MDK

Top-foto

PROJEKT LATAJĄCY DOM KULTURY - MOJE RADOMSKO

Logo

„Latający Dom Kultury – moje Radomsko” to wakacyjna propozycja dla dzieci spędzających czas letni w mieście. W lipcu i sierpniu w MDK Radomsko trwać będą warsztaty plastyczne, filmowe i teatralne, które zakończy wspólne podsumowanie 31 sierpnia. Tematem, który podejmą wszystkie grupy będzie historia i współczesność rodzinnego miasta Radomsko.


Warsztaty plastyczne (7 – 18.07) odbywać się będą w przestrzeni miejskiej, a ich uczestnicy wykorzystywać będą różne techniki plastyczne. Dzieci poprzez aktywne uczestnictwo w zajęciach rozwiną swoją kreatywność i wyobraźnię.


Warsztaty filmowe (28.07 – 08.08) działać będą w oparciu o wspólnie opracowany scenariusz. Uczestnicy zdobędą podstawową wiedzę teoretyczną na temat etapów produkcji filmowej, a także praktycznie wykorzystają ją podczas realizacji materiału filmowego o Radomsku.


Warsztaty teatralne (18 – 29.08) doprowadzą do powstania spektaklu teatralnego łączącego różne dziedziny pracy w teatrze. Podczas zajęć wykorzystane zostaną różne techniki improwizacyjne, wspierane grami i zabawami teatralnymi, które wyzwolą mnóstwo pozytywnej energii integrując grupę


Partnerzy: Fundacja Inicjatyw Kulturalnych w Radomsku, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomsku, Miasto Radomsko, Związek Harcerstwa Polskiego – Komenda Hufca w Radomsku, Stowarzyszenie Centrum Integracji Młodzieży w Radomsku, Stowarzyszenie Zadruga Wierczan, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Radomsku, Specjalny Ośrodek – Szkolno Wychowawczy w Radomsku


Zapisy w Miejskim Domu Kultury w Radomsku, tel. 44 683 24 86. Ilość miejsc ograniczona.


Partnerem przedsięwzięcia jest Łódzki Dom Kultury w ramach Współorganizacji Projektów Kulturalnych na Terenie Województwa Łódzkiego 2014.

Stopka

25.07 - RECITAL NATALII ĆWIEK PRZY AKOMPANIAMENCIE KATARZYNY PACHUTY
Natalia%20%c4%87wiek

Nastrojowo-jazzowy występ dwóch młodych radomszczanek to kolejna propozycja muzycznej Plenerowej Sceny Młodych. W repertuarze znajdą się m.in utwory Kuby Badacha, Julie London, Mikromusic i Moloko. Zapraszamy 25 lipca o g.19.00 na Patio MDK.

1.08 - FILM POWSTANIE WARSZAWSKIE - NA SPECJALNE ŻYCZENIE WIDZÓW
Powst

1sierpnia, w 70.rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego Miejski Dom Kultury zaprasza na specjalną projekcję dramatu wojennego pt.„Powstanie Warszawskie". Film prezentowany w Kinie MDK na specjalne życzenie widzów, to pierwszy na świecie film fabularny zmontowany w całości z materiałów dokumentalnych, opowiadający o tytułowym wydarzeniu poprzez historię dwóch młodych reporterów, świadków powstańczych walk. Seans rozpocznie się o g. 18.00.

Pozostałe projekcje w dniach 2 - 7 sierpnia, także o g. 18.00

Bilety: 14 zł (grupowy), 16 zł (ulgowy), 18 zł (normalny)http://www.youtube.com/watch?v=FacP506bb0k

2.08 - FILMOWE HITY: KRWISTY UŚMIECH NOCY FILMOWEJ
Noc%20filmowa

Tylko filmowe hity będzie można obejrzeć podczas Maratonu filmowego ph. "Krwisty Uśmiech" 2 sierpnia w Kinie MDK. Będzie krwawo, strasznie i...śmiesznie, bowiem w repertuarze 2 horrory i komedia. Startujemy o 20.00 przerażającym horrorem "Zbaw nas ode złego", potem zmieniamy atmosferę i oglądamy najzabawniejszą komedią roku "22 Jump Street" (22.15), by noc zakończyć anarchią i krwawą masakrą czyli "Nocą Oczyszczenia: Anarchia" (00.30). BILETY: 30 zł - karnet na trzy filmy, 13 zł - pojedynczy seans. REZERWACJE W ZAKŁADCE KINO. Filmy dzięki uprzejmości United International Pictures.

