Z pasją dla kultury – kultura z pasją

Miejski Dom Kultury w Radomsku

12.07 - Wernisaż wystawy

12.07 - Wernisaż wystawy "Puste miasta" Krzysztofa Samborskiego

Krzysztof Samborski urodził się 17.07.1978 roku w Zakopanem. Szkołę podstawową ukończył na Dolnym Śląsku nieopodal Świdnicy. Dzieciństwo spędzone w okolicach stacjonujących wojsk rosyjskich, oraz terenów przemysłowych było niezliczonym źródłem inspiracji, a mnogość zabytków w tamtym rejonie do dziś przewija się w tematyce jego prac. Krzysztof Samborski ukończył Wydział Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego w pracowni rysunku dr. Krzysztofa Woźniaka. Dyplom obronił w 2007 roku.

Autor przygodę z rysunkiem rozpoczął w okresie nauki w szkole średniej. Stale inspiracją są dla niego obiekty architektoniczne, lecz nigdy wiernie kopiowane. W rysunku posługuje się ołówkiem oraz cienkopisem, zestawia ze sobą różne techniki i style, kreskowanie z punktowaniem, podziały poziome i pionowe, biel kartki z powierzchnią zakreskowaną, zabudowując w ten sposób przestrzeń.

Od kilku lat Krzysztof Samborski czynnie uczestniczy w wielu konkursach i wystawach plastycznych.
Prezentowane od 12 lipca w galerii MDK prace dotyczą całego przekroju jego twórczości. Rysunki wielkoformatowe pochodzą jeszcze z czasu studiów, a najmniejsze wykonane tuszem są najbardziej aktualne.

Partnerzy i sponsorzy
Skip to content