MDK

Top-foto

08.11 - T.ETNO - KONCERT TOMASZA DROZDKA

Solowy projekt Tomasza Drozdka o nazwie T.ETNO jest efektem poszukiwań nietypowych brzmień. Rozpoczęte jakiś czas temu kolekcjonowanie dźwięków” zaowocowało bardzo bogatym zbiorem instrumentów pochodzenia etnicznego i takich, które można zaliczyć po prostu do kategorii „dziwne”. Wchodząc w posiadanie kolejnych muzycznych „wynalazków”, uczy się wydobywać z nich brzmienia – często również takie, o których twórca instrumentu nawet nie myślał przy jego konstruowaniu. W eksplorowaniu brzmień bardzo pomocna okazuje się odrobina elektroniki i technika loopingu.

W swoim instrumentarium posiada m.in.: różnorakie instrumenty perkusyjne (djembe, udu, darabuka, cajon, bass cajon, cajinto, slap-top cajonito, dun-duny, wavedrum) oraz perkusjonalia stanowiące tzw. ‚walizkę pomysłów’ – czyli stary neseser, wypełniony instrumentami, którzy towarzyszy mi niemal podczas każdej podróży. Oprócz tego są jeszcze: didgeridoo, lira korbowa, lira sępia, lira smyczkowa średniowieczna, ukulele, guitalele, cytra, happi drums, drumle, kalimby, łuk, ustny, cytra wietnamska, santur, berimbau, piszczałki postne, fujarki, sipsi, flet nosowy, balafon…

KONCERT ODBĘDZIE SIĘ W SALI KAMERALNEJ MDK 8 LISTOPADA O GODZ. 19.00 - WSTĘP WOLNY


06.11- KONCERT "MAGIC HANDS"
Majchrzak

Henryk Gembalski, Krzysztof Majchrzak i G. Calvin Weston – genialne trio grające „open-jazz-fusion” wystąpi 6 listopada o godz. 19.00 w MDK Radomsko w koncercie ph. "Magic Hands". Muzycy inspirują się twórczością Ornette Coleman, wolną improwizacją, muzyką etniczną oraz formami otwartymi. Skomplikowane rytmy i zaskakująca harmonia, jakimi posługuje się Magic Hands, przemówią szczególnie do wielbicieli nowoczesnego jazz-rocka z dużym zakresem wolności i bogatego w improwizacje.


G. Calvin Weston – perkusja (USA), światowej sławy perkusista, który od najmłodszych lat grywał w filadelfijskich klubach. Ma na swoim koncie współpracę z Billy Martinem, Tricky, Eyvind Kang, Derek Baily, Mark Ribot, and James Carter

Krzysztof Majchrzak - bas (FR), Jeden z najbardziej twórczych gitarzystów basowych w Europie. Współtwórca formacji Labirynt, Tie Break i Sunset. Współpracował z New Jazz Band, Street Blues, Symphonic Sound Orchestra Jarosława Śmietany. Od roku 1988 mieszka i tworzy we Francji.

Henryk Gembalski - skrzypce (PL) skrzypek improwizujący, pedagog Akademii Muzycznych w Katowicach i Łodzi. Laureat I nagród w Konkursie Jazz nad Odrą we Wrocławiu (1978 - z zespołem Dzieci Adama) i I Międzynarodowego Konkursu Skrzypków Jazzowych w Szczecinie (1984). Współpracował z czołówka polskich artystów jazzowych m. in. Włodzimierzem Nahornym, Sławomirem Kulpowiczem, Kazimierzem Jonkiszem, Krzysztofem Ścierańskim, Bernardem Maselim, Michałem Zduniakiem.


Sala widowiskowa

Bilety: 15 zł przedsprzedaż, 20 zł w dniu imprezy

26.10 - "Wieczornica Węgierska" w MDK
Plw

26 października o godz. 16.00 w Miejskim Domu Kultury w Radomsku odbędzie się „Wieczornica węgierska” poświęcona kulturze Węgier . W programie imprezy m.in.: otwarcie wystawy fotograficznej z przebiegu wizyty Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego na Węgrzech, program artystyczny w wykonaniu dzieci z Publicznego Przedszkola nr 2 w Radomsku, występ Zespołu Pieśni i Tańca Węgierskiego „Piroska” z Poznania. Organizatorem wieczornicy jest Towarzystwo Przyjaźni Polsko-Węgierskiej przy współpracy Miasta Radomska i Miejskiego Domu Kultury w Radomsku.
Wstęp wolny. Zapraszamy.