"Zbaw nas ode złego"  - oficer nowojorskiej policji Ralph Sarchie (Eric Bana) prowadzi dochodzenie w sprawie serii tajemniczych morderstw. Pomaga mu niekonwencjonalny ksiądz renegat (Edgar Ramirez), którego wiara niejednokrotnie została poddana ciężkiej próbie. To właśnie Mendoza będzie starał się przekonać sceptycznego w swoim podejściu Sarchiego, że coraz bardziej przerażające wydarzenia to nic innego ale narastające z coraz większą mocą przypadki opętania. Wspólnymi siłami, policjant i ksiądz podejmą próbę odkrycia dowodów na istnienie tego, co Mendoza określa mianem zła pierwotnego. W tej sytuacji Sarchie będzie zmuszony do zakwestionowania swojego system wartości i przekonań, podejmując jednocześnie walkę ze złem, które zagraża nie tylko mieszkańcom miasta, ale również jego własnej rodzinie.

"22 Jump Street" - oficerowie Schmidt (Jonah Hill) i Jenko (Channing Tatum) przebrnęli już przez szkołę średnią (dwukrotnie) i czekają ich duże zmiany. Tym razem będą działać pod przykrywką w szkole wyższej. Kiedy jednak Jenko spotyka w szkolnej drużynie sportowej bratnią duszę, a Schmidt przenika do środowiska artystycznej bohemy, ich przyjaźń staje pod znakiem zapytania. Teraz nie chodzi już tylko o to, aby prowadzić śledztwo. Partnerzy muszą zdecydować, czy są w stanie wytrwać w dojrzałej relacji. Jeśli ci dwaj przerośnięci młodzi ludzie staną się w końcu prawdziwymi mężczyznami, uczelnia może okazać się najlepszą rzeczą, jaka ich spotkała.

„Noc Oczyszczenia: Anarchia” wprowadza widzów w świat przedstawiający czarną wizję społeczeństwa i malujący pesymistyczny obraz otaczającego świata. Amerykański rząd, kierowany obecnie przez organizację Nowych Założycieli Ameryki (New Founders of America - NFA), usankcjonował doroczną 12-godzinną Noc Oczyszczenia, podczas której działalność wszelkich służb bezpieczeństwa i szpitali zostaje zawieszona, a obywatele sami muszą się bronić i zaprowadzać porządek. Wszelkie wykroczenia, a nawet morderstwa nie spotkają się z żadną karą. Celem takiego działania jest ograniczenie przestępczości przez resztę roku, sprowadzając ją do poziomu poniżej jednego procenta.

3.08. – WSPÓLNE ŚPIEWANIE PIOSENEK POWSTAŃCZYCH Z OKAZJI 70. ROCZNICY WYBUCHU POWSTANIA WARSZAWSKIEGO
Rysunek1

3 sierpnia o godz.. 17.00 Miejski Dom Kultury w Radomsku zaprasza mieszkańców miasta na Plac 3 Maja do wspólnego śpiewania piosenek powstańczych. W koncercie poświęconym 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego wezmą udział: Chór „Złota Nutka” z Miejskiego Domu Kultury w Radomsku i „Chór „Złocisty Promień” Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Radomsku.
Dla publiczności przygotowane będą śpiewniki.

8.08 - ALEXIS NA PLENEROWEJ SCENIE MŁODYCH
Dfd

8 sierpnia o godz. 19.00 na Plenerowej Scenie Młodych wystąpi Alexis czyli Aleksandra Pułanik. Aleksandra od ponad roku należy do HNS Records, pod przewodnictwem Rafała Kaczmarczyka. Wykonuje muzykę pop/rock. Śpiewa "od zawsze". W jej najbliższych planach jest realizacja albumu w mrocznym klimacie, który prawdopodobnie przyjmie nazwę: "Kraina cieni". Znajdą się w nim głosy z różnych zakątków Polski. Na swoim koncie ma już kilka nagranych własnych kompozycji, ale wykonuje także covery, poezję śpiewaną. Jej głos pojawił się na płycie TrueDamusa, Hanysa, DaWIDa i kilku innych.

10.08 - PIKNIK MORSKI NA FOLWARKACH
Piknik%20morski

"Piknik morski", który odbędzie się w dzielnicy Folwarki (przy ul. Stara Droga) to kolejna muzyczna propozycja MDK Radomsko i Miasta Radomsko. Podczas pikniku wystąpi zespół BOSO z Łodzi, który porwie do wspólnej zabawy przy dźwiękach muzyki pop, rock i funky. Dla najmłodszych wystąpi Teatr PACUŚ z Łodzi, który zabawnie i kolorowo przedstawi spektakl pt. "Przygody Pana Kleksa". W programie także liczne gry i zabawy dla dzieci.

