MDK

Top-foto

28.08 - BALETOWE PRELUDIUM SŁOWIAŃSKIE
Preludium_slowianskie11d

W ramach Programu Teatr Polska Jedziemy z Teatrem, Miejski Dom Kultury w Radomsku i Art Color Ballet zapraszają na wyjątkowy pokaz taneczno - teatralny "Preludium Słowiańskie". Prezentacja odbędzie się 28 sierpnia 2016 o godz. 18.00 w MDK Radomsko. Po przedstawianiu zapraszamy na warsztaty z artystami. "Preludium Słowiańskie" to spektakl muzyczny sięgający do korzeni kultury Słowian. Inspiracją do powstania scenariusza był Kalendarz Słowiański oraz symbolika przyrody zaklęta w czterech porach roku. Twórcy widowiska Marek „Smok” Rajss i Agnieszka Glińska za pomocą różnorodnych form ekspresji twórczej – muzyki, rytmu, tańca, rdzennych pieśni i bodypaintingu wykreowali na wskroś współczesną, a jednak sięgającą głęboko do rdzennego ducha interpretację świata prasłowiańskiego, z bogactwem wierzeń i obrzędów, wyznaczonych rytmem przyrody.

Dynamika żywej muzyki oraz pieśni słowiańskich, zilustrowana tańcem i plastyką przenosi widza na emocjonalnie głęboki poziom doznań i pierwotnych znaczeń, za którymi tęsknimy.
Spektakl w wykonaniu zespołu Art Color Ballet, grupy WATAHA The Slavic Drummers oraz grupy wokalnej STROJONE przybliża współczesnemu widzowi barwny świat archetypu kultury słowiańskiej, pełnej magii i osobliwości.
Bilety: 15 zł - rezerwacje w zakładce Teatrhttps://www.youtube.com/watch?v=tFxgXQIyaDo

FINALIŚCI VIII OKP im. J.RÓŻEWICZA
R%c3%b3%c5%bcewicz%20open%20festiwal

W imieniu Jurorów, Organizatora i Partnera VIII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Janusza Różewicza, miło nam Państwa poinformować o wynikach I etapu konkursu.
W I etapie konkursu wzięło udział 128 autorów z Polski i m.in. ze Stanów Zjednoczonych, z Anglii, Niemiec i Belgii, z których Jury w składzie: Bohdan Zadura - przewodniczący, Dorota Koman i Ireneusz Kaczmarczyk, wybrało 6 finalistów, zapraszając ich do II etapu poetyckich zmagań. Sześciu uczestników zdyskwalifikowano, ponieważ nie spełnili oni warunków formalnych regulaminu.
Uroczysty finał i wyłonienie laureata odbędzie się 8 października 2016 r. w Miejskim Domu Kultury w Radomsku podczas Różewicz Open Festiwal Radomsko 2016. Nagrodą dla zwycięzcy VIII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Janusza Różewicza jest druk debiutanckiego tomu poetyckiego.Do II etapu konkursu przeszli autorzy ukrywający się pod godłami:
1. Kobiałka (zestaw nr 27)
2. ULUBIENIEC CEZARA (zestaw nr 36)
3. Zlepy cynamonowe (zestaw nr 60)
4. MODARS (zestaw nr 96)
5. MARKÉTA (zestaw nr 105)
6. PINIA (zestaw 127)Serdecznie gratulujemy zwycięzcom I etapu i dziękujemy wszystkim poetom, którzy wzięli udział w VIII Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Janusza Różewicza.
Organizatorem VIII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego jest Miejski Dom Kultury w Radomsku, a partnerem Miasto Radomsko.

