MDK

Top-foto

TYDZIEŃ Z TEATREM (25.03-1.04.)

56. Międzynarodowy Dzień Teatru zostanie zainaugurowany spektaklem pt. "Umrzeć z tęsknoty" 25 marca 2017. Tym samym w MDK Radomsko rozpocznie się "Tydzień z teatrem". W ramach Poranka Teatralnego (26 marca 2017) najmłodsi będą mogli obejrzeć
prezentacje teatralne grupy „Skandalek I” i „Skandalek II” w reż. Rafała Mikołajewskiego.
Kolejny spektakl to prezentacja pt. "Dlaczego dorośli nie mogą latać" Grupy Teatralnej BAT - Scena Dorosłych MCK Bełchatów (27 marca 2017). Natomiast 28 marca odbędzie się prezentacja teatralna "Adam i Ewa" w reż. Anity Pawlak-Zygmy w wyk.Młodzieżowej Grupy Teatralnej "Rekwizytornia teatr". "Tydzień z teatrem" zakończy się spektaklem dla dzieci pt. "Samograj" w wykonaniu Teatru Pinokio w Łodzi.

Podczas "Tygodnia z teatrem" odbędzie się również XVI Przegląd Małych Form Teatralnych - ogólnopolski konkurs skierowany do amatorskich grup teatralnych (30 i 31 marca 2017). Imprezom towarzyszyć będzie wystawa Grega Noo-Waka "Mistrzowie zza kulis" (foyer kinowe) udostępniona przez Teatr im.S.Jaracza w Łodzi.

SZCZEGÓŁOWY OPIS SPEKTAKLI, REZERWACJE I SPRZEDAŻ ON-LINE W ZAKŁADCE TEATR

Międzynarodowy Dzień Teatru to święto ustanowione z inicjatywy Międzynarodowego Instytutu Teatralnego w 1961 r. dla upamiętnienia otwarcia w Paryżu (27 marca 1957 r.) Teatru Narodów – festiwalu, na którym spotkały się zespoły z obu stron „żelaznej kurtyny”.
[źródło: http://dotknij-teatru.pl]

ORĘDZIE DO POLSKIEGO ŚRODOWISKA TEATRALNEGO NA MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TEATRU
Madziksprzedaz_20080327_105037_001

27 marca Międzynarodowy Dzień Teatru obchodzony jest na świecie po raz 56. Święto to zostało ustanowione w 1961roku, dla upamiętnienia inauguracji w Paryżu w 1957 roku Teatru Narodów - festiwalu, na którym po raz pierwszy na jednej scenie spotkały się zespoły z obu stron "żelaznej kurtyny”. Z tej okazji co roku publikowane jest orędzie adresowane do całego teatralnego świata w tym także do polskiego środowiska teatralnego.  W tym roku poproszony o jego napisanie został Leszek Mądzik - scenograf, reżyser, malarz, fotograf. Profesor warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Scenografii oraz Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

,,Są przestrzenie, w których czujemy się bezpiecznie, mimo że dotykają one przeżyć zarówno bolesnych jak i radosnych. Stają się domem otwartym, przygarniającym tych, którzy szukają i tych, którzy zbliżyli się do tajemnicy prawdy o nas samych. Teatr jest taką świątynią, do której tłumnie bądź samotnie zdążamy, by przeżyć spotkanie z drugim człowiekiem, ufni w jego szczerość, wrażliwość i talent. Tego intymnego spotkania pragną tak twórcy jak i widzowie. Teatr prowadzi nas w świat, gdzie marzenia, pragnienia są na wyciągniecie ręki. Poddajemy im się, wyrażając wdzięczność nie tylko brawami, ale i ciszą. A jeżeli jeszcze ta cisza potrafi się przebić przez zgiełk, który nas czeka po wyjściu z teatru, to misja teatru jest spełniona. Błogosławieństwem teatru jest nie tylko fakt, że człowiek człowiekowi przekaże swoje przeżycia, ale że wychodzi z tego spotkania wzbogacony o doświadczenia, których dotąd nie znał.  W swoim pędzie świat wyręcza nas z myślenia, nie dając przystani na namysł. Może świat opamięta się dopiero wtedy, kiedy przeczuje absurdalność swojej drogi. To na tej drodze powinniśmy stawiać teatry wybudowane nie tyle z betonu, ile z prawdy. Obrazy spektakli powinny krzyczeć dramatem człowieka, który wtapia się w scenografię spalonego Aleppo. Mamy może niewiele dróg, które prowadzą do uratowania człowieka, ale na pewno jedną z nich, choć nieraz błotnistą i trudną, jest teatr. Swoją terapię rozpoczął jeszcze przed wiekami, ale to dzisiaj wyjątkowo jej potrzebujemy."