23.08 KONCERT ALEXANDRA SAMSONA
10445975_720438458023426_4025962830456048631_n

Alexander Samson podczas swojego koncertu w Radomsku, który odbędzie się Miejskim Domu Kultury w Radomsku, 23 sierpnia o godz. 19.00 zaśpiewa w duecie dwa utwory z Natalią Ćwiek.

Alexander Samson przedstawiciel stylu Chanson, poeta, kompozytor, autor tekstów utworów po które sięgają najznakomitsze gwiazdy estrady rosyjskiej i ukraińskiej. Śpiewał w duecie z takimi znakomitościami jak Vitas czy Alexander Marshall, z którym nagrał klip "Время - вор". Ostatni album artysty nosi nazwę „КУТЕРЬМА” i jest kolejnym potwierdzeniem talentu artysty oraz jego oryginalności. Alexander Samson swoją muzyką oraz osobowością sceniczną dostarcza wiele emocji i wrażeń, o czym będziemy mogli się przekonać osobiście na koncercie.


Aleksander Samson nie tylko włączył się w naszą kampanię społeczną „Wartości dla przyszłości”, ale też bardzo mocno podkreśla swoją sympatię do nas - Radomszczan. Artysta podczas koncertu pragnie zaznaczyć przyjaźń polsko- ukraińską, dlatego też zaprosił do duetu Natalię Ćwiek. Duet zaprezentuje się zarówno w języku polskim jak i rosyjskim.

Cena biletu 25PLN przedsprzedaż
30PLN w dniu koncertu

29.08 - YELLOWPOT - KONCERT W RAMACH PLENEROWEJ SCENY MŁODYCH
Logo_yp

Plenerowa Scena Młodych zaprasza na koncert zespołu "YellowPot" 29 sierpnia na Patio MDK. Zespół "YellowPot" powstał w 2013r. z potrzeby spełniania swoich marzeń. "Gramy rockowo: prosto, nienachalnie i przede wszystkim szczerze. Muzyka jest dla nas odskocznią od rzeczywistości, dlatego będąc na scenie chcielibyśmy zabrać wszystkich w podróż do świata naszych dźwięków, słów płynących prosto z serca oraz melodii, które zachęcą do bujania." Wstęp wolny


https://www.youtube.com/watch?v=wkVxwEDft54

Zespół YellowPot tworzą:
Piotr Garczarek – gitara
Sławomir Kała – klawisze
Marcin Kupczyk – wokal
Jakub Pilawka – bas
Paweł Rokosa – perkusja
Radosław Turski – gitara solo

SCENA MŁODYCH - HARMONOGRAM WYSTĘPÓW
Scena%20m%c5%81odych%20v2

Muzyka jest osobistym doświadczeniem, Twoją własną myślą i mądrością. Jeśli tym nie żyjesz - nie wydobędziesz muzyki z instrumentu. Uczą Cię, że w muzyce są pewne granice, ale przecież żadna sztuka nie jest ograniczona. Charlie Parker

Plenerowa Scena Młodych to propozycja Miejskiego Domu Kultury skierowana do młodych ludzi chcących zaprezentować swoją muzykę publiczności. Do udziału w prezentacjach zachęcamy zespoły, wokalistów, muzyków wykonujących różne gatunki muzyki.

Plenerowa Scena Młodych to miejsce i czas na konfrontacje własnych poszukiwań muzycznych, poznawanie innych twórców, wymiana doświadczeń i świetna zabawa.

Prezentacje odbywać się będą w każdy piątek o godz. 19.00 na PATIO Miejskiego Domu Kultury w Radomsku.

HARMONOGRAM WYSTĘPÓW W LIPCU

4 lipca, g.19.00 - koncert Studia Wokalnego działającego przy Miejskim Domu Kultury

11 lipca, g. 19.00 - recital Natalii Stolarskiej i Piotra Zygmy

18 lipca, g. 19.00 - koncert zespołu PUCHACZ

25 lipca, g. 19.00 - recital Natalii Ćwiek i Katarzyny Pachuty

HARMONOGRAM WYSTĘPÓW W SIERPNIU

1 sierpnia, g.19.00 - koncert zespołu JAMAJKI (Julia Dalkiewicz, Maja Baryś, Natalia Piasecka)

8 sierpnia, g. 19.00 - koncert Alexis (Oli Pułanik)

