MDK

Top-foto

14.10.2017 - MICHAŁ BAJOR - OD KOFTY...DO KORCZA

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej 14 października 2017 o godz. 18.00 MDK Radomsko zaprasza na koncert Michała Bajora. Występ artysty będzie jednocześnie promocją Jego najnowszej płyty "Od Kofty ... do Korcza" wydanej 21 kwietnia 2017 r.

Prawie 45 lat temu Michał Bajor mając niespełna 16 lat wystąpił jednocześnie w konkursie festiwalu w Zielonej Górze i jako gość na festiwalu w Sopocie. Wtedy jedna z nielicznych w Polsce wytwórni płytowych wydała pocztówkę dźwiękową z piosenką śpiewaną przez niego na obu festiwalach. Pocztówkę tę można było kupić w sklepach muzycznych, a nawet w kioskach Ruchu. Pierwszą dorosłą płytę (jeszcze winylową) Polskie Nagrania wydały wokaliście w 1986 roku.
Kolekcja "Od Kofty... do Korcza", niejako podsumowująca kilkadziesiąt lat przygody aktora z piosenką, to dwudziesta pozycją w jego dorobku nagraniowym (nie licząc pocztówki z 1973 roku). A skąd tytuł? Jak wyjaśnia sam Bajor: "Kofta, bo między innymi od jego pięknych i poetyckich tekstów zaczęło się na poważnie moje śpiewanie; a Korcz, bo tak kapitalnie utrafił w moją muzyczną osobowość, że od dawna nosiłem się z zamiarem nagrania naraz jego muzycznych, dla mnie napisanych perełek".
Na repertuar jubileuszowego zestawu składają się najważniejsze utwory w muzycznym życiu wybitnego wokalisty - te o których wydanie od lat proszą fani, i do których jednocześnie on sam ma szczególny sentyment. Nagrane i zaaranżowane na nowo, przefiltrowane przez jego dzisiejszą dojrzałość, wrażliwość oraz świadomość emocjonalną i interpretacyjną, mogą z powodzeniem stanowić rodzaj klamry dla artystycznej drogi
Bajora.


Bilety:

60 zł - przedsprzedaż

70 zł - w dniu koncertu

BĘDZIE REMONT SALI TANECZNEJ MDK
Dsc03734

Miejski Dom Kultury w Radomsku pozyskał 80 000 zł dotacji ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na remont sali tanecznej. W planach między innymi wykonanie wentylacji i klimatyzacji sali.

MURAL - KONKURS NA PROJEKT W RAMACH RÓŻEWICZ OPEN FESTIWAL
Lokalizacja

Miasto Radomsko i Miejski Dom Kultury w Radomsku zapraszają do udziału w konkursie na PROJEKT MURALU inspirowanego twórczością Tadeusza Różewicza. Konkurs organizowany jest w ramach Różewicz Open Festiwal 2017 ph.„Najlepiej widzę, kiedy zamknę oczy. Z zamkniętymi oczyma widzę miłość, wiarę, prawdę...” Lokalizacja muralu to ściana budynku przy ul.Bugaj 4. Istotny jest kontekst miejsca - to dawny budynek szkoły podstawowej, do której uczęszczali Bracia Różewiczowie. Konkurs adresowany jest do UCZNIÓW SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH I DOROSŁYCH. Projekty (max trzy) wraz z metryczką należy przesyłać na adres MDK Radomsko, ul. Brzeźnicka 5, 97-500 Radomsko lub mailem na adres rozewiczopen@mdkradomsko.pl do 28 sierpnia 2017 r. Przed przystąpieniem do konkursu organizatorzy proszą o zapoznanie się z regulaminem konkursu.

