29.04.2017 - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TAŃCA W MDK

Polski Ośrodek Międzynarodowego Instytutu Teatralnego we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca publikuje światowe orędzie Trishy Brown na Międzynarodowy Dzień Tańca 29 kwietnia 2017. Trisha Brown zmarła 18 marca po długiej chorobie. Jako jedna z najbardziej uznanych i wpływowych choreografów swoich czasów, epokowa praca Trishy Brown na zawsze odmieniła oblicze sztuki. Jej odejście to wielka strata dla świata tańca i szeroko pojętej rodziny sztuk performatywnych. Miłośnicy tańca i sztuki nigdy Jej nie zapomną.

Tekst orędzia:
Zostałam tancerką, bo pragnęłam latać. Zawsze poruszało mnie przekraczanie siły ciążenia. Moje tańce nie zawierają ukrytych znaczeń. Są fizyczną formą ćwiczeń duchowych.
Taniec przekazuje i rozbudowuje uniwersalny język komunikacji, rodzi radość i piękno, poszerza ludzką wiedzę. W tańcu chodzi o kreatywność… wciąż od nowa… w myśleniu, w działaniu, w tworzeniu, w przedstawianiu. Nasze ciała są narzędziem ekspresji, a nie odtwarzania. Świadomość tego wyzwala naszą zdolność tworzenia, jest najważniejszą lekcją i darem związanym z uprawianiem sztuki.
Wbrew opinii niektórych krytyków życie artysty nie kończy się wraz z wiekiem. Taniec składa się z ludzi, ludzi i idei. Widzowie mogą zabrać twórczy impuls do domu i uruchomić go w życiu codziennym.

Trisha Brown

Miejski Dom Kultury w Radomsku z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca zaprasza 29 kwietnia 2017 r. o godz. 16.00 na widowisko taneczne przygotowane przez studentów kierunku taniec Wydziału Artystycznego Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. "Wieczór Tańca Współczesnego" to prezentacja miniatur choreograficznych zrealizowanych pod opieką artystyczną dr Alexandra Azarkevitcha.

W tym samym dniu o godz. 10.00 w sali tanecznej MDK odbędą się warsztaty tańca współczesnego: zajęcia warsztatowe poprowadzą studenci kierunku taniec.

Wejściówki na widowisko do odbioru w kasie MDK.