Leszek Mądzik

IV FESTIWAL MUZYCZNY ROCKOWANIE 2017
Rockowanie

Już po raz czwarty Łódzki Dom Kultury zaprasza zespoły muzyczne do udziału w Festiwalu Muzycznym ROCKOWANIE 2017.

FESTIWAL MUZYCZNY ROCKOWANIE skierowany jest do grup muzycznych, których twórczość oscyluje w obrębie szeroko pojętej muzyki rockowej. Jego głównym celem jest prezentacja i promocja dorobku artystycznego zespołów muzycznych, konfrontacja osiągnięć artystycznych, wspieranie interesujących form działalności artystycznej wzbogacających kulturę muzyczną oraz stworzenie warunków do wymiany doświadczeń między wykonawcami i instruktorami.

Organizatorami Festiwalu są: Łódzki Dom Kultury i Radio Łódź S.A.

Współorganizatorzy:
-Miejski Dom Kultury w Radomsku, ul. Brzeźnicka 5
-Miejski Ośrodek Kultury w Skierniewicach, ul. Wita Stwosza 2/4
-Wieluński Dom Kultury, ul. Krakowskie Przedmieście 5
-Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie, Pl. Narutowicza 1a
-Kutnowski Dom Kultury, ul Stanisława Żółkiewskiego 4

Szczegółowe informacje, regulamin i karta zgłoszenia dostępne są na stronie Łódzkiego Domu Kultury http://www.ldk.lodz.pl/festiwal-muzyczny-rockowanie-2017.aspx
Zgłoszenia przyjmowane są w formie elektronicznej na adres: rockowanie@ldk.lodz.pl lub w formie pisemnej na adres: Łódzki Dom Kultury, ul. Traugutta 18, 90-113 Łódź z dopiskiem „Rockowanie”.

Termin rejestracji zgłoszeń upływa 31.03.2017 r.

IX EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU POETYCKIEGO IM. JANUSZA RÓŻEWICZA
Logo%20rof

21 marca został ogłoszony regulamin IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Janusza Różewicza. Konkurs jest dwuetapowy i skierowany do autorów przed debiutem. Warunkiem uczestnictwa w pierwszym etapie jest nadesłanie 5 wierszy własnego autorstwa (w 4 egzemplarzach), które nie były dotychczas publikowane Utwory podpisane godłem (słownym pseudonimem) należy przesłać do 1 sierpnia 2017 r. na adres: Miejski Dom Kultury, ul. Brzeźnicka 5, 97-500 Radomsko, dopisek „Konkurs poetycki”. Utwory będą oceniane przez jury w składzie: Bohdan Zadura (poeta, prozaik, krytyk literacki, redaktor naczelny czasopisma „Twórczość”), Ireneusz Kaczmarczyk (poeta, krytyk, publicysta, wykładowca akademicki) i Dorota Koman (poetka, autorka radiowych i telewizyjnych audycji o książkach).
Nagrodę stanowi druk utworów w formie tomiku poetyckiego – nakład 1000 egzemplarzy.

Zainteresowanych prosimy o zapoznanie się z Regulaminem Konkursu (do pobrania TUTAJ ).

25.03.-1.04 - TYDZIEŃ Z TEATREM
Teatr

56. Międzynarodowy Dzień Teatru zostanie zainaugurowany spektaklem pt. "Umrzeć z tęsknoty" 25 marca 2017. Tym samym w MDK Radomsko rozpocznie się "Tydzień z teatrem". Kolejny spektakl to prezentacja pt. "Dlaczego dorośli nie mogą latać" Grupy Teatralnej BAT - Scena Dorosłych MCK Bełchatów (27 marca 2017). "Tydzień z teatrem" zakończy się spektaklem dla dzieci pt. "Samograj" w wykonaniu Teatru Pinokio w Łodzi.Imprezom towarzyszyć będzie wystawa Grega Noo-Waka "Mistrzowie zza kulis" udostępniona przez Teatr im.S.Jaracza w Łodzi.