Do pobrania REGULAMIN

Do pobrania METRYCZKA

WAKACJE - WYCIECZKI DLA DZIECI
Wycieczki

L I P I E C

12.07.2017
Wycieczka do Spalskiego Parku Krajobrazowego – wycieczka po parku oraz warsztaty malarstwa, fotografii i tworzenia gobelinu w ramach projektu Kolorowa Lokomotywa

(bez opłat - zapisy Dział Edukacji Kulturalnej)


24.07.2017
Wycieczka do Ogrodu Botanicznego w Łodzi i warsztaty artystyczne w ramach projektu Kolorowa Lokomotywa

(bez opłat - zapisy Dział Edukacji Kulturalnej)


27.07.2017
Wycieczka do Osikowej Doliny – artystyczne warsztaty z wiórków drewna osikowego dla dzieci w wieku 7 -12 lat

(odpłatność 40 zł/os.- zapisy Dział Edukacji Kulturalnej)


S I E R P I E Ń

02.08.2017
Wycieczka do Spalskiego Parku Krajobrazowego i warsztaty malarstwa, fotografii i tworzenia gobelinów w ramach projektu Kolorowa Lokomotywa

(bez opłat - zapisy Dział Upowszechniania Filmu i Organizacji Imprez)


09.08.2017
Wycieczka do Ogrodu Botanicznego w Łodzi i warsztaty artystyczne w ramach projektu Kolorowa Lokomotywa

(bez opłat - zapisy Dział Upowszechniania Filmu i Organizacji Imprez)

24.08.2017

Wycieczka do Czarodziejskiej Zagrody i warsztaty ceramiczne dla dzieci w wieku 7 – 12 lat

(odpłatność 30 zł / os. - zapisy Dział Edukacji Kulturalnej)


ZAPISY NA WYCIECZKI OD 19 CZERWCA 2017

ORGANIZATORZY:

MDK RADOMSKO

ŁÓDZKI DOM KULTURY

JYSK

LIPIEC – SIERPIEŃ 2017 – V KOLOROWA LOKOMOTYWA
Logo%20lokomotywa%202017-01

Po raz kolejny w region wyrusza „Kolorowa Lokomotywa – Na zielonym szlaku 2016 – projekt ekologiczno-artystyczny dla dzieci z województwa łódzkiego”.To już 5. edycja projektu, którego organizatorem jest Łódzki Dom Kultury.
Zadaniem projektu jest połączenie warsztatów artystycznych z praktycznymi zadaniami ochrony i pielęgnowania najbliższego otoczenia. Działania warsztatowe mają za zadanie edukować i pobudzić w młodych ludziach potrzebę zgłębienia wiedzy z zakresu ochrony środowiska, wykształcić postawy proekologiczne, obudzić w odbiorcach indywidualną odpowiedzialność za stan środowiska. W oparciu o kształtowaną świadomość ekologiczną uczestnicy zostaną ukierunkowani na obudzenie talentów i pasji w działaniach artystycznych inspirowanych przyrodą regionu. Dodatkowo projekt ukierunkowany jest na promocję walorów przyrodniczych regionu na teranie 7 Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego. Odbiorcy projektu edukowani będą z tradycji, potencjału i możliwości jakie płyną z materialnego i niematerialnego dziedzictwa kulturowego regionu łódzkiego bazującego na plonach ziemi. Tworzone artefakty artystyczne będą stricte ekologiczne, warsztaty realizowane bowiem będą przede wszystkim poprzez zużycie materiałów naturalnych oraz wtórnych.
W tym roku uczestnikami projektu będą dzieci z 14 miast województwa łódzkiego: Tomaszowów Mazowiecki, Radomsko, Piotrków Trybunalski, Wieluń, Tuszyn, Bełchatów, Sieradz, Skierniewice, Sulejów, Opoczno, Zelów, Kutno, Zduńska Wola i Łódź.