TEATRALNO-PLASTYCZNE WARSZTATY Z AKTORAMI PRELUDIUM SŁOWIAŃSKIEGO
Art-color-balet-preludium-slowianskie-03


28 sierpnia 2016 o godz. 19.45 w MDK Radomsko odbędą się warsztaty teatralno-plastyczne prowadzone przez artystów krakowskich - ART COLOR BALLET.
Warsztaty dotyczą:
- stworzenie form plastycznych inspirowanych kalendarzem słowiańskim - plastyka

- poznania tradycji Słowian, pieśni, symboli - taniec i muzyka

- teatralne interpretacje starosłowiańskie - teatr

Warsztaty odbędą się po spektaklu Preludium Słowiańskie i będą do niego nawiązywać.
"Preludium Słowiańskie" to spektakl muzyczny sięgający do korzeni kultury Słowian. Inspiracją do powstania scenariusza był Kalendarz Słowiański oraz symbolika przyrody zaklęta w czterech porach roku. Twórcy widowiska za pomocą różnorodnych form ekspresji twórczej – muzyki, rytmu, tańca, rdzennych pieśni i bodypaintingu wykreowali na wskroś współczesną, a jednak sięgającą głęboko do rdzennego ducha interpretację świata prasłowiańskiego, z bogactwem wierzeń i obrzędów, wyznaczonych rytmem przyrody. Dynamika żywej muzyki oraz pieśni słowiańskich, zilustrowana tańcem i plastyką przenosi widza na emocjonalnie głęboki poziom doznań i pierwotnych znaczeń, za którymi tęsknimy.
Spektakl w wykonaniu zespołu Art Color Ballet, grupy WATAHA The Slavic Drummers oraz grupy wokalnej STROJONE

Zapisy na warsztaty (młodzież i dorośli): 044/683 24 86 lub 501019312 ( liczba miejsc ograniczona)

https://www.youtube.com/watch?v=tFxgXQIyaDo

RADOMSKO NA NOWO ULEPIONE - RUSZAJĄ NOWE WARSZTATY
Glina%20plakat%20nony

W Miejskim Domu Kultury w Radomsku rusza nowy projekt ph. Radomsko na nowo ulepione. Projekt realizowany będzie autorską metodą animacji lokalnej „Nowa Kultura” animatora Marka Sztarka. To przedsięwzięcie animacyjne dla dzieci w wieku 10-19 lat. Uczestnicy podczas warsztatów będą brać udział w zajęciach plastycznych, fotograficznych, ceramicznych. Kulminacją tych działań będzie wykonanie glinianych miniatur wybranych przez uczestników budynków z których powstanie ceramiczna miniatura centrum Radomska. Makieta, film i zdjęcia z realizacji projektu zostaną zaprezentowane podczas uroczystego zakończenia projektu, które odbędzie się w listopadzie.

Warsztaty będą się odbywać w następujących terminach:

Sesja 1: 18.08.-19.08.
Sesja 2: 26-28.08.
Sesja 3: 22-23.09.
Sesja 4: 30.09., 01.10.
Sesja 5: do 15 listopada

Udział w projekcie jest bezpłatny. Zapisy przyjmuje Dział Upowszechniania Filmu i Organizacji Imprez (tel. 501019312).


Działanie realizowane jest ze środków Łódzkiego Domu Kultury pozyskanych w konkursie na współorganizację projektów kulturalnych na terenie województwa łódzkiego 2016.

31.08 - SPEKTAKL KARCZMA POD BIAŁYM ŁABĘDZIEM
Plakat

Spektakl Teatru Lalkowego Animagia z Żytna jest alegoryczną opowieścią o uwikłaniu jednostki w dziejowe zawieruchy, społeczne ograniczenia, bezradnej wobec kaprysu przypadku. Bohaterka doświadcza tego wszystkiego wciągana w bezduszne tryby samonapędzającej się machiny zła, okrucieństwa, pazerności i moralnego upadku. Inspiracją dla autorów spektaklu były motywy obrazów „Wędrowiec” Hieronima Boscha oraz „DulleGriet” P. Bruegel’a przedstawiający obłąkaną markietankę – furię w woalu z dymu i sadzy na tle płonącego krajobrazu, która zmierza w szaleńczym marszu przez pobojowisko w piekielną czeluść.

