinów o zwołaniu. Kiedy w końcu nie będzie mógł wymigać się od przyjścia do sądu, wciąż uparcie odmówi przyznania żonie rozwodu, mimo że już od lat żyją w separacji. Zbliża się ostateczna rozprawa. Świadkowie zostają wezwani, procedury ciągną się, a Viviane nadal nie jest w stanie odzyskać utraconej godności.

ISCHLER - pokaz pofestiwalowy 11.Międzynarodowego Festiwalu Filmowego ŻYDOWSKIE MOTYWY. Warszawski Feniks za najlepszy film krótkometrażowy oraz nagroda w wysokości 2500zł ufundowana przez Dyrektora Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej Agnieszkę Odorowicz. Budapeszt, rok 1944. Podczas Holokaustu trzy siostry Żydówki ukrywają się w mieszkaniu znanego lekarza. Ich dni wypełnione są paranoją; okazuje się jednak, że zło może przyjść z nieoczekiwanej strony.

PRZYBYLI, ODESZLI...SĄ: ŻYDZI POLSCY - wystawę stworzył Żydowski Instytut Historyczny im. E. Ringelbluma w Warszawie we współpracy z Fundacją Orange, a jej autorami są Robert Lewandowski i Olga Zienkiewicz. Autorzy na 32 tablicach zaprezentowali historię Żydów w Polsce oraz różne aspekty ich obecności na przestrzeni kilku wieków w naszym kraju. Hasłem przewodnim wystawy jest słowo „droga”. Całość składa się z następujących części: Droga, Życie, Dorobek, W świat, Zagłada, I znowu w drogę, Pamięć, Dzisiaj, które mają pokazać poszczególne etapy życia, rozwoju i tragicznego końca społeczności żydowskiej w Polsce. Szczególną uwagę poświęca dorobkowi intelektualnemu żydowskich myślicieli i artystów mieszkających w Polsce, który nadal jest ważny dla kultury polskiej i światowej oraz judaizmu na całym świecie.
WIĘCEJ INFORMACJI NT. INNYCH POKAZÓW POFESTIWALOWYCH 11.MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU FILMOWEGO ŻYDOWSKIE MOTYWY MOŻNA ZNALEŹĆ NA STRONIE www.jewishmotifs.org.pl

12.09. - ZAPISKI BEZ CENZURY - PROMOCJA KSIĄŻKI
Zapiski

12 września o godz.17.00 zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z dr Mirą Modelską - Creech autorką książki pt. "Zapiski bez cenzury". Podczas spotkania odbędzie się promocja publikacji, która jest próbą powrotu Autorki do lat dzieciństwa i młodości, zawiera osobiste refleksje i wspomnienia.

Mira Modelska-Creech urodziła się w Warszawie, ukończyła Uniwersytet Warszawski, swoją edukację kontynuowała w Polskiej Akademii Nauk, studiowała również w Moskwie, Sztokholmie, Londynie i Waszyngtonie, była wykładowcą na Georgetown University na Wydziale Historii i Dyplomacji. Po powrocie do kraju wykładała na Uniwersytecie Warszawskim, była także wykładowcą gościnnym w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Jest prezesem Stowarzyszenia "Wars i Sawa" zajmującego się upamiętnianiem dziejów i ofiar Konzentrationslager Warschau.
W latach 80. i 90. ub. pracowała jako tłumacz w Białym Domu i Departamencie Stanu (w okresie prezydentury Jimmy`ego Cartera, George`a Busha seniora i Billa Clintona), a także dla Biblioteki Kongresu, Banku Światowego, Międzynarodowego Funduszu Walutowego, ONZ i NASA.

Sala kameralna, wstęp wolny

14.09 - SPOTKANIE Z MIESZKAŃCAMI - WSPÓLNIE ZBUDUJEMY PROGRAM MDK

Konsultacje społeczne, rozmowa z mieszkańcami - ich propozycje i uwagi - to bardzo ważne czynniki wpływające na tworzenie programu artystycznego MDK Radomsko. Dlatego14 września o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie z radomszczanami w sprawie budowania programu na rok 2016. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą podzielić się swoimi sugestiami i propozycjami.