22 sierpnia, g.19.00 - koncert TheGrubyMC (Błażej Gołębiowski)

29 sierpnia, g.19.00 - koncert YELLOWPOT

(szczegóły dotyczące koncertów w zakładce KONCERTY)

21.09 - UMRZEĆ Z TĘSKNOTY - TEATR IM. S. JARACZA W ŁODZI
Bez%c2%a0tytu%c5%82u

„Umrzeć z tęsknoty czyli najpiękniejsze piosenki żydowskie” to muzyczno-teatralne widowisko wykonywane przez aktorów Teatru im. S. Jaracza w Łodzi. Dawny świat kultury żydowskiej zaklęty w piosenkach w wykonaniu młodych i utalentowanych aktorów. Artystom akompaniuje zespół muzyczny pod kierunkiem Teresy Stokowskiej-Gajdy. Zapamiętane obrazy, radosne, nostalgiczne i melancholijne melodie i poetyckie teksty przypomną orientalną, niezmiennie fascynującą kulturę jednego z najbardziej niezwykłych narodów.


21 września, g. 19.00 Scena Regionalna Teatru im. S. Jaracza w Łodzi w Miejskim Domu Kultury w Radomsku (s. widowiskowa)

Bilety: 25 zł (ulgowy), 20 zł (w Programie 60+), 30 zł (normalny)

DOM KULTURY POJEDZIE KOLOROWĄ LOKOMOTYWĄ
Kolorowa_lokomotywa_logo_pods

Ideą projektu będzie stworzenie oferty edukacyjnej w postaci programu edukacji ekologicznej, łączącego warsztaty artystyczne z praktycznymi zadaniami ochrony i pielęgnowania najbliższego otoczenia skierowanej do dzieci i młodzieży województwa łódzkiego. Działania warsztatowe mają za zadanie edukować i pobudzić w młodych ludziach potrzebę zgłębienia wiedzy z zakresu ochrony środowiska, wykształcić postawy proekologiczne, obudzić w odbiorcach indywidualną odpowiedzialność za stan środowiska.


Na projekt składają się warsztaty, konkursy, prelekcje, wycieczki. Działania warsztatowe mają za zadanie edukować i pobudzać w młodych ludziach potrzebę zgłębienia wiedzy z zakresu ochrony środowiska, wykształcić postawy ekologiczne i obudzić w odbiorcach indywidualną odpowiedzialność za stan środowiska. Celem pośrednim projektu jest również edukowanie i kultywowanie tradycji ludowej regionów Polski środkowej, gdzie w działaniach artystycznych przyroda jest podstawowym źródłem inspiracji artystycznej i materiałem wyjściowym do pracy twórczej. Nazwa projektu nawiązuje do tuwimowskiej „Lokomotywy”, z całą jej barwnością, złożonością i bogactwem zdarzeń. W organizowanym przez nas projekcie każde postępujące po sobie spotkanie artystyczne to kolejny wagon kolorowej lokomotywy.


Przez okres trzech miesięcy dzieci z województwa łódzkiego będą uczestniczyły w trzech rodzajach warsztatów, z których dwa będą miały miejsce w parkach krajobrazowych należących do Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego. Dzięki temu dzieci i młodzież województwa łódzkiego będą mogły poznać piękno regionu, w którym żyją. Przy okazji wycieczek dzieci zdobędą wiedzę na temat przyrody i jej ochrony oraz inspirację do działań artystycznych. Projekt został dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.
W ramach projektu odbędą się 3 typy spotkań ekologiczno- artystycznych:


09.07.2014
20.08.2014
SPOTKANIA WARSZTATOWE SZTUKI LUDOWEJ I RĘKODZIEŁA Z WYKORZYSTANIEM NATURALNYCH MATERIAŁÓW

Na każde ze spotkań warsztatowych składać się będą 3 typy warsztatów: plecionkarstwo, papieroplastyka, rzeźba
Warsztaty prowadzone będą przez twórców ludowych z terenu województwa łódzkiego, którzy dokonają opracowania autorskich programów i przeprowadzą warsztaty. To osoby, które od lat pracują z dziećmi i młodzieżą, dla których plony ziemi są podstawowym surowcem pracy warsztatowej, a świadomość ekologiczna wykładnią do prowadzenia zajęć artystycznych.


16.07.2014
13.08.2014
SPOTKANIA WARSZTATOWE W PLENERZE

W trakcie warsztatu odbędzie się prelekcja przyrodnika połączona z wycieczką na terenie Przedborskiego Parku Krajobrazowego Województwa Łódzkiego. Jednorazowe spotkanie warsztatowe w plenerze składać się będzie z 4 warsztatów do wyboru dla uczestnika: fotograficzne, malarstwa, collage, zajęcia z końmi.


