Z pasją dla kultury – kultura z pasją

Miejski Dom Kultury w Radomsku

"KOŚCIOŁY I CERKWIE" - OTWARCIE WYSTAWY FOTOGRAFII JANA NITECKIEGO

W ramach XXI Dni Kultury Chrześcijańskiej w Miejskim Domu Kultury w Radomsku w Galerii MDK 28 października otwarta została wystawa fotografii Jana Niteckiego „Kościoły i Cerkwie”.

Jan Niecki – regionalista, miłośnik pejzażu sakralnego, publicysta, pedagog – absolwent Uniwersytetu Warszawskiego; autor pięciu książek (Ku słońcu. Myśli o cierpieniu i śmierci, Wydawnictwo Hlondianum, Poznań 1990; Słowniczek Przysłów, Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, Warszawa 1993 i 1997 (wyd. II); Aforyzmy dla grzeszników, Wydawnictwo VIDEOGRAF, Katowice 1999; Ku zbawieniu. Myśli świętych i błogosławionych, Wydawnictwo Salezjańskie, Warszawa 2002, Kościoły, kaplice i kapliczki domkowe Radomska i powiatu radomszczańskiego, FIK Radomsko 2011) i ponad 450 artykułów prasowych publikowanych m.in. w T.K. Niedziela i Gazecie Radomszczańskiej. Z tym ostatnim tygodnikiem stale współpracował ponad dziesięć lat. Jest autorem cyklu informacji i artykułów z regionu: Kapliczki Radomska i okolic, Ciekawostki kościelne. Katalogowanie i fotografowanie obiektów sakralnych stanowi jedną z jego pasji życiowych; jego zdjęcia prezentowane były na indywidualnych wystawach w Radomsku, Piotrkowie Trybunalskim i Łodzi, m.in. takich jak: Pejzaże sakralne, Piety, Sacrum przydrożne, Pomniki św. Jana Pawła II ; laureat ogólnopolskiego konkursu fotograficznego T.K. Niedziela w 2007 roku (III nagroda).

Aktualnie jest współautorem internetowej strony poświęconej ikonografii kościołów i kapliczek w kraju i na świecie:http://nitecki.wietrzykowski.net/

 

Partnerzy i sponsorzy
Skip to content