19.09 - UTRACONE KINO - SPOTKANIE I FILM O KINEMIE

Dyskusyjny Klub Filmowy zaprasza w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa 19 września o godz. 18.00 na spotkanie z Kamilem Rutkowskim pt. "Historia pewnego kina". Po spotkaniu odbędzie się projekcja filmu Stanisława Różewicza pt."Kinema"

Europejskie Dni Dziedzictwa 2015 odbywają się ph. "Utracone dziedzictwo". W obszarze zainteresowań EDD 2015 znajdują się wszelkie elementy utraconego dziedzictwa - utraconych w różnych okolicznościach skarbów narodowych, kolekcji sztuki, cennych zabytków architektury, zapomnianych lokalnych tradycjach etc. zwrócenia uwagi społecznej na dziedzictwo, które często bezpowrotnie ginie na naszych oczach, a które możemy jeszcze uratować ze szczególnym uwzględnieniem dziedzictwa postindustrialnego. W Radomsku zwrócimy uwagę na "Kinemę" - jako nasze rodzime zapomniane dziedzictwo.

19.09 - BERLIN CALLING - FESTIWAL LABORATORIUM DŹWIĘKU
Berlin

Prezentacja filmu odbędzie się w ramach Festiwalu LABORATORIUM DŹWIĘKU - jedynego w województwie łódzkim festiwalu  związanego ze światem muzyki elektronicznej odbywającego się w Hali Metalurgii. Bilet na film - 5 zł. Osoby posiadające bilet na wydarzenia w ramach festiwalu - wstęp na film wolny."Klubowe nocne życie w Berlinie pokazane w rytmie 100000 uderzeń na minutę. DJ Ickarus (w tej roli Paul Kalkbrenner i jednocześnie autor ścieżki dźwiękowej do filmu) wraz ze swoją menadżerką i dziewczyną Mathilde (Rita Lengyel) bierze udział w tournée występując w klubach, a jednocześnie przygotowuje się do wydania muzycznego albumu. Wspomaga się narkotykami. Mathilde coraz gorzej znosi jego nałóg. Gdy Ickarus przedawkuje i znajdzie się w szpitalu psychiatrycznym, kobieta szuka pocieszenia u dawnej kochanki. Dzień ukończenia albumu oddala się."

26.09 - INAUGURACJA SALONU SZTUKI - TEATRALIA

26 września rozpoczniemy cykl spotkań ph. "Salon sztuki". To cykliczna impreza kulturalna prezentująca różne wydarzenia artystyczne i promująca dorobek współczesnych twórców. Salon zainauguruje promocja "Radomszczańskich Teatraliów" nr 4 oraz spotkanie z redaktorką pisma Beatą Anną Symołon.

Sala kameralna, 26 września 2015, godz. 18.00

27.09 - JAN NOWICKI I PRZEMYSŁAW SADOWSKI W SPEKTAKLU "TATA MA KOTA (ALBO POCZYTAJ MI TATO)"
Fot

„Tata ma kota (albo poczytaj mi tato)” – przewrotny tytuł o poważnym temacie. Tylko 27 września o godz. 19.00 w MDK Radomsko, Przemysław Sadowski i Jan Nowicki językiem komedii opowiedzą o przywilejach (a raczej ich braku) ojców „po rozwodzie”.

Spektakl Sceny Prapremier "InVitro" jest głosem ojców samotnie wychowujących swoje dzieci. Głosem ojców, którzy dzieci swoich zostali pozbawieni, próbujących zrozumieć swoją sytuację, ułożyć sobie życie pomiędzy dzieckiem, a Tą, Której Od Dawna Nie Ma, czyli byłą żoną i na zawsze matką dziecka.
Spektakl jest spojrzeniem na problem rozpadających się małżeństw i dzieci, do których ojcowie zazwyczaj tracą swoje naturalne prawa. Pomimo męskiego punktu widzenia, „Tata ma kota (...)” to przede wszystkim… komedia. Bo tylko przez śmiech ojcowie mogą oswoić cały ten swój tragicznie śmieszny los.