30.07.2014
27.08.2014
SPOTKANIA WARSZTATOWE - EDUKACYJNE GRY TERENOWE

Edukacyjne gry terenowe odbywać się będą na terenie Lasu Łagiewnickiego w Łodzi.
Gra terenowa ma zadanie w atrakcyjny sposób zachęcić dzieci i młodzież do aktywnego poznawania otoczenia i uwrażliwiania na przyrodnicze elementy w naszym otoczeniu, wykorzystując przy tym zamiłowanie młodych osób do korzystania z technicznych nowinek oraz naturalną skłonność dzieci i młodzieży do rywalizacji. Gra nawiązuje do rozwijających się dynamicznie na całym świcie aktywności orienteringowych, łączących w sobie elementy poznawania otoczenia, aktywności fizycznej, rywalizacji.


ZAPISY W MIEJSKIM DOMU KULTURY W RADOMSKU
tel. 44/ 683 24 86, 44/ 68352 55

Informacja O Dofinansowaniu Pasek

DAGADANA Z POEZJĄ JANUSZA RÓŻEWICZA PARTNEREM "WARTOŚCI DLA PRZYSZŁOŚCI""
Dagadana_kwartet[1]

Zespół DAGADANA włączył się w kampanię społeczną pn. „Wartości dla przyszłości”, w ramach projektu „Ja, mój dom, moja ulica, moje życie – Program Rewitalizacji Społecznej na terenie Miasta Radomsko” - realizowany jest przez Miasto Radomsko i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Zespół DAGADANA w swym repertuarze wykorzystuje również utwory znakomitego radomszczanina - Janusza Różewicza. Utwory utwory wraz z przesłaniem na temat uniwersalnych wartości zostaną przesłane do „Kapsuły Czasu”. 
Fragment z oficjalnej strony DAGADANA: „ DAGADANA poprzez płytę “List do Ciebie”, przywraca pamięć o poecie Januszu Różewiczu. Zespół pragnie także zwrócić uwagę na to, jak ważne w dzisiejszym pędzącym świecie jest zatrzymanie się i poświęcenie czasu drugiej osobie. Stąd zachęta powrotu do pisania listów, tworzenia sztuki nie tylko w formie instant. To wyraz tęsknoty za przeszłością, w której tyle emocji wywoływało uchwycenie bezpowrotnej chwili.”


Od początku naszej kampanii mocno zaangażowany w jej realizację jest ukraiński artysta Alexander Samson, którego utwory odnoszą się do wartości życia i miłości. Artysta jest przedstawicielem muzyki stylu Chanson. Alexander Samson już niebawem odwiedzi Radomsko, ponieważ uświetni finał kampanii swoim osobistym udziałem. Warto wspomnieć, że poza ogromnym talentem muzycznym, posiada mistrzowskie osiągnięcia w Taekwondo – posiada czarny pas. Artysta jest absolwentem Państwowego Uniwersytetu Leningradzkiego – studiował fizykę kosmosu. Już w sierpniu Radomszczanie będą mieli okazję posłuchać repertuaru Alexandra Samsona na żywo oraz poznać jego serdeczne nastawienie do naszego Miasta.


Kolejnym artystą, który przekaże do „Kapsuły Czasu” swoje utwory jest światowej sławy, rosyjski artysta Vitas, W Rosji po raz pierwszy pojawił się na scenie w grudniu 2000 roku. Popularność zdobył śpiewając przebój Opera #2. Jego głos mieści się w zakresie 5-oktawowym, pozwala to mu osiągać rejestr gwizdkowy. Koncertuje na wszystkich kontynentach. W Polsce wystąpił w Sali Kongresowej w 2012r. Artysta nagrał wspólnie z Marylą Rodowicz przebój Crane's Crying (Płacz żurawi).
Wszystkim, którzy biorą udział w naszej kampanii serdecznie dziękujemy!!!! Dzięki Waszemu wsparciu oddajemy prawdziwą ideę przedsięwzięcia, którym jest promocja uniwersalnych wartości.
Przypominamy, że symbole wartości do „Kapsuły Czasu” można przekazywać do biura Projektu (ul. Narutowicza 59) i do MOPS w Radomsku (ul. Kościuszki 12a).WIĘCEJ INFORMACJI NA STRONIE http://www.mops-radomsko.pl/

Podziękowanie za XII Radomszczańskie Spotkania Integracyjne

Bez Tytułu

Miejski Dom Kultury w Radomsku składa wszystkim współorganizatorom i sponsorom XII Radomszczańskich Spotkań Integracyjnych serdeczne podziękowania za życzliwość, pomoc i zaangażowanie  w propagowanie idei integracji.
Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy wspomogli chorego Filipka Łabęckiego. Zebrana suma wynosi 2009,48 zł i 10 kronor.

