TYDZIEŃ Z TEATREM (25.03-1.04.)

56. Międzynarodowy Dzień Teatru zostanie zainaugurowany spektaklem pt. "Umrzeć z tęsknoty" 25 marca 2017. Tym samym w MDK Radomsko rozpocznie się "Tydzień z teatrem". W ramach Poranka Teatralnego (26 marca 2017) najmłodsi będą mogli obejrzeć
prezentacje teatralne grupy „Skandalek I” i „Skandalek II” w reż. Rafała Mikołajewskiego.
Kolejny spektakl to prezentacja pt. "Dlaczego dorośli nie mogą latać" Grupy Teatralnej BAT - Scena Dorosłych MCK Bełchatów (27 marca 2017). Natomiast 28 marca odbędzie się prezentacja teatralna "Adam i Ewa" w reż. Anity Pawlak-Zygmy w wyk.Młodzieżowej Grupy Teatralnej "Rekwizytornia teatr". "Tydzień z teatrem" zakończy się spektaklem dla dzieci pt. "Samograj" w wykonaniu Teatru Pinokio w Łodzi.

Podczas "Tygodnia z teatrem" odbędzie się również XVI Przegląd Małych Form Teatralnych - ogólnopolski konkurs skierowany do amatorskich grup teatralnych (30 i 31 marca 2017). Imprezom towarzyszyć będzie wystawa Grega Noo-Waka "Mistrzowie zza kulis" (foyer kinowe) udostępniona przez Teatr im.S.Jaracza w Łodzi.

SZCZEGÓŁOWY OPIS SPEKTAKLI, REZERWACJE I SPRZEDAŻ ON-LINE W ZAKŁADCE TEATR

Międzynarodowy Dzień Teatru to święto ustanowione z inicjatywy Międzynarodowego Instytutu Teatralnego w 1961 r. dla upamiętnienia otwarcia w Paryżu (27 marca 1957 r.) Teatru Narodów – festiwalu, na którym spotkały się zespoły z obu stron „żelaznej kurtyny”.
[źródło: http://dotknij-teatru.pl]