SCENARIUSZ: Szymon Bogacz
REŻYSERIA: Łukasz Witt-Michałowski
OBSADA: Jan Nowicki, Arkadiusz Cyran, Dariusz Jeż, Przemysław Sadowski, Jarosław Tomica, Karol Wróblewski
REŻYSERIA ŚWIATŁA I DŹWIĘKU: Marcin Kowalczuk
PRODUKCJA: Monika Stolat
CZAS TRWANIA: 100 min.
BILETY: 15 zł / ulgowy, 20 zł / normalny

Przed spektaklem o godz. 15.00 odbędą się warsztaty ph. "Drogi porozumienia" uczące praktycznej empatii, aktywnego słuchania, radzenia sobie ze złością, diagnozowania zachowań przemocowych, inteligencji emocjonalnej, pokojowego rozwiązywania konfliktów. Spotkanie poprowadzi Izabela Śliwa - reżyserka teatralna, absolwentka filozofii, absolwentka Akademii Porozumienia Patrycji Bielak. Zapisy w Dziale Upowszechniania Filmu i Organizacji Imprez.Invitro Logo V.9.0 Teatrpolska Logo Color 1"Tata ma kota (albo poczytaj mi tato)" Sceny Prapremier InVitro to jeden z dwóch spektakli (kolejny to "Tylko jeden dzień" Zdrojowego Teatru Animacji w Jeleniej Górze - 24 października), które zostaną zaprezentowane w ramach "Programu Teatr Polska jedziemy z teatrem".

Program TEATR POLSKA został zainicjowany w 2009 roku w celu ułatwienia dostępu do oferty polskich teatrów poprzez zintensyfikowanie ich mobilności i umożliwienie prezentacji spektakli w ośrodkach mających utrudniony dostęp do kultury. W ramach programu teatry instytucjonalne, niezależne i stowarzyszenia mogą ubiegać się o dofinansowanie prezentacji spektaklu w małych miejscowościach, w których nie ma teatru instytucjonalnego, ale które posiadają infrastrukturę umożliwiającą prezentację przedstawienia. Inspiracją dla powstania TEATR POLSKA był Teatr Reduta Juliusza Osterwy i Mieczysława Limanowskiego, który w okresie Drugiej Rzeczpospolitej organizował tournées spektakli po ziemiach polskich. W repertuarze znalazła się wówczas klasyka światowa (Szekspir, Molier) oraz polski repertuar - dawny i współczesny (Słowacki, Fredro, Żeromski). Przedsięwzięcie miało na celu zaktywizowanie środowisk małych miasteczek i przybliżenie mieszkańcom najważniejszych osiągnięć kultury polskiej w tamtym okresie. Objazdy odbywały się sezonowo w okresie zimowym i letnim. W ramach "teatru objazdowego" zespół Reduty przemierzył cały obszar ówczesnych ziem polskich. Do programu TEATR POLSKA 2009 zgłosiło się 77 spektakli. Spośród nich Komisja Artystyczna wyłoniła 20 przedstawień, które tym samym zakwalifikowały się do drugiego etapu. Komitet Organizacyjny przyznał dotacje 16 teatrom. Objazdy trwały od 12 września do 13 grudnia 2009. Teatry odwiedziły 73 miejscowości w Polsce, odbyło się w sumie 107 przedstawień, które zobaczyło ponad 21 tysięcy widzów. Przygotowana została baza blisko 200 ośrodków kultury posiadających sale teatralne, która jest nadal rozbudowywana. Program TEATR POLSKA 2010 umożliwił zorganizowanie objazdów 17 teatrom. Prezentacje odbywały się od 12 czerwca do 11 grudnia 2010 r. Odbyło się 158 prezentacji w 116 miejscowościach. Zaangażowanych zostało 99 ośrodków kultury, oprócz tego szkoły, udostępniano również przestrzenie miejskie i prywatne. Spektakle obejrzało 35 567 widzów, odbyło się także 219 godzin warsztatów, dyskusji, spotkań z aktorami i autorami sztuk. Program TEATR POLSKA 2011, który odbył się w dniach od 18 czerwca do 15 grudnia 2011 r., to 175 prezentacji spektakli w 16 województwach. Teatry gościły w 122 miejscowościach, 117 razy zaangażowane zostały domy kultury, a program zgromadził 35 024 widzów. Odbyło się 121 warsztatów i 30 spotkań z publicznością. Program TEATR POLSKA 2012 trwał między 8 lipca a 11 grudnia 2012 roku. Teatry z 175 prezentacjami 15 spektakli odwiedziły 88 miejscowości w całym kraju. Odbyło się również 122 godzin warsztatów. Spektakle obejrzało w sumie 26 460 widzów. TEATR POLSKA 2013 to 173 pokazy 15 spektakli w 106 miejscowościach, które obejrzało 29 071 widzów. Program TEATR POLSKA organizowany jest przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