W ramach projektu odbędą się trzy typy spotkań ekologiczno-artystycznych:
- warsztaty ekologiczno-artystyczne w 14 miejscowościach w regionie, każde ze spotkań warsztatowych składać się będą z 3 typów warsztatów: plecionkarstwo, papieroplastyka oraz rzeźba,
- wycieczki ekologiczne do 7 Parków Krajobrazowych w województwie, podczas których odbędą się w plenerze: warsztaty fotograficzne, warsztaty malarstwa (gra malarska) oraz gobelin ekologiczny,
- wizyta w Skansenie botanicznym Ogrodu Botanicznego w Łodzi, podczas której odbędą się
- 4 typy warsztatów: o zasługach małej pszczoły, ekologia na wiejskim podwórku, opowieści
o drewnianej zagrodzie oraz podziwiam i chronię przyrodę.

Ponadto uczestnicy będą brać udział w 3 konkursach tematycznych, które podsumowane zostaną na wystawie finałowej w Łódzkim Domu Kultury:
1. Konkurs fotograficzny pn. „Natura oczami dziecka”.
2. Konkurs plastyczny pn. „Przyroda wokół nas”.
3. Konkurs sztuki ludowej i rękodzieła pn. „Sztuka bliska naturze”.

Projekt „Kolorowa Lokomotywa Na zielonym szlaku 2017 – projekt ekologiczno-artystyczny dla dzieci z województwa łódzkiego” dofinansowany został ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.
Partnerami projektu są: Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego, Związek Polskich Fotografów Przyrody Okręg Łódzki oraz Ogród Botaniczny w Łodzi

Miejski Dom Kultury w Radomsku podjął współpracę przy realizacji projektu „Kolorowa Lokomotywa” . W tegorocznej edycji dzieci z Radomska uczestniczyć będą:

LIPIEC

12.07.2017, godz. 8.30 - Wycieczka – Spalski Park Krajobrazowy – zbiórka w MDK.
20.07.2017 godz. 10.00 - Warsztaty sztuki ludowej i rękodzieła - MDK.
24.07.2017, godz. 8.00 - Wycieczka – Ogród Botaniczny w Łodzi - zbiórka w MDK.

SIERPIEŃ

2.08.2017, godz. 8.30 - Wycieczka – Spalski Park Krajobrazowy – zbiórka w MDK .
9.08.2017, godz. 8.00 - Wycieczka – Ogród Botaniczny w Łodzi - zbiórka w MDK.
10.08. 2017 godz. 10.00 - Warsztaty sztuki ludowej i rękodzieła - MDK.

Prosimy rodziców o spakowanie dzieciom w dniu wycieczek do plecaków: kanapek, napojów, kurtek przeciwdeszczowych lub parasoli.

SZTUKA W PARKU ŚWIĘTOJAŃSKIM - WAKCYJNE KONCERTY, SPEKTAKLE, ANIMACJE
Perla_romano

LIPIEC

2.07.2017, godz. 17.00, Park Świętojański
„Sztuka w Parku Świętojańskim” - koncert „Imieniny u Boryny czyli Biesiada z Reymontem”

16.07.2017, godz. 17.00, Park Świętojański
„Sztuka w Parku Świętojańskim” - koncert „Nigdy nie jest za późno” w wykonaniu słuchaczy Radomszczańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Wiem Więcej”

23.07.2017, godz. 17.00, Park Świętojański
„Sztuka w Parku Świętojańskim” - Dzień Kultury Romskiej – koncert zespołu "Perła i Bracia" oraz warsztaty artystyczne dla dzieci (org.Stowarzyszenie na Rzecz Społeczności Romskiej "Zefiryn" z Piotrkowa Tryb.)