27.10 - LE FILO FABLE - SPEKTAKL I WARSZTATY W RAMACH TEATRU POLSKA
Le-filo-fable_14

Miejski Dom Kultury w Radomsku zaprasza 27 października o godz. 17.00 na spektakl "Le Filo Fable" Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu. Spektakl adresowany do dzieci, powstał na motywach bajek filozoficznych z różnych stron świata. Prezentacja odbędzie się w ramach "Teatru Polska - jedziemy z teatrem". W niezwykłej pracowni na oczach widzów ożywają rzeźby, tworzone przez aktorów. Interaktywny spektakl, podczas którego inscenizowane są sekwencje bajkowe z różnych stron świata, łączy walory artystyczne z edukacyjnymi. Uczy dzieci rozmawiać, zadawać pytania i próbować na nie odpowiedzieć. Uzmysławia, że ważne jest to, kim jesteśmy, a nie jak wyglądamy. Przekonuje, że nawet najmłodsze dzieci mogą mieć własne zdanie, samodzielność myślenia i poczucie własnej wartości. (s.kameralna)

BEZPŁATNE WEJŚCIÓWKI W KASIE MDK

Spektakl dla widzów od 3 lat.

Wcześniej o godz. 16.00 odbędą się BEZPŁATNE WARSZTATY EDUKACYJNE DLA DZIECI PH."GDZIE JEST STONOGA?" (s. kameralna). Zapisy na warsztaty w Dziale Upowszechniania Filmu i Organizacji Imprez lub telefonicznie 44 683 24 86, 501 019 312.

scenariusz i reżyseria: Joanna Gerigk

scenografia: Jan Polívka

konsultacje muzyczne: Jarosław Szczęsny

inspicjent: Maciej Dziuba

operator światła i dźwięku: Maciej Dziuba

montażysta: Ryszard Kowal/Tomasz Pisarek

obsada: Sylwia Nowak/Anna Jezierska, Jakub Grzybek, Paweł Pawlik


Program TEATR POLSKA ma na celu ułatwienie dostępu do oferty polskich teatrów poprzez zintensyfikowanie ich mobilności i umożliwienie prezentacji spektakli w ośrodkach mających utrudniony dostęp do kultury. W ramach programu teatry instytucjonalne, niezależne i stowarzyszenia otrzymują dofinansowanie prezentacji spektakli w miejscowościach, w których nie ma teatru instytucjonalnego.
Inspiracją dla powstania programu były objazdy teatralne organizowane w okresie międzywojennym przez Teatr Reduta Juliusza Osterwy i Mieczysława Limanowskiego, które przybliżały mieszkańcom małych miasteczek najważniejsze osiągnięcia kultury polskiej tamtego okresu.
W tym roku program TEATR POLSKA organizowany jest po raz szósty. Zgłosiło się 109 spektakli, spośród których Komisja Artystyczna zakwalifikowała do drugiego etapu 14 przedstawień oraz rekomendowała 5 dodatkowych. Komitet Organizacyjny przyznał dotacje 19 teatrom, kótre ze swoimi prezentacjami i warsztatami odwiedzą 91 miejscowości w całej Polsce. Objazdy odbędą się między 6 sierpnia, a 30 listopada 2014 roku.
W programie TEATR POLSKA 2014 biorą udział: Centrum Kultury w Lublinie/Scena Prapremier In Vitro, Lubuski Teatr w Zielonej Górze, Miejski Teatr Miniatura z Gdańska, Stowarzyszenie Edukacji Kulturalnej WIDOK z Białegostoku, Stowarzyszenie Studio Teatralne Koło z Warszawy, Teatr Animacji w Poznaniu, Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu, Teatr im. Hansa Christiana Andersena w Lublinie, Teatr Polski im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy, Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy, Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie, Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi, Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach, Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu, Teatr Polski w Poznaniu, Teatr Wierszalin z Supraśla, Teatr Wybrzeże z Gdańska.
Program TEATR POLSKA organizowany jest od 2009 roku przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Więcej informacji na stronie: www.polska.e-teatr.pl.