08.10 - TEATRALNY DZIEŃ NAUCZYCIELA - ICH CZWORO
Icz%20czworo


"Ich czworo" to pełen komicznych sytuacji spektakl o typowym trójkącie miłosnym i walce o szczęście. Znakomici aktorzy Teatru im. S. Jaracza w Łodzi zaprezentują tę niebanalną komedię już 8 października o godz. 19.00 w MDK Radomsko.

Spektakl (dedykowany widzom dorosłym) opowiada o kryzysie pewnego małżeństwa. Bohaterowie spragnieni ciepła i zaślepieni egoizmem – uciekają każde w swój świat i nie potrafią z niego wrócić.Małżonkowie zapominają o tym, co najważniejsze – o uczuciu, wzajemnym szacunku i o dziecku. Trudny i bolesny temat podany jest w lekkiej i dowcipnej formie.

Obsada:

Mąż MICHAŁ STASZCZAK
Żona GABRIELA MUSKAŁA
Dziecko MAJA PANKIEWICZ
Fedycki SAMBOR CZARNOTA
Panna Mania KATARZYNA CYNKE
Wdowa IZABELA NOSZCZYK

KOLĘDNICY
Marcin Kunicki / Marcin Budziarski - skrzypce
Leszek Kołodziejski - akordeon
Marcin Wojsznarowicz / Sławomir Ostrowski - tuba

Czas trwania: 120 min (bez przerwy)

BILETY: 20 zł / Program 60 +, 25 zł / ulgowy, 35 zł / normalny

Rezerwacje: 519 144 508

HISTORIA JEDNEJ FOTOGRAFII - WARSZTATY DLA DZIECI
Historia%20jednej%20fotografii

Od 17 do 28 sierpnia będą prowadzone  warsztaty dziennikarskie, fotograficzne oraz plastyczne dla dzieci w wieku 7-12 lat. Na zajęciach dzieci wspólnie z instruktorami będą tworzyć reportaż, fotoreportaż i prace plastyczne na temat nieistniejących już lub zmienionych miejsc i zabytków w Radomsku. Do warsztatów potrzebne będą archiwalne pocztówki/zdjęcia przedstawiające zabytki Radomska, które należy przynieść na pierwsze zajęcia w celu zaplanowania dalszej pracy. Dodatkowo w przypadku zapisu do sekcji dziennikarskiej lub fotograficznej należy zaopatrzyć się w aparat fotograficzny lub telefon z możliwością robienia zdjęć.

Zapisy od 27 lipca w DZIALE UPOWSZECHNIANIA FILMU I ORGANIZACJI IMPREZ - tel. 501 019 312

Organizatorzy: Miejski Dom Kultury w Radomsku, Łódzki Dom Kultury

Kolor

SIERPIEŃ Z KOLOROWĄ LOKOMOTYWĄ
Kolorowa%20lok

„Kolorowa Lokomotywa Na zielonym szlaku 2015– projekt ekologiczno-artystyczny dla dzieci z województwa łódzkiego”
Miejski Dom Kultury w Radomsku zaprasza dzieci w wieku 7 – 12 lat do udziału w warsztatach sztuki ludowej i rękodzieła oraz wycieczkach organizowanych w ramach projektu ekologiczno-artystycznego dla dzieci z województwa łódzkiego „Kolorowa Lokomotywa Na zielonym szlaku 2015” realizowanego wspólnie z Łódzkim Domem Kultury.
Projekt przeprowadzony będzie w lipcu i sierpniu a udział w nim jest bezpłatny. W ramach projektu odbędą się wycieczki oraz warsztaty rękodzieła i sztuki ludowej. Ponadto dzieci mogą wziąć udział w konkursach: fotograficznym, plastycznym, rękodzieła i sztuki ludowej (regulaminy w do pobrania).
Szczegółowych informacji dotyczących projektu i zapisy przyjmuje Miejski Dom Kultury w Radomsku, ul. Brzeźnicka 5, 97-500 Radomsko.