30.07.2017, godz. 17.00, Park Świętojański
„Sztuka w Parku Świętojańskim” - Koncert Powstańczy w wykonaniu Pawła OrkiszaSIERPIEŃ

13.08.2017, godz. 17.00, Park Świętojański
„Sztuka w Parku Świętojańskim” - Koncert Radomszczańskiej Kapeli Podwórkowej i Gości20.08.2017, godz. 17.00, Park Świętojański
„Sztuka w Parku Świętojańskim” – monokomedia „Sex prochy i rock’n’roll” w wykonaniu Huberta Jarczaka27.08.2017, godz.17.00, Park Świętojański
"Sztuka w Parku Świętojańskim" - EKOPIKNIK – koncert zespołu „Chwila nieuwagi” oraz animacje dla dzieci


ORGANIZATORZY:
MIASTO RADOMSKO
MIEJSKI DOM KULTURY W RADOMSKU

WSPÓŁORGANIZATORZY:
PRZEDSIĘBIORSTWO GOSPODARKI KOMUNALNEJ W RADOMSKU SP. Z O.O.
PANACEUM FITNESS CLUB RADOMSKO
STOWARZYSZENIE NA RZECZ SPOŁECZNOŚCI ROMSKIEJ "ZEFIRYN" Z PIOTRKOWA TRYB.

KINO PASJA W WAKACJE
Kino_pasja_logo_2015

Kino Pasja zaprasza w czasie wakacji na eventy filmowe dla młodzieży i dorosłych (Kino na leżakach, Noc filmowa) oraz filmowe spotkania edukacyjno artystyczne dla najmłodszych (Poranki filmowe). Wśród filmowych nowości premierowo prezentowane będą "Gru, Dru i Minionki", "Kapitan Majtas", polska komedia J. Machulskiego "Volta". Natomiast miłośnicy mocnych wrażeń obejrzą "Mumię".

LIPIEC

1.07.2017, godz. 22.00, Park Solidarności
Kino na leżakach– film „Słaba płeć” (2015, reż. Krzysztof Lang, komedia)


NIEDZIELNE PORANKI FILMOWE MAŁA PASJA ph. „Wakacje z Florką”, Kino Pasja
Cykl spotkań filmowo – artystycznych (każdorazowo projekcja 3 bajek + warsztaty artystyczne)
2, 9, 16, 23, 30.07.2017, godz. 10.30
(bilety - 5 zł)


28.07.2017 – NOC FILMOWA Z FRANCUSKĄ KOMEDIĄ w Kinie Pasja
godz. 20.00 – Czym chata bogata (2017, reż. Philippe de Chauveron)
godz. 22.00 – Miłość aż po ślub (2017, reż. Reem Kherici )
godz. 24.00 – Mamy2mamy (2017, reż. Noémie Saglio)

(bilety 17 zł / normalny, 15 zł / ulgowy, 30 zł/ karnet)

SIERPIEŃ

NIEDZIELNE PORANKI FILMOWE MAŁA PASJA ph. Wakacje z Florką, Kino Pasja
Cykl spotkań filmowo – artystycznych (każdorazowo projekcja 3 bajek + warsztaty artystyczne)
6, 13, 20. 08 2017, godz. 10.30,
(bilety 5 zł)


27.08.2017, godz. 10.30, Kino Pasja
EkoPoranek Filmowy – bilety 5 zł


01.09.2017, godz. 20.00, Park Solidarności
Kino na leżakach – film „Za jakie grzechy dobry Boże”, (2017, Philippe de Chauveron, komedia)


ORGANIZATORZY:
MIASTO RADOMSKO
MIEJSKI DOM KULTURY W RADOMSKU

2.07 - HISTORYCZNY SPACER PO RADOMSKU
Ma%c5%81e%20granty%20mdk_logo

2 lipca o godz. 15.00 zapraszamy na ostatnie już spotkanie w ramach projektu "Wieczorek radomskowski". Beneficjentki: Justyna Drozdek i Dorota Chmielewska zabiorą uczestników na spacer historyczny szlakiem naszych przodków. Odwiedzimy miejsca umieszczone w publikacjach o Radomsku, poznamy informacje, które odnaleziono podczas badań archiwalnych, a zainteresowani będą mogli podzielić się swoimi wspomnieniami.