MDK sala widowiskowa, 31.08 godz. 19.00, wstęp wolny.

https://www.youtube.com/watch?v=kZR9WfTDZEE

31.08 – KINO NA LEŻAKACH – JESZCZE DALEJ NIŻ PÓŁNOC
Na%20le%c5%bcakach_sierpie%c5%84

Druga tego lata projekcja „na leżakach”. W Parku Solidarności będzie można obejrzeć jedną z najlepszych francuskich komedii „Jeszcze dalej niż północ”. Film rozpocznie się o 20.00.

W przypadku niepogody – seans nie odbędzie się.
Wstęp wolny

Philippe Abrams jest naczelnikiem poczty w Salon-de-Provence. Ma synka i żonę Julie o skłonnościach depresyjnych, która marzy, by zamieszkać na Lazurowym Wybrzeżu. Philippe pragnie uszczęśliwić ją za wszelką cenę. Dopuszcza się oszustwa, w nadziei na uzyskanie posady na Riwierze. Niestety, przekręt wychodzi na jaw. Za karę zostaje oddelegowany do Bergues, małego miasteczka na północy Francji. Abramsowie, typowi południowcy, wyobrażają sobie Północ jako zimną krainę, zamieszkaną przez ciemny lud, posługujący się niezrozumiałym narzeczem – „cheutimi”. Philippe jedzie sam, rodzina zostaje w Prowansji. Ku jego wielkiemu zaskoczeniu, miasteczko okazuje się urokliwe, a mieszkańcy – gościnni i sympatyczni. Znajduje nawet przyjaciela – to listonosz i miejscowy dzwonnik, rozdarty pomiędzy wymaganiami zaborczej matki a miłością koleżanki z pracy. Philippe co drugi weekend spędza z rodziną. Początkowo próbuje przekonać żonę o zaletach Północy, ale ona nie chce mu uwierzyć. Twierdzi, że mąż kłamie, by jej nie martwić. Wreszcie, dla świętego spokoju, Philippe postanawia utrzymywać ją w przekonaniu, że pobyt w Bergues to prawdziwe piekło. Od tej chwili żyje w wygodnym kłamstwie: przez dwa tygodnie świetnie się bawi w towarzystwie Antoine’a, co drugi weekend wraca pod opiekę żony, która czuje się potrzebna i coraz skuteczniej walczy z depresją. Wszystko idzie dobrze do chwili, gdy Julie postanawia przeprowadzić się do Bergues, by towarzyszyć mężowi „na zesłaniu”. Philippe musi przyznać się Antoine’owi i reszcie kolegów, że okłamał żonę, przedstawiając ich jako nieokrzesanych barbarzyńców. Błaga, by pomogli mu zniechęcić Julie do pozostania w Bergues. Zeźleni podwładni przystają na tę prośbę, i dokładają wszelkich starań, by wizyta na Północy była dla żony szefa najgorszym wspomnieniem w życiu. Jednak Julie wykrywa spisek

1-29.09 - WYSTAWA "WOJENNE ROZSTANIA"
Woj%20rozs

W ramach obchodów rocznicy wybuchu II wojny światowej zapraszamy do obejrzenia wystawy "Wojenne rozstania", która będzie można oglądać od 1 do 29 września w MDK Radomsko udostępniło Muzeum Historii Polski w Warszawie.

Pomysł wystawy zrodził się w trakcie realizacji projektu „Rodziny rozdzielone przez historię” (www.rodziny.muzhp.pl), w ramach którego m.in. zostały zebrane relacje i dokumenty wykorzystane do koncepcji i scenariusza wystawy.

Ekspozycja opiera się na opowieściach o losach siedmiu rodzin rozdzielonych podczas II wojny światowej. Każda z opowieści oddaje indywidualny wymiar historii, a jednocześnie odsłania różne aspekty wojennych losów Polaków.