Organizatorzy: Miasto Radomsko,Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Radomsku, Środowiskowy Dom Samopomocy w Radomsku, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, Stowarzyszenie Opiekunów i Rodziców Osób Niepełnosprawnych Koniczynka, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Radomsku, Wspólnota BETEL, Fundacja PROMIEŃ RADOŚCI, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radomsku, Centrum Integracji Młodzieży, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna.

SPONSORZY: ESBANK, GMINA KLESZCZÓW, PGK.
Dofinansowane ze środków PFRON.

Integracja 2014 Sponsorzy

II edycja BIENNALE MŁODYCH – PIĘKNE SZTUKI

LogoMiejski Dom Kultury w Radomsku już po raz drugi zaprasza do udziału w konkursie BIENNALE MŁODYCH – PIĘKNE SZTUKI. Szczegółowe informacje dotyczące udziału w konkursie zawarte zostały w regulaminie. Do pobrania tutaj

Zapraszamy do rezerwacji i sprzedaży internetowej

Od 1 lipca 2013 na stronie MDK Radomsko można rezerwować i kupować bilety na wydarzenia organizowane przez MDK.Wystarczy wybrać daną imprezę w jednej z zakładek: KINO, DKF, TEATR, KONCERTY i "kliknąć" na godzinę wydarzenia by zostać przekierowanym do panelu rezerwacji i sprzedaży.
Prosimy wszystkich zainteresowanych transakcjami internetowymi o zapoznanie się z regulaminem rezerwacji/sprzedaży (do pobrania tutaj) oraz regulaminem sali kinowej/widowiskowej (do pobrania tutaj)

Projekt współfinansowany ze środków PISF w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Kin.

Transferuj

"List do Ciebie" - już w sprzedaży
Front_okladki%20%20rgb_small

Album List do Ciebie ukazał się 15 lutego nakładem: DAGADANA, Narodowego Centrum Kultury i Etnoteka.pl.

Tym razem słynąca z niesztampowego łączenia folkloru z muzyką elektroniczną grupa sięgnęła po twórczość niesłusznie zapomnianego poety – Janusza Różewicza. Promocji albumu towarzyszyć będzie trasa koncertowa.

„List do Ciebie” to studyjny album, na którym łączą się charakterystyczne dla zespołu DAGADANA brzmienia z twórczością mało znanego w Polsce poety, Janusza Różewicza (brata Tadeusza i Stanisława). „Musimy opowiedzieć historię tej niesamowitej, utalentowanej postaci” – podkreślają muzycy, którzy ostatnie miesiące intensywnie podróżowali po całym świecie, koncertując m.in. w Azji, Europie i Ameryce Południowej.

Nowy album składa się z jedenastu utworów. Starannie wybrane teksty Janusza Różewicza przenikają się świetnie z warstwą brzmieniową nagranego materiału. Za pomocą muzyki DAGADANA próbuje podkreślić piękno twórczości młodego poety, którego świat nie zdążył poznać i docenić. Muzycy mają nadzieję, że to niecodzienne połączenie ułatwi wierszom trafienie do jak największego grona odbiorców. Projekt wspiera również rodzina poety, w tym jego brat – Tadeusz Różewicz.

Do współpracy przy albumie grupa zaprosiła amerykańskiego perkusistę Franka Parkera (współpracował m.in. z Kurtem Ellingiem, Randym Breckerem i Johnem Patituccim), a nad całością produkcji muzycznej czuwał Marcin Pospieszalski (wcześniej współpracował m.in. z zespołami: Armia, Raz Dwa Trzy, Martyna Jakubowicz, Zakopower, Tie Break, Young Power, Soyka Yanina & Kompania oraz z Anną Marią Jopek).

Na szczególną uwagę zasługuje również sposób wydania albumu. Oprócz płyty CD opakowanie zawiera bowiem wybór wierszy Janusza Różewicza (w polskim, ukraińskim i angielskim tłumaczeniu), komentarze wielu znamienitych dziennikarzy, muzyków i twórców kultury, a także list od DAGADANA. Całość ilustrują specjalnie na tę okazję przygotowane kolaże. Muzycy sięgnęli do rodzinnych archiwów i udostępnili znalezione w nich zdjęcia. Na klimatycznych fotografiach odnaleźć można niejedną znajomą twarz.

