28.04.2017 – WERNISAŻ WYSTAWY MALARSTWO PAULINY ORTENBURGER

28 kwietnia 2017 r. o godz. 18.00 w Galerii Miejskiego Domu Kultury w Radomsku odbędzie się otwarcie wystawy Malarstwo Pauliny Ortenburger. Autorka prezentowanych prac jest laureatką III Biennale Młodych – Piękne Sztuki, którego organizatorem jest Miejski Dom Kultury w Radomsku przy współorganizacji Miasta Radomsko.

Wstęp wolny. Zapraszamy.

Paulina Ortenburger
Pochodzi z Częstochowy. Dyplom magisterski obroniła z wyróżnieniem w 2014 r., specjalizując się w Projektowaniu Ilustracji Naukowej. Studia magisterskie odbyła w Pracowni Komunikacji Wizualnej prowadzonej przez dr hab. Ewę Stopę-Pielesz i prof. Michała Klisia na kierunku Wzornictwo, Wydziale Projektowym Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Bierze czynny udział w projektach interdyscyplinarnych z obszaru sztuki i nauki. W tym w Pejzaż dźwiękowy Częstochowy, I stało się światło. Niezwykła historia zwykłej fali elektromagnetycznej (przy współpracy Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie, Instytutu Fizyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz Instytutu Fizyki Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie). W 2013 r. miała wystawę indywidualną zatytułowaną Miejsce w ruchu czyli nie-statyczność przestrzeni. Wędrówki wizualne; brała też udział w licznych wystawach zbiorowych. Otrzymała Stypendium Artystyczne Prezydenta Częstochowy (2014), w ramach którego przygotowała cykl prac ilustrujących treści psychoedukacyjne, z których korzystają pacjenci w szpitalach. Uczestniczy między innymi w projektach Ślady Czarnego Kota i Czytelnia Szkicowników. W 2016 r. została laureatką III Biennale Młodych „Piękne Sztuki” w Radomsku.