Chcemy pokazać, że rozdzielenie przybierało różne formy (aresztowania, wywózki, roboty przymusowe, zagubienie w czasie wojennej zawieruchy, ucieczki itd.) i wywoływało odmienne reakcje – od pogodzenia się z utratą bliskich i przystosowania do nowych warunków, przez tęsknotę i nadzieję na połączenie, po poszukiwanie zagubionych i wreszcie żałobę po utraconych członkach rodziny.
Jakich wyborów dokonywali ludzie, czym było dla nich rozdzielenie, jak radzili sobie z rozłąką – to podstawowe pytania, wokół których skonstruowana jest narracja wystawy. Celem ekspozycji jest przybliżenie widzowi jednego z najważniejszych polskich doświadczeń XX wieku – rozdzielenia rodzin. Chcielibyśmy poprzez przybliżenie wiedzy o tamtych doświadczeniach pobudzić zainteresowanie historią własnych rodzin i zachęcić do próby stworzenia ciągłości historycznej.

Biały Prostokąt

1.09 - "TACY JAK MY" I "FENIKS" DKF RUSZA WE WRZEŚNIU
Dkf

TACY JAK MY i FENIKS to najnowsze propozycje Dyskusyjnego Klubu Filmowego, który wraca po wakacyjnej przerwie. Obydwa filmy o tematyce wojennej można obejrzeć w Kinie Pasja w ramach rocznicy wybuchu II wojny światowej.

1.09.2016r. godz.18.00 -"Tacy jak my" to film odbiegający od dotychczasowych produkcji dokumentalnych o Powstaniu Warszawskim. To próba zobrazowania wpływu, jaki wywarło Powstanie Warszawskie na współczesnych młodych Warszawiaków, ale przede wszystkim na popkulturowych artystów, którzy odwołują się w swojej twórczości do motywów Powstania Warszawskiego. W filmie zobaczymy popularnych muzyków sceny rockowej, reggae oraz hip-hopowej m.in. takich jak Kazik Staszewski, Lao Che, Darek Malejonek, Marika, czy zespół Hemp Gru. Materiały dodatkowo uzupełnia część archiwalna przedstawiająca autentyczne nagrania i fotografie z okresu Powstania Warszawskiego.

reżyseria: Piotr Mularuk/Maria Siniarska

scenariusz: Piotr Mularuk/Maria Siniarska
gatunek: Dokumentalny

produkcja: Polska

Sala widowiskowa / bilety 5 zł

1.09.2016r., godz.19:00 "Feniks"- Nelly Lenz, żydowska śpiewaczka, wychodzi cało z obozu koncentracyjnego w Auschwitz, ale jest oszpecona i poważnie ranna. Wraz z wierną przyjaciółką, Lene, wraca do tego, co pozostało z Berlina. Ma tylko jeden cel: odnaleźć w ruinach miasta swego męża, muzyka. Chce się dowiedzieć czy nadal ją kocha i czy to on wydał ją nazistom, jak twierdzi Lene. Gdy jednak go odnajduje, mąż jej nie rozpoznaje. A co gorsza, prosi ją aby udawała… Nelly. Wszystko po to, żeby mógł objąć jej spadek

reżyseria: Christian Petzold

scenariusz: Christian Petzold

gatunek:Dramat

produkcja: Niemcy

Bilety: 5 zł / Sala widowiskowa

5.09 - RSC - KONCERT LEGENDY ROCKA NA DOBRY POCZĄTEK ROKU SZKOLNEGO
Rsc

W ramach wielkiego finału RADOMSKO ZDAJE ANGIELSKI 2016 w MDK Radomsko wystąpi 5 września o godz. 19.00 legenda polskiego rocka lat 80-tych - RSC. Współorganizatorami koncertu "Na dobry początek roku szkolnego 2016/2017" są Powiat Radomszczański, Miejski Dom Kultury w Radomsku, I LO im. F.Fabianiego w Radomsku, II LO im. K.K.Baczyńskiego w Radomsku oraz HORIZON-ANGIELSKI BEZ GRANIC Szkoła Języków Obcych, będąca jednocześnie sponsorem głównym wydarzenia.