Trzy dni przed premierą płyty zespół wyruszył w trasę koncertową. Grupa odwiedziła i odwiedzi nie tylko duże ośrodki (m.in. Białystok, Poznań, Szczecin, Warszawę czy Wrocław), ale także mniejsze miasteczka (np. Strumień). Koncertom towarzyszyć będzie akcja pisania i wysyłania listów. Każdy, kto przybędzie na koncert DAGADANA, będzie mógł wysłać niepowtarzalną pamiątkę do swoich bliskich.

Pierwsza odsłona trasy (dalsze aktualizacje na www.dagadana.pl i www.facebook.com/dagadana )

12.02 Wrocław - Firlej

13.02 Kalisz - Pod Muzami

15.02 Pszczyna - Bugsy Jazz Club

05.03 Szczecin - Rocker Club

06.03 Gdynia - Ucho

07.03 Bydgoszcz - Węgliszek

08.03 Białystok - Fama

09.03 Toruń - Lizard King

15.03 Strumień - Gimnazjum

29.03 Poznań - Teatr Nowy

Album List do Ciebie ukazał się nakładem: DAGADANA, Narodowego Centrum Kultury i Etnoteka.pl. Partnerami wydawnictwa i trasy koncertowej są Narodowy Instytut Audiowizualny (NInA), Poczta Polska oraz Związek Artystów Wykonawców STOART. Płyta powstała w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2014-2020. Wydawnictwo wspiera, dystrybuuje i promuje Agencja Koncertowo-Wydawnicza Karrot Kommando.

http://www.youtube.com/watch?v=6KRTX-Mn8zk

Radomszczański Sztab 22. Finału WOŚP rozliczony!
Scan

Działający w Miejskim Domu Kultury w Radomsku Sztab WOŚP otrzymał oficjalne pismo z Fundacji, dotyczące rozliczenia i zakończenia współpracy podczas 22. Finału WOŚP. Podczas tegorocznej akcji zebraliśmy kwotę 86.717, 27 zł.

Zakończyliśmy Inicjatywy lokalne 2013
Dsc04236

„Sztuka jest w nas” to tytuł pierwszej zwycięskiej inicjatywy lokalnej, prezentowanej i podsumowanej 23 listopada w MDK Radomsko. Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest Marta Margoła. Na wystawie podsumowującej kilka tygodni warsztatów artystycznych można było obejrzeć ręcznie malowane tkaniny oraz biżuterię wykonaną z tradycyjnych koralików i półfabrykatów, a także tworzoną metodą filcowania. Po otwarciu wystawy odbyły się ostatnie warsztaty podsumowujące projekt, podczas których wykorzystano materiały pozostałe z wcześniejszych warsztatów – dzieci i dorośli szyli m.in. torebki z filcu.

Wystawa fotograficzna i gazetka to efekt warsztatów dziennikarskich i fotograficznych ph. „Kultura?Spoko!” 24 listopada odbyło się podsumowanie warsztatów. Podczas zajęć dziennikarskich młodzi ludzie poznawali m.in. zasady redagowania gazetki czy poprawnego przeprowadzania wywiadu. Zwieńczeniem zajęć było wydanie gazetki „Kultura?Spoko!”. Natomiast kurs fotograficzny podsumowała wystawa najciekawszych zdjęć powstałych w czasie warsztatów. Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest Centrum Integracji Młodzieży Radomsko.

Tego dnia nastąpiła też prezentacja spektaklu pt.”Kubuś Puchatek” z wykorzystaniem języka migowego. Przez prawie dwa miesiące dzieci ćwiczyły role łącząc język migowy i werbalny. Przygotowywały także scenografię. Efektem był wspaniały, kolorowy spektakl opowiadający o przygodach tytułowego Kubusia Puchatka. Autorkami projektu są Katarzyna Winczek i Marta Molińska.

„Mandala dla Radomska” to tytuł przedostatniego projektu Inicjatyw lokalnych 2013, którego podsumowanie nastąpiło w sobotę 30 listopada. Realizatorzy – Iga Borowiecka – Grzywacz i Uczestniczki zaprezentowali dokumentację fotograficzną projektu oraz film ilustrujący przebieg projektu.Założeniem projektu „Mandala dla Radomska” było zamalowywanie zdewastowanych ścian radomszczańskich kamienic, parkanów, płotów muralami wykonanymi przez młodzież.

