Z pasją dla kultury – kultura z pasją

Miejski Dom Kultury w Radomsku

„45 lat minęło jak jeden dzień…” znana nutka w duszy gra gdy pomyśli się o 45 urodzinach Miejskiego Domu Kultury w Radomsku. Był tort, było sto lat i były życzenia – 9 listopada 2013 r. pracownicy obecni i byli, zaproszeni goście i społeczność radomszczańska obchodzili Jubileusz 45-lecia MDK Radomsko.

Jubileuszowe świętowanie rozpoczęło się od wernisażu wystawy malarstwa Małgorzaty Siejko – „Obecność”, potem odbyła się aukcja na rzecz stypendystów Fundacji Inicjatyw Kulturalnych w Radomsku. O godz. 18.00 wybiła „godzina zero” czyli oficjalne rozpoczęcie Gali Jubileuszowej, którą otworzyło baśniowe, taneczne show zespołu Extasa. W części oficjalnej Gali, którą prowadzili Danuta Barska i Maciej Sygitowicz, były przemówienia i podziękowania – głos zabrały Prezydent Miasta Radomsko Anna Milczanowska i Dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Radomsku – Elżbieta Kwiatkowska. Nie mogło zabraknąć też życzeń – wszelkiej pomyślności i sukcesów – które w imieniu całej społeczności MDK przyjmowała Dyrektor placówki.

Niezwykle wzruszającą była chwila kiedy Miejski Dom Kultury w Radomsku otrzymał Brązowy Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”, a Kierownik Działu Upowszechniania Filmu i Organizacji Imprez – Krystyna Michalska Odznakę honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Odznaczenia przyznane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego wręczyli Anna Milczanowska – Prezydent Miasta Radomska i Jacek Sokalski – Dyrektor Łódzkiego Domu Kultury. Natomiast 11 listopada podczas uroczystej Sesji Rady Miasta Radomsko, Krystyna Michalska otrzymała Medal Miasta Radomska.

Publiczność miała okazję poznać wszystkich pracowników, instruktorów MDK w momencie, gdy ci pojawili się na scenie by odebrać nagrody i kwiaty. Upominki wręczały Prezydent Miasta, Wiceprezydent Miasta Radomsko – Wioleta Pal, Naczelnik Wydziału Kultury i Promocji Aleksandra Nowak oraz Dyrektor MDK. Krótką historię domu kultury przypomniał Wioślarz, który tego dnia przemówił ludzkim głosem. Anegdoty, najciekawsze momenty wspominali pracownicy MDK-u, w prezentowanym jubileuszowym filmie.

W drugiej części Gali, dzieci i młodzież z zespołów artystycznych działających w MDK zaprezentowały spektakl „Marzenia do spełnienia”. Przedstawienie powstało z okazji Jubileuszu i zostało dofinansowane z Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura – Interwencje. Po gorących, „stojących” owacjach przyszedł czas na Jubileuszowy tort. W foyer MDK, każdy mógł poczęstować się słodkim kawałkiem Miejskiego Domu Kultury w Radomsku.

Zródło: Radomsko.naszemiasto.pl

Partnerzy i sponsorzy
Skip to content