Wstęp wolny.

10.09 - JUBILEUSZ 30-LECIA POLSKIEGO TOWARZYSTWA NUMIZMATYCZNEGO O/RADOMSKO
Dsc05689

Zapraszamy 10 września 2016 roku o godzinie 10.00 w Miejskim Domu Kultury w Radomsku odbędzie JUBILEUSZ 30 – lecia Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego o/Radomsko.

10,17.09 - ZWIEDZANIE CMENTARZA ŻYDOWSKIEGO I RADOMSZCZAŃSKICH KOŚCIOŁÓW
Edd_2016_spacery

W ramach Europejskich Dni Dziedzictwa "Gdzie duch spotyka się z przestrzenią - świątynie arcydzieła pomniki" MDK Radomsko zaprasza na dwa bezpłatne spacery historyczne. Pierwszy odbędzie się 10 września w sobotę o godz.15.00 po radomszczańskich zabytkowych kościołach. Drugi - 17 września o godz. 15.00 po radomszczańskim Kirkucie - przewodnik Agata Kossek.

Zapisy przyjmuje Dział Upowszechniania Filmu i Organizacji Imprez - 501 019 312 

11.09 - FILM I SPEKTAKL - PORANEK ARTYSTCZNY
Logo

Miasto Radomsko, Miejski Dom Kultury w Radomsku oraz uczestnicy projektu RADOMSKO W ROLI GŁÓWNEJ zapraszają 11 września o godz. 10.30 na premierę filmu STACJA RADOMSKO. Po filmie odbędzie się spektakl dla dzieci "Wielka draka w Prosiaczkowie" w wyk. Teatru Piccolo w Łodzi, spotkanie z funkcjonariuszami Straży Pożarnej w Radomsku oraz warsztaty dla dzieci "Tworzymy drzewo genealogicznej naszej rodziny"

"Radomsko w roli głównej" to projekt edukacyjno - artystyczny dla młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej. Przedmiotem przedsięwzięcia było upamiętnienie wybranych faktów i postaci z historii Radomska. W ramach projektu zorganizowano warsztaty historyczne oraz warsztaty animacji, których efektem finalnym jest film animowany. Zadanie realizowane było w Miejskim Domu Kultury w Radomsku, w Studio SE-MA-FOR Muzeum Animacji w Łodzi oraz Fundacji Filmowej SE-MA-FOR Łódź. Realizacja projektu jest jednym z elementów Jubileuszu 750-lecia miasta.

Projekt realizowany w ramach programu Muzeum Historii Polski w Warszawie - PATRIOTYZM JUTRA.

Wstęp wolny

Stacja Radomsko Loga

11.09 - NOWY SEZON ARTYSTYCZNY - ZAPISY
Mdk_logo%20rgb

11 września to Dzień Otwarty Miejskiego Domu Kultury w Radomsku. Tego dnia od godz.10.00 - 14.00 będą odbywać się zapisy do aktualnych i nowych sekcji, zespołów i klubów artystycznych. Będzie można również spotkać się i porozmawiać z instruktorami.

17.09 - SPEKTAKL DLA NAJ-NAJMŁODSZYCH "PYZA NA POLSKICH DRÓŻKACH"
Pyza

"Pyza na polskich dróżkach" to teatralna propozycja już dla kilkumięsięcznych dzieci. Spektakl realizują artyści Teatru im. H. Ch. Andersena w Lublinie. Tytułowa Pyza zabierze dzieciaki na ścieżki, gdzie sama stawia pierwsze kroki i gdzie nasi „tyci-widzowie” mają szansę spotkać bogaty podwórkowy zwierzyniec. Każde spotkanie ze zwierzakiem to jednocześnie spotkanie z ludową piosenką i z polskim folklorem. Wszystko w formie zabawy teatralnej, teatru interaktywnego, w którym nasi naj-naj-młodsi widzowie i ich rodzice, siedzący wraz z aktorami na scenie mogą wpływać (dosłownie!!!) na przebieg i tempo spektaklu. To, czy uda się nam pogłaskać wszystkie spotkane przez Pyzę zwierzaki zależy od Was!