SZCZEGÓŁOWY OPIS SPEKTAKLI, REZERWACJE I SPRZEDAŻ ON-LINE W ZAKŁADCE TEATR

Międzynarodowy Dzień Teatru to święto ustanowione z inicjatywy Międzynarodowego Instytutu Teatralnego w 1961 r. dla upamiętnienia otwarcia w Paryżu (27 marca 1957 r.) Teatru Narodów – festiwalu, na którym spotkały się zespoły z obu stron „żelaznej kurtyny”.
[źródło: http://dotknij-teatru.pl]

30 - 31.03.2017 – XVI PRZEGLĄD MAŁYCH FORM TEATRALNYCH
Pmft

W Miejskim Domu Kultury w Radomsku 30 i 31 marca 2017 r. odbędzie się XVI edycja Przeglądu Małych Form Teatralnych. Celem przeglądy jest m.in.: prezentacja osiągnięć i propagowanie tradycji teatrów amatorskich, zachęcenie dzieci i młodzieży do czynnego udziału w amatorskim ruchu teatralnym, wymiana doświadczeń i podnoszenie poziomu artystycznego amatorskich zespołów teatralnych, umożliwienie amatorskim zespołom teatralnym publicznej prezentacji własnych dokonań artystycznych.

30.03.2017 r. godz. 9.00 – dziecięce teatry szkolne i pozaszkolne (dwie kategorie wiekowe):
- uczniowie szkół podstawowych,
- uczniowie gimnazjów.

31.03.2017 r. godz. 9.00 – młodzieżowe teatry szkolne i pozaszkolne:
- uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.

Do pobrania: scenariusz przeglądu

1.04.-SAMOGRAJ - SPEKTAKL DLA DZIECI (TYDZIEŃ Z TEATREM)
Plakatsamograj

"Tydzień z teatrem" obejmuje również propozycje dla najmłodszych. 1 kwietnia 2017 (sobota) o godz. 15.00 odbędzie się spektakl "Samograj" Teatru Pinokio w Łodzi, a wcześniej warsztaty dla pedagogów.

"Nic się nie dzieje samo, tylko czasem trudno nam dostrzec siłę, która zmienia rzeczywistość. Słyszymy dźwięk, ale nie wiemy skąd się wydobywa. Widzimy obrazy pełne niezliczonych barw, ale nie wiemy do kogo należy pędzel, który je rozprasza. Przyglądamy się światu wokół nas by odkryć kto jest autorem partytury, która czyni go tak niezwykłym, ale gubimy się w pułapce domysłów. I choć nie wiemy, w czym tkwi tajemnica, jesteśmy przecież jej częścią. A gdybyśmy tak, odrzucając obawę przed konsekwencjami, spróbowali w przestrzeni sceny sami stworzyć świat, ulegając przemożnej sile kreacji… Może uda nam się choć trochę zbliżyć do tajemnicy, której wszyscy szukamy. Bez zbędnych słów, za pomocą obrazu i muzyki oddamy się przyjemności animacji, poszukując świata poezji i iluzji" [źródło: www.teatrpinokio.pl]

Reżyseria: Konrad Dworakowski

Występują: Żaneta Małkowska, Małgorzata Krawczenko, Hanna Matusiak, Ewa Wróblewska, Piotr Osak, Łukasz Batko, Łukasz Bzura, Natalia Wieciech

Spektakl dla dzieci w wieku 5+

Bilety:

PRZEDSPRZEDAŻ
15 zł dla dzieci i dorosłych – bilety pojedyncze,
10 zł dla dzieci i dorosłych – bilety dla grupy od 20 osób.

31 MARCA i 1 KWIETNIA 2017
20 zł dla dzieci i dorosłych – bilety pojedyncze,
15 zł dla dzieci i dorosłych – bilety dla grupy od 20 osób.