Projekt dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Sierpień:
- 5.08. – wycieczka do Parku Krajobrazowego Międzyrzecza Warty i Widawki - Strońsko (wyjazd z parkingu MDK o godz. 8.30)
- 11.08. – warsztaty rękodzieła i sztuki ludowej (zajęcia rozpoczynają sie o godz. 10.00 w salach MDK)
- 12.08. – wycieczka do ZOO i Lasu Łagiewnickiego (wyjazd z parkingu MDK o godz. 7.45)

Do pobrania regulamin:

- konkursu plastycznego

- konkursu fotograficznego

- konkursu rękodzieło

OTRZYMALIŚMY DOFINANSOWANIE

Są wyniki naboru na współorganizację projektów kulturalnych na terenie województwa Łódzkiego 2015.

Z radością informujemy, że dofinansowanie w wysokości 5500 zł otrzymał Miejski Dom Kultury w Radomsku w Radomsku na współorganizację z ŁDK projektu "Historia jednej fotografii" - cykl warsztatów dziennikarskich, fotograficznych i plastycznych dla dzieci.

WAKACJE Z MDK!
Wakacje1


1. ZAJĘCIA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY:

6 – 17.07./ godz. 10.00 – 14.00 – WAKACJE – AKCJE warsztaty artystyczno – ekologiczne (FIK)

13 – 17.07./ godz. 18.00 – 19.00 – ZUMBA warsztaty taneczne / zapisy w DZIALE EDUKACJI KULTURALNEJ
20 – 24.07./ godz. 9.00 – 13.00 – ROBIMY FILM! warsztaty produkcji filmu fabularnego (zapisy po 1 lipca)
(prow. Marcin Skorek)
27 – 31.07./ godz. 10.00 – 12.00 – POCIĄG MARZEŃ warsztaty plastyczne (prow. Damian Grabarczyk) / zapisy w DZIALE EDUKACJI KULTURALNEJ
3 – 14.08./ godz. 10.00 – 14.00 – Warsztaty artystyczne dla dzieci / zapisy w DZIALE EDUKACJI KULTURALNEJ

17 – 21.08./ godz. 11.00 – 12.30 – TECHNICZNIE - MAGICZNIE warsztaty majsterkowania (prow. Joanna Sroczyńska) / zapisy w DZIALE EDUKACJI KULTURALNEJ
24 – 28.08./ godz. 10.00 – 13.00 – ENTLICZEK PĘTLICZEK warsztaty teatralne (prow. Rafal Mikołajewski) / / zapisy w DZIALE EDUKACJI KULTURALNEJ


2. KOLOROWA LOKOMOTYWA:

1.07./ Wycieczka do  Parku Krajobrazowego Międzyrzecza Warty i Widawki
9.07./ Warsztaty rękodzielnicze
20.07./ Wycieczka do ZOO i Lasu Łagiewnickiego

5.08./ Wycieczka do Parku Krajobrazowego Międzyrzecza Warty i Widawki
11.08./ Warsztaty rękodzielnicze
12.08./ Wycieczka do ZOO i Lasu Łagiewnickiego

ZAPISY W DZIALE EDUKACJI KULTURALNEJ


3. NIEDZIELNE PORANKI FILMOWE:


12.07./ godz. 10.30 – Film PADDINGTON – spotkanie z reżyserem
19.07./ godz. 10.30 – Film CHŁOPIEC MRÓWKA – spotkanie z aktorem
26.07./ godz. 10.30 – Film TARZAN – spotkanie ze scenografem
2.08./ godz. 10.30 – Film PSZCZÓŁKA MAJA
9.08./ godz. 10.30 – SEMAFOR animacja poklatkowa4. PLENEROWA SCENA MŁODYCH:

3, 10, 17, 24, 31.07, 7, 14, 21, 28.08./ godz. 19.005. IMPREZY:

20.06./ godz. 22.00 – KINO NA LEŻAKACH/ Park Solidarności
Film WKRĘCENI 2

5.07./ godz. 16.00 parada, 17.00 koncert – Parada i koncert folklorystycznych zespołów
z Tajlandii, Cypru i Chorwacji/ MDK Radomsko

12.07./ godz. 17.00 – Z TABOREM PO ZDROWIE/ Boisko na Kościuszki (MDK,
MOSiR, MKRPA, MOPS)
Koncert artystycznego zespołu cygańskiego ROMANO DŻI z Opatowa oraz spektakl i warsztaty dla dzieci KRAWIEC NITECZKA w wykonaniu Teatru Malutkiego z Łodzi

19.07./ godz. 16.00 – EKOPIKNIK/ Park Solidarności (MDK, UM, PGK)
Koncert zespołu Folk Kapela GÓRALSKA HORA oraz spektakl dla najmłodszych GRAM W ZIELONE w wykonaniu Fundacji FORM.ART

26.07./ godz.17.00 – Koncert Radomszczańskiej Kapeli Podwórkowej/ Plac 3 Maja

01.08./ godz. 17.00 – Wspólne Śpiewanie Pieśni Patriotycznych/ Plac 3 Maja
Koncert w wykonaniu Krzysztofa Korzeniowskiego (aktor), Janusza Blecharza (piano) i Waldemara Gołębskiego (ewi). Dla najmłodszych patriotyczne animacje.

02.08./ godz. 15.00 – Ersko City Boy Jam/ Plac 3 Maja

09.08./ godz.17.00 – ZABAWA NA MIŁEJ/Miasteczko Ruchu Drogowego (MDK,
MKRPA, MOSiR)
Koncert w wykonaniu Gabriela Fleszara oraz spektakl dla dzieci TOMCIO PALUCH w wykonaniu Teatru William-ES

16.08./ godz. 17.00 – Koncert dla Jana Pawła II/ Ogród przy Klasztorze (FIK)

23.08./ godz. 17.00 – MUZYKA DLA ZDROWIA/Park Świętojański (MDK, MKRPA)
Koncert Pawła Bączkowskiego SCENICZNY KOKTAJL MUZYCZNY oraz program dla dzieci ZDROWO I WESOŁO w wykonaniu Agencji MocART

30.08./ godz. 16.00 – Film: GWARDIA HONOROWA

30.08./ godz. 20.00 – KINO NA LEŻAKACH/ Park Solidarności
Film BYĆ JAK KAZIMIERZ DEYNA


6. WYSTAWY:

20.06./ Monika Brzegowska – grafika
25.07./ Karolina Wawrzak – malarstwo
23.08./ Karol Walaszczyk – fotografia

NIEDZIELNE PIKNIKI Z MDK
Lipiec_pikniki

Serdecznie zapraszamy na rodzinne, niedzielne pikniki z Miejskim Domem Kultury w Radomsku. W lipcowym programie:

5.07./ godz. 16.00 parada, 17.00 PARADA I KONCERT folklorystycznych zespołów
z Tajlandii, Cypru i Chorwacji/ MDK Radomsko

12.07./ godz. 17.00 – Z TABOREM PO ZDROWIE/ Boisko na Kościuszki (MDK,
MKRPA, MOPS)
Spektakl dla dzieci KRAWIEC NITECZKA w wykonaniu Teatru Malutkiego z Łodzi oraz koncert artystycznego zespołu cygańskiego ROMANO DŻI z Opatowa

19.07./ godz. 17.00 – EKOPIKNIK/ Park Solidarności (MDK, UM, PGK)
Spektakl dla najmłodszych GRAM W ZIELONE w wykonaniu Fundacji FORM.ART oraz koncert zespołu Folk Kapela GÓRALSKA HORA

26.07./ godz.17.00 – KONCERT Radomszczańskiej Kapeli Podwórkowej/ Plac 3 Maja