17.09.2016 - godz.16.00

Spektakl realizowany w ramach Programu Teatr Polska - Jedziemy z Teatrem

 / dla widzów od 0 do lat 7 i ich opiekunów / czas trwania: 45min. bez przerwy/

Bilety: 7 zł dostępne w Kasie MDK od 1 września

16-18.09 - MUZEUM NA KÓŁKACH - INTERAKTYWNA WYSTAWA
Zaproszenie_muzeum_na_kolkach

Miejski Dom Kultury w Radomsku zaprasza w dniach 16 - 18 września 2016 r. na wyjątkową wystawę MUZEUM NA KÓŁKACH. To mobilna wystawa edukacyjna przedstawiająca historię i kulturę Żydów polskich podróżująca po Polsce, odwiedzająca miasta do pięćdziesięciu tysięcy mieszkańców, w których przed wojną Żydzi stanowili istotną część społeczności lokalnej.Wystawie towarzyszą różnorodne działania prowadzone przez edukatorów muzeum oraz lokalnych działaczy: warsztaty, dyskusje, pokazy filmów, działania w przestrzeni miejskiej Prezentacja wystawy odbędzie się w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa „Gdzie duch spotyka się z przestrzenią - świątynie, arcydzieła, pomniki”.Centralnym punktem wystawy jest interaktywna mapa każdego odwiedzanego miasta, na której zostały opisane ważne miejsca związane z lokalną historią żydowską. Poprzez trójwymiarową makietę sztetla przybliżamy najważniejsze miejsca typowego polsko - żydowskiego miasteczka. Opowiadamy również o jidysz, hebrajskim i polskim - trzech współistniejących i przenikających się językach, którymi posługiwali się polscy Żydzi.

18.09 - SHOLEM - KONCERT ZESPOŁU KLEZMERSKIEGO
Sholem_koncert

Miejski Dom Kultury w Radomsku i Miasto Radomsko zapraszają 18 września, o godz. 17.00 na koncert zespołu klezmerskiego SHOLEM. Trio wykonuje tradycyjną, klezmerską muzykę żydowską we własnej aranżacji. W kręgu zainteresowań poszczególnych członków zespołu znajduje się również muzyka klasyczna, jazz i folk, co ma ogromny wpływ na niezwykle bogaty i niepowtarzalny styl wykonywanej wspólnie muzyki. W repertuarze zespołu znajdują się utwory instrumentalne oraz wokalne – pieśni w języku Jidysz. Zespół SHOLEM został założony w 2001 roku przez Macieja Inglota, absolwenta Akademii Muzycznej w Krakowie.


Koncert odbędzie się w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa - 2016 „Gdzie duch spotyka się z przestrzenią – świątynie, arcydzieła, pomniki
Wstęp za wejściówkami

Skład zespołu:
Ewelina Tomanek-Inglot - skrzypce i śpiew
Maciej Inglot - akordeon
Max Kowalski - kontrabas
www.sholem.com.pl

„KOLOROWA LOKOMOTYWA NA ZIELONYM SZLAKU 2016”
Logo%20_loko

Miejski Dom Kultury w Radomsku realizuje projekt Łódzkiego Domu Kultury ph. „Kolorowa Lokomotywa. Na zielonym szlaku 2016” . Do udziału w warsztatach sztuki ludowej i rękodzieła oraz wycieczkach organizowanych w ramach projektu ekologiczno-artystycznego zaproszone zostały dzieci w wieku 7-12 lat.