WARSZTATY DLA PEDAGOGÓW godz.12.00 - 14.30 (Galeria MDK)

Warsztaty „Włącz teatr” to działania Teatru Pinokio na rzecz stworzenia platformy systemowego wsparcia i podnoszenia kompetencji nauczycieli/pedagogów w obszarze edukacji teatralnej. Spotkanie będzie wprowadzeniem do tematów podjętych w spektaklu "Samograj". Efekty spotkań warsztatowych oraz wnioski z wymiany doświadczeń między nauczycielami, uzupełnią publikację "Bagaż doświadczeń" tworzoną przez Teatr, a służącą nauczycielom do pracy ze spektaklami Teatru Pinokio. Uruchamianie refleksji uczestników poprzez samodzielne użycie przez nich żywego języka teatru pozwoli zdobyć konkretne umiejętności oraz w świadomy i twórczy sposób wprowadzić młodych widzów w świat teatru. Przyczyni się także do rozwoju kompetencji społeczno-kulturowych, niezbędnych w pracy pedagoga i wychowawcy.

Prowadzący: Konrad Dworakowski oraz Alina Markiewicz

01.04 - WERNISAŻ JANA NITECKIEGO - PIETY. SKAMIENIAŁA BOLEŚĆ
Wystawa%20piety

Zapraszamy 1 kwietnia o godz. 17.00 na wernisaż wystawy fotografii Jana Niteckiego pt. "Piety. Skamieniała boleść". Piety są przedstawieniami rzeźbiarskimi lub malarskimi jednego z najbardziej przejmujących tematów w sztuce chrześcijańskiej; ukazują Matkę Boską Bolesną trzymającą na kolanach zdjętego z krzyża jej Syna. Prezentowane na wystawie zdjęcia odzwierciedlają zarówno różne formy i style tworzonych w sztuce chrześcijańskiej Piet, jak i też różne miejsca ich występowania – zarówno w kraju, jak i na świecie.

Tak więc prezentowane są jedne z najstarszych gotyckich Piet w Polsce, jak Pieta z Lubiąża (około 1360 r.), Pieta z Nowej Cerkwi (koniec XIV w.) – poprzez liczne Piety XV- wieczne spotykane w bazylikach, katedrach, sanktuariach maryjnych oraz muzeach diecezjalnych i archidiecezjalnych Gdańska, Krakowa, Wrocławia, Świdnicy, Skulska, Limanowej, Nysy, Opola, Płocka, Jarosławia, Leżajska, Gdyni, Koszęcina, Tczewa czy Pelplina.

Zdjęcia Piet z okresów późniejszych po współczesność - prezentowane są z bazylik, sanktuariów i kościołów zarówno miast polskich, jak i też włoskich, portugalskich, francuskich czy amerykańskich. Część zdjęć prezentuje także Piety z obszaru tzw. Sacrum przydrożnego – z kapliczek i figur przydrożnych; niektóre z nich mają po kilkaset lat i pomimo upływu czasu i zmiennych warunków atmosferycznych – nadal są zachowane dzięki konserwacji i opiece mieszkańców, m.in. takich miejscowości jak: Włostów, Krzyżanowice, Królówka, Nietulisko Małe czy Żbikowice. Wystawa, z uwagi na złożoność jej projektu, łączy w sobie walory zarówno artystyczne, jak i poznawczo - edukacyjne.


Jan Nitecki - miłośnik obiektów sakralnych i ikonografii, pedagog - absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, publicysta prasowy i autor pięciu książek. Fotografia od kilkunastu lat stanowi jedną z jego pasji życiowych. Jego zdjęcia prezentowane były na indywidualnych wystawach w Radomsku, Łodzi i Piotrkowie Trybunalskim. m.in. takich jak: Pejzaże sakralne, Piety, Sacrum przydrożne, Pomniki św. Jana Pawła II, Kapliczki. Znaki wiary pokoleń ; w grudniu 2007 został laureatem (III nagroda) ogólnopolskiego konkursu fotograficznego T.K. Niedziela. Obecna wystawa Piety. Skamieniała boleść – jest odzwierciedleniem jego zauroczenia tym tematem pasyjnym.

Sala kameralna, 01.04.2017 r. godz. 17.00, wstęp wolny.