Instytut

31.10 - ANNABELLE - HALLOWEEN W KINIE MDK
Anna

John Form znajduje idealny podarunek dla swojej ciężarnej żony Mii — piękną i rzadko spotykaną starodawną lalkę ubraną w śnieżnobiałą suknię ślubną. Radość Mii z prezentu nie trwa jednak długo. Pewnej straszliwej nocy para zostaje napadnięta w domu przez wyznawców szatana, którzy brutalnie atakują małżonków. Jednak rozlana krew i przerażenie to nie wszystko, co po sobie pozostawią. Okultyści wywołają istotę tak złą, że nic z tego, co uczynili, nie będzie w stanie równać się ze złowrogą bramą do świata przeklętych, jaką stanie się... Annabelle.

Start: godz. 20.00

gatunek: Horror

produkcja:USA

reżyseria: John R. Leonetti

czas trwania: 98 min

bilety: TYLKO 10 ZŁ !


http://www.youtube.com/watch?v=paFgQNPGlsg

26.10 - PORANEK FILMOWY - SIOSTRY WAMPIRKI / 2D
Wampirki

Pewnego pięknego letniego dnia do domu na spokojnych przedmieściach Bindburga wprowadzają się nowi sąsiedzi – państwo Tepes z 12-letnimi bliźniaczkami: Silvanią i Dakarią. Matka wygląda całkiem normalnie, ale pozostała trójka jest blada i dziwacznie ubrana. Tepesowie od razu wzbudzają podejrzenia mieszkającego obok Dirka von Kombasta. Nie bez powodu – wkrótce okazuje się, że ojciec i dziewczynki to wampiry – i tylko matka, Elvira, jest człowiekiem. Przez dwanaście lat cała rodzina mieszkała w Transylwanii, ale teraz, za namową matki, postanowiła osiedlić się w Niemczech…

czas: 97 min

bilety: ulgowy 10 zł ; normalny 12 zł

gatunek: Familijny

produkcja: Niemcy

reżyseria: Wolfgang Grooshttp://www.youtube.com/watch?v=Bmx9G-d8EqI

25.10 - KONCERT ZESPOŁU "ICHTIS"
Ichtis

Miejski Dom Kultury w Radomsku i Zespół "ICHTIS" mają zaszczyt zaprosić na Jubileuszowy koncert, kóry odbędzie się 25 października o godz. 19.00 w MDK Radomsko.Zespół wykona pieśni: tematycznie związane z osobą Jana Pawła II, o treści maryjnej, patriotyczne, żydowskie, i inne- szczególnie ulubione przez wykonawców.

KONKURS LITERACKI - RADOMSZCZAŃSKIE BAJKOWANIE
Radomszcza%c5%83skie%20bajkowanie

Miejski Dom Kultury w Radomsku i Fundacja "Wyciągamy dzieci z bramy" zapraszają do udziału w konkursie literackim ph .„Radomszczańskie Bajkowanie”. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest dostarczenie samodzielnie napisanego utworu zainspirowanego historią miasta Radomsko. Prace o dowolnej objętości stron powinny być wydrukowane lub dostarczone w czytelnym rękopisie. Praca musi być opatrzona wybranym przez siebie godłem literowym (pseudonimem). To samo godło należy napisać na oddzielnej kopercie, w której powinny znajdować się: imię, nazwisko, adres zamieszkania, data urodzenia, pesel, telefon kontaktowy.

Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjów w wieku od 7 do 16 lat.

Termin nadsyłania prac mija 23 października 2014 r. Ogłoszenie wyników oraz wręczenie rzeczowych nagród laureatom odbędzie się 26 października 2014 w Miejskim Domu Kultury w Radomsku.

PROSIMY ZAPOZNAĆ SIĘ Z REGULAMINEM - DO POBRANIA TUTAJ

KONKURS PLASTYCZNY - RADOMSKO MOICH MARZEŃ
Radomsko%20moich%20marze%c5%83

Kolejny konkurs organizowany wspólnie przez Miejski Dom Kultury z siedzibą w Radomsku oraz Fundację „Wyciągamy Dzieci z Bramy” to konkurs plastyczny "Radomsko moich marzeń". Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjów w wieku od 7 do 16 lat.Zadaniem konkursowym jest przygotowanie prac plastycznych, wykonanych dowolną techniką płaską w kolorze. Format pracy nie większy niż A2.Praca musi być opatrzona wybranym przez siebie godłem literowym (pseudonimem). To samo godło należy napisać na oddzielnej kopercie, w której powinny znajdować się: imię, nazwisko, adres zamieszkania, data urodzenia, pesel, telefon kontaktowy. Termin nadsyłania prac mija 23 października 2014 r. Ogłoszenie wyników oraz wręczenie rzeczowych nagród laureatom odbędzie się 26 października 2014 w Miejskim Domu Kultury w Radomsku.