Miejsce spotkanie: Miejski Dom Kultury, 2 lipca godz. 15.00

2.07 – IMIENINY U BORYNY CZYLI BIESIADA Z REYMONTEM
Imieniny%20u%20boryny

Miasto Radomsko i Miejski Dom Kultury w Radomsku zapraszają 2 lipca 2017 r. o godz. 17.00 do Parku Świętojańskiego na piknik rodzinny ph. „Imieniny u Boryny czyli biesiada z Reymontem”. Na plenerowej scenie spektakl „Rzepka” zaprezentują członkowie Koła Osób Niepełnosprawnych z MDK. Wystąpią zaproszeni Goście - zespoły ludowe: „Karolina” z Lgoty Wielkiej, „Klepisko” z Kłomnic, „Kumosie” ze Skrzydlowa, „Widowianki” z Kodręba oraz chór „Złota Nutka” z MDK. Program artystyczny dla solenizanta przygotowały także studentki Radomszczańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Wiem Więcej”. Monologi wygłosi Teresa Moszkowicz, a fragmenty powieści „Chłopi” przeczytają Elżbieta Jóźwiak i Grażyna Śliwakowska. Znane i lubiane piosenki ludowe zaśpiewa zespół „Lumbago”. Nie zabraknie dodatkowych atrakcji. Będą to m.in.: warsztaty plastyczne dla dzieci, prezentacje rękodzieła artystycznego, degustacje potraw regionalnych.

1.07 - SŁABA PŁEĆ? - KOMEDIA W KINIE NA LEŻAKACH
Kino%20na%20lezakach

1 lipca 2017 Miasto Radomsko i Miejski Dom Kultury w Radomsku zapraszają na kolejną odsłonę wakacyjnego cyklu kina plenerowego - KINA NA LEŻAKACH. W Parku Solidarności o godz.22:00 rozpocznie się projekcja polskiej komedii "Słaba płeć?". Wstęp wolny.

Zośka (Olga Bołądź) jest atrakcyjna, wykształcona i wie, czego chce. Rodzinne miasteczko zamieniła na warszawską korporację i pnie się po drabinie sukcesu, choć do raju jeszcze droga daleka. Zamiast luksusowego apartamentu – kawalerka na kredyt, zamiast prestiżowej pracy – użeranie się z szefem burakiem, zamiast szczęśliwego życia – udawanie kogoś, kim nie jest. Pewnego dnia Zośka zalicza twarde lądowanie. Oszukana przez szefa traci pracę i reputację. Ten otrzeźwiający kubeł zimnej wody budzi ją z plastikowego korpo-snu i zmusza do działania. Ale to już nowa Zośka – silna kobieta, która chce wziąć z życia to, co jej się należy: miłość, przyjaźń, szacunek i satysfakcjonującą pracę. A przy okazji ukarać byłego szefa kanciarza i złowić dorodny okaz prawdziwego faceta. Słaba płeć? Serio?

9.07 - PUERTO RICO BIAŁORUŚ POLSKA - KONCERT FOLKLORYSTYCZNY
9286_754637727933369_5177420899901531258_n

Miejski Dom Kultury w Radomsku i Centrum Kultury Młodych w Łodzi zapraszają na koncert folklorystyczny w ramach XXXII Międzynarodowych Warsztatów Folklorystycznych. 9 lipca o godz. 16.30 na scenie MDK wystąpią w taneczno-muzycznym programie zespoły z PUERTO RICO i BIAŁORUSI oraz ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA "ŁÓDŹ". Koncert poprzedzi kolorowa parada zespołów na odcinku Plac 3 Maja - MDK  o godz. 15.45.