02.04 - KONCERT PAPIESKI
Koncert%20papieski

Zapraszamy 2 kwietnia o godz. 17.00 na koncert słowno-muzyczny, przygotowany z okazji rocznicy śmierci Ojca Św. Jana Pawła II. Koncert „Jan Paweł II - Pielgrzymki do świata”  złożony jest z utworów muzycznych, które towarzyszyły Papieżowi podczas Jego licznych pielgrzymek do różnych krajów, zarówno w czasie uroczystości oficjalnych (powitalnych) jak też kameralnych. Podczas spotkania publiczność usłyszy wybrane utwory (z ponad 100 krajów), które ze względu na dużą różnorodność, także kulturową, należą do najbardziej atrakcyjnych. Są to m.in. utwory z Polski, Irlandii, Japonii, Korei, Filipin, Anglii, Francji, Niemiec, Włoch i wielu innych.

Występują: Natalia Czumak (bandura, śpiew) i Jerzy Czumak (akordeon).

Prowadzenia: Katarzyna Tulik - (absolwentka Papieskiej Akademii Teologicznej)
Słowo wiążące zawiera ciekawostki z pielgrzymek Ojca Św. oraz cytaty z Jego poezji a także fragmenty listów (w tym sympatycznych listów dzieci piszących do Ojca Św.) i wypowiedzi największych światowych polityków i ludzi kultury.


Sala kameralna, 02.04.2017 godz. 17.00, bilety 1 zł (w kasie MDK)

07.04 - MEBLE Z RADOMSKA W XX-LECIU MIĘDZYWOJENNYM
Plkata

Zapraszamy 7  kwietnia o godz. 17.00 na drugie spotkanie w ramach projektu "Wieczorek radomskowski". Wspólną historię i promocję miasta łączą meble i to one staną się głównym tematem wykładu. Podczas spotkania będzie także możliwość rozmowy o zakładach fotograficznych działających w okresie międzywojennym, o starych meblach z miejscowych fabryk, a także o wyrobach rękodzielników.
Uczestników spotkania zachęcamy do przyniesienia rodzinnych pamiątek i podzielenia się z innymi ich historią.

Dyskusje poprowadzą beneficjentki: mgr Justyna Drozdek i mgr Dorota Chmielewska.


Galeria MDK, 7.04. godz. 17.00, wstęp wolny.

ROF Z DOTACJĄ MKiDN!
R%c3%b3%c5%bcewicz%20open%20festiwal

Z radością informujemy, że MDK Radomsko zdobył dotację na realizację Różewicz Open Festiwal 2017. Dofinansowanie w wysokości 55 000 zł przyznał Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Teatr i Taniec. Wniosek przygotowany przez MDK znalazł się w grupie najwyżej punktowanych projektów spośród 284 złożonych wniosków.

KOALICJE KULTURY 2017
Logo-light

Po raz drugi „Koalicje Kultury” realizują konkurs grantowy, którego głównym celem jest wspieranie współpracy pomiędzy podmiotami reprezentującymi sektor kultury i sektor edukacji w realizowaniu wspólnych przedsięwzięć z zakresu edukacji i animacji kulturowej.
Udział w konkursie mogą wziąć osoby fizyczne, podmioty sektora publicznego i organizacje pozarządowe, prowadzące działalność w województwie łódzkim. Koalicję konkursową na rzecz projektu mogą zawiązać na przykład: dom kultury i gimnazjum, muzeum i grupa nauczycieli, niezależny animator i szkoła podstawowa.

Organizatorem konkursu jest Muzeum Sztuki w Łodzi, operator regionalny programu Bardzo Młoda Kultura i to do nas drogą elektroniczną należy przesyłać zgłoszenia, ale oceną wniosków zajmie się niezależne, zewnętrzne jury. W jego skład wejdą eksperci na co dzień niezwiązani z województwem łódzkim, którzy ocenią projekty między innymi pod kątem ich oryginalności i kreatywności, ale też społecznej odpowiedzialności czy otwarcia na środowiska defaworyzowane. Co ważne, od beneficjenta nie jest wymagany wkład własny do projektu. W tym roku konkurs jest dwueatpowy. Spośród zgłoszeń jurorzy wybiorą 28 projektów, a ich pomysłodawcy wezmą udział w cyklu obligatoryjnych szkoleń, w czasie których dopracują i urealnią swoje pomysły. Szkolenia będą miały formułę jednodniowych intensywnych warsztatów, a odbędą się w wiosenne soboty: 25 marca, 1 kwietnia, 8 kwietnia i 22 kwietnia. Następnie, autorzy projektów wyłonionych w pierwszym etapie będą mieli czas do 28 kwietnia na doszlifowanie formularzy aplikacyjnych. Wreszcie jury przyjrzy się poprawionym wnioskom. Ostatecznie zrealizowanych zostanie 14 projektów. Ich autorzy podpiszą z organizatorem umowę o współpracy, określającą szczegółowe zasady finansowania i rozliczenia projektu. Nagrodzone projekty muszą zostać zrealizowane i rozliczone do 31 października 2017. Łączna wartość grantów w tegorocznej edycji to 140 000 złotych.