PROSIMY ZAPOZNAĆ SIĘ Z REGULAMINEM - DO POBRANIA TUTAJ

12-25.10 - DNI KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
Dni%20kultury%20chrze%c5%9bcija%c5%84skiej%20-%202014

12 października 2014 r. rozpoczynają się Dni Kultury Chrześcijańskiej. W programie m.in. Nabożeństwo Fatimskie, procesja ulicami miast, wernisaż wystawy poświęconej ks. Jerzemu Popiełuszce, XX Ogólnopolski Konkurs Recytatorski im. ks. Jerzego Popiełuszki, spektakl "Wypłyń na głębię" w wykonaniu Twórców Kultury Szkół Gminy Gomunice, program poetycko-muzyczny w 30.rocznicę śmierci ks.Jerzego Popiełuszki w wykonaniu Poetyckiej Sceny Młodych, projekcja filmu "Ognioodporni", XVII Ogólnopolskie Konkurs Ortograficzny "Miłość pisze się Jezus", spotkanie z ks. Sylwestrem Kubikiem "Poezja sercem pisana", koncert dziękczynny za kanonizację Jana Pawła II w wykonaniu zespołu ewangelizacyjnego ICHTIS - Jubileusz X-lecia zespołu.

Organizatorzy: Miejski Dom Kultury w Radomsku, Miasto Radomsko, Muzeum Regionalne im. S. Sankowskiego w Radomsku, Miejska Biblioteka Publiczna w Radomsku, Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana", Towarzystwo Śpiewacze im. S. Moniuszki

08.11 - PROMOCJA THRILLERA ZBIGNIEWA CHRZĄSZCZA
Tworzywo

MDK Radomsko zaprasza na promocję książki radomszczanina Zbigniewa Chrząszcza pt. "Tworzywo". Spotkanie odbędzie się 8 listopada o godz. 18.00. Thriller opowiada o niewyjaśnionych zniknięciach młodych, pięknych kobiet. Nie ma jednak śladów ich morderstwa, nie ma żadnych śladów. Niespodziewanie na trop w sprawie trafia komisarz z małego miasta Nowego Romanowa, Marek Bielski. Jednak nie tylko policja szuka zaginionych kobiet. Powstaje nietypowa, interdyscyplinarna grupa śledcza, dowodzona przez ekscentrycznego profesora Kocha, która będzie musiała stawić czoła trudnej i wielowątkowej sprawie, przekraczającej granice Polski, a nawet ludzkiego pojmowania świata.

09.11 - KONCERT ŻEŃSKIEJ ORKIESTRY SALONOWEJ
%c5%bbenska

W ramach Narodowego Święta Niepodległości w Miejskim Domu Kultury w Radomsku wystąpi Żeńska Orkiestra Salonowa K.W.K. Murcki - Staszic K.H.W. S.A. pod dyrekcją Grzegorza Mierzwińskiego z udziałem solistów: Ewelina Sobczyk (sopran) i Rafał Zięba (trąbka). W repertuarze polskie arie, pieśni i muzyka filmowa.

Sala widowiskowa. Wstęp za wejściówkami - wkrótce w Kasie MDK

20.11 - MAŁY KSIĄŻĘ - SPEKTAKL DLA DZIECI
Ma%c5%81y%20ksi%c4%84%c5%bbe_plakat

Miejski Dom Kultury w Radomsku - Scena Regionalna Teatru im. S. Jaracza zaprasza na spektakl „Mały Książę” 20 listopada 2014, godz. 9.00 i 11.00. Spektakl jest adaptacją książki "Mały Książę" Antoine`a de Saint Exupery`ego.
Atutem spektaklu są przede wszystkim taniec i piosenki. Spektakl jest dopasowany do wymogów widza młodego jak i dorosłego. Rytm oraz duża ilość "gagów" w spektaklu cieszy najmniejszych, głęboka treść tematu zawartego w Małym Księciu trafia z kolei do widza dorosłego.