Wstęp za wejściówkami - w Kasie MDK

IX EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU POETYCKIEGO IM. JANUSZA RÓŻEWICZA
Logo%20rof

21 marca został ogłoszony regulamin IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Janusza Różewicza. Konkurs jest dwuetapowy i skierowany do autorów przed debiutem. Warunkiem uczestnictwa w pierwszym etapie jest nadesłanie 5 wierszy własnego autorstwa (w 4 egzemplarzach), które nie były dotychczas publikowane Utwory podpisane godłem (słownym pseudonimem) należy przesłać do 1 sierpnia 2017 r. na adres: Miejski Dom Kultury, ul. Brzeźnicka 5, 97-500 Radomsko, dopisek „Konkurs poetycki”. Utwory będą oceniane przez jury w składzie: Bohdan Zadura (poeta, prozaik, krytyk literacki, redaktor naczelny czasopisma „Twórczość”), Ireneusz Kaczmarczyk (poeta, krytyk, publicysta, wykładowca akademicki) i Dorota Koman (poetka, autorka radiowych i telewizyjnych audycji o książkach).
Nagrodę stanowi druk utworów w formie tomiku poetyckiego – nakład 1000 egzemplarzy.

Zainteresowanych prosimy o zapoznanie się z Regulaminem Konkursu (do pobrania TUTAJ ).

X PLENER MALARSKI „PEJZAŻ MALOWANY ZIEMI ŁÓDZKIEJ – SPOTKAJMY SIĘ W POWIECIE RADOMSZCZAŃSKIM”.
Logo_pejza___koral_2016_300

Miejski Dom Kultury w Radomsku, Miejski Ośrodek Kultury w Konstantynowie Łódzkim oraz Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Łódzkiego są organizatorami X edycji pleneru malarskiego dotyczącego regionu łódzkiego pt. „Pejzaż malowany ziemi łódzkiej – spotkajmy się w powiecie radomszczańskim”. Poprzednie edycje plenerów odbyły się w powiecie poddębickim, pabianickim, opoczyńskim i zgierskim. W tegorocznej edycji projektu współpracę przy jego realizacji podjęły z nami gminy: Przedbórz, Dobryszyce, Kamieńsk, Kobiele Wielkie, Żytno, Wielgomłyny oraz Radomsko. Plener organizowany jest w dwóch etapach: otwartym, w którym bierze udział około 40 artystów w okresie 04.05-30.07.2017r. oraz stacjonarnym, w którym weźmie udział około 30 artystów w terminie 03-9.07.2017r. w siedzibie powiecie radomszczańskim.
W projekcie będą uczestniczyć artyści z województwa łódzkiego, z terenu całej Polski, z zagranicy, a także artyści-malarze tworzący na terenie powiatu radomszczańskiego. Tematem dzieł będą pejzaże, zabytki architektury świeckiej i sakralnej, zabytki przyrody oraz ważne miejsca związane z historią powiatu radomszczańskiego. Powstałe dzieła zostaną zaprezentowane we wrześniu na wernisażu wystawy poplenerowej, otwierającym kolejną edycję Mixera Regionalnego w Łódzkim Domu Kultury. Wystawa ma charakter wędrowny i po wernisażu zostaną zorganizowane kolejne otwarcia wystaw w instytucjach kultury powiatu radomszczańskiego w okresie od września do grudnia 2017 roku. Potem obrazy będą pokazane na terenie innych powiatów regionu łódzkiego. Dopełnieniem wydarzenia jest katalog poplenerowy , w którym oprócz prezentacji dzieł malarskich znajdą się informacje o powiecie radomszczańskim oraz gminach i instytucjach biorących udział w projekcie. X Plener Malarski „Pejzaż malowany ziemi łódzkiej – spotkajmy się w powiecie radomszczańskim” objęty jest patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego, Starosty Powiatu Radomszczańskiego, Prezydenta Miasta Radomska, Burmistrza Konstantynowa Łódzkiego. Plener jest aktualnie największym tego typu wydarzeniem w Polsce i gromadzi kolekcję 630 obrazów ukazujących piękno ziemi łódzkiej.
W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy artystów do współorganizacji projektu dla dobra promocji tego co najpiękniejsze i najwartościowsze w powiecie radomszczańskim oraz poszczególnych jego gminach.