Nabór aplikacji trwa od 1 do 28 lutego 2017 roku. Uczestnicy konkursu składają koncepcję projektu na przedsięwzięcie edukacyjno-animacyjne na formularzu, który pobrać można poniżej. Wypełniony formularz zapisany w formacie pdf, należy przesłać drogą elektroniczną na adres konkurs@koalicjekultury.pl.

Wszystkie informacje o konkursie znajdą Państwo w załączonych dokumentach.

FORMULARZ APLIKACYJNY

KATALOG KOSZTÓW KWALIFIKOWANYCH

REGULAMIN KONKURSU

OGŁOSZENIE NABORU

WŁODZIMIERZ KNAŚ JAZZ PROJEKT - PO PIĄTE
Knas

„... komponowanie „do szuflady” ma również swoje dobre strony; kiedy przyjdzie odpowiednia chwila zaglądasz do niej i wybierasz to, co jest ci potrzebne. Dokładnie tak było podczas wyboru repertuaru na tę płytę. Gdy MDK zaproponował mi prezentację mojej muzyki, pierwszym odruchem było wysunięcie szuflady. Dlatego m.in. znalazła się na niej „Samba TV”, utwór-czołówka skomponowany dla lokalnej telewizji, czy „Życie nocnych ludzi”, który w latach 80. wykonywałem z tekstem, wraz z pop-rockowym zespołem KONTRAKT. Z „szufladowego” repertuaru stworzonego dla zespołów ZA PIĘĆ DWUNASTA i BYLE DO WIOSNY wybrałem bossa novę „Tańczmy razem”. Kilka utworów napisałem jednak niedawno z myślą o umieszczeniu ich na płycie, by stanowiła wiarygodne spectrum. Wszystkie te utwory są oczywiście jedynie pretekstem do kreowania muzyki, która będąc improwizowaną staje się muzyką autorską każdego z wykonawców...”

W ramach obchodów 750-lecia lokacji miasta Radomska Miejski Dom Kultury wydał wyjątkową płytę radomszczańskiego muzyka - Włodzimierza Knasia. Włodzimierz Knaś - Jazz Projekt pt. Po piąte zawiera utwory: "z tobą", "po piąte", "samba TV", "życie nocnych ludzi", "ulica reymonta", "spadochron", "tańczmy razem".


Płytę do nabycia w kasie MDK w cenie 20 zł.

25.FINAŁ WOŚP PODSUMOWANY
Ma%c5%82y%20baner%20na%20stron%c4%99

9 lutego 2017 r. otrzymaliśmy od Fundacji WOŚP informację sms: „ Raz jeszcze serdecznie dziękujemy za zaangażowanie, cierpliwość i czas, który nam poświęcasz. Za moc pozytywnej energii, dzięki której wierzymy, że wszystko jest możliwe. Miło nam poinformować, że w dniu dzisiejszym Sztab działający przy MDK w Radomsku został rozliczony na kwotę 109 175,52 zł.”

Na ten sukces złożyła się praca wielu osób: wolontariuszy, sponsorów, darczyńców i tych, którzy całym sercem zaangażowali się w organizacje 25. Finału WOŚP!

Dziękujemy!