Projekt „Kolorowa Lokomotywa” organizowany jest przez Łódzki Dom Kultury po raz czwarty i został dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Uczestnicy projektu będą mogli wziąć udział w konkursach: fotograficznym, plastycznym, rękodzieła i sztuki ludowej (regulaminy konkursów do pobrania na stronie ŁDK http://ldk.lodz.pl/kolorowa-lokomotywa-2016.aspx)


Do pobrania szczegółowy opis projektu.


03.08., godz. 8.00 - Wycieczka do Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Rogowie
05.08., godz. 10.0 - Warsztaty rękodzielnicze w MDK w Radomsku
10.08., godz. 8.00  - Wycieczka do Spalskiego Parku Krajobrazowego

Zapisy do udziału w projekcje zakończone!

EUROPEJSKI DNI DZIEDZICTWA - PROGRAM
Eu

Europejskie Dni Dziedzictwa to największy w Europie projekt społeczny i edukacyjny, najważniejsze święto zabytków kultury Starego Kontynentu. Głównym celem Europejskich Dni Dziedzictwa jest promowanie regionalnego dziedzictwa kulturowego oraz przypominanie o wspólnych korzeniach kultury europejskiej. Imprezy skierowane są do bardzo szerokiej i różnorodnej grupy odbiorców, co nadaje im wymiar uniwersalny.EDD w tym roku odbywają się pod hasłem "Gdzie duch spotyka się z przestrzenią". MDK Radomsko przyłączając się do obchodów EDD zaprasza na szereg imprez, które odbywać się będą w weekendy: 10 - 11 oraz 17 - 18 września 2016:10.09.16 - SOBOTA

godz. 15.00 - Spacer po zabytkowych kościołach z przewodnikiem

godz. 17.00 - Wernisaż wystawy fotograficznej Jana Niteckiego "Kapliczki"11. 09.16 - NIEDZIELA

godz.10.30 - Poranek artystyczny - premiera filmu animowanego oraz wystawa powarsztatowa - podsumowanie projektu "Radomsko w roli głównej", realizowanego w ramach programu "Patriotyzm jutra". Po filmie spektakl teatralny "Wielka draka w Prosiaczkowie czyli niebezpieczne zabawy" w wyk. Teatru Piccolo w Łodzi oraz warsztaty dla dzieci "Tworzymy drzewo genealogiczne naszej rodziny"16 - 18.09.16 - SOBOTA - NIEDZIELA

"Muzeum na kółkach" - wystawa edukacyjna przedstawiająca historię i
kulturę Żydów z Muzeum Żydów Polskich POLIN17.09.16 SOBOTA

godz.15.00 - Oprowadzanie po radomszczańskim Kirkucie - przewodnik Agata Kosek
godz. 17.00 - "Sprawa Kozalczyka" reż. Roni Ninio - Przegląd filmowy "Żydowskie motywy" w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego
godz. 18.00 - Klub Podróżnika - Izrael18.09.16 - NIEDZIELA

godz. 17.00 - Koncert muzyki klezmerskiej (wejściówki do odbioru w Kasie MDK)
godz. 20.00 - "7 DNI W ST.PETERSBURGU" reż. Reuven Brodsky - Przegląd filmowy "Żydowskie motywy" w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego

WAKACYJNE PIKNIKI Z MDK - SIERPIEŃ 2016
Sierpien%20pikniki

Zapraszamy na Wakacyjne Pikniki z MDK:

7.08. - „ERSKO CITY B-BOY JAM”
Miejski Dom Kultury w Radomsku zaprasza do udziału w IV edycji Ogólnopolskiego Turniej Tańca Break Dance „Ersko City B-Boy Jam”. Turniej odbędzie się 7 sierpnia 2016 r. (niedziela) na Placu 3 Maja. Początek imprezy o godz. 15.00. Uczestników oceniać będą sędziowie: Piotr Madera, Martin Rosik, Dawid Dec. Konkurs break dance to okazja dla młodych tancerzy z grupy "Dropsy Squad" do zaprezentowania swych umiejętności przed radomszczańską publicznością i skonfrontowania ich z innymi zespołami z Polski. Instruktorem młodych tancerzy z Radomska jest Grzegorz Sztandera.