„Mały Książę” - NAJWIĘKSZA JAK DOTĄD PRODUKCJA FABRYKI KULTURY! 12 OSÓB NA SCENIE - TANIEC, PIOSENKI, SZCZUDŁA, EFEKTY SPECJALNE!!!! Spektakl - rodem z prawdziwego broadwayowskiego musicalu! Mały Książę, Róża, Król, Pan Próżny, Bankierzy, Gwiezdne Pyłki, Geograf i Lis czekają na WAS!!!!!


Bilety: 16 zł.
Prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsc, tel. 44/683 24 86 , 501 019 312.

21.11- SPEKTAKL "LIZA"
Liza

W ramach projektu Teatr Polska 21 listopada 2014 r. o godz. 18.00 w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Radomsku odbędzie się spektakl pt. „LIZA” Sceny Prapremier InVitro. Spektakl powstał na podstawie opowiadania „Wieczny mąż” Fiodora Dostojewskiego.

Obsada: Mariusz Bonaszewski, Jarosław Tomica, Matylda Damięcka, Dominika Podsiadła.

Bilety: 20 zł.


Spektakl dla widzów od 15 lat.


reżyseria: Łukasz Witt-Michałowski
reżyseria świateł: Krzysztof Sendke
scenografia i kostiumy: Marek Braun
muzyka: Max Kowalski
realizacja światła: Marcin Kowalczuk
realizacja dźwięku: Karol Rębisz
produkcja: Monika Stolat


W trakcie jednej z bezsennych nocy do drzwi Aleksy Iwanowicza Wielczaninowa zakrada się Paweł Pawłowicz Trusocki, przypominając mu bolesną przeszłość. Intruz, powołując się na dawną „przyjaźń” jego zmarłej żony Natalii z Wielczaninowem oraz nim samym, wciąga go w pokrętną, przewrotną grę, w której stawką jest kilkuletnia dziewczynka, Liza – owoc romansu Aleksy Iwanowicza z żoną Trusockiego. Liza, krzywdzona, dręczona, zastraszana, wyrwana siłą ze znanego jej środowiska i porzucona, staje się ofiarą niezrozumiałego dla dziecka konfliktu dorosłych.

Bezpłatne warsztaty edukacyjne dla osób od 16 lat: Drogi Porozumienia, godz. 11.00-14.00.
Zapisy na warsztaty w Dziale Upowszechniania Filmu i Organizacji Imprez lub telefonicznie 44 683 24 86, 501 019 312. 

UWAGA!!! KONKURS!!!

Po spektaklu 21.11.2014 r., spośród wszystkich osób, które zakupiły bilet na "Lizę" Sceny Prapremier InVitro, rozlosujemy pięć podwójnych zaproszeń na kolejny spektakl Teatru im. S. Jaracza w Łodzi pt."Marzenie Nataszy", który odbędzie się 28.11.2014 r. w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Radomsku.

23.11 - PORANEK TEATRALNY "TAJEMNICA SKARBU NA KURZEJ NÓŻCE"
Tajemnica%20-%20ewelina

Teatr TRIP i MDK Radomsko zapraszają na Poranek Teatralny ph."Tajemnica skarbu na kurzej nóżce" - 23 listopada o godz. 10.30. „Tajemnica skarbu na kurzej nóżce” (przedstawienie interaktywne) to bajka opowiadająca historię Matyldy i Beniamina, którzy odbywają podróż do świata baśni i czarów. Stary domowy strych zamienia się w królestwo magii, gdzie nowo mianowani czarodzieje poznają kota Teodora i wraz z nim udają się na Łysą Górę, by odnaleźć tajemniczy Skarb, przechowywany przez złą i okrutną wiedźmę Teklę. Po drodze poznają pewnego zwariowanego mieszkańca zaczarowanego lasu by wraz z nim stawić czoła swoim lękom.


Występuje trzech zawodowych aktorów. Czas trwania ok. 60 min.

Bilety: 7 zł

28.11 - MARZENIE NATASZY - TEATR POLSKA
Natasza

Scena Regionalna Teatru im. S. Jaracza w Łodzi - Miejski Dom Kultury w Radomsku zaprasza na ostatnią prezentację teatralną w ramach programu Teatr Polska Jedziemy z Teatrem. Spektakl "Marzenie Nataszy" odbędzie się 28 listopada o godz. 19.00

Banina i Wiernikowa – dwie szesnastoletnie Natasze, które różni niemal wszystko: pochodzenie, status społeczny, zainteresowania i plany na przyszłość. Co wspólnego mogą mieć ze sobą harda wychowanka „bidula” i chowana pod kloszem gwiazda młodzieżowego programu telewizyjnego?