RADOMSZCZAŃSKI SZTAB WOŚP W MDK UHONOROWANY MEDALEM!
Certyfikat

10 kwietnia 2017 r. spotkała nas miła niespodzianka, którą było uhonorowanie Radomszczańskiego Sztabu WOŚP, działającego w Miejskim Domu Kultury w Radomsku, medalem za 25 lat wspólnego grania z Fundacją „Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy”. W liście od Fundacji czytamy: „… graliście na medal, nie tylko w tym roku, ale od wielu, wielu lat jesteście z nami, za co dziękujemy z całego serca!...”.
Naszym sukcesem chcielibyśmy się podzielić ze wszystkimi, którzy wspierają nasze działania przy organizacji kolejnych edycji Finału WOŚP.
Pamiętajcie, że gramy do końca świata i jeden dzień dłużej!

ROF Z DOTACJĄ MKiDN!
R%c3%b3%c5%bcewicz%20open%20festiwal

Z radością informujemy, że MDK Radomsko zdobył dotację na realizację Różewicz Open Festiwal 2017. Dofinansowanie w wysokości 55 000 zł przyznał Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Teatr i Taniec. Wniosek przygotowany przez MDK znalazł się w grupie najwyżej punktowanych projektów spośród 284 złożonych wniosków.

KOALICJE KULTURY 2017
Logo-light

Po raz drugi „Koalicje Kultury” realizują konkurs grantowy, którego głównym celem jest wspieranie współpracy pomiędzy podmiotami reprezentującymi sektor kultury i sektor edukacji w realizowaniu wspólnych przedsięwzięć z zakresu edukacji i animacji kulturowej.
Udział w konkursie mogą wziąć osoby fizyczne, podmioty sektora publicznego i organizacje pozarządowe, prowadzące działalność w województwie łódzkim. Koalicję konkursową na rzecz projektu mogą zawiązać na przykład: dom kultury i gimnazjum, muzeum i grupa nauczycieli, niezależny animator i szkoła podstawowa.

Organizatorem konkursu jest Muzeum Sztuki w Łodzi, operator regionalny programu Bardzo Młoda Kultura i to do nas drogą elektroniczną należy przesyłać zgłoszenia, ale oceną wniosków zajmie się niezależne, zewnętrzne jury. W jego skład wejdą eksperci na co dzień niezwiązani z województwem łódzkim, którzy ocenią projekty między innymi pod kątem ich oryginalności i kreatywności, ale też społecznej odpowiedzialności czy otwarcia na środowiska defaworyzowane. Co ważne, od beneficjenta nie jest wymagany wkład własny do projektu. W tym roku konkurs jest dwueatpowy. Spośród zgłoszeń jurorzy wybiorą 28 projektów, a ich pomysłodawcy wezmą udział w cyklu obligatoryjnych szkoleń, w czasie których dopracują i urealnią swoje pomysły. Szkolenia będą miały formułę jednodniowych intensywnych warsztatów, a odbędą się w wiosenne soboty: 25 marca, 1 kwietnia, 8 kwietnia i 22 kwietnia. Następnie, autorzy projektów wyłonionych w pierwszym etapie będą mieli czas do 28 kwietnia na doszlifowanie formularzy aplikacyjnych. Wreszcie jury przyjrzy się poprawionym wnioskom. Ostatecznie zrealizowanych zostanie 14 projektów. Ich autorzy podpiszą z organizatorem umowę o współpracy, określającą szczegółowe zasady finansowania i rozliczenia projektu. Nagrodzone projekty muszą zostać zrealizowane i rozliczone do 31 października 2017. Łączna wartość grantów w tegorocznej edycji to 140 000 złotych.

Nabór aplikacji trwa od 1 do 28 lutego 2017 roku. Uczestnicy konkursu składają koncepcję projektu na przedsięwzięcie edukacyjno-animacyjne na formularzu, który pobrać można poniżej. Wypełniony formularz zapisany w formacie pdf, należy przesłać drogą elektroniczną na adres konkurs@koalicjekultury.pl.

Wszystkie informacje o konkursie znajdą Państwo w załączonych dokumentach.