Organizator: Miejski Dom Kultury w Radomsku.
Współorganizator: Miasto Radomsko.


14.08. – PIKNIK „GDY PIOSENKA SZŁA DO WOJSKA”
Miejski Dom Kultury zaprasza na sierpniowy piknik 14.08 o godz. 17.00 do Parku Świętojańskiego. Wystąpią chóry seniorskie Złocisty Promień i Złota Nutka. W programie również koncert aktorów krakowskich ph Najpiękniejsze Pieśni Patriotyczne oraz animacje dla dzieci.

Organizator: Miejski Dom Kultury w Radomsku.
Współorganizator: Centrum Integracji Młodzieży, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej


21.08. – PIKNIK CYGAŃSKI– JADĄ WOZY KOLOROWE
Piknik Cygański to kolejna propozycja MDK Radomsko na spędzenie letniego niedzielnego popołudnia. Wystąpi grupa Jamaro Drom z Piotrkowa Trybunalskiego, a najmłodsi będą mogli wziąć udział w animacjach przygotowanych przez aktorów Teatru Trip z Chorzowa.

21.08. godz. 17.00 Park Świętojański.


31.08 – SPEKTAKL OBERŻA POD BIAŁYM ŁABĘDZIEM-TEATRU LALKOWEGO ANIMAGIA Z ŻYTNA

Spektakl jest alegoryczną opowieścią o uwikłaniu jednostki w dziejowe zawieruchy, społeczne ograniczenia, bezradnej wobec kaprysu przypadku. Bohaterka doświadcza tego wszystkiego wciągana w bezduszne tryby samonapędzającej się machiny zła, okrucieństwa, pazerności i moralnego upadku. Inspiracją dla autorów spektaklu były motywy obrazów „Wędrowiec” Hieronima Boscha oraz „DulleGriet” P. Bruegel’a przedstawiający obłąkaną markietankę – furię w woalu z dymu i sadzy na tle płonącego krajobrazu, która zmierza w szaleńczym marszu przez pobojowisko w piekielną czeluść.

MDK sala widowiskowa, 31.08 godz. 19.00, wstęp wolny.

WAKACJE - OFERTA SIERPNIOWA DLA DZIECI
Wakacje

01 – 05.08./ godz. 09.00 – 13.00 – WAKACJE Z KAMERĄ warsztaty produkcji filmu

fabularnego (prow. Marcin Skorek) / 15 osób 7 -14 lat, opłata 5 zł (Dział Upowszechniania Filmu i Organizacji Imprez)

01 – 05.08 / godz. 10.00 – 14.00 – PÓŁKOLONIE Z KRÓLOWĄ JADWIGĄ cykl zajęć artystyczno - rekreacyjnych dla dzieci / 30 osób 7-12 lat, opłata 30 zł (Dział Edukacji Kulturalnej)

08 – 12.08 / godz. 10.00 – 14.00 - PÓŁKOLONIE Z KRÓLOWĄ JADWIGĄ cykl zajęć artystyczno - rekreacyjnych dla dzieci / 30 osób 7-12 lat, opłata 30 zł (Dział Edukacji Kulturalnej)

8.07 / godz. 9.00 – 13.00 - RADOMSZCZAŃSKIE PODWÓRKA – plener plastyczny dla młodzieży (Dział Edukacji Kulturalnej)

22 – 26. 08./ godz. 10.00 – 12.00 – MAŁE I DUŻE PLASTYCZNE PODRÓŻE – cykl zajęć plastycznych dla dzieci / 15 osób 7 – 12 lat (Dział Edukacji Kulturalnej)

MATERIAŁY PLASTYCZNE UFUNDOWAŁA FIRMA KORNER BIUROSERWIS
Korner Biuroserwis