Czy paląca potrzeba bliskości i akceptacji, a także upór i bezwzględność w dążeniu do celu charakteryzują jedynie nastolatki z rosyjskiej prowincji? A wreszcie, jak w starym szlagierze, pytanie podstawowe – „o czym marzy dziewczyna, gdy dorastać zaczyna”?

„Marzenie Nataszy” to kompilacja dwóch monodramów („Marzenie Nataszy” i „To ja wygrałam”) autorstwa młodej rosyjskiej dramatopisarki – Jarosławy Pulinowicz. Premiera sztuki odbyła się w 2009 roku i od tego czasu monodram doczekał się ponad 40 realizacji w teatrach repertuarowych i około 60 w teatrach amatorskich i studenckich – nie tylko w Rosji, ale także w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i w Niemczech. Już wkrótce, na Małej Scenie Teatru Jaracza, próba diagnozy stanu współczesnej młodzieży na przykładzie historii dwóch rosyjskich nastolatek. W „diagnozowaniu” uczestniczą: Nikołaj Kolada, Agnieszka Skrzypczak i Karol Puciaty.O GODZ. 17.00 ZAPRASZAMY NA WARSZTATY Z PISANIA RECENZJI - KRYTYKI TEATRALNEJ


Bilety: 10 zł

reżyseria Nikołaj Kolada

autor Jarosława PULINOWICZ
przekład Agnieszka Lubomira PIOTROWSKA
scenografia Justyna ŁAGOWSKA
opracowanie muzyczne Rafał KOWALCZYK
asystent reżysera Filip GIELDOŃ
inspicjent, sufler Ewa BOJANOWSKA
tłumaczenie na próbach
Barbara TWARDOSZ-DROŹDZIŃSKA

O B S A D A

Agnieszka SKRZYPCZAK
Karol PUCIATY

05.12 - TEATRALNE MIKOŁAJKI Z LISEM WITALISEM
Lis%20witalis_plakat

Scena Regionalna Teatru im.S. Jaracza w Łodzi - Miejski Dom Kultury w Radomsku oraz Teatr Lalek "Rabcio" zapraszają na teatralne przygody Lisa Witalisa. Porywające, radosne piosenki, wspaniała gra aktorska, dynamiczna choreografia to wszystko sprawi, że zapomnicie o wszystkich swoich troskach i przeżyjecie prawdziwą teatralną przygodę. Kim tak naprawdę jest i skąd wziął się Lis Witalis? Czy jest na świecie lis, który tak wspaniale tańczy, śpiewa i zwodzi wszystkich dookoła? Czy lis jest prawdziwy czy też jest tylko marzeniem innych zwierząt o byciu gwiazdą.? Czy nie wydaje Wam się to zabawne, że nagle wszystkie zwierzęta po pierwszym spotkaniu z lisem chcą być takie jak on? Nikt już nie chce być sobą, każdy chce być lisem! Ach, jaki świat byłby nudny gdyby dookoła były same lisy! A z drugiej- jak trudno w dzisiejszym świecie być po prostu , bez udawania kogoś lepszego, innego bez doprawiania sobie farbowanej kity…Z całego serca, wszystkich którzy są sobą i którzy nie są, ale bardzo chcieliby być zapraszam na spektakl…" Z uszanowaniem Jacek Bała- reżyser


Las to wielki dom wielu różnych zwierząt, od małych ptaszków do wielkich jeleni, od miłych wiewiórek do groźnych wilków. W każdym lesie mieszkają także lisy, ale w naszym mieszka lis, jakiego nie ma w żadnym innym lesie - Lis Witalis. Miał Lis Witalis wielką umiejętność przekonywania zwierząt do realizacji własnych planów. Ot, chociażby do wyprawy do kurnika, z której tylko Witalis wrócił z łupem. Sprytnym oszustwem przekonał jednak zwierzęta, że jedyne co zdobył, to rany odniesione podczas walki, gdy dzielnie bronił swoich tchórzliwych towarzyszy przed psami.

Albo obiecanki, że usmaży im pyszne placki ze śniegu w piecu własnego pomysłu. Jedyne co mu jest do tego (oprócz śniegu oczywiście) potrzebne to trochę smalcu, sadła i może jeszcze kiełbasy i szynki. Zniosły więc nocą zwierzęta wszystko co trzeba...