FORMULARZ APLIKACYJNY

KATALOG KOSZTÓW KWALIFIKOWANYCH

REGULAMIN KONKURSU

OGŁOSZENIE NABORU

WŁODZIMIERZ KNAŚ JAZZ PROJEKT - PO PIĄTE
Knas

„... komponowanie „do szuflady” ma również swoje dobre strony; kiedy przyjdzie odpowiednia chwila zaglądasz do niej i wybierasz to, co jest ci potrzebne. Dokładnie tak było podczas wyboru repertuaru na tę płytę. Gdy MDK zaproponował mi prezentację mojej muzyki, pierwszym odruchem było wysunięcie szuflady. Dlatego m.in. znalazła się na niej „Samba TV”, utwór-czołówka skomponowany dla lokalnej telewizji, czy „Życie nocnych ludzi”, który w latach 80. wykonywałem z tekstem, wraz z pop-rockowym zespołem KONTRAKT. Z „szufladowego” repertuaru stworzonego dla zespołów ZA PIĘĆ DWUNASTA i BYLE DO WIOSNY wybrałem bossa novę „Tańczmy razem”. Kilka utworów napisałem jednak niedawno z myślą o umieszczeniu ich na płycie, by stanowiła wiarygodne spectrum. Wszystkie te utwory są oczywiście jedynie pretekstem do kreowania muzyki, która będąc improwizowaną staje się muzyką autorską każdego z wykonawców...”

W ramach obchodów 750-lecia lokacji miasta Radomska Miejski Dom Kultury wydał wyjątkową płytę radomszczańskiego muzyka - Włodzimierza Knasia. Włodzimierz Knaś - Jazz Projekt pt. Po piąte zawiera utwory: "z tobą", "po piąte", "samba TV", "życie nocnych ludzi", "ulica reymonta", "spadochron", "tańczmy razem".


Płytę do nabycia w kasie MDK w cenie 20 zł.

25.FINAŁ WOŚP PODSUMOWANY
Ma%c5%82y%20baner%20na%20stron%c4%99

9 lutego 2017 r. otrzymaliśmy od Fundacji WOŚP informację sms: „ Raz jeszcze serdecznie dziękujemy za zaangażowanie, cierpliwość i czas, który nam poświęcasz. Za moc pozytywnej energii, dzięki której wierzymy, że wszystko jest możliwe. Miło nam poinformować, że w dniu dzisiejszym Sztab działający przy MDK w Radomsku został rozliczony na kwotę 109 175,52 zł.”

Na ten sukces złożyła się praca wielu osób: wolontariuszy, sponsorów, darczyńców i tych, którzy całym sercem zaangażowali się w organizacje 25. Finału WOŚP!

Dziękujemy!

GŁOSUJEMY! WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ
Pytanie

MDK Radomsko zaprasza do udziału w internetowej ankiecie badającej poziom satysfakcji z oferty kulturalnej MDK. Ankieta jest całkowicie BEZPŁATNA I ANONIMOWA. Opiniować można:

OFERTĘ KINA - głosuj tutaj

OFERTĘ KULTURALNĄ - głosuj tutaj       

PROMOCJĘ OFERTY - głosuj tutaj          

Zapraszamy do głosowania i dziękujemy za poświęcony czas :)

PŁYTA Z UTWORAMI HENRYKA FAJTA JUŻ W SPRZEDAŻY
Plakat_fajt

W Kasie MDK można już kupić płytę „Henryk Fajt i Orkiestra Solistów Wiedeńskich”. Utwory H. Fajta na nowo zaaranżowała Orkiestra Solistów Wiedeńskich pod dyrekcją Piotra Gładkiego. Na płycie znajdują się: "Walc radomszczański", "Jędrusiowa dola", "Ziółko", "Indyjski taniec wojenny", "Walc koncertowy - Hommage", "Srebrną nocą", "Csardas", "Nasze miasto", "Kawiarniana piosenka".

Płyty w cenie 50 zł