Inicjatywy lokalne 2013 zakończyły się spektaklem "Dzieje (się) świata wg Teatrzyku Zielona Gęś Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego" w ramach projektu "Teatr nas uczy pogody" zakończyły się 30 listopada radomszczańskie inicjatywy lokalne. Realizatorzy projektu członkowie Uniwersytetu Trzeciego Wieku "Wiem więcej" przez dwa miesiące pracowali pod opieką reżysera spektaklu Agnieszki Chrząszcz. Intensywne próby i warsztaty teatralne zaowocowały inscenizacją wybranych scenek dramatycznych zaczerpniętych z Teatrzyku "Zielona Gęś" K.I. Gałczyńskiego. Seniorzy, którzy po raz pierwszy brali udział w tego rodzaju przedsięwzięciu, doskonale wyeksponowali drzemiące w miniaturach groteskę, absurd i humor Gałczyńskiego. Udowodnili również, że każdy może realizować swoje artystyczne marzenia - wiek nie gra roli.


Zapraszamy na profil Inicjatyw na profilu na Facebooku

Wszystkie wydarzenia dofinansowane ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Dom Kultury + Inicjatywy lokalne 2013.


Stopka

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW NARODOWEGO CENTRUM KULTURY W RAMACH PROGRAMU DOM KULTURY + INICJATYWY LOKALNE 2013

Realizujemy projekty!

Dzięki dofinansowaniu rozpoczynamy realizację pięciu wybranych projektów w ramach Programu Narodowego Centrum Kultury Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2013.


Po zakończeniu pierwszej części zadania dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Dom Kultury + Inicjatywy lokalne 2013, wszyscy z niecierpliwością oczekiwali na decyzję, czy pomysły lokalnych liderów zostaną sfinalizowane. Ku radości pomysłodawców decyzja dotycząca dofinansowania jest pozytywna. Rozpoczynamy pracę nad projektami:


1. Mandala dla Radomska - graffiti - autorką projektu jest Iga Borowiecka- Grzywacz.
Projekt przewiduje wykonanie murali na terenie miasta. Zakłada współpracę radomszczańskiej młodzieży ze studentami Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie.

2. Spektakl teatralny z wykorzystaniem języka migowego Kubuś Puchatek – autorkami projektu są Katarzyna Winczek i Marta Molińska.
Koncepcją projektu jest przygotowanie spektaklu teatralnego Kubuś Puchatek z wykorzystaniem języka migowego, który jest przeznaczony dla dzieci i młodzieży słyszących i z wadą słuchu. Głównym celem projektu jest przełamywanie barier, integracja ze światem słyszących i niesłyszących oraz zwiększenie ilości przedstawień teatralnych w języku migowym.


3. Sztuka jest w nas – pomysłodawczynią warsztatów jest Marta Margoła.
Projekt skierowany jest do młodych radomszczan i ich rodziców. W ramach projektu przeprowadzone zostaną warsztaty artystyczne, na których uczestnicy będą mogli poznać cztery techniki rękodzielnicze: filcowanie na mokro i sucho, wyrób biżuterii, sutasz i malowanie na jedwabiu. Uwieńczeniem twórczej pracy będzie wystawa w Miejskim Domu Kultury. Oprócz niezapomnianych wrażeń i świetnej zabawy, każdy uczestnik zabierze ze sobą wykonane przez siebie przedmioty.


4. Teatr nas uczy pogody – projekt, który powstał z inspiracji Członków Radomszczańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Wiem Więcej.
Inicjatywa „Teatr nas uczy pogody” jest ściśle związana z działaniami kulturalnymi mającymi na celu szerzenie i zachęcanie do czynnego udziału w kulturze mieszkańców miasta - przygotowaniem i prezentacją spektaklu teatralnego grupy seniorów.

5. KULTURA! SPOKO! – pomysłodawcami projektu jest Centrum Integracji Młodzieży Radomsko.
Projekt będzie przebiegał dwutorowo. Zaplanowano warsztaty dziennikarskie i fotograficzne w plenerze. Zwieńczeniem kursu fotograficznego będzie wydruk wybranych fotografii. Warsztaty dziennikarskie natomiast zakończą się wydaniem gazetki „KULTURA? SPOKO!”. Młodzi ludzie pod okiem profesjonalisty zdobędą pierwsze szlify dziennikarskie, nauczą się tworzenia gazety od podstaw, zdobędą umiejętności tworzenia w ciekawy sposób artykułów dla młodzieży. 


Stopka