5 GRUDNIA, GODZ. 9.00 i 11.00
BILETY 16 ZŁ

CZAS TRWANIA: 60 MIN.

REZERWACJE BILETÓW: 44/6832486 LUB 501019312

miejsce premiery: Teatr Lalek Rabcio
adaptacja i reżyseria: Jacek Bała
scenografia: Joanna Braun
muzyka: Krzysztof Maciejowski
choreografia: Katarzyna Zielonka
przygotowanie muzyczne: Agnieszka Bała
asystent reżysera: Agnieszka Kwiatkowska

OBSADA:
Lis Witalis– Agnieszka Bała
Jeleń, Wrony– Agnieszka Kwiatkowska
Borsuczyca, Wiewiórzyca– Katarzyna Pędzimąż
Wilk, Myszy– Piotr Serafin
Dzik, Jeże, Dzięcioł– Cezary Skrocki
Niedźwiedź, Niedźwiadki– Paweł Stojowski

10.12 - KONCERT "KOVALCZYK BIG BAND PROJECT"
Kovalczyk_-cd_cover

Koncert „Kovalczyk Big Band Project”, który odbędzie się 10 grudnia o g.19.00 w MDK Radomsko to prezentacja „stylowego i starannie przygotowanego albumu nagranego metodą analogową, który smakiem nawiązuje do najlepszych dokonań muzyki sprzed kilku dekad”.
Materiał na płytę został w całości zagrany na żywo i zarejestrowany na taśmę analogową. Ten sposób nagrania gwarantuje słuchaczom emocjonalny powrót do niepowtarzalnego brzmienia płyt winylowych. Album to wspaniałe brzmienia Big Band’ów z przełomu lat 50. i 60., które, były inspiracją dla artysty, połączone z nowoczesnymi brzmieniami funky, jazz i pop.
Usłyszymy najlepszych polskich muzyków: Marka Napiórkowskiego, Roberta Kubiszyna, Roberta Lutego, Pawła Tomaszewskiego oraz Przemka Kostrzewę, Dariusza Plichtę, Tomasza Busławskiego. Partie wokalne należą do sióstr Kuś – Magdalenę i Małgorzatę Kuś. Gościem specjalnym jest światowej sławy pianistka Beata Szałwińska (Luxembourg). Reżyseria dźwięku Jarosław Regulski. Producent KOVALCZYK.
Sala widowiskowa
Bilety: przedsprzedaż 20 zł, w dniu koncertu 25 zł

ZDANIEM REGIONALISTÓW...

Miejski Dom Kultury w Radomsku zachęca do zapoznania się z wypowiedziami regionalistów z całego kraju - lokalnych działaczy kultury. Wypowiedzi to łącznie 3 tomy opinii i refleksji animatorów, stowarzyszeń także z Radomska. Wypowiedzi zebrał i opublikowała Damian Kasprzyk, pracownik Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Łódzkiego.

Link do wypowiedzi:

http://www.zw.uni.lodz.pl/?publikacje-ksiazkowe-izbw,10

POMÓŻMY ZUZI
Zuzia

Miejski Dom Kultury w Radomsku wspiera akcje zbierania pieniędzy na leczenie ciężko chorej trzyletniej Zuzi. Dziewczynka choruje na guz nadnercza Neuroblastoma IV stopień. Każdy, kto chce pomóc Zuzi może złożyć datek na konto fundacji Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" nr konta 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615 tytułem 24651-Pokora Zuzanna - darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

Więcej informacji na temat Zuzi można uzyskać pod następującymi adresami:

http://dzieciom.pl/podopieczni/24651

http://www.radomsko24.pl/m/articles/view/2-letnia-Zuzia-z-Radomska-potrzebuje-pomocy

http://radomsko.naszemiasto.pl/artykul/pomozmy-malej-zuzi-z-radomska,2329306,t,id.html

http://www.radomsko.pl/wiadomosc-Pom%C3%B3%C5%BCmy_ma%C5%82ej_Zuzi_-263

https://www.facebook.com/pages/Zuzia-walcz%C4%85ca-o-%C5%BCycie/321336964696253

https://www.youtube.com/watch?v=JUsgolmytFQ&list=UU-pSlXjZiZxov5iKDdal-mg

http://www.siepomaga.pl/f/zdazyczpomoca/c/1564

http://zuziapokora.blogspot.com/