GŁOSUJEMY! WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ
Pytanie

MDK Radomsko zaprasza do udziału w internetowej ankiecie badającej poziom satysfakcji z oferty kulturalnej MDK. Ankieta jest całkowicie BEZPŁATNA I ANONIMOWA. Opiniować można:

OFERTĘ KINA - głosuj tutaj

OFERTĘ KULTURALNĄ - głosuj tutaj       

PROMOCJĘ OFERTY - głosuj tutaj          

Zapraszamy do głosowania i dziękujemy za poświęcony czas :)

PŁYTA Z UTWORAMI HENRYKA FAJTA JUŻ W SPRZEDAŻY
Plakat_fajt

W Kasie MDK można już kupić płytę „Henryk Fajt i Orkiestra Solistów Wiedeńskich”. Utwory H. Fajta na nowo zaaranżowała Orkiestra Solistów Wiedeńskich pod dyrekcją Piotra Gładkiego. Na płycie znajdują się: "Walc radomszczański", "Jędrusiowa dola", "Ziółko", "Indyjski taniec wojenny", "Walc koncertowy - Hommage", "Srebrną nocą", "Csardas", "Nasze miasto", "Kawiarniana piosenka".

Płyty w cenie 50 zł

ZIMOWA GIEŁDA PIOSENKI

Zimowa Giełda Piosenki w 2017 roku będzie organizowana po raz 27. Finalistami Zimowej Giełdy Piosenki była m.in. Natalia Grosiak z zespołu Mikromusic, Jarecki czy Jarosław Wasik. Każdego roku zespoły walczą o kilkanaście cennych nagród, wśród których jest m.in. występ na Juwenaliach w Opolu. Każdy zespół, który przyjedzie w tym roku do Opola na finał, będzie musiał przygotować dwie piosenki. Zanim zespół zakwalifikuje się do finału będzie musiał przejść eliminacje, które będą mieć miejsce na antenie Radia Sygnały w każdy poniedziałek od 21:00 do 22:30.

Więcej informacji na temat Zimowej Giełdy Piosenki na stronie: http://zimowagielda.uni.opole.pl/shownews.php?cat=1&lang=pl&m=1

Zapowiedź ZGP: https://www.youtube.com/watch?v=sSeGK2aachM

Zimowa Giełda Piosenki 2016 - https://www.youtube.com/watch?v=ud11PhYBcCM&t=8503s

Zimowa Giełda Piosenki 2015 - https://www.youtube.com/watch?v=z6z6WJhNoX0&t=1013s

Zimowa Giełda Piosenki 2014 - https://www.youtube.com/watch?v=CzbkPVe8SqU&t=1105s

NASZE RADOMSKO - PREMIERA TELEDYSKU
Dsc02118

Teledysk do piosenki "Nasze Radomsko" to efekt realizacji jednego z sześciu projektów, które zostały wyłonione w ramach konkursu ogłoszonego przez Miejski Dom Kultury w Radomsku "Małe Granty MDK". Beneficjentem projektu jest Patryk Kornacki. W rolach głównych wystąpili podopieczni Fundacji Promień Radości oraz Jadwiga Stankiewicz i Jerzy Sobczyk. Wsparcia organizacyjne realizacji - Aleksandra Ratecka i Waldemar Sobczyk. Kamera, wybór scen i montaż - Adrian Koziorowski.

https://www.youtube.com/watch?v=qp0203TVtks

NOWA STRONA KULTURY
Culturaradomsko

Strona culturaradomsko.pl to kolejny rezultat konkursu Małe Granty MDK. Celem projektu, który został zrealizowany w ramach Grantów było stworzenie serwisu informacyjnego, który informowałby mieszkańców miasta o zbliżających się wydarzeniach kulturalnych, promował młodych artystów oraz pomagał im pokazać swoje prace szerszej liczbie odbiorców. Serwis, którego administratorem jest Beneficjent - Kacper Olczyk jest dostępny pod adresem: http://www.culturaradomsko.pl/

NOWE WYPOSAŻENIE KABINY MDK
Dsc02448

Miejski Dom Kultury w Radomsku zakupił nowy cyfrowy mikser oświetleniowy i mikser audio wraz ze sterownikami i niezbędnym osprzętowaniem o wartości  68 898,45 zł brutto. Zadanie p.n. "Zakup wyposażenia na potrzeby prowadzenia edukacji kulturalnej w MDK Radomsko" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu "Rozwój infrastruktury kultury - infrastruktura domów kultury" z Funduszu Promocji Kultury.